Секцио и катетър

  • 10 036
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 183
Уф, мразя катетър
Мен много ме боля от него
Родих естествено, с епидурална, но имаше усложнения и доки хакна един катетър ... не знам точно по каква причина.
Ако мога да го избегна, бих била доволна.

# 16
  • Мнения: 2 960
Раждах секцио с пълна упойка.Поставиха ми катетър малко преди операцията-не ме е боляло нито при поставянето ,нито при свалянето му около 18-20 часа след операцията. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 344
По принцип ми е странно как без катетър,и то не за друго,ама веднага след операцията,не можеш да се контролираш и незнаеш в кой точно момент ти се пишка,а пък не вярвам подлогата да е нон-стоп под теб!

# 18
  • Мнения: 3 314
на мен ми сложиха катетъра малко преди операцията - нищо не съм усетила - и при свалянето така  Peace

# 19
  • Мнения: X
Бих избрала катетъра. Идеята за подлога ми е крайно неприятна, да не ми се налага.
Първия път ми го сложиха преди упойката, втория път след нея. Нито слагането, нито махането ми е било проблем, но катетъра си е облекчение, от където и да го погледнеш.

# 20
  • Мнения: 2 334
Сложиха ми катетър след поставянето на спинална упойка.В началото и да си мислих да попитам дали няма как да не ми слагат но след това реших че е по добре катетър от колкото подлога  Naughty

# 21
  • Мнения: 31 204
Поискай да ти сложат, ако ще се чувстваш по-добре.Леко раждане и успех.  bouquet

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Раждала съм два пъти със секцио и двата пъти ми сложиха катетър.Съветвам те да ти сложат катетър.по спокойно ще ти е!

# 23
  • Мнения: 194
раждах секцио с пълна упойка и понеже беше по спешност незнам кога точно са сложили катетъра.Определено беше по-добре с него отколкото като го махнаха и идваха с тези подлоги като ти се пишка LaughingИзобщо не ме боля когато ми го махаха Peace

# 24
  • Мнения: 8 999
И двата пъти бях с катетър. Добре е сама да си го осигуриш, за да си сигурна, че е най-малкият размер и няма да ти разрани пикочния канал.
Под упойка /по време на операцията и малко след това/ човек не може да контролира естествените си нужди - затова се поставя катетър и се прави клизма.
По-скоро нещо не си разбрала думите на доктора.

# 25
  • Мнения: 2 100
Не виждам какъв е точно проблемът, та тема да се пуска чак newsm78...да ти сложат или не. Практика е навсякъде да се слага-по удобно е за всички! Нито е болезнено, нито неприятно, напротив! Аз не успях да се вдигна от леглото и 24ч. след операцията. На 30-тия час успях. Незнам какво бих правила без катетър толкова време.

# 26
  • Мнения: 362
Бях с катетър само по време на секциото.След това-подлога,докато стана от леглото.Не са ми предлагали алтернатива.Само първият път,като ми я донесоха,ми казаха,че ако не успея да се изпишкам,ще трябва да ми сложат катетър.

# 27
  • Мнения: 790
Според мен можеш и подлога да поискаш при нужда. Но тъй като става въпрос за раждане, направи така както ще си максимално спокойна. Не ти трябват излишни притеснения по време на раждане.

# 28
  • Мнения: 258
не знам как би могло да стане без катетър  Thinking

и при двете секцио ми сложиха, вярно малко неприятно е, но пък мисля, че така е по-спокойно за всички мами след секциото  Peace

# 29
  • Мнения: 1 195
Раждах секцио с пълна упойка.Поставиха ми катетър малко преди операцията-не ме е боляло нито при поставянето ,нито при свалянето му около 18-20 часа след операцията. Peace

 Peace
Съвета ми е ако се притесняваш  просто си поискай да ти поставят катерър за твое успокоение. Лично аз съм доволна че имах катетър в началото  Peace

Общи условия

Активация на акаунт