Празниците наближават,АПРИЛските подаръчета шават и топлина и радост ни раздават

  • 18 373
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 847
Привет,
Днес е един толкова мързелив ден...взех,че си направих един пълен списък с нещата за бебето и за мен...стана толкова дълъг, че чак се уплаших...Та реших да се допитам до вас, особено до тези с опит  Rolling Eyes Поне половината неща от списъка /изключвам дрешките/ могат да се купят от всеки детски хипермаркет /в повечето от тях има от всички марки/. Вие как мислите да постъпите- да отидете един ден и да купите всичко наведнъж от едно място или по друга начин? И освен това, имайки предвид, че почти всички магазини предлагат почти всички марки, някоя от вас има ли представа от кой е най-изгодно да се напазарува?

Жабче, отидохме вчера да видим твоето легълце, много е сладко  Flutter

Все пак ние май ще си вземем едно масивно легълце от Арбор-струва ми се, че като съотношение цена-качество, ще останем доволни. Има ли майка, която да е ползвала легълце на Арбор, Асеновград?

# 241
  • Мнения: 36
Всички нови мами са винаги добре дошли Hug
Но момичета,пишете и от време на време!

И на мен много бързо ми минава времето. Кога забременях,кога мина повече от половината?Изобщо не го усещам,при вас как е?
Рони,и нашият калпазанин не миряса цял ден. Ама ние вкъщи сме от анти футболната партия и съм му казала сега да рита,колкото си иска,щото после футбол няма да ми влезе в къщата ( навънка може) Joy

rrivanova,може да отидеш в 32 седмица за твое успокоение Peace









Здравейте, мамчета!
За мен пък времето направо се влачи  Tired, откакто съм бременна. Искам вече бебенцето ми да е до мен, а не в мен  Blush. През последните дни и най-вече нощи започнах да осъзнавам, че най-тежкото предстои. Не мога да си намеря удобна поза за сън, постоянно се пробуждам или нещо ми е изтръпнало или нещо ме наболява или ми се пишка, а с мъъъка се обръщам. Не мога да заспя до среднощ, после не мога да стана. А любимият мърмори като зла свекърва как съм обръщала нощта на ден и обратно, това не било нормално   #Crazy. Комедия... Laughing Но както и да е, все ще минат оставащите 3-4 месеца Wink!
За протокола, качила съм около 7 кг.
Някъде из нет-а четох, че навлизаме във фаза на бременността, когато се развива слуха на бебто и то вече чува, запомня и познава гласа на майката, така че е добре да му се говори. Маминки, вие говорите ли на вашите? Аз не  Blush. Някак ми е странно да говоря сама с корема си  Blush
[u]Very nice[/u], ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  и от мен!!! Много здраве, защото е най-важно  Wink! И много изпълнени с щастие и усмивки мигове!!!  Heart Eyes  bouquet
[/
color]За сега желая на всички изпълнен със спокойствие и уют неделен следобед  Hug!

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 14:33 от Little-Big Girl

# 242
  • Мнения: 14
Привет от мен Hug

Добре дошли на новите коремчета с пожелание а леко бременеене  bouquet

Хайде и аз да питам за тея  прословути контракций.Аз усещам нещо мн странно,е поне за мен де.Усещането е за едно как да кажа,сякаш коремчето ми изтръпва и става една топчица около пъпа.Само,че не винаги на едно място.Понякога го усещам като издуване отляво или отдясно и си мисля,че е бебчето,сякаш се бута да го галя,ама не съм сигурна newsm78Вчера доста често се получаваше и мн се изплаших.Пия си магнерота ама утре ще питам доки на прегледа.Исках да разбера от вас далитова е втвърдяване,ох като не му разбирам пусто ooooh!Когато си легна също ми се получава понякога,но все мисля,че е малката принцеса и си я галя Heart Eyes

Другото което исках да ви споделя е че някъде началото на февруяри ще се прибирам вече във Варна,но мн се приеснявам как ще пътувам тогава с големия тумбак ThinkingИмам да оправям багажи,че ни чака голямото преселение на народите.И си мислех за разни удобни варианти.С кола е най-сигурно,защото мога да казвам да спираме за почивка и тоалетна,но пък с кола мн се тръска и пътят е малко дълъг.С рейс не става защото е мн неудобно в това положение,и засега се спрях на спално купе с влака.Хем ще си лежа,хем някак пътя ще е по лек,ама пък се страхувам да не стане нещо както напоследък зачестиха тея инциденти и направо съм в дилема.Страхувам се да не ми стане нещо по пътя абе ужас,а трябва да се прибера все пак.Как се спрвят тези от вас с тези пътувания? newsm78ю
Very nice,мила честит да ти е празника,бъди мнооого здрава,обичана и щастлива мама newsm51 newsm51 newsm51 newsm38 newsm59

 Little-Big Girl,и аз съм така със сънят разбирам те и ти съчувствам TiredОтносно  бебчето,те започват да чуват още от 16 седмица така поне четох из нета.Аз лично мн му говоря,и пея даже GrinningКупих си една книжка за пренаталното възпитание която изядох с кориците за една седмица мн беше интересна.Там пише че всичко започва още от самото зачеване.Бебетата имат памет от вътреутробния си живот.Пише за емоцийте,миризмите,храната,цветовете абе мн неща.Е аз не всичко мога да запомня,но гледам да съм колкото мога спокойна ,да не се ядосвам и преживявам лоши неща,разказвам му за света навън,и му пея детски песнички.Кава му колко го обичам и нямам търпение да е при нас,а татито вечер понякога му чете самурайски разкази Laughingще стане някоя нинджа май Crazy Mr. GreenТака,че не се притеснявай ако желаеш да му говориш или да слушаш хубава и приятна музика Peace

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 14:52 от ssillvvi

# 243
  • Мнения: 39
Здравейте мами, аз пиша тук за първи път, чакаме бебо да се появи в средата на април, а относно пътуването аз ще се пробвам на самолетче след дестина дни, надявам се всичко да е наред. Лекарката следяща бременността ми каза , че няма проблем да летя, дано всичко е ок. А ти от каде ще пътуваш до Варна?

# 244
  • Мнения: 285
Здравейте и от мен  HugДобре дошли на новите мами  Grinning Mr. Green Grinning
Малко голямо момиче, аз да ти кажа не само говоря ами и пея на корема си още от 3-я месец  Mr. Green в къщи ми се смеят щото бебетата не чуват ама аз си продължавам мисля че това е много важно за връзката между майката и бебето .
Йо Йо мен ме е страх да купувам след нова година ще почна с нещата за родилния дом и по дребните за вкъщи ,големите неща съм си ги избрала и марките и магазините но ще се копуват след като родя ЖЗ  
Вери найс ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН с пожелание за здраве късмет и догодина безпроблемно раждане  newsm51 newsm68 smile3525
Мамчета аз отивам да гледам филма за бебетата по БТВ приятен следобед  Hug Hug Hug
пп Аз съм си добре само бебоците не ме оставят да спа нощем получавам ритници всякакви и на всякъде  Mr. Green Mr. Green Mr. Green ама още малко и ще и стане тясно ще ги питам тогава  smile3508 newsm03

# 245
  • Мнения: 36
ssillvvi, от къде ще пътуваш? На мен лично от самото начало на бременността ми се налага да съм все по пътищата и така като гледам до края ще си откарам така. Пътувам си безпроблемно с автобус или понякога с кола. И то на големи разстояния от 400-500 км. Според мен е важно да не го приемаш като нещо отрицателно, психическата нагласа е много важна Peace!

# 246
  • Мнения: 2 090
very nice,бъди жива и здрава,много щастлива и много обичана съпруга и майка!

                                   

# 247
  • Мнения: 14
valensiaga,здравей и добре дошла сред нас Hugлека и безпроблемна бременност  bouquetАми за пътуването,проблема е че съм в Пловдив в момента а тук май няма летище за такива превози ThinkingТа ако реша да пътува със самолет за което също мислех,понеже мн обичам,ще трябва да отида до Сф и от там за Варна.Най-добре е да стане със самоелт,защото е най-кратко за около 45 мин съм си там,но не знам  февруари когато съм някъде в 7 мился месец дали ще мога newsm78

# 248
  • Някъде там...
  • Мнения: 4 000
Честит рожден ден на very nice! Желая ти здраве, любов и спокойни месеци до април!  Hug

Силви, да нещо подобно усещам аз, когато имам контракции - постепенно ми изтръпва коремчето и изпъква като топка и като пипна е твърдо цялото. Ако е само от едната страна, тогава или е бебчето, или газове. Иначе за пътуването - според мен с кола е най-удобно.

Io_io, и ние се бяхме спрели на Арбор, цвят ясен от колекция Рини, но аз много искам да е бяло. Аз четох отзиви и хората са доволни от тях. А това в Чиполино ни се видя по-стабилно и по-дълбоко, което е важно за бебчето, когато започне да се изправя - да не се преметне през решетките. В крайна сметка като дойде време да купуваме ще видим кое ще вземем, има още време. Иначе за големи магазини - Пигис хаус май е най-добре зареден, но пък там май епо-скъпичко като цяло, в Штъркел е по-евтино и също има много неща, но там не ми харесва, че трябва да се занимавам с разни продавачки на щанда постоянно. В Хиполенд ми се стори, че няма чак такова разнообразие. Общо взето съм решила за аксесоари и дреболии да посетим Пигис хаус, както и Джъмбо, а за дрешки ще видя в магазина на Захитекс и Чиполино. До Захи има и още един бебешки с хубави неща - Мартис. Казаха ми и за някакъв магазин в Хаджи Димитър - Даяна и Ники, където имало дрешки на добри цени. Общо взето ще гледам да мина с по-малко обикаляне, че скоро няма да мога да шавам много така или иначе. Затова и пообиколихме вече доста от магазините, за да се ориентирам къде да ходя след Нг по същество.  Mr. Green Из Младост пък знам къде са малките магазини, където има най-необходимото, има и дрешки, така че само да съм в състояние - ще направя пазара.  Blush А вие къде гледахте модели на Арбор?

На мен много бавно ми минава времето, едва се точи направо. А искам вече да е март.

Киселини и аз имам от няколко дни. Единствено снощи не можах да ги изтърпя и изпих един Талцид, бяха ми го предписали миналата бременност. Иначе д-р Сигридов спомена, че Квамател бил по-ефективен, но не съм го търсила. Помня само, че ми го биеха на инжекции като повръщах и наистина много помагаше.

А за позите - моят корем вече е доста голям, не мога да се сгъна да си обуя чорапите или обувките, като седна ми опира в ребрата и вече рядко се заседявам пред компютъра по много време. Удобните пози също стават все по-малко. Ще траем, повече от половината мина. А за покупките - то хубаво е рано, но аз в скоро време май няма да мога хич да ходя. Коремът ми става все по-огромен, ужасно ми тежи и ме боли срамната кост, опъва ми отпред на шева от операцията, 5-10 минути права май ми е максимума вече.

Някъде четох, че в 6ти месец от бременността вагиналното течение се усилва и това е в реда на нещата. И аз имам обилно воднисто течение, направо ми мокри бельото, особено ако съм била доста време легнала и стана.

# 249
  • Мнения: 494
Very nice,да ти честит рождения ден!Много усмивки,здраве,щастие,семейно разбирателство ти пожелавам

Силве,по принцип до седмия месец няма проблем да летиш,още повече,че полетът е особено кратък. Аз също не бях сигурна и се допитах до моята доки и тя ми обясни,че ако полетът не е по дълъг от 3 часа,не е проблем. След седмия вече нещата стоят по другояче,а в деветия вече няма компания,която да те качи на борда.

Аз на малкия не спирам да му плямпам. Сигурно вече съм му надула главата. Но не смея да му пея,че да не го повреда Joy

За пазаруването,избрала съм си само количка от големите неща.Повечето дребни вече съм ги набелязала,а сега ще ми е интересно,какво предлагат и по българските магазини,не че остана нещо дето тук да го има,а в България,не!

Лек ден ви пожелавам момичета!
Аз отивам да пия детски пунш на коледния пазар Mr. Green

# 250
  • Мнения: 39
ssillvvi, здравий и аз знам , че до трети и след седми месец не е добре да се лети,т.е. в големите и малки месеци не е препоръчително, а относно пътуването ти с кола не се притеснявай толкова, много по-добре е да не зависиш от обществен превозвач, когато си с твоя кола няма повод за притеснение, като се кара внимателно не мисля че би имало проблем.

# 251
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Very nice  newsm59 бъди very nice винаги. Здраве, любов и едно прекрасно и здраво бебче на пролет. Кака и тати  много да ти помагат и подкрепят  Two Hearts

# 252
  • Мнения: 64
Здравейте момичета  bouquet!
Ние сме добре Praynig!На мен също ще ми се наложи да излизам в чужбина, но с кола.С предишната си бременност пътувах много.Понеже тогава всичко вървеше добре и сега съм смела в това отношение.Май трябва повече да се пазя newsm78!Само при интимност нещо ми е кофти Embarassed.Вие как сте с тази част newsm78?

# 253
  • Мнения: 36
Здравейте момичета  bouquet!
Ние сме добре Praynig!На мен също ще ми се наложи да излизам в чужбина, но с кола.С предишната си бременност пътувах много.Понеже тогава всичко вървеше добре и сега съм смела в това отношение.Май трябва повече да се пазя newsm78!Само при интимност нещо ми е кофти Embarassed.Вие как сте с тази част newsm78?[/
i][/color]

В интимната ли...? Ооооо, нищо ми няма, дори съм станала ненаситна  Embarassed. Но таткото нещо  все повече се дърпа, защото нали трябвало да пазим бебето...Е, как да му обясня, че бебето си е на много сигурно и защитено място и няма как да му навредим с "това" newsm78. Някой друг има ли подобни смущения от страна на половинката?

# 254
  • Мнения: 245
  bouquetТова е за рожденничката , а на всички вас браво че сте все така здрав отбор.
А мен ме извинете че влизам рядко бая ви четох този път, радвам се всичко е наред.
Добре дошли на новодошлите априлки Hug

Общи условия

Активация на акаунт