За първия сблъсък с друга религия

  • 15 350
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
така -сега обяснявам нещо друго-и така само като инфо го давам-
в последно време на световната политическа сцена Хизбула спря да бъде наричана терористична групировка,а това бе заменено с термина политическа партия,която спонсорира партизанското движение в страната-в чиито редици има много християни и дурзи(освен мюсюлманите)-и понеже Лабрадор,на Ливан му е забранено да внася оръжие и военни самолети-такива няма(та не вижадм как щеше да се защитава в последната война,която целеше да избута границата на Ливан 30 км навътре и да достигне така нужните води на реката Лайтани-а не да избива терористи)
-онзи ден Русия подари на Ливанската армия десет миг-29-и така показа на света-че разлика между това какво и кой спонсорират щатите и това какво и кой спонсорира Русия не правят-ние можем само да наблюдаваме бъдещите събития и да се "наслаждаваме" на финансовата криза,последвала от така наречената война против ислямския тероризъм,която струваше трилиони,не доведе до нищо резултатно ,а само увеличи нещастието на хората по света- Sick

DUA, sъжелявам за Ливан, знам че е бил в далеч по-добро състояние от преди гражданската войан. но за съжаление, с Хизбула на територията си, няма да се оправи ... помниш какво се случи с един лагер за бежанци в ливан. Хизбула е държава в държавата

п.с. приветствам това което е направила Русия. Ливан се нуждае от своя армия, не от чужда.

# 226
  • Мнения: 13
Цитат
Георги Данаилов разказва за подготовката на бомбените атентати, извършени през април 1903 г. в Солун от групата на "гемиджиите" с цел да предизвика намесата на европейските държави за подобряване на положението на поробеното население в Македония и Одринско.
Били са взривени с динамит френският кораб "Гвадалкивир", жп линията Солун-Цариград, солунският клон на "Банк Отоман", хвърлени са бомби в кафене "Алхамбра" и на други места, прекъснати са осветлението и водоснабдяването на града. Атентаторите не успявали да взривят телеграфо-пощенската станция и фабриката за светилен газ.
Убити били Йордан (Орце) Попйорданов, Димитър Мечев и Коста Кирков, самоубил се Цветан Трайков, а Павел Шатев и много други били изпратени в заточение.

В отговор турската войска и башибозук извършили масови кланета на българи в Солун и Битоля.
Цитат
и християни са го правили и мюсюлмани са отговорили ...
разликата е че не са взривявали хора а техника.
Съгласна съм  Peace А само от любопитство имало ли е някакво религиозно значение  , този  атентат от българска страна ? Смисъл имал ли е религиозен елемент ?

# 227
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имал е, извършили са го християни.
също както е и сега. извършват ги мюсюлмани.
но този поглед на нещата не е правилен ...
всъщност Хамас се бори за унищожение на израел, а самоубийците са просто средство ... колко ще умрат за тях няма значение.

# 228
  • Мнения: 13
Цитат
имал е, извършили са го християни.
също както е и сега. извършват ги мюсюлмани.
но този поглед на нещата не е правилен ...
всъщност Хамас се бори за унищожение на израел, а самоубийците са просто средство ... колко ще умрат за тях няма значение.
Ами според мен не е същото , освен ако не се конкретизира ясно религиозното значение !
Това ,че религиозното принадлежание на деятеля е към една или друга религия не прави , деянието религиозен тероризъм , ако няма религиозен акцент в самият акт- значение , претекст , цел - нещо свързано с религията  !
П.П. Точно за това казах за ХАМАС примерно - точно това религиозно подчертаване в името , не мога да ги приема като борци за свобода! Просто се бъркат нещата !

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 14:04 от *hard_defence*

# 229
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
DUA и dtti, наистина, "в името на Аллах" - кога ще се уморите да  "защитавате" и обяснявате Исляма?  Tired
Няма да убедите никой в правотата си. Само давате поводи за поредните спорове и подигравки....
Не ми се обиждайте, но наистина Исляма и вярващите в него нямат нужда от подобни разговори.

Темата е за друго. Peace

# 230
  • Мнения: 3 804
лабрадор да има и разводи по  смс,но при склю4ването на брака се склю4ва и предбра4ен догор в който е уредено вси4ко,а и сумата която се записва в слу4ай на развод обикновенно е доста голяма,което дава повод за размисъл ,преди един мъж да се реши на тази стъпка

мария съжалявам но не съм като щрауса ,да си крия главата в земята при всеки сигнал за опасност ,или при всяко нещо което не ми харесва-знаеш кого визирам,а и не виждам на теб какво ти пре4и,знам също така 4е с моите постинги едва ли ще променя нещо,но това е форум и всеки е свободен да си изрази мнението Peace,и ако според теб аз и Дуа не можем да се справим с защитата на исляма защо не се заемеш ти newsm78,или поне да ни посо4иш грешките

# 231
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
лабрадор да има и разводи по  смс,но при склю4ването на брака се склю4ва и предбра4ен догор в който е уредено вси4ко,а и сумата която се записва в слу4ай на развод обикновенно е доста голяма,което дава повод за размисъл ,преди един мъж да се реши на тази стъпка
писах го изцяло с положителна нагласа, отчел съм го като плюс ....
иначе отношението към инакомислищете си е под всякаква критика ....

# 232
  • Мнения: 5 710
добре де, не се ли уморявате да се сблъсквате?

# 233
  • Мнения: 13
Цитат
добре де, не се ли уморявате да се сблъсквате?
Ох ... ми уморяваме се , (както вика Гацо Бацо ) Къ мислиш ти ?!  Wink Peace
Ама като почнат да ми въртят думите , като ханш на кючекчиня   , се раздразнявам !
И така ... 10cent's    bouquet  коментара ти ми прозвуча мн . откровено и непринудено    на базата на туй бойно поле Wink

# 234
  • Мнения: 3 804
Дтти  обаче имаш уникалното умение да предадеш на неща които не са общоприети и критикувани от обществото чак и положителен почти ефект !

мило ,у4а се от теб Hug,успя да изкараш Израел едва ли не рая на земята,и в същото време да го вкараш в ролята на ощипана госпожица Mr. Green,ако не си разбрала примера да ти го разтълкувам newsm78

# 235
  • Мнения: 13
О , почти съм поласкана !
Мисля , че следващото занятие  ще е следното - как да оборваме опонента без да изопачаваме позицията му!
Като Ментор мисля , че имаш нужда да се поупражниш в това Wink
И все пак , Израел може за теб да е  ощипана госпожица , но има повече поддръжници от многоженството ! Hug Wink

# 236
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Темата върви към ключ, искам да ви споделя.
Отдавна няма нищо общо с началната идея.

# 237
  • Мнения: 13
Цитат
    Темата върви към ключ, искам да ви споделя.
Отдавна няма нищо общо с началната идея.
М да , извинявам се ! Отдавна преминахме добрият тон !
Но така и така вече  го преминахме и малко се отклонихме в разяснения , а и 20 стр е близо , нека поне да ми обяснят за Саудитска Арабия преди това  Praynig Peace

# 238
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
какво искаш да знаеш за саудитска арабия?
имам позната там мога да я питам.

# 239
  • Мнения: 12 687
Тоест, няма да мирясат, докато не унищожат Израел?

Общи условия

Активация на акаунт