относно Синдром на Даун

  • 6 733
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090
Първият път не правих БХС,вторият-да.

# 16
  • Мнения: 6 390
да при всичко бременности и всички случай
Не желая изненади в отношение здравето на неродените ми деца, и на амнио отидох втория път - не съжалявам Peace

# 17
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
само да допълня. ФМ зависи до голяма степен от  квалификацията на лекаря, който гледа, докато при БХС тази грешка се избягва, има си скали и т.н. така че не бива да се отхвърля с лека ръка...
 

# 18
  • Мнения: 2 013
да,ходих и пак ще ходя.За мен не проблем да отделя 40лв. за изследване.Казвам го от гледната точка,че след като зависи от мен-бих се изследвала.Смятам,че е по-смислено нещо от много безсмислени неща(раждане във вода,ВИП.......)

Напълно съм съгласна с Деси Peace

# 19
  • Мнения: 2 376
Моят отговор  го  няма. Правих, но няма да повторя.

# 20
  • Мнения: 1 131
Правих БХС втория път.Бях в рискова група,но резултата от амниоцентезата отхвърли всякакви генетични заболявания на бебето.За съжаление бебенцето ми почина в мен в осми месец.Така и не откриха причината,или по-точно прикриха грешка на колега.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
Първа опция. Хубаво е човек да е подготвен въпреки, че БХС-то е оценка на риска, а не поставена диагноза.

# 22
  • Канада
  • Мнения: 494
Да,правих го и при двете бременности.Тук това изследване е задължително.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 343
При първата бременност не, но сега си направих.
само да допълня. ФМ зависи до голяма степен от  квалификацията на лекаря, който гледа, докато при БХС тази грешка се избягва, има си скали и т.н. така че не бива да се отхвърля с лека ръка...

Това не е съвсем така, защото в изследването се включват и определени размери на бебето, които се вземат от лекар. Направих си БХС два пъти, защото на едната докторка така и не и застана в удобна поза бебчето и, както тя се изрази "айде тук от мен малко аванс"  Shocked. Не изчаках да излезе резултатът и си направих на друго място. Слава богу и двата са добри, но са различни. Peace

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И двете бременности не съм правила

# 25
  • Мнения: 6 365
Ще пиша за изследването, което аз направих и за което съдя от форума, че не се знае много.

От около половин година, по думите на лекаря ми, в България има комбинирано ранно изследване за риска от Даун. Прави се в 11-13 ГС и включва ехографско изследване и биохимичен скрининг.

На ехограф се гледат вратната гънка (ако е отекла, това е признак за риск), носната кост и кръвотока през пъпната връв.

После с разпечатките и данните отивате в Майчин Дом на 14 етаж и там взимат кръв. Попълва се формуляр и на следващия ден сте готови с профил на риска.

Цялото изследване ми отне 3 дни и 47 лева общо за ехографа и кръвния тест.

В МД питат за рискови фактори и те, заедно с химическите резултати и данните от ехографа определят съотношението на риска.

Аз съм на 26 и с всички данни рискът от Даун беше преценен на 1:26 хил.

Ако рискът е около 1:300, има смисъл от амнио, защото се изравнява с риска от аборт при процедурата.

Описаният по-горе тест обаче е по-точен и неинвазивен. Бих го направила пак, защото 11-13 седмица е по-лесно да се прекъсне нежеланата бременност.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Прочити и тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=237889.0


# 27
  • Мнения: 165
Не мога да разбера защо се вторачвате в синдрома на Даун, след като рисковете от сърдечни аномалии са много по-големи в сравнение с този синдром  ooooh!
[/quote]

Ама в какво да се втурачат.Всеки пита това за което си мисли.Кой за сърдечни проблеми, кой за синдроми.Нормално е.Недай си боже ако някой има подобен проблем какво?Да махне с ръка и да каже "е благодаря ти боже че не е сърдечен проблем".Понякога сме много жестоки вместо да се подкрепяме.Не трябва да се отнасяте така с притесненията на другите.

# 28
  • София
  • Мнения: 23 096
Не мога да разбера защо се вторачвате в синдрома на Даун, след като рисковете от сърдечни аномалии са много по-големи в сравнение с този синдром  ooooh!

Ама в какво да се втурачат.Всеки пита това за което си мисли.Кой за сърдечни проблеми, кой за синдроми.Нормално е.Недай си боже ако някой има подобен проблем какво?Да махне с ръка и да каже "е благодаря ти боже че не е сърдечен проблем".Понякога сме много жестоки вместо да се подкрепяме.Не трябва да се отнасяте така с притесненията на другите.

[/quote]
Много тежки и инфантилни квалификации ми даваш, без да ме познаваш!
Това, което написах бяха дословно думите на д-р Марков, когато бях на ФМ при него! Той недоумяваше какво толкова бременните сме се хванали за този синдром, при положение, че той не е най-често срещаното заболяване и защо се шуми толкова около него! Явно като цяло не сме добре осведомени  Peace

# 29
  • Мнения: 805
Майка ми работи в отдел Аномалии в Дом майка и дете Плевен и като гледам колко болни деца се раждат въпреки всички тези изследвания ... а родителите които идват на свиждане при тях дават вид на съвременни и информирани хора. Понякога не съм сигурна как човек може да се предпази от тези нещастия - досега вярвах в амниоцентезата като 100% гаранция. Но като прочетох поста малко по-горе ми стана много мъчно...

Общи условия

Активация на акаунт