някой сблъсквал ли се е с подобно малоумие

  • 7 027
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
Хоризонталният бойлер даже няма да го забелязваш на втория ден! Simple SmileНе е чак толкова грозен,колкото си го предствяш.Моята баня е мъничка(също като твоята).Сложих 80-литров хоризонтален при вратата.Свиква се! Rolling EyesНе мисля,че банята ми е "погрозняла" Joy

# 16
  • Мнения: 95
При тази криза не вярвам някой да си държи бойлера денонощно включен.На малкия предимството му е,че ако 5-10 мин. преди да го ползваш го включиш-вече имаш топла вода и можеш да я изразходваш до край.
Не разбрах... Какво означава това? Имаме 80-литров бойлер в банята и малък 5-литров в кухнята и нито единият от тях не се изключва. За каква криза става въпрос?


Вероятно имате много пари и цената на тока не ви бърка.Един груб пример.Ще ви трябва ви чиста гореща вода за нещо си по някое време през деня.Нима включвате котлона с тенджера отгоре цял ден и като заври,например,я изключвате и после пак включвате и си я поддържате гореща докато потрябва?Всяко семейство си знае режима на къпане-сутрин,вечер,нощем и съответно си включва и изключва бойлера.Естествено,че той никога не остава без топла вода,но често е без гореща.Моя приятелка прави експеримент-един месец да не изключва,после един месец да контролира включването и изключването.Разликата в киловатите беше голяма.И не ми казвайте,че бойлерът има изолация-знам това.

 ooooh! Без коментар!

Извинявам се на авторката за спама.

# 17
  • Мнения: 161
Добре де, не може ли да се сложи бойлерът в тоалетната, вместо в банята. Обикновено те са с гръб една към друга и трябва да са наблизо. Освен това обикновено в банята се слагат повечко работи, които да доведат до натрупване, а в тоалетната е клекало и някаква мебел с малка мивка обикновено. Вкарваш хоризонтален бойлер и го обличаш в окачения таван. Няма да се забелязва въобще.
Друг вариант е ако наблизо има дрешник - две дупки през стената и окачате бойлера там.
Айде за кухнята има много варианти - малки проточни 3-4 КВт, има и такива дето се монтират под напор и са под мивката, където ни се виждат, нито пречат.

# 18
  • София
  • Мнения: 863
тоалетната и мокрото са ми в единия края на коридора, а банята - в другия. Затова мислех да прокарам тръби в пода през коридора до банята. ама нещо не мога да намеря някой, който да го е правил или поне да е пробвал, за да ми каже дали става. А тези хоризонтални бойлери, можете ли да ми дадете линк, за да видя как изглеждат, че не мога да си го представя. Маrida имаш ли снимки на банята? Ще съм безкрайно благодарна, ако онагледиш предложението си, че май в този момент ми се вижда единствения възможен вариант Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 564
.... можете ли да ми дадете линк, за да видя как изглеждат, че не мога да си го представя. ...
http://eldominvest-bg.borsabg.com/?81&02&9673

# 20
  • Мнения: 10
Аз също на исках бойлер в банята.Живеем в къща на 2-а етажа, като банята ни е на втория.Бойлера го сложихме в мазето, което е почти под банята.Мъжът  ми направи инсталация от бойлера до батериите в банята преди да сложим плочките и сега всичко е скрито.Нямам проблем със загуби на топла вода, както и не чакам дълго за да потече такава Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 863
EEE Тalisman, това чаках да чуя! Simple Smile Дай малко повече яснота, тръбите от мазето до втория етаж в стените ли са вкопани? Мойте май ще трябва да са в пода, защото става въпрос за тръби от единия край на коридора до другия, разстоянието е може би около 6-7 метра. Отдавна ли сте така? Наистина ли нямате никакви проблеми? Ти само банята ли захранваш или и кухня? Сори за многото въпроси, ама яко ме е стегнала шапката по този повод!

# 22
  • Мнения: 10
Вече две години сме така.
В самата баня тръбите са вкопани, а в мазето са пуснати по стената и сме ги обвили с изолация.Самите тръби са от тези полипропиленовите дето се лепят.Взехме специални за топлата вода , защото са по-добре изолирани и топлоотдаването в помещението е по-малко, а от там и загубите.Ако ги вкопаваш пак можеш да сложиш допълнителна изолация отгоре и мисля че всичко ще е наред.
При нас се захранва само банята.В кухнята сме с Юнга.Мислихме и нея да захраним от бойлера, но за там не ми трябва толкова топла вода.

П.П. Бойлера не стои постоянно включен.А и зимата се загрява от парното(на дърва) и не го включваме на ток.Като гори печката тогава топлим и бойлера, което ще рече като се приберем от работа Wink

# 23
  • Мнения: 122
Dani_Frango ,изчетах цялата тема.Това че банята и тоалетната са в двата края на коридора е доста кофти.Не за друго, ами я си представи колко вода трябва да източиш ,а кокато дойде топлата вода и  вземеш да се къпеш и тя ще свърши.Ти си преценяваш де.Но и аз съм като теб.Бойлер в банята -НЕ.Нашия коридор е Г-образен и опасва банято отпред и отстрани.Малката част на това Г (страничн ата стена на банята) имаше нещо като шкаф на тавана на нивото над вратата(виж го).Беше грозен,но пък удобен (наследихме го с покупката на апартамента).Направихме основен ремонт и реших да си направим нов такъв шкаф и в него да скрием бойлеа.Ето виж как се получи преди да го скрием с плоскостите на шкафа,тук е изгледа от към дългата част на коридора,шкафа е веднага след вратата на банята,а тук(не се плаши,това е мъжът ми,добре дресиран и не хапе  Laughing) е под шкафа.Вижда се една кутийчица,има и вратичка за да имаме достъп до спирателните кранове.Ние сме с ТЕЦ и си го ползваме,бойлера е за крайно редките случаи в които няма топла вода и затова е най в дъното на шкафа.Но ако вие си правите нещо подобно трябва да помислиш и какъв ще ти е достъпа към копчето за ВКЛ./ИЗКЛ.
   Бих те посъветвала да помислиш и за скриване с окачен таван или нещо подобно,но все пак ти знаеш най-добре какво ви харесва или не и какво позволява пространсвото в жилището ви.Само за твое успокоение да ти кажа,че тръбите за топла и студена вода можеш да  прекараш от където си пожелаеш.Тя е под налягане и не е проблем да си направиш тръбите и на спиралка по коридора (Бреее че креативно мислене извадих  Joy).И при нас е така,само че става въпрос за тръбите към кухненския бокс които минават  под циментовата замазка,но разлика не виждам.
Дано съм била полезна с нещо.Успех.

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 16:03 от sass

# 24
  • София
  • Мнения: 863
Благодаря ви момичета! Женската подкрепа в такива моменти винаги е безценно, още повече, че мъжете обикновено реагират с нещо от сорта: "Какво толкова драматизираш сега" Laughing Sass при теб се е получило доста добре, може да помисля нещо подобно, защото ще имам вграден гардероб в коридора в непосредствена близост до банята, но не на една стена за съжаление. Току-що говорих със строителите на блока (които между другото сигурно вече ме мразят, защото ги побърках от въпроси Rolling Eyes), и те ми казаха, че съм можела да ползвам тръбите на ТЕЦ-а вместо да прокарвам нови, та това ме хвърли в нова питанка...

# 25
  • Мнения: 122
Dani_Frango ,да ви имам и строотелите.Голяма излагация.Особенно с този ТЕЦ дето го нямате.Аз също продавам апартаменти,но в нашия комплекс ТЕЦ-а ще си работи и хората са много доволни.Това обаче вашето не го разбирам.Влагат пари в нещо,а после се  оказва ненужно.Иначе тръбите им можеш да ги ползваш,но подаването на топлата вода пак ще е от банята или там от където влизат тръбите за ТЕЦ-а.Не съм специалист,по-добр се консултирай с такв и дано измислиш нещо което да ти е и удобно и да ти хареса.

# 26
  • София
  • Мнения: 863
И аз вече не знам кой крив, кой прав. Строителите ли, съседите ли дето не щат парно... Както и да, ще трябва да се справим с проблема. Ще ви информирам, когато му намерим цаката, че да не се тръшкат други като мене. Междувременно, ако някой има идея или опит, посрещам го с отворени обятия Hug

# 27
  • Мнения: 1 064
Жилищата, които се отопляват с камини с дърва, са опасани с тръби. Научих го от приятелка, която сложи камината в хола, оттам пусна тръби до радиаторите във всяка стая и тръби до бойлера в банята.
Аз не бих се тревожила за малко студена вода, която е залежала по тръбите и трябва да се източи докато дойде топлата. При тази цена на водата едва ли ще оскъпи потреблението с повече от 1-2 лева на месец /1 кубик е 1000 литра, а такова количество няма източване за месец/.
Вариантът с шкафчето ми хареса. Но майка ми си сложи хоризонтален бойлер и е изключително недоволна. Казва, че при ползване - тогава навлиза студена вода в резервоара, много бързо се размесва студена вода с остатъка от топлата и така бойлерът бързо се охлажда. Не знам дали го обясних що-годе прилично... Но майка ми пустосва, че никой не й е обяснил навреме спецификата на хоризонтално поставения резервоар. Това от мен. Дано вземеш правилното решение при дадените обстоятелства. Иначе истински добрият вариант е ТЕЦ и само ТЕЦ!!!

# 28
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
да ти кажа накратко една история - под нас съседката си пуска тръби по пода, било е преди години, на етажа под нея съседката пък непрекъснато се оплаквала, че тръбите й шумят, дразнят и не може да работи/в къщи проектира/. обаче миналата година тръбата аварира и намокри тавана на долната, която от своя страна заведе дело, идва специалист от становището на който стана ясно, че по стандарт тръби и кабели минават само по стените, осъдиха горната да плати ремонта, делото и още някаква сума.

по-добре си мушни тръбите в някоя стена, снимай ги къде са, да си ги знаеш за напред.
я слагай един малък бойлер, аааааа глезотии! Hug

# 29
  • Мнения: 1 426
Здравейте,
Изправени сме пред голям казус. В новия ни апартамент има изведен централен ТЕЦ, който обаче няма да бъде пуснат, защото всички съседи се топлят на климатици и казват, че така им е по-изгодно. Дотук добре, и ние решихме да направим същото. Изненадата ни обаче беше огромна, когато разбрахме, че в тристайната ни 100-квадратова къщурка имаме цели три щранга (един в тоалетната, един в банята и един в кухнята), които нямат връзка помежду си. Решихме да монтираме само един бойлер в мокрото помещение, който да вържем с тръби към трите точки, в които имаме нужда от топла вода. От строителната фирма обаче ни посъветваха да не го правим. Сега не знам как да се справим с проблема, защото не искам да слагам бойлери във всяко едно от помещенията... Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна безумица, нека ме посъветва как да се справя, че ще се побъркам newsm78
къде са ви водомерите или имате на трите места водомери. не може да нямат връзка.Вижте си ВиК-то на чертежа

Общи условия

Активация на акаунт