Какво правите при първи симптоми на вирусно заболяване при малки деца.

  • 9 182
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
А антибиотика случаен ли е или конкретен, след антибиограма?
Ако даваш случайни, без да има причина, всеки следващ вирус ще изкрава по-тежко и по-тежко.

Кого питаш  Wink

# 16
  • Мнения: 583
Може ли малко повече инфо за тази коластра и водорасли, не съм попадала на информация за тях.
Аз също се присъединявам към този въпрос  Praynig ,за първи път чувам...

Иначе при първи симптоми на вирусно заболяване давам осцилококцинум по два на ден,за три дни ако няма подобрение ми става ясно,че няма да помогне.За хремата и аз съм доволна от Еуфорбиум композитум,както  mari_eta.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Зависи от симптомите. Като начало увеличавам дозата на Цитросепта, който давам постоянно. Ако накашля - Умкалор. Последните два пъти свърши чудесна работа, пресече за два дни. При хрема, пък и профилактично като я взема от градина пръскам спрей със сребърна вода и клеева тинктура - доволна съм, близо два месеца сопол не съм виждала. Ако се оплаква от гърло - Тантум верде. При чревните вируси действам пак симптоматично - Ентерол и Хидрасек при разстройство, Вомитусхил/в краен случай Вомакур/ и оводняване при повръщане. Ако има висока температура, давам температуропонижаващи и чакам да видя накъде ще избие.
Ако не забравя, давам и хомеопатия, но пак симптоматично. Все още не мога да се доверя на класическата хомеопатия.

# 18
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Мога да кажа как минават честите харпангини при нас:
 -първи ден вдига температура до 38,5-39 без други симптоми ,ако не броим отказа от храна (което при нас май си е хронично Laughing) и аз започвам с изопронизин, тантум верде, хомеожен 9, вит.С и температуро понижаващи разбира се;
- втори ден или трети ден температура вече няма понякога се появява и кашлица за която давам сироп от бял слез и ако има сополи пръскам или капя каквото имам виброцил или муконазал.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитросепт, фрешове, мед, чайове, ако успея да пробутам- и чесън. Карам ги да почиват повече, не настоявам да ядат, освен плодове и да пият течности.

# 20
  • Мнения: 2 803
Лимон, портокал и грейпфурт, подслаждам с мед. Чай от босилек за кашлица.

# 21
  • Мнения: 46 518

Към evhen ми беше въпроса Simple Smile

... най-накрая се предавам и давам антибиотик ...

# 22
  • Мнения: 2 908
Добре,де,аз давам клеева тинктура,чакам 4-5 дена да се понижи температурата,никога не давам антибиотик за вирусно заболяване,а то е ясно че в почти 90% от началото е такова,давам мед всеки ден по два пъти,един ден в седмицата Осцилококцинум(всичко това казвам превантивно,а не при първи симптоми),чесън,когато успея да пробутам,плодове и плодови фрешове,лимон нагъва като не видяла,и всеки път(откакто тръгна на ясла),не се справя сама за тези 4-5 дена и се стига до антибиотик-защо става така и какво да и давам за да не се стига до там?в момeнта сме на трети за 4 месеца,а докторката иска да ни изпише и четвърти,защото няма май голям ефект от този.Този ни беше изписан заради гнойна ангина-направи ми я,без да усетя,че минава през вирусна(ако я е минала)-просто вдигна 40 градуса една вечер и след прегледа-гной. ooooh!Нали някой се сеща как детето ми щеше да търпи 3-4 дена с гной и болки при преглъщане и всичко останало да чакаме резултати от секрети?Предните антибиотици ги изпихме,след като чакахме 5 дена да и спадне неспадащата температура,без апетит,с червено гърло,сополи....Къде бъркам?

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 15:08 от тутурутка

# 23
  • Мнения: 476
Осцилококцинум и вит С. Това давам и досега съм "пресичала" в началото. Още като го усетя, че почва да подсмърча или като се изкашля няколко пъти - давам.
До преди няколко месеца го водех веднага на лекар, но след като заради сополи и температура 37.2, му пуканаха тъпанчето (без да ме уведомят дори), за да проверят дали нямало гной, започнах с това лечение и чак,ако това не подейства, тогава звъня на частната.

# 24
  • Мнения: 46 518

Чака се 3 дни, ако се влошава, се пускат и след 2 дни са готови, т.е. на 5-тия вече имаш резултатите. Гнойната ангина може да се причини от различни бактерии, затова се прави антибиограма, за да покаже кой е причинителят и към кой точно антибиотик е чуствителен, иначе си е чисто налучкване ...

"Патогенните бактерии, като стафилококи, стрептококи, пневмококи, са причинители на редица болести в детството. Всяка една от тези бактерии се влияе от различни антибиотици. Затова е препоръчително да се направи антибиограма, за да се изпише най-подходящият антибиотик."

http://www.moetodete.bg/encyclopedia_0_0.html



# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
тутурутка, отслабнал е имунитета, за което допринасят и антибиотиците. Лятно време правете закалителни процедури- чист въздух, вода, движение... зимно време разходки, правилно хранене, достатъчно почивка, по-малко стрес... Детето ти е още малко, обикновено има един период на адаптация, вероятно скоро ще го израстне.

 

# 26
  • Мнения: 165
още при първите симптоми започвам с витамини, витамин"С", много плодове и плодови сокове, промивки на нослето със Стеримар и го пресичам. Ако не съм го хванала в началото - стигаме до антибиотик.  newsm03

# 27
  • Мнения: 168
Тутурутка, все едно аз съм писала вместо теб...
Синът ми е на 2,7 и откак стана на 2,1 като се почнаха едни болести...точно както ти описваш- за кратко време много антибиотици, за няколко 4аса прави ангина да кажем от 4ервено гърло, а сополите докато текнат и са ве4е зелени. И се зареждат едно след друго нещата. Какво ли не давам и аз- здравословно хранене, смяна на климата, коластра, зелена енергия, вит. Ц, цитросепт и тн. Е кога ще отмине този период бе мам.а му TiredТова което не съм пробвала е сребърна вода и клеева тинктура. Кажете моля как точно се дава клеевата и какъв е ефекта, малко да ме просветлите  Praynig

# 28
  • Мнения: 165
и ние бяхме така. Като мина 3 годинки започна по-рядко да боледува.
Успех на всички мами!   bouquet

# 29
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Е кога ще отмине този период бе мам.а му Tired

Като станат на 6-7 г.  Whistling

Знам, че звучи отчайващо, но е вярно.

А разбрах и друго - това са бели кахъри - хрема, кашлица, сополи-мополи - след 5 дена ще ги забравите. Друго да не ги сполетява, по-сериозно, че...
Нацелувайте им сополивите нослета и ги гушнете Hug.

Общи условия

Активация на акаунт