Раждането - напълно естествено, възможно ли е у нас?

  • 2 985
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 717
Може, но е нож с две остриета. Има такива, които са за, има и такива, които са против. Говоря за персонала в болниците. Имам две нормални раждания, първото от които - кошмарно, второ за има-няма час, без никакви индукции, без никакви премедикации, без абсолютно нищо - ни клизма, ни бръснене. Отидох да раждам с 7 см. разкритие и след две, три проверки от страна на акушерката за разкритие, родих. Даже и плацентата сама се отлепи и излезе, без метергин (съжалявам, ако бъркам наименованието newsm78). Това  - в Тина Киркова, преди почти десет месеца. След два часа бях като нова, за разлика от първият път. Rolling Eyes

ПС: не съм подписвала нищо, за разлика от първият път Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 19:21 от GoldenEyeful

# 16
  • Мнения: 6 274
.......
Сега ако всичко е нормално искам да си родя когато ми е писано, не искам по никакъв начин да се намесват в раждането освен ако наистина няма сериозна причина.
Според вас възможно ли е това да се случи?
..........

Аз съм отговорила кратко, точно и ясно на авторката, преди да започнат разни безумни изказвания...

# 17
  • Мнения: 1 900
Джуличка подкрепям твоето мнение.
Не ме е страх от болката, и определено смятам, че природата ще си свърше по-добре работата отколкото окситоцина. Rolling Eyes

Между другото има една приказка, че срещаме съдбата си по пътя по който тръгваме да я избегнем. При първото раждане исках да е  естествено, без укойки и медикаменти. Пусто да е във вана се съгласих да предизвикаме раждане, понеже съм била с някакво разкритие. Та си носих последствията след това.  Confused

# 18
  • Мнения: 2 439
Да, възможно е. С първото си дете отидох с 8 см разкритие, без почти никакви болки, като изключим чувството за натиск в яйчниците. Оказа се, че раждам - преглед за приемане, запис и на магарето. С второто - почти същата процедура - само че 5 см разкритие, но беше седалищно и отидох по-рано. На магарето ми сложиха система, защото някой се светна, че май ще има едро бебе и така си беше.
С първото - 5 часа след раждането крачех бодро по коридорите и ядях, а 10 часа по-късно слязох 4 етажа да се видим с таткото. С второто имах повече смелост - на 5-я час бях навън в колата.

# 19
  • Мнения: X
Второто ми раждане беше почти напълно естествено/изключвам упойката за двата козметични шева от разкъсване/ и протече изключително бързо/час и 48мин от влизането в залата/.....почти без болка и с много приятни спомени от него/въпреки,че до последно плода го замерваха много едър като за мен и няколко доктори ми дадоха съвет,че е по-добре направо на секцио да отивам/................Но,всичко това се случи в "Торакс"/с/у съответното заплащане/ и след предварителна уговорка с д-р Даскалов/вече не работи там/,че ще се намесва само ако се наложи......Мога само да кажа,че разликата м/у това и първото ми раждане/Втора Градска,д-р Карагьозян и д-р Николова/ са на светлинни години едно от друго-при първото се гърчех от болки от системата с окситоцин,после бебето като тръгнада излиза,а аз още не бях готова ме резнаха без да питат,анестезиолога ме ши с пълна упойка,която обаче нещо не ми понесе.....да не разправям,че после епизиотомията си боли и зараства доста по-бавно от разкъсването....Абе,ако намериш някой да се съгласи да не се намесва много/естествено, ако няма нужда/ си струва и да си платиш.........макар,че не е редно.....,но аз поне друг вариант в Пловдив тогава не намерих/и предпочетох да си платя на касата на клиниката ,вместо на ръка в държавно здравно заведение/.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ще следя темата  Peace

# 21
  • Мнения: 96
 Преди 8 месеца родих почти напълно естествено - отидох с 8 см разкритие и не съм подписвала формуляр за информирано съгласие преди да родя, подписах го след това. Настоях да не ми включват окситоцин, клизмата си я бях направила вкъщи. Според мен голямо значение има екипа, защото денят преди да родя (преносих 7дни) отидох на запис и споделих с лекарите, които ме приеха, какви са ми очакванията за раждането и реакцията им беше #Crazy. Предложиха ми да ми включат система ( бях с 4 см) и като отказах и казах, че си тръгвам се започна - "няма екип в нашата болница, който да ви изроди ,без да сте подписали информирано съгласие", "жалко за хубавото бебе", "сега ще тръгнеш да раждаш по пътя и ще загубиш бебето" и т.н. Е, тръгнах си и родих живо и здраво бебе. Важното е да знаеш какво искаш и да го отстояваш, защото имаш право Peace.

# 22
  • Мнения: 3 818
Системата окситоцин се слага, за да се увеличат контракциите, а не разкритието.
Аз първият път стигнах до 9 см почти без никакви контракции и мислеха в даден момент да ми сложат окситоцин, за да ги стимулират, но междувременно родих.
Тогава родих без системи, хапчета и т.н., напълно естествено.
Вторият път ми слагаха окситоцин, защото липсата на контракции спираше възможността бебето да се намести както трябва, а то не беше наместено. Междувременно обаче разкритието ми си вървеше с пълна сила.

# 23
  • Мнения: 1 900
Люба това което ме притеснява за Торакс и Селена е, че нямат апаратура и специалисти в неонатология. Ами ако нещо се обърка и трябва да се спасява бебето...Незнам Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
Ако имаш уговорка с лекар, който да е съгласен и не подпишеш информираното съгласие - би могло....
в пловдив не знам как са нещата....може би ще намериш подходящ д-р....
успех!

# 25
  • Мнения: 6 274
Джуличка подкрепям твоето мнение.
Не ме е страх от болката, и определено смятам, че природата ще си свърше по-добре работата отколкото окситоцина. Rolling Eyes

Радвам се, че споделяш мнението ми.  Hug
Щом не те е страх от болката, това е моят съвет - ако всичко е наред с бебето, стой си вкъщи докато можеш да издържиш и едва, когато ти прецениш, тръгвай към болницата.
Бъди убедена, че ако стигнеш с разкритие от 9 - 10 см. никой няма да ти прави нито клизми, нито окситоцини ще ти включват, нито нищо...
Желая ти много късмет, най - лекото и хубаво раждане и ще чакам да се похвалиш, когато му дойде времето....
Ще ти стискам палци всичко да мине като по вода и най - сладкото и здраво бебче на финала...  Peace

# 26
  • Мнения: 1 900
Angel_Dust,  Джуличка благодаря! Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 3 064
Джуличка подкрепям твоето мнение.
Не ме е страх от болката, и определено смятам, че природата ще си свърше по-добре работата отколкото окситоцина. Rolling Eyes

Радвам се, че споделяш мнението ми.  Hug
Щом не те е страх от болката, това е моят съвет - ако всичко е наред с бебето, стой си вкъщи докато можеш да издържиш и едва, когато ти прецениш, тръгвай към болницата.
Бъди убедена, че ако стигнеш с разкритие от 9 - 10 см. никой няма да ти прави нито клизми, нито окситоцини ще ти включват, нито нищо...
Желая ти много късмет, най - лекото и хубаво раждане и ще чакам да се похвалиш, когато му дойде времето....
Ще ти стискам палци всичко да мине като по вода и най - сладкото и здраво бебче на финала...  Peace


Така е, и аз така бих направила, ама внимавай, че моя приятелка с второто така, докато се усети, докато се изкъпе и с 8 см в болницата. Без да е чакала нарочно. Доста по-бързо става, разправят.

# 28
  • Мнения: 6 274
Така е, и аз така бих направила, ама внимавай, че моя приятелка с второто така, докато се усети, докато се изкъпе и с 8 см в болницата. Без да е чакала нарочно. Доста по-бързо става, разправят.
Да, да...    Laughing
Всяка жена е различна и всяко раждане е различно...  Peace
Мен си ме боля цял ден по малко, вечерта мааалко повече, а след 12 (след лудницата с пиратките и фойерверките) вече стабилно ме болеше........  #Crazy
Обаче съм си инат и реших, че ще чакам до последно, та в крайна сметка в 2 ч. и нещо тръгнахме към болницата...
Е, вярно, че се оказах с пълно разкритие, ама....  ooooh!
Все пак ми е трето...  Peace

# 29
  • Мнения: 3 818

Така е, и аз така бих направила, ама внимавай, че моя приятелка с второто така, докато се усети, докато се изкъпе и с 8 см в болницата. Без да е чакала нарочно. Доста по-бързо става, разправят.

Рисковано си е подобно начинание, аз не бих го препоръчала на никого. Моята лекарка ми разказваше за една жена, която отишла в болницата посред нощ с пълно разкритие и такова разположение на бебето, че едвам са го измъкнали и секцио. Разбира се, такива случаи са редки, но аз не бих рискувала да съм един от тях  Peace
Както и това с неподписването на информираното съгласие, трябва да е доста самоуверен човек, че знае във всеки един момент по-добре от лекарите как да постъпи най-адекватно спрямо ситуацията.
Разбира се, всеки сам си преценява силите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт