Пушене пред МВР?

  • 6 086
  • 153
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 032
И не забравяйте, че поради естеството на работа не всички полицаи имат възможност да взимат рушвети.

Е това пък ако не е трагедия.

А онези с рушветите, ще пушат ли или само пасивно ще вдишват дима?

И въобще, освен жените на полицаи, някои прави ли си илюзия какво мислят хората за колективния образ на полицаите?

А учителите, лекарите, преподавателите в университети, медицинските сестри, социалните работници и т.н. ще пушат ли?

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 00:58 от Алиса

# 76
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Какво пушене, какви 5 лева, какви 50% искат ...  newsm78
Вчера вървя по Витошка - пазарувам подаръци за децата. Минавам покрай двама полицаи. Те си се подпрели и нещо зяпат. Единя каза на другия "Тия са джебчийки!", и понеже нито чух отговор, нито видях реакция от тяхна страна, се обърнах към тях и им казах "Като са джебчийки - хванете ги! Какво чакате?!" Чак тогава те се размърдаха и застигнаха трите циганки. Единят от полицаите настигна мъж и жена - двойка, и ги накара да си проверят чантите за липси.
Продължих си по пътя... нямах много време. Не зная какво е станало след това.
То е ясно, че закони нямаме и общо взето нищо не могат да направят на джебчийките, а ще трябва да обясняват защо са ги засържали, но не такова поведение се очаква от органите на реда! И долните крадли съвсем спокойно си "работят" пред "зоркия" поглед на "закона" ooooh! ooooh! ooooh!
А съм седнала онзи ден да обяснявам на сина си, че чичко полицай е добър, защото ни пази и прави забележки на лошите да са по-внимателни!

# 77
  • Мнения: 822
В подкрепа на думите на Найка...
Преди две години и аз като криминално проявена (за невърнат в срок задграничен паспорт) трябваше да се срещна с нашия районен инспектор за някакво нареждане, та да мога да си платя глобата. Ваканционно време, доста почаках. Два предиобеда, но се отнесох с разбиране. Все пак трима инспектори се опитваха да вършат работата на десет. А и тъкмо се поопознах и с други криминални от района. Когато най-после успях да вляза при инспекторите, картинката беше следната... Дълъг, тесен коридор с много врати от двете страни. Малки стаички, по-скоро кабинки. По средата на коридора - клетката със задържаните за 24 часа. Смрад - примес от алкохолни изпарения, пот, цигари и събути обувки. Стаята на нашия инспектор - голи, олющени стени, не по-малко олющени бюра. Не зная, дали имаше 9 кв.м., но мястото беше наистина толкова голямо, колкото да побере 4 бюра с по един стол зад тях и един стол отстрани на почти интимно разстояние за криминалните като мен. Никакви портрети - ни Ботев, ни Първанов. Бюрата и столовете сякаш бяха изхвърлени от някое училище, ама още в началото на 90-те. Имаха компютри, но и те приличаха на последните модели Правец, предимно с опции на пишеща машина. Летен задух, отворени прозорци и врати, и един вентилатор, който не зная, дали изкарваше някакъв въздух навън, но със сигурност внасяше от коридорните аромати. Явно човека прецени, че обстановката не е особено гостоприемна и приключи бързо с моя случай. За рушвет и дума не отвори...
Затова пък когато се срещнах с началника на паспортното бюро, същият половин час чупи ръце и стойки и се чудеше:"Ами сега какво ще правим?" Аз понеже не знаех, какво се прави, просто си мълчах. Най-накрая успешно си платих задължението и излетях от сградата на провинциалното ни РПУ.
Та склонна съм да вярвам, че редовите полицейски служители от приземния етаж надали печелят много от бакшиши. Виж, на горните етажи картинката е по-различна...
1000 лв. за средна работна заплата ми се струват малко нереални, но със сигурност извънредните трябва да си имат достойно съответствие и да не изпълняват едва ли не наказателна (заради данъците), а по-скоро поощрителна функция... Вероятно няма да получат всичко, което искат, но какво ни пречи на нас да покажем, че поне ги подкрепяме. За всичко, което заслужават семействата на загиналите при изпълнение на служебен дълг, ми остава само да си мечтая...
Наистина ще бъде добре, ако повече хора излязат да попушат в събота. Който не пуши, може и свещ да запали. И нека да не е само около РПУ-тата. Може и около Парламента. Току виж някой случайно изпуснат фас взел че го подпалил... Дали да не си го пожелаем като новогодишен късмет?...

# 78
  • Мнения: 25 889
Току виж някой случайно изпуснат фас взел че го подпалил...

А дано, ама надали...   Laughing
Не забравяй, че кметът е пожарникар, няма да го допусне.  Mr. Green

# 79
  • Мнения: X
Току виж някой случайно изпуснат фас взел че го подпалил...

А дано, ама надали...   Laughing
Не забравяй, че кметът е пожарникар, няма да го допусне.  Mr. Green
Да ви имам кмета! Всъщнос ти нашия кмет е от ГЕРБ. И той във вестниците - "Няма да допусна и ще бъда строг...." - ама дефакто нищо Simple Smile пие си водчицата ежедневно и хич не го е.е.
Та за ченгетата - ами сори ама 800 лева не е малко заплата. ОК мръсни стаи, непочистено и т.н. Ми една торба теракол струва 8 лева, латекса 5 кг е десеттина лева... Една почерпка да вложат в тези материали и ето ти ремонтчето. Даже и някой от задържаните може да го направи.... Съгласен съм да мрънкат ама в градчета където заплатите са по 300 лева да говорят че съм им малко си е ебаси и наглоста !!! Не ги подкрепям и не съм съгласен да им вдигат заплатите. Просто да откажат цигарите......

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 849
И не забравяйте, че поради естеството на работа не всички полицаи имат възможност да взимат рушвети.

Е това пък ако не е трагедия.

А онези с рушветите, ще пушат ли или само пасивно ще вдишват дима?

И въобще, освен жените на полицаи, някои прави ли си илюзия какво мислят хората за колективния образ на полицаите?

А  учителите, лекарите, преподавателите в университети, медицинските сестри, социалните работници и т.н. ще пушат ли?
Алиса, задавала ли си си въпроса защо колективния образ на полицаите е такъв в обществото?
А  учителите, лекарите, преподавателите в университети, медицинските сестри, социалните работници нека пушат и те!
Гневна, добре че си била ти, та да спасиш хората от ограбване.

# 81
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace

# 82
  • Мнения: X
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace
Кажи го на полицаите - аз не рева, а търся начини да изкарвам законно пари... Моята също не е лесна - работя по 14 часа на ден, за да си храня семейството и да си покривам нуждите и желанията. Никой не е вързан за МВР да ти го кажа така.

# 83
  • Мнения: 835
Наистина полицията е много зле! Имам приятелка в еди кое си управление.Ако знаете вътре каква е мизерия.............................Тя си боядиса стаята, аз и дадох стол, донесе си компютър от вкъщи, изобщо.......всички консумативи си ги купува!Представяте ли си каква част от заплатата отива за това?
Ужасно е мизерно!!!

# 84
  • Мнения: 835
А и чисто взима 450 лв.!!!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 849
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace
Кажи го на полицаите - аз не рева, а търся начини да изкарвам законно пари... Моята също не е лесна - работя по 14 часа на ден, за да си храня семейството и да си покривам нуждите и желанията. Никой не е вързан за МВР да ти го кажа така.
Да, никой не е вързан, но не можеш да накараш някой, който по призвание е полицай да работи като застраховател или нещо друго.
Плюс това и те биха работили допълнително, за да изкарат някой друг лев, ама не им е разрешено. А и защо да е така?

# 86
  • Мнения: 2 138
И какво като хванат джебчийките?Явно, мила, не си наясно с правосъдната система!Много пъти са хващани и прибирани, но някои други(сети се кои) ги пускат най-много след 48часа.И пак полицаите виновни Naughty

# 87
  • Мнения: 188
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace
Кажи го на полицаите - аз не рева, а търся начини да изкарвам законно пари... Моята също не е лесна - работя по 14 часа на ден, за да си храня семейството и да си покривам нуждите и желанията. Никой не е вързан за МВР да ти го кажа така.
Да де ама когато и аз и мъжът ми работим по 14 часа къде ще му излезе края, кой ще ми гледа децата  newsm78

# 88
  • София
  • Мнения: 426
Да питам тези който упрекват полицаите че взимат рушвети замисляли ли сте се че ако заплатите им са нормални от порядъка на 1700лв колкото взема един техен голям шеф ще си слагат главата в торбата за 5лв взети от улицата а?Или ще предпочете да си взима заплатата а не да го изхвърлят от работа за тези 5лв.И още нещо защо ядете полицая за корупция а не се замисляте че тя е на много по високо ниво от тях.Къде са парите които ЕС превежда по 300лв всеки месец на човек анти корупционни така ги водят,ще ви кажа взеха ги само веднъж и от тогава някой високопоставен чичко си ги прибира за него това е истината.В България полицаите са най ниско платени от цял свят  и в Румъния и Македония взимат повече от нашите.И 1,30лв за храна как ви се струва,полицейското куче яде за 2,20лв.Срам и позор че работят на държавна работа.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 849
Анелка, не се ядосвай, и да го обясняваш - все тая. Този, който си е навил на пръстта, че полицаите са на дъното няма да си промени мнението. Това е въпрос на възпитание, въпрос на уважение към държавата и институциите в нея.
Аз никога няма да забравя една скрита камера, която даваха по телевизията. Снимана е в чужбина. Един полицай прави на луди минувачите и никой не смее да му се орепчи защото са респектирани от самата институция "Полиция". Ако това се беше случило в България нали се сещате колко псувни и шамари щеше да отнесе полицая. Не казвам, че полицаите трябва да правят каквото си поискат с гражданите, но примера е доста показателен за отношението на гражданите към униформените.

Общи условия

Активация на акаунт