Пушене пред МВР?

  • 6 058
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 589
  Някой знае ли защо ще се "пуши" пред МВР???

# 1
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 228
Гугъл знае всичко, а и по новините казаха.
Примерно.

Или ти предлагаш тема за обсъждане?

# 2
  • Мнения: 589
Ами любопитно ми е какво мисли нашият форум...Дали ще е стачка,или що...

# 3
  • София
  • Мнения: 1 762
Полицията няма право на стачка. Това ще е по- скоро протест. Поткрепям ги напълно  Peace Но това не значи, че им прощавам  Naughty

# 4
  • гр.София
  • Мнения: 380
Проблемите в системата на МВР са много. Жалък е поводът, по който е ескалирало недоволството-неполучаване на 13-та заплата, но е показателен за унизителното положение на българския полицай. И между другото-200-те лв за дознателите засега са само мираж.

# 5
  • Мнения: 2 401
В такъв момент  идеите за стачкуване за заплати са  крайно  необмислени и късогледи.  Ще стане това, което се случи и с даскалите. Полицаите и шофьорите ще бъдат брутално изманипулирани и употребени, и .. накрая захвърлени.

# 6
  • Мнения: 6 029
Ох, ако дадат на полицаите, как ще дадат на лекарите, на шофьорите, на учителите...

# 7
  • Мнения: 390
На никого няма да дадат.Криза е.
Но си мисля, с риск да бъда освиркана, защо когато някой (много протести минаха по реда си) поиска по-висока заплата доста хора казват:"Те са такива-онакива, не работят, а пари искат,корумпирани били и т.н."Може, но всеки си знае колко пот хвърля в работата си.
Всяка работа си иска майстора.Не мислите ли?Не може да твърдим, че този, или онзи не заслужава по-добро възнаграждение.Няма лесна работа.
Вярно е ,че всяко стадо си има мърша.За това не споря, но да отричаш цяло съсловие...
Подкрепям ги !
Друг е въпроса кой яхва протеста и с какви цели.На това сме се нагледали 20 години вече.
Още повече този протест направо отчаян ми се вижда: Да пушим пред парламента. Хм.И кво?

# 8
  • Мнения: 589
Да пушим пред парламента. Хм.И кво?
Ами когато учителите викаха пред Парламента срещу тях пратиха полицаите.Та сега ми е чудно кого ще пратят,ако полицаите,въпреки,че нямат право да стачкуват,все пак го направят?

# 9
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Подкрепям ги. Peace
Не може за нощен труд да ти се полагат по 1 пакетче чай и 1 пакетче нес кафе.Да не говорим за смешните заплати. ooooh!

# 10
  • Мнения: 25 753
Сега е моментът всички тези, които бяха бити и блъскани от полицаите по време на протестите си да... ги подкрепят. Крайно време е да проумеем, че докато сме разделени, всеки ще ни гази както си иска. И децата в Гърция знаят и могат неща, които коравата българска глава не иска да проумее - другите народи имат, защото знаят как да си поискат.
Много ще се радвам, ако миньори, учители, млекопроизводители, еколози и прочие излязат на улицата да попушат с полицаите.
И много моля, стига с тези спекулации за кризата - България живее в криза от 1989 година насам и никога не е излизала от нея.
Между другото, какво стана с бюджетния излишък?

# 11
  • Мнения: 2 759
                        Подкрепям ги, бих попушила с тях, ако имах възможност  Peace.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Не знам какво да мисля. Ще попушат, пък ще пият по една студена вода. Или ще им разтурят седянката. За разлика от учителите, ще имат късмет, ако могат да се върнат отново на работните си места. Защото държавата никак не обича някой да и иска пари. Отделно са нагласите на обществото като цяло - това учители, лекари, полицаи кучета ги яли...
Тук във форума съм чела, че някои полицаи дори си носели консумативи от рода на хартия за писане и химикалки от в къщи. Което е недопустимо.
А бюджетния излишък беше похарчен за предизборна кампания на БСП.

# 13
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Дори някои работят с личните си автомобили,поради липса на гориво за служебните такива. Wink

# 14
  • Мнения: 799
И много моля, стига с тези спекулации за кризата - България живее в криза от 1989 година насам и никога не е излизала от нея.
Това го повтарям от както се заговори за кризата и всичките ми познати ме гледат като отровена със съжалителение в очите, казващо "тая пък какво разбира..."

А по темата - нека пушат, но дори да постигнат исканията си, пак ще взимат рушвети...

# 15
  • Мнения: 335
... Тук във форума съм чела, че някои полицаи дори си носели консумативи от рода на хартия за писане и химикалки от в къщи. Което е недопустимо...

Е то и в патологията си носят кухненски ножове за аутопсиите, обаче това е - "социалната цена на прехода".
Все пак - цивилизационен избор. Доста робство и тиранство, настанала е свобода...


# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Да пушим пред парламента. Хм.И кво?
Ами когато учителите викаха пред Парламента срещу тях пратиха полицаите.Та сега ми е чудно кого ще пратят,ако полицаите,въпреки,че нямат право да стачкуват,все пак го направят?
Стачка е когато не си изпълняват служебните задължения. Това не е стачка, а протест.
Подкрепям ги напълно и им стискам палци за успех!
Ама трябва наистина всички да излезем, за да се усетят тия мръшляци горе поне малко  Close

# 17
  • Мнения: 1 187
Ох, ако дадат на полицаите, как ще дадат на лекарите, на шофьорите, на учителите...

Така,както са дали 13 и 14-та заплата във"Военна полиция"!

И естествено форума policebg.free не бачка,защо  ли не се учудвам. Whistling Обаче ми е любопитно как ще се развият събитията,ако 40-50000 полицаи обявят бойкот и откажат да изпълняват задълженията си..! Twisted Evil Whistling

Подкрепям този протест!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Ох, ако дадат на полицаите, как ще дадат на лекарите, на шофьорите, на учителите...

Така,както са дали 13 и 14-та заплата във"Военна полиция"!

И естествено форума policebg.free не бачка,защо  ли не се учудвам. Whistling 

Подкрепям този протест!
Как бе? Работи. Вътре съм  newsm78

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 380
Аз също подкрепям протеста. Работя в системата и познавам проблемите до болка. За рушветите-и друг път съм писала-като извършиш нарушение, понеси си последствията и настоявай да ти съставят акт, а не давай 10-20 лв и после да плюеш, защото корупцията е двупосочен процес. Даващият е не по-малко виновен от вземащия, без да оправдавам последния.

# 20
  • София
  • Мнения: 426
Да и аз ги подкрепям излизат в 6 и се прибират в 22,23 ч а да не говорим че с часове на ред висят на студа и на жегата лятото с кубинки #Crazy

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Пак от форума щях да разбера за стачката, ако  днес
не ме бяха спрели полицаите. Попуших с тях докато ги
кандърдисвах да не ми пишат акт Blush .
Подкрепям ги.  Peace

# 22
  • Мнения: 843
    Подкрепям ГИ!  Не само , че имам семеен приятел полицай и зная. 
     От съвсем страничен ъгъл погледнато е следната ситуация. Разследват загубената лична карта  на майка ми /  Н а чужденец, затова е доста сложно и тегаво/  Поне три пъти  се наложи да ходя при следователя  и се хванах за гравата. Следователят работи с личния си компютър / и принтер/, защото алтернативата е пишеща машина.   В краката му бръмчи духалка, защото климатиците са на достолепна възраст и всъщност  само подухват. 4 бюра на 9 кв.м.   Охлузен балатум,  но пък иначе чисто нови вертикални щори.
      Почувствах се нелепо.
      За патрулиращите униформени си е направо плач.    Веднъж  щяха да ме глобяват за липса на лична карта и леко неприлично поведение/ пеех,  но  бях с мъжа ми Blush/   Хората просто помолиха да им заредим  патрулната кола за 20 лв, без актове и пр.  защото нямали за обиколката.   И  от други съм чувала  за това , пък и тук е писано. И не ги упреквам.   Не е нормално, но не зависи от  тях.
       Тук ще има мнения и за корупция  и за замазване,  но пък нека да се изградят здрави и нормални / и финасови/ условия за тези хора, пък после да наритваме задници.    Няма как да разчитаме на   "  За честта на Родината   готови на всичко",  и времето е друго  и хората са други  и ипотеките им - непосилни.

# 23
  • София
  • Мнения: 426
Еййййййй прост народ бе чета тук http://www.focus-news.net/?id=s2190 как на дълко и широко се разисква казаното от полицая Х че ще попушат и ще си ходят.Ами да защото драги ми политици преди да нападате се поинтересувайте от това че полицията няма право на стачка а само на мълчалив протест толкова ли е сложно да се разбере казаното за това пушене ще попушат и помълчат пък ако някой им обърне внимание обърне ако не ..........

# 24
  • Мнения: 4 406
    Следователят работи с личния си компютър / и принтер/, защото алтернативата е пишеща машина.   В краката му бръмчи духалка, защото климатиците са на достолепна възраст и всъщност  само подухват. 4 бюра на 9 кв.м.   Охлузен балатум,  но пък иначе чисто нови вертикални щори.
предполагам имаш предвид дознателят.

# 25
  • Мнения: 304
 Peaceподкрепям ги Peace

# 26
  • Мнения: 2 759
...Следователят работи с личния си компютър / и принтер/...
                       Разказваха ми за един познат полицай, че си е занесъл на работа компютъра и още някакви неща... Смях им се, че сигурно не са разбрали и че такова нещо е невъзможно. Ама че съм била смотана  Blush..
                       Но пък им повярвах, като ми казаха, че миналата година са му/им намалили заплатата с по 100 лв  ooooh!.

# 27
  • Мнения: 843
    Следователят работи с личния си компютър / и принтер/, защото алтернативата е пишеща машина.   В краката му бръмчи духалка, защото климатиците са на достолепна възраст и всъщност  само подухват. 4 бюра на 9 кв.м.   Охлузен балатум,  но пък иначе чисто нови вертикални щори.
предполагам имаш предвид дознателят.

    Да, вероятно,а   това дали променя ситуцията?   Едва ли.

# 28
  • Мнения: 5 622
                        Подкрепям ги, бих попушила с тях, ако имах възможност  Peace.

И аз. Въпреки, че не пуша. Но със сигурност  всички са "изпушили" с тези смешни заплати...

Не могат да стачкуват, не мога да правят извления пред ТВ..Не могат да им вдигнат заплатите..Ами поне да им разрешат легално да си имат друг бизнес, за да изкарват пари...За съжаление съм скептична към всичко хубаво, което евентуално може да се случи в тази Държава.

И аз чакам да започна работа, на която до съвсем скоро заплатите бяха с по 100-200 лв по-високи от колкото са в момента... Така че по-лошо става, по-хубаво не

 Tired

# 29
  • Мнения: 1 217
Разбира се,че подкрепям протеста.
Не мога да ви опиша в какви условия работи мъжът ми. Sick #Crazy
Как се кара смяна без парно в патрулката!?
Но човека му харесва работата  и това е.
Но много ме дразни това,че слагат всичките полицаи под един знаменател.Много.
Били корумпирани,не си вършат работата,мутри и прочее глупости.
Всяко стадо си има мърша.

# 30
  • Мнения: 12
Напълно ги подкрепям newsm10,както и всеки,който се бори за достойно заплащане!Какъв авторитет да имат"органите на реда" у нас при такива мизерни условия на работа?

# 31
  • Мнения: 2 359
  Да си полицай изобщо не е лесна работа. Жените на полицаите и жените-полицаи могат да разкажат най-добре за ежедневието им, ще е полезно. В медийното пространство излизат само рушветите, никой не пише за останалите, а тъкмо те имат право да протестират.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Напълно ги подкрепям newsm10,както и всеки,който се бори за достойно заплащане!Какъв авторитет да имат"органите на реда" у нас при такива мизерни условия на работа?

Това е чудесно и похвално, но не забравяй, че ти ще трябва да плащаш после достойните заплати на всички борещи се...

# 33
  • Мнения: 1 599
 Еми ние сме най - смешната държава и най - накрая нашите политици трябва да разберат , че ако искат да са на власт трябва поне нещо да направят , за да ги изберем.... Никъде по света   го няма това шофьорите на градският транспорт да взимат 1 500 лв. а лекарите, учителите, полицаите.. и всички останали да живеят с 400- 500 лв.  Естествено , че са прави полицаите... НО проблема е че трябва май всички да се вдигнат на бунт за да се променят нещата.. Не може да имаме европейски цени а заплати като за хора от 3тият свят!

# 34
  • Мнения: 822
Подкрепям всички, които по някакъв начин се опитват да 'вълнуват' тази държава и да не я оставят да заспи...

*Трябваше да използвам други думи, но ми е малко трудно да намеря синоними на 'управляващи', 'депутати', 'парламент'...
Не искам да политизирам темата, защото дроидите дебнат...

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
.......
Между другото, какво стана с бюджетния излишък?
Как какво? Толкова много спрени европейски пари нали трябва да се покрият.

Подкрепям протеста.

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
Между другото, какво стана с бюджетния излишък?

Ми как какво - посети морето, заедно с пенсионерите, дето не могат да понасят ни жега, ни влага, нито имат сили или физическа издръжливост за плаж, та като компромис отиде... октомври!  Mr. Green

    Подкрепям ГИ!  Не само , че имам семеен приятел полицай и зная. 
     От съвсем страничен ъгъл погледнато е следната ситуация. Разследват загубената лична карта  на майка ми /  Н а чужденец, затова е доста сложно и тегаво/  Поне три пъти  се наложи да ходя при следователя  и се хванах за гравата. Следователят работи с личния си компютър / и принтер/, защото алтернативата е пишеща машина.   В краката му бръмчи духалка, защото климатиците са на достолепна възраст и всъщност  само подухват. 4 бюра на 9 кв.м.   Охлузен балатум,  но пък иначе чисто нови вертикални щори.
      Почувствах се нелепо.
      За патрулиращите униформени си е направо плач.    Веднъж  щяха да ме глобяват за липса на лична карта и леко неприлично поведение/ пеех,  но  бях с мъжа ми Blush/   Хората просто помолиха да им заредим  патрулната кола за 20 лв, без актове и пр.  защото нямали за обиколката.   И  от други съм чувала  за това , пък и тук е писано. И не ги упреквам.   Не е нормално, но не зависи от  тях.
       Тук ще има мнения и за корупция  и за замазване,  но пък нека да се изградят здрави и нормални / и финасови/ условия за тези хора, пък после да наритваме задници.    Няма как да разчитаме на   "  За честта на Родината   готови на всичко",  и времето е друго  и хората са други  и ипотеките им - непосилни.

Хм, ама те ще пушат за заплати, не за условия на труд...  newsm78

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 11:46 от katiABV

# 37
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз също подкрепям протеста. Работя в системата и познавам проблемите до болка. За рушветите-и друг път съм писала-като извършиш нарушение, понеси си последствията и настоявай да ти съставят акт, а не давай 10-20 лв и после да плюеш, защото корупцията е двупосочен процес. Даващият е не по-малко виновен от вземащия, без да оправдавам последния.

 Shocked

Как е възможно да работиш в полицията и да твърдиш подобно нещо!?
В полицията не изучавате ли законите - айде, НК поне?
Ако не им стига бюджета да ви го купят, та да го прочетете - ами, изтегли си го безплатно и се запознай...
Ще разбереш, че не е едно и също нанасяне на телесна повреда, примерно, от физическо лице или от служебно лице по време на изпълнение на служебни задължения, след легитимация...

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 11:49 от katiABV

# 38
  • Мнения: 188
Подкрепям ги с две ръце,  Peace и въпреки че не пуша ще отида и аз пред министерството....всички имат право на протест-полицаите НЕ Naughty, еми освен да пушат к'во да правят, а? newsm78

# 39
  • Мнения: 2 759
...Хм, ама те ще пушат за заплати, не за условия на труд...  newsm78 ...
                       Прочети пак - ще пушат и за двете. И да, за корупцията са виновни и двете страни  Peace. Или ти може да предлагаш, ама той що ги взима, нали. От друга страна ако ти искат - не давай. Защо даваш?

# 40
  • Мнения: 2 259
Вчера Милен Цветков беше поканил 2 бивши полицаи.
Казаха толкова истини и най -голямата  е ,че корупцията е от офицер на горе.
Единият каза:
"Аз докато му вписвам акта,той вече е отвън и ми размахва книжка и казва"видяли  оправих се!""
"Е как се работи?  "-каза той.


Подкрепям ги !
Заслужават си по добри условия и заплати!
Това е една от причините:


http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb2/viewtopic.php?t=483

# 41
  • Мнения: 188
 Прочети пак - ще пушат и за двете. И да, за корупцията са виновни и двете страни  Peace. Или ти може да предлагаш, ама той що ги взима, нали. От друга страна ако ти искат - не давай. Защо даваш?


Абсолютно!!! Защо даваш? newsm78


P.S. Оплесках цитата ooooh!

# 42
  • Мнения: 5 647
Подкрепям протеста, въпреки че се съмнявам да даде някакъв резултат. Виж, ако шофьорите на градския транспорт и такситата се вдигнат на протест, тогава ще получат това, което искат. Много интересна държавица сме- шофьорите, които в повечето случаи я имат завършено средно образование, я не, взимат в пъти по-голяма заплата от лекари, учители, полицаи. И разбира се отново са недоволни и искат още. На полицаите им е забранено да стачкуват, на учителите почти не им обърнаха внимание...Има ли смисъл да говорим въобще.

# 43
  • Мнения: 2 759
                     И все пак за да има смисъл темата кажете къде и кога да се явим в крайна сметка и кога Twisted Evil. 4 стека цигари си купих, на линия съм и чакам  Mr. Green.
                    Биха могли да измислят и код според мен (нали нямат право да протестират официално) - цигарата в левата ръка да е за заплати, после в дясната за материални бази, дясната нагоре за бензин, лявата нагоре... и т.н.т....

# 44
  • Мнения: 188
                     И все пак за да има смисъл темата кажете къде и кога да се явим в крайна сметка и кога Twisted Evil. 4 стека цигари си купих, на линия съм и чакам  Mr. Green.
                    Биха могли да измислят и код според мен (нали нямат право да протестират официално) - цигарата в левата ръка да е за заплати, после в дясната за материални бази, дясната нагоре за бензин, лявата нагоре... и т.н.т....
Joy Joy Joy
Пред Министерството, на ул. 6ти септември в 11:00часа. Peace

# 45
  • Мнения: 2 133
Във всички градове ще бъде пред сградите на ОДП-тата.На 13.12 събота от 11 часа.
Напълно подкрепям Peace

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 380
Аз също подкрепям протеста. Работя в системата и познавам проблемите до болка. За рушветите-и друг път съм писала-като извършиш нарушение, понеси си последствията и настоявай да ти съставят акт, а не давай 10-20 лв и после да плюеш, защото корупцията е двупосочен процес. Даващият е не по-малко виновен от вземащия, без да оправдавам последния.

 Shocked

Как е възможно да работиш в полицията и да твърдиш подобно нещо!?
В полицията не изучавате ли законите - айде, НК поне?
Ако не им стига бюджета да ви го купят, та да го прочетете - ами, изтегли си го безплатно и се запознай...
Ще разбереш, че не е едно и също нанасяне на телесна повреда, примерно, от физическо лице или от служебно лице по време на изпълнение на служебни задължения, след легитимация...
katyABV, като съм написала, че даващият подкуп е не по-малко виновен от вземащия съм имала предвид моралната страна на въпроса, а не правната квалификация и квалифицираните случаи. Нека не превръщаме дискусията в мерене на юридическите познания, въпросът е принципен.

# 47
  • Мнения: 188
Всички които желаят да заповядат.... Mr. Green  bouquet

# 48
  • Мнения: 10
Здравейте! Моля не забравяйте, че от полицай до полицай има голяма разлика, защото всеки си е специалист в дадена област - все пак има пътна, криминална, икономическа, гранична полиция...
Условията на труд са наистина плачевни. Например в една смяна има 20 човека - мъже и жени. Там, където работи приятелката ми има 1 дежурна стая, в която се събират всички, сега вече са 2, но това не решава особено проблема, когато на някоя полицайка се скъса чорапогащника и трябва да го смени. Налага се да посещават обществената тоалетна и да чакат опашка, когато има много хора в сградата. Що се отнася да пакетчето чай или нес кафе за нощна смяна мога да ви кажа, че са с изтекла годност.
За униформени дрехи се полага определена сума, която трябва да се изразходва до края на календарната година.Ако остнат пари, то те "изгарят". Един панталон напр. струва 48лв., но да не споменаваме само за качеството на скрояване и ушиване. Преди поне даваха плат, цената за шев се поемаше от служителя, но поне всичко бе по мярка и качествено. А сега се взимат дрехи, които задължително трябва да се занесат на шивач за поправка, въпреки че са дадени точни мерки. Но тези пари са отново за сметка на служителя. Дамските панталони са с мъжка кройка. Обувките, които им се полагат са такива чукундури, че естествено всеки предпочита да си купи нещо по-удобно и по-красиво от някой магазин. 
Полагат се и пари за храна на някои служители - тези, които работят при вредни условия, но такива от 2 години не са изплащани.
Нощният труд не е платен.
Извънреден труд се плаща до 50 часа на тримесечие, а реално се полага повече звънреден труд и служителите са задължине да ги взимат под формата на компенсации. Цената на час е като тази отпреди 4-5 години.
Отпуски не могат да се взимат, в която част от годината и често колкото дни служителят пожелае.
Законите не ги защитават, напротив - те винаги са виновни.
Това, което искат полицаите е поне нощният труд да се заплаща, увеличенията на заплатите да не се изплащат 3-4 месеца по-късно, да могат да си взимат отпуски, колкото и когато пожелаят. Тъй като качеството на униформите няма да се оправи, поне всеки да си прецени от какво има нужда и да се изплаща сумата, която служителят не е изразходвал. Парите за храна също да бъдат изплатени и да се изплащат.
Ясно е, че заплатите не могат да бъдат вдигнати драстично. Но поне да се изплати това, което се полага! А цяла 13-та заплата така или иначе не знам дали след1990г. им е била изплащана, защото винаги е била в размер на 70-90 лв. - предпразничен бонус.
И не забравяйте, че поради естеството на работа не всички полицаи имат възможност да взимат рушвети. Не слагайте всички в един кюп! Нека подкрепим съвестните служители, които не желаят да взимат подкупи, за да не стане така, че и те да изчезнат. Много от тях напуснаха вече или плануват да го направят, заминават в чужбина, за да избягат от байганювщината и завистта!

# 49
  • Мнения: 71
І-во в кръга на шегата - Ако пушенето е забранено - да се глобят един друг - ще изкарат пари за 13-та заплата поне.  Mr. Green

А извън кръга на шегата - подкрепям ги. Подкрепям полицая като институция. За отделните.... служители / индивиди, с които съм се сблъсквала.... Има какво да се желае и като отношение, и като възпитание ( общо, домашно, професионално и т.н.) Но както някой по-рано каза - всяко стадо си има мърша - само дето понякога се чудя дали тя не преобладава... Както и да е.. Отнесох се пак... Та:  Thinking дали ако ида да попуша с тях пред нашето ОДП ще ме гледат като полезно изкопаемо ...

# 50
  • гр.София
  • Мнения: 380
Моля за извинение, че отново се включвам в темата, но направих справка в НК-чл.301 и чл.304-няма разлика в наказанията за длъжностното лице,което поиска или приеме подкуп и лицето, което даде такъв,т.е. права съм-даващият и получаващият "рушвет" са еднакво виновни/в какъвто искате смисъл/. По принцип не отговарям на лични нападки, но в случая се засяга институцията МВР и работещите в нея като цяло.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 592
...Хм, ама те ще пушат за заплати, не за условия на труд...  newsm78 ...
                       Прочети пак - ще пушат и за двете. И да, за корупцията са виновни и двете страни  Peace. Или ти може да предлагаш, ама той що ги взима, нали. От друга страна ако ти искат - не давай. Защо даваш?

Аз всъщност НЕ давам подкупи.
Но не в това е въпросът.
Въпросът е, че по- голяма отговорност има служителят в подобна ситуация.

Не е нужно да чета подробно - има ли искане за заплати, това е основното, другото се слага "за цвят".

# 52
  • София
  • Мнения: 2 521
Подкрепям протеста, въпреки че се съмнявам да даде някакъв резултат. Виж, ако шофьорите на градския транспорт и такситата се вдигнат на протест, тогава ще получат това, което искат. Много интересна държавица сме- шофьорите, които в повечето случаи я имат завършено средно образование, я не, взимат в пъти по-голяма заплата от лекари, учители, полицаи. И разбира се отново са недоволни и искат още. На полицаите им е забранено да стачкуват, на учителите почти не им обърнаха внимание...Има ли смисъл да говорим въобще.

Цитата изразява и моето мнение!

Подкрепям!

Нека подкрепим българския полицай!

# 53
  • Мнения: 270
Подкрепям напълно пушенето,и мисля че това отдавна трябваше да стане тази държава трябва да се събуди вече от този дълъг сън. Peace

# 54
  • Мнения: 0
Даа.  И аз подкрепям протеста, но си давам ясна сметка, че всичко ще си остане по старому.
   От 7 години съм съпруга на полицай - офицер - експерт. Всяка година мъжа ми взима 13 заплата от порядъка на 200 лв., която им слагат към декемврийската заплата и от нея реално се взимат около 70 лв, другото отива в данъци.  Миналата година за първи път някой се сети да я отдели и се взе чисто.
   За личния компютър си е чиста истина. Копютър си купи лично , за да може да си върши работата в службата. И не само това. Куфарчето с нещата за експертизите го зареждам аз. Ръкавици, памуци, клечки, фенерчета, четчици . Отделно листове  хартия, химикали и всякакви други консумативи - пак от личния джоб. Да не говоря, че преди не им даваха да снимат с дигитални апарати и лентите за фото апарата си ги купуваше сам плюс снимките, които проявяваше във фото студиото , пак си ги плащаше сам, за да му върви работата. Защото пари нямало. Апропо и дигиталния апарат си е негов.
 За извънредните да не говорим. По- горе някой беше писал - да, плащат им ги на 3 месеца.
 
 

# 55
  • Мнения: 188
Наистина има различни полицаи, не само тези които са на улицата, въпреки, че и на тях не им е лесно, то лесно няма...
Дори да става само въпрос за възнаграждение пак бих ги подкрепила взимат доста смешни заплати  #Cussing out

# 56
Даа.  И аз подкрепям протеста, но си давам ясна сметка, че всичко ще си остане по старому.
   От 7 години съм съпруга на полицай - офицер - експерт. Всяка година мъжа ми взима 13 заплата от порядъка на 200 лв., която им слагат към декемврийската заплата и от нея реално се взимат около 70 лв, другото отива в данъци.  Миналата година за първи път някой се сети да я отдели и се взе чисто.
   За личния компютър си е чиста истина. Копютър си купи лично , за да може да си върши работата в службата. И не само това. Куфарчето с нещата за експертизите го зареждам аз. Ръкавици, памуци, клечки, фенерчета, четчици . Отделно листове  хартия, химикали и всякакви други консумативи - пак от личния джоб. Да не говоря, че преди не им даваха да снимат с дигитални апарати и лентите за фото апарата си ги купуваше сам плюс снимките, които проявяваше във фото студиото , пак си ги плащаше сам, за да му върви работата. Защото пари нямало. Апропо и дигиталния апарат си е негов.
 За извънредните да не говорим. По- горе някой беше писал - да, плащат им ги на 3 месеца.
 
 
Да.....И аз съм съпруга на полицай и ми е ясна картинката...Моят мъж освен компютъра си занесе и принтера от къщи. Да не говорим пък, че използва постоянно и собствената си кола за служебни цели, понеже имат лимит за горивото. Просто, ако си полицай, който желае да работи и да си свърши работата, се оказва, че не МВР ти плаща да работиш, а ти плащаш на МВР за да работиш. Тогава за какви заплати говорим, като всичките ти средства отиват за "тоя дето духа". Поне признание от обществото да имаше, а то какво, полицаите все са виновни, нищо не правят.... и все такива.
Само семейството на полицая знае за каво иде реч, и на какво е подложено.
Така, че призовавам всички съпруги и близки на полицаи от страната да излезем с тях и да ги подкрепим.
Аз ще пуша, направете го и вие!

# 57
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Днеска четох реакциите в dir.bg.Толкова злоба и обиди имаше.Направо ме беше срам да чета.
Срам и позор.Един друг се унищожаваме!

# 58
  • Мнения: 188
Днеска четох реакциите в dir.bg.Толкова злоба и обиди имаше.Направо ме беше срам да чета.
Срам и позор.Един друг се унищожаваме!
Типично за бедни хора не само финансово обаче.... Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 1 599
Абе аз не съм жена на полицай  newsm78 ама си мисля , че има разлика между полицай и катаджия... хора тези които взимат парите са катаджии... а полицаите си остават с 1 заплата ...

# 60
  • Мнения: 188
Абе аз не съм жена на полицай  newsm78 ама си мисля , че има разлика между полицай и катаджия... хора тези които взимат парите са катаджии... а полицаите си остават с 1 заплата ...
Да относно сумата, която получават месечно  Whistling

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Ха, форума http://policebg.free.bg нещо се прецакаа  newsm78.
Дано да е някаква техническа грешка  Thinking

# 62
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Не е,влиза се без проблем. Peace

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Не е,влиза се без проблем. Peace
Е, в актуалните теми аз не мога да вляза, даже вече и не ги виждам. Останалите са си там  newsm78. Дано грешката да е в моя телевизор

# 64
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Да,сега и аз видях.Права си.Искат да си регистриран май за да можеш да четеш. Crossing Arms
Цитат
Защо не мога да вляза?
А регистрирахте ли се?

# 65
  • Мнения: 188
И аз актуалните не мога да ги отворя....

# 66
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Между другото днес се опитах да изкажа и аз мнение в дир-а.След като опитах да го публикувам,ми съобщиха,че ще бъде първо проверено и тогава публикувано.
За какво говорим тогава?Има цензура и то избирателна. Rolling Eyes

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Регистрирана съм от вчера, писала съм, до преди малко писах и изведнъж .... само модераторите могат да четат определени теми. Хм ...  Thinking. Мирише ми на ..... страх

П.С. Оправиха ги, обаче го затварят временно http://policebg.free.bg/cgi-php/phpbb2/viewtopic.php?t=658

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 22:13 от mari6a

# 68
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
В дира също нищо не открих-и темата и коментарите май са избегали. Thinking

# 69
  • Мнения: 188
В дира също нищо не открих-и темата и коментарите май са избегали. Thinking
Избегали са, така е по-удобно Twisted Evil

# 70
  • Мнения: 211
Съпруга съм на служител в МВР. Вече 8 години издържам брънка на тази система и до момента никакъв положителен финансов поток не съм дочакала, а обратното - само изтича натам...компютър, всеки месец хартия, сметки за телефон, гориво и т.н. Е, до кога? Що за система, що за държава newsm78
Не пуша, но в събота мислим двамата с мъжа ми да попушим пред МВР? А вие?

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Съпруга съм на служител в МВР. Вече 8 години издържам брънка на тази система и до момента никакъв положителен финансов поток не съм дочакала, а обратното - само изтича натам...компютър, всеки месец хартия, сметки за телефон, гориво и т.н. Е, до кога? Що за система, що за държава newsm78
Не пуша, но в събота мислим двамата с мъжа ми да попушим пред МВР? А вие?
Аха!

# 72
  • Мнения: 188
И ние с мъжът ми Полицай ще сме там!!! Peace

# 73
  • Мнения: 641
Да и аз ги подкрепям излизат в 6 и се прибират в 22,23 ч а да не говорим че с часове на ред висят на студа и на жегата лятото с кубинки #Crazy
Ей за това много ме е яд.Ама то на кой му пука.

# 74
  • Мнения: 1 599
Абе аз не съм жена на полицай  newsm78 ама си мисля , че има разлика между полицай и катаджия... хора тези които взимат парите са катаджии... а полицаите си остават с 1 заплата ...
Да относно сумата, която получават месечно  Whistling


Имах в предвид, че всички като кажат полицаите взимат пари (естествено за нарушения по пътя ) исках да уточна , че това са катаджиите а полицаите нищо не взимат....  в никакъв случай не казвам , че взимат някакви достойни заплати... 

# 75
  • Мнения: 2 032
И не забравяйте, че поради естеството на работа не всички полицаи имат възможност да взимат рушвети.

Е това пък ако не е трагедия.

А онези с рушветите, ще пушат ли или само пасивно ще вдишват дима?

И въобще, освен жените на полицаи, някои прави ли си илюзия какво мислят хората за колективния образ на полицаите?

А учителите, лекарите, преподавателите в университети, медицинските сестри, социалните работници и т.н. ще пушат ли?

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 00:58 от Алиса

# 76
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Какво пушене, какви 5 лева, какви 50% искат ...  newsm78
Вчера вървя по Витошка - пазарувам подаръци за децата. Минавам покрай двама полицаи. Те си се подпрели и нещо зяпат. Единя каза на другия "Тия са джебчийки!", и понеже нито чух отговор, нито видях реакция от тяхна страна, се обърнах към тях и им казах "Като са джебчийки - хванете ги! Какво чакате?!" Чак тогава те се размърдаха и застигнаха трите циганки. Единят от полицаите настигна мъж и жена - двойка, и ги накара да си проверят чантите за липси.
Продължих си по пътя... нямах много време. Не зная какво е станало след това.
То е ясно, че закони нямаме и общо взето нищо не могат да направят на джебчийките, а ще трябва да обясняват защо са ги засържали, но не такова поведение се очаква от органите на реда! И долните крадли съвсем спокойно си "работят" пред "зоркия" поглед на "закона" ooooh! ooooh! ooooh!
А съм седнала онзи ден да обяснявам на сина си, че чичко полицай е добър, защото ни пази и прави забележки на лошите да са по-внимателни!

# 77
  • Мнения: 822
В подкрепа на думите на Найка...
Преди две години и аз като криминално проявена (за невърнат в срок задграничен паспорт) трябваше да се срещна с нашия районен инспектор за някакво нареждане, та да мога да си платя глобата. Ваканционно време, доста почаках. Два предиобеда, но се отнесох с разбиране. Все пак трима инспектори се опитваха да вършат работата на десет. А и тъкмо се поопознах и с други криминални от района. Когато най-после успях да вляза при инспекторите, картинката беше следната... Дълъг, тесен коридор с много врати от двете страни. Малки стаички, по-скоро кабинки. По средата на коридора - клетката със задържаните за 24 часа. Смрад - примес от алкохолни изпарения, пот, цигари и събути обувки. Стаята на нашия инспектор - голи, олющени стени, не по-малко олющени бюра. Не зная, дали имаше 9 кв.м., но мястото беше наистина толкова голямо, колкото да побере 4 бюра с по един стол зад тях и един стол отстрани на почти интимно разстояние за криминалните като мен. Никакви портрети - ни Ботев, ни Първанов. Бюрата и столовете сякаш бяха изхвърлени от някое училище, ама още в началото на 90-те. Имаха компютри, но и те приличаха на последните модели Правец, предимно с опции на пишеща машина. Летен задух, отворени прозорци и врати, и един вентилатор, който не зная, дали изкарваше някакъв въздух навън, но със сигурност внасяше от коридорните аромати. Явно човека прецени, че обстановката не е особено гостоприемна и приключи бързо с моя случай. За рушвет и дума не отвори...
Затова пък когато се срещнах с началника на паспортното бюро, същият половин час чупи ръце и стойки и се чудеше:"Ами сега какво ще правим?" Аз понеже не знаех, какво се прави, просто си мълчах. Най-накрая успешно си платих задължението и излетях от сградата на провинциалното ни РПУ.
Та склонна съм да вярвам, че редовите полицейски служители от приземния етаж надали печелят много от бакшиши. Виж, на горните етажи картинката е по-различна...
1000 лв. за средна работна заплата ми се струват малко нереални, но със сигурност извънредните трябва да си имат достойно съответствие и да не изпълняват едва ли не наказателна (заради данъците), а по-скоро поощрителна функция... Вероятно няма да получат всичко, което искат, но какво ни пречи на нас да покажем, че поне ги подкрепяме. За всичко, което заслужават семействата на загиналите при изпълнение на служебен дълг, ми остава само да си мечтая...
Наистина ще бъде добре, ако повече хора излязат да попушат в събота. Който не пуши, може и свещ да запали. И нека да не е само около РПУ-тата. Може и около Парламента. Току виж някой случайно изпуснат фас взел че го подпалил... Дали да не си го пожелаем като новогодишен късмет?...

# 78
  • Мнения: 25 753
Току виж някой случайно изпуснат фас взел че го подпалил...

А дано, ама надали...   Laughing
Не забравяй, че кметът е пожарникар, няма да го допусне.  Mr. Green

# 79
  • Мнения: X
Току виж някой случайно изпуснат фас взел че го подпалил...

А дано, ама надали...   Laughing
Не забравяй, че кметът е пожарникар, няма да го допусне.  Mr. Green
Да ви имам кмета! Всъщнос ти нашия кмет е от ГЕРБ. И той във вестниците - "Няма да допусна и ще бъда строг...." - ама дефакто нищо Simple Smile пие си водчицата ежедневно и хич не го е.е.
Та за ченгетата - ами сори ама 800 лева не е малко заплата. ОК мръсни стаи, непочистено и т.н. Ми една торба теракол струва 8 лева, латекса 5 кг е десеттина лева... Една почерпка да вложат в тези материали и ето ти ремонтчето. Даже и някой от задържаните може да го направи.... Съгласен съм да мрънкат ама в градчета където заплатите са по 300 лева да говорят че съм им малко си е ебаси и наглоста !!! Не ги подкрепям и не съм съгласен да им вдигат заплатите. Просто да откажат цигарите......

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 842
И не забравяйте, че поради естеството на работа не всички полицаи имат възможност да взимат рушвети.

Е това пък ако не е трагедия.

А онези с рушветите, ще пушат ли или само пасивно ще вдишват дима?

И въобще, освен жените на полицаи, някои прави ли си илюзия какво мислят хората за колективния образ на полицаите?

А  учителите, лекарите, преподавателите в университети, медицинските сестри, социалните работници и т.н. ще пушат ли?
Алиса, задавала ли си си въпроса защо колективния образ на полицаите е такъв в обществото?
А  учителите, лекарите, преподавателите в университети, медицинските сестри, социалните работници нека пушат и те!
Гневна, добре че си била ти, та да спасиш хората от ограбване.

# 81
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace

# 82
  • Мнения: X
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace
Кажи го на полицаите - аз не рева, а търся начини да изкарвам законно пари... Моята също не е лесна - работя по 14 часа на ден, за да си храня семейството и да си покривам нуждите и желанията. Никой не е вързан за МВР да ти го кажа така.

# 83
  • Мнения: 835
Наистина полицията е много зле! Имам приятелка в еди кое си управление.Ако знаете вътре каква е мизерия.............................Тя си боядиса стаята, аз и дадох стол, донесе си компютър от вкъщи, изобщо.......всички консумативи си ги купува!Представяте ли си каква част от заплатата отива за това?
Ужасно е мизерно!!!

# 84
  • Мнения: 835
А и чисто взима 450 лв.!!!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace
Кажи го на полицаите - аз не рева, а търся начини да изкарвам законно пари... Моята също не е лесна - работя по 14 часа на ден, за да си храня семейството и да си покривам нуждите и желанията. Никой не е вързан за МВР да ти го кажа така.
Да, никой не е вързан, но не можеш да накараш някой, който по призвание е полицай да работи като застраховател или нещо друго.
Плюс това и те биха работили допълнително, за да изкарат някой друг лев, ама не им е разрешено. А и защо да е така?

# 86
  • Мнения: 2 133
И какво като хванат джебчийките?Явно, мила, не си наясно с правосъдната система!Много пъти са хващани и прибирани, но някои други(сети се кои) ги пускат най-много след 48часа.И пак полицаите виновни Naughty

# 87
  • Мнения: 188
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace
Кажи го на полицаите - аз не рева, а търся начини да изкарвам законно пари... Моята също не е лесна - работя по 14 часа на ден, за да си храня семейството и да си покривам нуждите и желанията. Никой не е вързан за МВР да ти го кажа така.
Да де ама когато и аз и мъжът ми работим по 14 часа къде ще му излезе края, кой ще ми гледа децата  newsm78

# 88
  • София
  • Мнения: 426
Да питам тези който упрекват полицаите че взимат рушвети замисляли ли сте се че ако заплатите им са нормални от порядъка на 1700лв колкото взема един техен голям шеф ще си слагат главата в торбата за 5лв взети от улицата а?Или ще предпочете да си взима заплатата а не да го изхвърлят от работа за тези 5лв.И още нещо защо ядете полицая за корупция а не се замисляте че тя е на много по високо ниво от тях.Къде са парите които ЕС превежда по 300лв всеки месец на човек анти корупционни така ги водят,ще ви кажа взеха ги само веднъж и от тогава някой високопоставен чичко си ги прибира за него това е истината.В България полицаите са най ниско платени от цял свят  и в Румъния и Македония взимат повече от нашите.И 1,30лв за храна как ви се струва,полицейското куче яде за 2,20лв.Срам и позор че работят на държавна работа.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Анелка, не се ядосвай, и да го обясняваш - все тая. Този, който си е навил на пръстта, че полицаите са на дъното няма да си промени мнението. Това е въпрос на възпитание, въпрос на уважение към държавата и институциите в нея.
Аз никога няма да забравя една скрита камера, която даваха по телевизията. Снимана е в чужбина. Един полицай прави на луди минувачите и никой не смее да му се орепчи защото са респектирани от самата институция "Полиция". Ако това се беше случило в България нали се сещате колко псувни и шамари щеше да отнесе полицая. Не казвам, че полицаите трябва да правят каквото си поискат с гражданите, но примера е доста показателен за отношението на гражданите към униформените.

# 90
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
И какво като хванат джебчийките?Явно, мила, не си наясно с правосъдната система!Много пъти са хващани и прибирани, но някои други(сети се кои) ги пускат най-много след 48часа.И пак полицаите виновни Naughty


Ти май не четеш...  newsm78

То е ясно, че закони нямаме и общо взето нищо не могат да направят на джебчийките, а ще трябва да обясняват защо са ги засържали, но не такова поведение се очаква от органите на реда! И долните крадли съвсем спокойно си "работят" пред "зоркия" поглед на "закона" ooooh! ooooh! ooooh!

Да питам тези който упрекват полицаите че взимат рушвети замисляли ли сте се че ако заплатите им са нормални от порядъка на 1700лв колкото взема един техен голям шеф ще си слагат главата в торбата за 5лв взети от улицата а?Или ще предпочете да си взима заплатата а не да го изхвърлят от работа за тези 5лв.И още нещо защо ядете полицая за корупция а не се замисляте че тя е на много по високо ниво от тях.струва,полицейското Срам и позор че работят на държавна работа.
Тогава с 5 лв  няма да се задоволят, ще вдигнат на 50 Mr. Green  И "ядем" полицая за корупция, защото той трябва да е еталон и пример за обществото; да бъде в негова помощ и всеки да може да разчита на него! Когато това се случи и гражданите ще имат уважение и респект към тях! И тогава няма да са "Срам и позор" за държавата!
В никакъв случай не нападам и не съм против полицията. Напротив. Но ми се иска тя да показва това, което претендира, че е, а не само думи да прелитат...Защото аз не искам да възпитавам детето си в страх (плашейки го с чичко полицай) от полицията, но и не искам да знае, че чичко полицай прескача законите, вместо да ги брани. Аз искам да го науча да уважава тази институция, и хората, които работят в нея. Но и самата полиция трабва да работи сама за това! Докато това се случи, ще съм 50% в защита и 50% в нападение, и винаги с доза съмнение!

# 91
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Ми що давате рушвети, бе. Плащайте си глобите и толкова. Не разбирам какъв е проблема. Не е луд тоя дето яде баницата, а този, дето му я дава.

# 92
  • Мнения: 2 270
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace
Кажи го на полицаите - аз не рева, а търся начини да изкарвам законно пари... Моята също не е лесна - работя по 14 часа на ден, за да си храня семейството и да си покривам нуждите и желанията. Никой не е вързан за МВР да ти го кажа така.
Преди 4 години напуснах системата, защото не бях удовлетворена нито от работата, нито от заплащането, но с ръка на сърцето ви казвам - за тази работа, която вършех ми даваха много пари Peace

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Нашата работа малко стана-"Не искам аз да съм добре,а Вуте да е зле."
Нека всички тогава се обединят и искат по-високо заплащане.Не може да кажеш-полицаят няма право на повече пари,защото аз взимам малко.
Между другото заплатата не е 800 лв,а много,много по-малко.А това,че живееш на село или в малък град не смятам ,че има значение.И аз купувам обувки на децата си и аз ям хляб от 1 лв.
 Peace
Кажи го на полицаите - аз не рева, а търся начини да изкарвам законно пари... Моята също не е лесна - работя по 14 часа на ден, за да си храня семейството и да си покривам нуждите и желанията. Никой не е вързан за МВР да ти го кажа така.
Преди 4 години напуснах системата, защото не бях удовлетворена нито от работата, нито от заплащането, но с ръка на сърцето ви казвам - за тази работа, която вършех ми даваха много пари Peace

Естествено, явно толкова си я вършела  Peace

# 94
  • Мнения: 2 270
Преди 4 години напуснах системата, защото не бях удовлетворена нито от работата, нито от заплащането, но с ръка на сърцето ви казвам - за тази работа, която вършех ми даваха много пари Peace

Естествено, явно толкова си я вършела  Peace
Да ти кажа съвестно я вършех, ама свободното ми работно време ми идваше в повече Peace

# 95
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Преди 4 години напуснах системата, защото не бях удовлетворена нито от работата, нито от заплащането, но с ръка на сърцето ви казвам - за тази работа, която вършех ми даваха много пари Peace

Естествено, явно толкова си я вършела  Peace
Да ти кажа съвестно я вършех, ама свободното ми работно време ми идваше в повече Peace

Ти на каква длъжност си била

# 96
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Абе то и в парламента май свободното време им е в повече ама си взимат към 2 хилки.Как никой не казва за тях,че са много.
Може и да има кадри ,които си клатят краката,но не можем да слагаме всички под общ знаменател.Има и много съзнателни хора,които си гледат работата съвестно и които не спят,докато работят.
Не виждам смисъл от тези спорове.Всеки за себе си е прав.И в крайна сметка всички сме н..ни.Хората си осигуриха поколения напред с имоти и сметки в Швейцатски банки,яхти си накупиха,ние спорим за 400-500 лв.

# 97
  • Мнения: 2 270
Преди 4 години напуснах системата, защото не бях удовлетворена нито от работата, нито от заплащането, но с ръка на сърцето ви казвам - за тази работа, която вършех ми даваха много пари Peace

Естествено, явно толкова си я вършела  Peace
Да ти кажа съвестно я вършех, ама свободното ми работно време ми идваше в повече Peace

Ти на каква длъжност си била
сержантска
Не ме разбирайте погрешно - много от бившите ми колеги са ми приятели и е ясно, че заставам зад тях  Peace , но е факт и това, което описвам (в никакъв случай не поставям всички под общ знаменател, но това което описвам за себе си се отнася за около 150 човека в една службица)!

# 98
  • Мнения: 1 599
Ми що давате рушвети, бе. Плащайте си глобите и толкова. Не разбирам какъв е проблема. Не е луд тоя дето яде баницата, а този, дето му я дава.


  Еми нямам против да си платя глобата само талона да не ми вземат ...  hahaha те май заради това са направили тези километрични опашки пред КАТ ( говоря за София не знам в другите градове как е)  ... за да накарат заетите хора да си дават рушвети.... Сори ама ако трябва да си изгубиш 2 дни ходене по мъките и стоиш по цял ден... понеже чакаш чакаш... и отговора е :  "още не ви е излезнал акта" .... и хайде елате след 1 месец  #Cussing out после пак губиш още един ден в чакане  #Cussing out Еми извинявай ама е нормално да си плащат хората.... И само да кажа , че чакането минимум е от 8 - 12 часа... и после 1 час ти трябва до работата.. понеже в Сф няма никакво задръстване де Joy


Е ако си някоя майка , която по цял ден  ходи от градинка на градинка... ОК.... ама ако си в фирма , в която имаш нон стоп работа ще те питам...  Peace


Brrr  според мен тях тези 2 хилки грам не ги топлят  Joy в парламента... това са им стотинките за закуска...  а иначе съм съгласна с теб във всички държавни структури има такива които по цял ден си клатят краката (и то прекалено много са ) има и доста кадърни от тях , които много работят

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 15:50 от Aia

# 99
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Aia, това, че ти нямаш време да ходиш да си оправяш бакиите не е проблем на полицаите. Това е твой проблем. А реда и начина на плащане на глобите и получаване на талон не са го измислили полицаите, а ония горе - с двете хилки.  Peace

# 100
  • Мнения: 1 599
Aia, това, че ти нямаш време да ходиш да си оправяш бакиите не е проблем на полицаите. Това е твой проблем. А реда и начина на плащане на глобите и получаване на талон не са го измислили полицаите, а ония горе - с двете хилки.  Peace


въпроса не е дали аз нямам време (за щастие аз акт съм имала само 1 път ) а дали хората имат време... понеже всички не си стоим в къщи ...без работа. Отиди само 1 път да чакаш с тези хора и им чуй коментарите.... ама явно за хората в  държавните структури времето не струва пари... нали трябва да се отбие работният ден... И милата прави разлика между катаджия и полицай....  Peace

а и още нещо по темата ако искаш да не чакаш таксата беше 20 лв. миналата г..  newsm78 това май не са го измислили тези с 2 000 лв !  Hug

# 101
  • гр.София
  • Мнения: 380
Чета, ядосвам се и пак ще се включа. Да, обществото иска резултати. И аз искам да има резултати от работата ми, искам! Ама как да стане? С изключение на едно калпаво бюро, на около 20 години, МВР не ми е осигурило нищо, за да мога да си свърша работата. Всичко, което ме заобикаля, съм си го набавила сама-стол/бракуван от друга институция/, телефон, перфоратор, хартия, да не говорим за компютър, монитор, принтер. Да, но и мъжът ми е колега. И той си осигурява сам гореспоменатите "екстри". И когато комютърът ми се повреди, а това се случва често, го носим на поправка с личната си кола и плащаме с личните си средства. А през това време началникът ми ме пита защо не работя и кой ще ми "реши" преписките?! Вярно е, че насила никой не ме държи в МВР.Но! Първо, държавата е инвестирала в обучението ми 4 години /след това съм се доучвала на свои разноски/. Имат ли интерес обществото и данъкоплатците да напусна, а на мое място да дойде друг, който тепърва ще се обучава. И не е вярно, че протестът е само за заплати.Прочетете внимателно мненията в полицейския форум. Колегите искат преди всичко реформа в системата, добра материална база, защото без средства работа не се върши. И на професор Чирков ако му връчиш една ръждясала ножица и парче канап и поискаш да ти направи едно просто зашиване на рана, няма да се справи.

# 102
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Aia, това, че ти нямаш време да ходиш да си оправяш бакиите не е проблем на полицаите. Това е твой проблем. А реда и начина на плащане на глобите и получаване на талон не са го измислили полицаите, а ония горе - с двете хилки.  Peace


въпроса не е дали аз нямам време (за щастие аз акт съм имала само 1 път ) а дали хората имат време... понеже всички не си стоим в къщи ...без работа. Отиди само 1 път да чакаш с тези хора и им чуй коментарите.... ама явно за хората в  държавните структури времето не струва пари... нали трябва да се отбие работният ден... И милата прави разлика между катаджия и полицай....  Peace

а и още нещо по темата ако искаш да не чакаш таксата беше 20 лв. миналата г..  newsm78 това май не са го измислили тези с 2 000 лв !  Hug
Ходила съм, чакала съм. И аз, като съпруга на полицай си плащам актовете и си чакам по опашки  Peace. И ходя на работа - на две места, така че .... не е невъзможно. Изнервящо е, но .... това е положението. Ако работеха със съвременни методи и средства нещата щяха да са по друг начин.
А това изречение "И милата прави разлика между катаджия и полицай...." надявам се не е насочено към мен. Ако е - моля те, слагай препинателни знаци където трябва, за да разберем какво искаш да кажеш!  Peace

# 103
  • гр.София
  • Мнения: 380
И още нещо, че съм се ядосала много. Вярно е, в системата работят и много хора, на които мястото им не е там.Не го отричам и ме боли, и се срамувам. Но с подобни условия на работа как ще задържиш кадърните и почтените? И точно те първи напускат, а и ние сериозно сме се замислили по въпроса.

# 104
  • Мнения: 2 759
Ми що давате рушвети, бе. Плащайте си глобите и толкова. Не разбирам какъв е проблема...
                      А най-добре спазвайте закона, за да не ви се налага да плащате каквото и да било.

                      Нямам лично познати полицаи (мисля, че го казах вече), но съм с изцяло положително мнение от случаите, в които съм имала допир с тях  Peace. Отнасяли са се с внимание дори към изгубени по мое мнение каузи.

# 105
  • Мнения: 188
Ако се спазват законите няма да има нужда да се дават рушвети на Полицаиите или пък да се ходи и виси в КАТ, а и да ако работят с по-нова техника може би няма да се виси толкова в КАТ Peace

# 106
  • sofia
  • Мнения: 176
Да, никой не е вързан за МВР и затова най-свестните напускат, както напуснаха и най-свестните учители, лекари и въобще май от тази страна на глобуса, се вижда ясно, че най-добрите не остават, а заминават...ако и този път не се обединим и предадем и полицаите, както и учителите, не очаквам нищо добро за тази държава...ситуацията ми напомня за едновремешните въстания, които са се проваляли, защото не са избухвали едновременно и съответно са били потушавани градче по градче...

# 107
  • Мнения: 188
То, малко свестни българи останаха.

# 108
  • Мнения: 123
Чета и си мисля - пак българска работа...
Има и осанна! И разпни го!!!
Кога този народ ще се научи да не гледа само от собствената си камбанария , а по- глобално за проблемите на обществото.А обществото сме ВСИЧКИ НИЕ.
Я, се замислете в последните няколко години-всяка гилдия се опитваше да си защити интересите и....?И пак - осанна! И разпни го!!![/size]
С учителите какво стана?Да,хора интелигентни,ама детето няма кой да го гледа,когато те стачкуват...и...И пак разпни го!!!
Когато освободиха медицинските сестри какво стана?Помните ли?Защото аз помня!След ентусиазма по тяхното посрещане пак последва нашето си-типично по български-РАЗПНИ ГО!!!
РАЗПНИ ГО!!!
Друго няма ли в тези наши български завистливи душици?
Утре ще ходя да пуша!!!
Защото ми омръзна !!!

# 109
  • Мнения: 589

Утре ще ходя да пуша!!!
Защото ми омръзна !!!
  Ти хубаво ще ходиш,ама току-що по новините казаха,че май полицаите дават "на заден"...

# 110
  • Мнения: 188
Инсинуации.... Twisted Evil #Cussing out за да се откажем, ама НЕ Naughty
Ние ще ходим въпреки това!

# 111
  • Варна
  • Мнения: 1 842

Утре ще ходя да пуша!!!
Защото ми омръзна !!!
  Ти хубаво ще ходиш,ама току-що по новините казаха,че май полицаите дават "на заден"...
Естествено, нали говорят каквото им се нареди.

# 112
  • Мнения: 188
Хайде Лека нощ и не се отказвайте когато сте решили да направите нещо, трябва да отстояваме исканията си   bouquet
До утре в 11,00 Laughing

# 113
  • Мнения: 1 599
Aia, това, че ти нямаш време да ходиш да си оправяш бакиите не е проблем на полицаите. Това е твой проблем. А реда и начина на плащане на глобите и получаване на талон не са го измислили полицаите, а ония горе - с двете хилки.  Peace


въпроса не е дали аз нямам време (за щастие аз акт съм имала само 1 път ) а дали хората имат време... понеже всички не си стоим в къщи ...без работа. Отиди само 1 път да чакаш с тези хора и им чуй коментарите.... ама явно за хората в  държавните структури времето не струва пари... нали трябва да се отбие работният ден... И милата прави разлика между катаджия и полицай....  Peace


а и още нещо по темата ако искаш да не чакаш таксата беше 20 лв. миналата г..  newsm78 това май не са го измислили тези с 2 000 лв !  Hug
Ходила съм, чакала съм. И аз, като съпруга на полицай си плащам актовете и си чакам по опашки  Peace. И ходя на работа - на две места, така че .... не е невъзможно. Изнервящо е, но .... това е положението. Ако работеха със съвременни методи и средства нещата щяха да са по друг начин.
А това изречение "И милата прави разлика между катаджия и полицай...." надявам се не е насочено към мен. Ако е - моля те, слагай препинателни знаци където трябва, за да разберем какво искаш да кажеш!  Peace



за първи път чувам на полицай или на някой от неговото семейство да пишат акт  ( да не говорим  да плащат ) !! Обикновено ако му напишат бързо се оправят нещата Whistling а иначе не знам колко е нормално за теб да си изгубиш 2 дни в седене пред кат , за да си вземеш документите и как обясняваш отсъствието ти от 2те ти работи  Wink  Във Варна колко часа чакаш за документите ? А иначе аз съм за този протест и мисля , че и доста други хора трябва да се вдигнат с тях ! Peace

# 114
  • Мнения: 2 759
  Ти хубаво ще ходиш,ама току-що по новините казаха,че май полицаите дават "на заден"...
                         Shocked. Преди малко се прибрахме и нищичко не знам - ще има ли все пак утре... пушене? Сега ще пусна да преслушам някакви новини  Rolling Eyes. Не че няма да съм наоколо дори и да няма, де  Mr. Green.

# 115
  • Мнения: 270
Ще има разбира се мъжът ми и негови колеги тръгнаха от тук бяха се събрали доста  Peace,призовавам всеки който има желание да отиде.

# 116
  • Мнения: 188
 smile3501
Само така.
Дано да се включат още хора, дори и извън системата

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Желая успех! Аз също имам съмнения, че ще излязат масово. Работя в системата на МО и зная че тия среди трудно се надигат.

# 118
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Aia, винаги има първи път, мила!
Плащам си актовете като поп. не съм ходила на никой да се моля.
И работодателите ми влизат в положението защото знаят какво е, а и аз нямам проблем с тях щто съм се доказала на работа и мога да разчитам на тях да ми направят компромис. Мисля, че ти обясних, въпреки че не съм длъжна.  Peace

Отивам да пуша

# 119
  • Мнения: 2 259
Предайте на мъжете да пушат цигари ММ-Михаил Миков и никакви изявления пред преса!
Това се разпространява по скайп от вчера Hug.
Тези, които са на работа  ще черпят миновачи с ММ.
Хайде звънкайте.
Аз  малко късно го писах,сори Embarassed

# 120
  • Мнения: 139
Здравейте! Искам да поздравя всички, които подкрепят протеста и искам да кажа, че аз участвах в първите протести на "бъдещи и настоящи майки" .Радвам се, че и полицаите се сетиха да надигнат глас. Дано някога се осъзнаем че мнозинството прави силата и да се подкрепяме взаимно на протестите, защото ние данъкоплатците винаги сме от едната страна на бариерата с какъвто и да е проблем, а от другата са тези които дърпат конците- управляващите. Ние всички сме от едната страна на фронта каквато и длъжност да заемаме, а те от другата и не трябва мира да им даваме!!! Единство и успех!

# 121
  • Мнения: 2 259
Сега Миков по БТВ се вихри!
Не било мизерия в райинните.Давам няколко примера преди да стана полицейша,че и след това:

1.Обраха ме-давах показания на пишеща машина 3 час!

2.Разбиха работното ми място-снемаха ни отпечатаци и накрая ни казаха,че няма с какво да си изчистим ръцете целите намазани с  мастило.Раздадаха ни по един А4!
 
3.Влизам в районното края на лятото и ме лъхва една миризма на спарени крачета!


АРЕ СТИГА СЕ ИЗЛАГАХТЕ!


Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 18:17 от Vali :)

# 122
ТОЯ ГОВОРИ АБСОЛЮТНИ ГЛУПОСТИ В "СЕИЗМОГРАФ"!!!!!  #2gunfire

# 123
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Подкрепям ги напълно и дано управляващите да се замислят накъде върви света и накъде върви българия  Shocked

# 124
  • Мнения: 2 259
А финала?
"Да не стане като в Грузия?За 1 месец смана на всички ,защото нямат право да протестират!"


Нещо заплаши ли някой  или така ми се стори?

# 125
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Да, бе, как пък няма да сменят всички! Кой луд ще се съгласи да работи при тези условия. Те сега колко свободни места имат и колко заминават, а няма желаещи ...
А и министерството колко пари ще трябва да отдели, за да обучи всички нови накуп  ooooh!
Ама тоя ММ верно голям плужек  Tired

# 126
  • Мнения: 139
Каквато и друга работа да започнат, ще взимат повече пари, а няма да имат триста шефа на главите си. За това хората събраха сили да се надигнат и да не се притесняват- защото по-зле няма на къде да стане! Вече няма какво да губят! Дано не се размият нещата около празниците-(то какви празници на гола трапеза) и да продължат упорито да отстояват!

# 127
  • Варна
  • Мнения: 1 842
Доколкото чух, по Нова казаха, че министерството има две седмици да реагира - в противен случай полицаите щели да направят друго.

# 128
  • Мнения: 2 590
И аз пуших днес. Подкрепям с две ръце!!!

# 129
  • София
  • Мнения: 426
Каквато и друга работа да започнат, ще взимат повече пари, а няма да имат триста шефа на главите си. За това хората събраха сили да се надигнат и да не се притесняват- защото по-зле няма на къде да стане! Вече няма какво да губят! Дано не се размият нещата около празниците-(то какви празници на гола трапеза) и да продължат упорито да отстояват!


Подкрепям казаното от теб!

# 130
  • Мнения: 9 865
И аз ги подкрепям, ама да си бяха хвърлили фасовете на място...

# 131
  • Мнения: 188
Ако не измислят нищо "Министершиите", с което да подпомагнат работата на полицаите, ще има протести на 15ти Януари...

# 132
  • Стара Загора
  • Мнения: 527
Не чак на 15 януари, а в неделя, 21 декември. Нека пак да ги подкрепим пред Министерството !!!

# 133
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ако не измислят нищо "Министершиите", с което да подпомагнат работата на полицаите, ще има протести на 15ти Януари...
ИЗмислиха, не гледа ли вчера новините?
Искало им се да увеличат заплатите, ама нямало как  Thinking
Искало им се да дадат коледни, ама не били предвидени  Whistling
До 4-5 седмици щели да мислят как да дадат зимните дрехи  ooooh! - тоест очаквайте  включване през май-юни .......  newsm78
Какъв по-хубав отговор от това  Tired

# 134
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Никакъв 15-януари...още на 21 декември трябва да направят "другото", което са решили.
Значи за Кремиковци, този паметник на мезозойската ера се отделиха сума ти пари...за частното предприятие на г-н Митал, а за Полицията няма.......те сега какво, подиграват ли се с полицаите. А Станишев, от този хамстер вече ми се гади, такова безмозъчно и нагло същество не съм срещала.

# 135
  • Мнения: 123
Дааааа,за полицаите пари няма,защото не е заложено в бюджет 2009 г...А кой ще им пази дебелите ....когато този народ реши да изкаже "своята любов " към господа депутатите????????
Дааааа,ама тяхната 13 заплата си я гласуваха  и  ще си я вземат ,нищо ,че годината има 12 месеца,както мъдро рече Никито Василев.
И за млекопроизводителите,които протестират - и за тях няма....
И за зърнопроизводителите,които също протестират и за тях няма....
И за 270000 бездетни семейства - и за тях няма....
И аз се питам - ИМА ЛИ Я ВЪОБЩЕ ТАЗИ ДЪРЖАВА????
Отвратена съм !!!

# 136
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
И аз се питам - ИМА ЛИ Я ВЪОБЩЕ ТАЗИ ДЪРЖАВА????
Отвратена съм !!!

Аз вече не се питам - зная отговора. Държавата я има и е тук, но е за определен кръг от хора. А останалите сме будалите, дето си даваме баницата...

# 137
  • Мнения: 123
А не е ли време да припомним на господа управниците онази крилата фраза на Ляпчев : "Со кротце,со благо и со малко кютек...",само че в сегашно време ???

# 138
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Това "со кротце, со благо..." ето до къде ни доведе... , за последното мераклии все няма! Трябва да си го признаем - ние сме като стадо овце! Иначе, че е време - време е, даже закъсняваме...

# 139
Организацията на следващи пушения освен във вътрешният форум на МВР може да бъде преместена  и тук http://bgmilitary.net/ за сега саита не е популярен но няколко души се заеха с популяризирането му, интересуващите се могат да видят саита и да разпратят малко маили на други интересуващи се БЛАГОДАРЯ

# 140
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
На мен друго ми е интересно - какво е общественото мнение, има ли в темата хора, които нямат нито един близък, роднина или съпруг/съпруга полицай, но въпреки това ги подкрепят?

# 141
  • Мнения: 6 029
http://dnes.dir.bg/2008/12/18/news3755377.html

Дали да ви кажа честито, или не  Tired

# 142
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Дааааа,за полицаите пари няма,защото не е заложено в бюджет 2009 г...А кой ще им пази дебелите ....когато този народ реши да изкаже "своята любов " към господа депутатите????????
Дааааа,ама тяхната 13 заплата си я гласуваха  и  ще си я вземат ,нищо ,че годината има 12 месеца,както мъдро рече Никито Василев.
И за млекопроизводителите,които протестират - и за тях няма....
И за зърнопроизводителите,които също протестират и за тях няма....
И за 270000 бездетни семейства - и за тях няма....
И аз се питам - ИМА ЛИ Я ВЪОБЩЕ ТАЗИ ДЪРЖАВА????
Отвратена съм !!!

Снощи гледам от прозореца ни съседите тихо и кротко излизат на разходка. Често го правят, за да убият самотата си. Вече 15 години искат детенце, с два неуспешни опита инвитро. Покрай развихрилите се скандали си помислих колко ли им е  тягостно да слушат новините. Семейство на полицай с репрудоктивни проблеми...колко ли са в подобно положение, по тези дни се чувстват двойно унизени.

# 143
  • Мнения: 123
Ето още един -http://police.ba4ka.com/viewtopic.php?f=2&t=4&sid=d9424b454501467e09c4647ea104ef4e

# 144
  • Мнения: 270
Според мен трябва всички да излязат в неделя,министъра ще се опита да ги заблуди и да им замаже очите с тия коледни премийки,но да се надяваме че това няма да подейства.Призовавам всички полицаи и всички полицейски съпруги да идат да пият вода,даже е най-добре да излязат и бездетните семейства,зърнопроизводителите и млекарите да се покаже на това смешно правителство че така не може да се продължава взеха ни за някакви мижитурки дето си траят както и да се подиграват с тях не може вече така,и студентите също нека да не мълчим вече.

# 145
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Ако питате мен, не само бездетните, не само полицаите, не само майките, не само лекарите, не само учителите..., а всички трябва да излезем, заедно и организирано! И други неща трябва да се направят... да вземем пример малко от историята... но няма да ви ги кажа, че ще си изпрося баннването... за цяла седмица, и ще ме обвинят и в убийството на някой президент, починал преди аз да се родя!

# 146
здравеите БГ момичета,преди да кажа няколко думи искам да поздравя вс и да пожелая:
1.на бъдещите маики-лека и безпроблемна бременност и раждане
2.на току що родилите-мн сили и мн мн кърма

3.НА ДЕПУТАТИТЕ,КОИТО СЕ ПОДИГРАХА С БЕЗДЕТНИТЕ МАИКИ-час по скоро да влезат в затвора за да им правят IN VIVO ежедневно

благодаря на всички вас,които подкрепяте нас полицаите,и да кажа на тези от вас,които не ни подкрепят-всеки има право на мнение,но 1 идея трябва да се подкрепя,когато е справедлива,а не да се изтъкват лични причини ,като например-с мен така постъпи 1 полицаи,или това ми се случи в 1 РПУ,аз ще подкрепя петицията,въпреки,че съм бил разочарован от мои връзки с жени...аз и вс мои близки и приятели в БГ и по целия святще подкрепим
петицията на бездетните маики....мн здраве и щастие на всички вас Heart Eyes

# 147
 Winkедин поздрав от нас полицаите за всички вас МАЙКИ-http://vbox7.com/play:ee3ee5ca

# 148
  • Мнения: 2 032
Пушите ли още пред МВР?

Ама и те милицонери не си поплюват напоследък. Хем насритват протестиращите, хем за една седмица двама задържани починаха в ареста, хем пак словоохотливо обясниха как поредният гръмнат, Цонков, бил известен престъпник.

А като прочете човек подробностите и около тези случки (случайно умрелият задържан е щял да помогне със следата към отвлечен за подкуп човек) , пак вижда колко много невинно пушещи милиционери са се срастнали с организираната престъпност.
А градският прокурор вместо да си върши работата, се втурва да оневини полицаите.

Мафия.

# 149
# 150
  • Мнения: 12 676
.

Последна редакция: вт, 27 яну 2009, 21:34 от Мадам Х

# 151
# 152
  • Мнения: 2 032
Аз си продължавам разсъжденията по темата.

Цитирам медиапул:

Цитат
Двама служители на бившата ГДБОП са арестувани за 72 часа заради смъртта на арестанта Пламен Куцаров. Въпреки очакванията и сигналите от прокуратурата, че полицаите ще бъдат съдени за предумишлено убийство, Ирен Вълев и Божидар Проданов са обвинени за причиняване на смърт поради незнание или немарливо изпълнение на занятие или на друга правно регламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност.

Значи. Не били убийци, мърльовци били.

В статията се обяснява, как не са взели отпечатъци от боеприпасите. Как видяли колата, дошла да вземе откупа, записали си номера, почесали се по тиквите, и така 3 месеца. На тези конкретни хора (за мен- убийци) повече пари ли трябва да им се плаща? От бюджета? Където уж няма достъчно за лекуване на стерилитет,  за учители и т.н?
Задушили арестуван. Наблъскали го с амфетамини. Според медицинската експертиза. Действали без прокурорска заповед. Задържаният  не е посочен дори като свидетел на отвличането.

Пушите ли още пред МВР? И за к'во?

# 153
  • Мнения: 2 359
  Много е хубаво да я има и другата гледна точка, но и полиция трябва да има. За да има полиция, а не полицейски произвол и безчинства, системата трябва да работи добре. За да работи добре й трябват условия, защото добрите условия налагат подбор. Като във всеки протест и в този могат да се включат всякакви прасета, но в крайна сметка системата наистина трябва да бъде подобрена.
  А това, че при един обикновен протест може да се стигне до такива трагедии е признак, че системата никак не е наред...

Общи условия

Активация на акаунт