Пушене пред МВР?

  • 6 083
  • 153
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 137
Във всички градове ще бъде пред сградите на ОДП-тата.На 13.12 събота от 11 часа.
Напълно подкрепям Peace

# 46
  • гр.София
  • Мнения: 380
Аз също подкрепям протеста. Работя в системата и познавам проблемите до болка. За рушветите-и друг път съм писала-като извършиш нарушение, понеси си последствията и настоявай да ти съставят акт, а не давай 10-20 лв и после да плюеш, защото корупцията е двупосочен процес. Даващият е не по-малко виновен от вземащия, без да оправдавам последния.

 Shocked

Как е възможно да работиш в полицията и да твърдиш подобно нещо!?
В полицията не изучавате ли законите - айде, НК поне?
Ако не им стига бюджета да ви го купят, та да го прочетете - ами, изтегли си го безплатно и се запознай...
Ще разбереш, че не е едно и също нанасяне на телесна повреда, примерно, от физическо лице или от служебно лице по време на изпълнение на служебни задължения, след легитимация...
katyABV, като съм написала, че даващият подкуп е не по-малко виновен от вземащия съм имала предвид моралната страна на въпроса, а не правната квалификация и квалифицираните случаи. Нека не превръщаме дискусията в мерене на юридическите познания, въпросът е принципен.

# 47
  • Мнения: 188
Всички които желаят да заповядат.... Mr. Green  bouquet

# 48
  • Мнения: 10
Здравейте! Моля не забравяйте, че от полицай до полицай има голяма разлика, защото всеки си е специалист в дадена област - все пак има пътна, криминална, икономическа, гранична полиция...
Условията на труд са наистина плачевни. Например в една смяна има 20 човека - мъже и жени. Там, където работи приятелката ми има 1 дежурна стая, в която се събират всички, сега вече са 2, но това не решава особено проблема, когато на някоя полицайка се скъса чорапогащника и трябва да го смени. Налага се да посещават обществената тоалетна и да чакат опашка, когато има много хора в сградата. Що се отнася да пакетчето чай или нес кафе за нощна смяна мога да ви кажа, че са с изтекла годност.
За униформени дрехи се полага определена сума, която трябва да се изразходва до края на календарната година.Ако остнат пари, то те "изгарят". Един панталон напр. струва 48лв., но да не споменаваме само за качеството на скрояване и ушиване. Преди поне даваха плат, цената за шев се поемаше от служителя, но поне всичко бе по мярка и качествено. А сега се взимат дрехи, които задължително трябва да се занесат на шивач за поправка, въпреки че са дадени точни мерки. Но тези пари са отново за сметка на служителя. Дамските панталони са с мъжка кройка. Обувките, които им се полагат са такива чукундури, че естествено всеки предпочита да си купи нещо по-удобно и по-красиво от някой магазин. 
Полагат се и пари за храна на някои служители - тези, които работят при вредни условия, но такива от 2 години не са изплащани.
Нощният труд не е платен.
Извънреден труд се плаща до 50 часа на тримесечие, а реално се полага повече звънреден труд и служителите са задължине да ги взимат под формата на компенсации. Цената на час е като тази отпреди 4-5 години.
Отпуски не могат да се взимат, в която част от годината и често колкото дни служителят пожелае.
Законите не ги защитават, напротив - те винаги са виновни.
Това, което искат полицаите е поне нощният труд да се заплаща, увеличенията на заплатите да не се изплащат 3-4 месеца по-късно, да могат да си взимат отпуски, колкото и когато пожелаят. Тъй като качеството на униформите няма да се оправи, поне всеки да си прецени от какво има нужда и да се изплаща сумата, която служителят не е изразходвал. Парите за храна също да бъдат изплатени и да се изплащат.
Ясно е, че заплатите не могат да бъдат вдигнати драстично. Но поне да се изплати това, което се полага! А цяла 13-та заплата така или иначе не знам дали след1990г. им е била изплащана, защото винаги е била в размер на 70-90 лв. - предпразничен бонус.
И не забравяйте, че поради естеството на работа не всички полицаи имат възможност да взимат рушвети. Не слагайте всички в един кюп! Нека подкрепим съвестните служители, които не желаят да взимат подкупи, за да не стане така, че и те да изчезнат. Много от тях напуснаха вече или плануват да го направят, заминават в чужбина, за да избягат от байганювщината и завистта!

# 49
  • Мнения: 71
І-во в кръга на шегата - Ако пушенето е забранено - да се глобят един друг - ще изкарат пари за 13-та заплата поне.  Mr. Green

А извън кръга на шегата - подкрепям ги. Подкрепям полицая като институция. За отделните.... служители / индивиди, с които съм се сблъсквала.... Има какво да се желае и като отношение, и като възпитание ( общо, домашно, професионално и т.н.) Но както някой по-рано каза - всяко стадо си има мърша - само дето понякога се чудя дали тя не преобладава... Както и да е.. Отнесох се пак... Та:  Thinking дали ако ида да попуша с тях пред нашето ОДП ще ме гледат като полезно изкопаемо ...

# 50
  • гр.София
  • Мнения: 380
Моля за извинение, че отново се включвам в темата, но направих справка в НК-чл.301 и чл.304-няма разлика в наказанията за длъжностното лице,което поиска или приеме подкуп и лицето, което даде такъв,т.е. права съм-даващият и получаващият "рушвет" са еднакво виновни/в какъвто искате смисъл/. По принцип не отговарям на лични нападки, но в случая се засяга институцията МВР и работещите в нея като цяло.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 596
...Хм, ама те ще пушат за заплати, не за условия на труд...  newsm78 ...
                       Прочети пак - ще пушат и за двете. И да, за корупцията са виновни и двете страни  Peace. Или ти може да предлагаш, ама той що ги взима, нали. От друга страна ако ти искат - не давай. Защо даваш?

Аз всъщност НЕ давам подкупи.
Но не в това е въпросът.
Въпросът е, че по- голяма отговорност има служителят в подобна ситуация.

Не е нужно да чета подробно - има ли искане за заплати, това е основното, другото се слага "за цвят".

# 52
  • София
  • Мнения: 2 521
Подкрепям протеста, въпреки че се съмнявам да даде някакъв резултат. Виж, ако шофьорите на градския транспорт и такситата се вдигнат на протест, тогава ще получат това, което искат. Много интересна държавица сме- шофьорите, които в повечето случаи я имат завършено средно образование, я не, взимат в пъти по-голяма заплата от лекари, учители, полицаи. И разбира се отново са недоволни и искат още. На полицаите им е забранено да стачкуват, на учителите почти не им обърнаха внимание...Има ли смисъл да говорим въобще.

Цитата изразява и моето мнение!

Подкрепям!

Нека подкрепим българския полицай!

# 53
  • Мнения: 270
Подкрепям напълно пушенето,и мисля че това отдавна трябваше да стане тази държава трябва да се събуди вече от този дълъг сън. Peace

# 54
  • Мнения: 0
Даа.  И аз подкрепям протеста, но си давам ясна сметка, че всичко ще си остане по старому.
   От 7 години съм съпруга на полицай - офицер - експерт. Всяка година мъжа ми взима 13 заплата от порядъка на 200 лв., която им слагат към декемврийската заплата и от нея реално се взимат около 70 лв, другото отива в данъци.  Миналата година за първи път някой се сети да я отдели и се взе чисто.
   За личния компютър си е чиста истина. Копютър си купи лично , за да може да си върши работата в службата. И не само това. Куфарчето с нещата за експертизите го зареждам аз. Ръкавици, памуци, клечки, фенерчета, четчици . Отделно листове  хартия, химикали и всякакви други консумативи - пак от личния джоб. Да не говоря, че преди не им даваха да снимат с дигитални апарати и лентите за фото апарата си ги купуваше сам плюс снимките, които проявяваше във фото студиото , пак си ги плащаше сам, за да му върви работата. Защото пари нямало. Апропо и дигиталния апарат си е негов.
 За извънредните да не говорим. По- горе някой беше писал - да, плащат им ги на 3 месеца.
 
 

# 55
  • Мнения: 188
Наистина има различни полицаи, не само тези които са на улицата, въпреки, че и на тях не им е лесно, то лесно няма...
Дори да става само въпрос за възнаграждение пак бих ги подкрепила взимат доста смешни заплати  #Cussing out

# 56
Даа.  И аз подкрепям протеста, но си давам ясна сметка, че всичко ще си остане по старому.
   От 7 години съм съпруга на полицай - офицер - експерт. Всяка година мъжа ми взима 13 заплата от порядъка на 200 лв., която им слагат към декемврийската заплата и от нея реално се взимат около 70 лв, другото отива в данъци.  Миналата година за първи път някой се сети да я отдели и се взе чисто.
   За личния компютър си е чиста истина. Копютър си купи лично , за да може да си върши работата в службата. И не само това. Куфарчето с нещата за експертизите го зареждам аз. Ръкавици, памуци, клечки, фенерчета, четчици . Отделно листове  хартия, химикали и всякакви други консумативи - пак от личния джоб. Да не говоря, че преди не им даваха да снимат с дигитални апарати и лентите за фото апарата си ги купуваше сам плюс снимките, които проявяваше във фото студиото , пак си ги плащаше сам, за да му върви работата. Защото пари нямало. Апропо и дигиталния апарат си е негов.
 За извънредните да не говорим. По- горе някой беше писал - да, плащат им ги на 3 месеца.
 
 
Да.....И аз съм съпруга на полицай и ми е ясна картинката...Моят мъж освен компютъра си занесе и принтера от къщи. Да не говорим пък, че използва постоянно и собствената си кола за служебни цели, понеже имат лимит за горивото. Просто, ако си полицай, който желае да работи и да си свърши работата, се оказва, че не МВР ти плаща да работиш, а ти плащаш на МВР за да работиш. Тогава за какви заплати говорим, като всичките ти средства отиват за "тоя дето духа". Поне признание от обществото да имаше, а то какво, полицаите все са виновни, нищо не правят.... и все такива.
Само семейството на полицая знае за каво иде реч, и на какво е подложено.
Така, че призовавам всички съпруги и близки на полицаи от страната да излезем с тях и да ги подкрепим.
Аз ще пуша, направете го и вие!

# 57
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Днеска четох реакциите в dir.bg.Толкова злоба и обиди имаше.Направо ме беше срам да чета.
Срам и позор.Един друг се унищожаваме!

# 58
  • Мнения: 188
Днеска четох реакциите в dir.bg.Толкова злоба и обиди имаше.Направо ме беше срам да чета.
Срам и позор.Един друг се унищожаваме!
Типично за бедни хора не само финансово обаче.... Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 1 599
Абе аз не съм жена на полицай  newsm78 ама си мисля , че има разлика между полицай и катаджия... хора тези които взимат парите са катаджии... а полицаите си остават с 1 заплата ...

Общи условия

Активация на акаунт