Патриархат,матриархат или "дайте да бъдем хора"?

  • 13 684
  • 373
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 293
Не конкретизирам някого.Просто съм против абортите.. Naughty

# 331
  • Мнения: 1 425
Децата са плод на секс, не на висша сила. А преди години също е имало проблеми. Предостатъчно.

# 332
  • Мнения: 1 749
Защо мислиш,че жените не са страдали от стерилитет и тогава,в миналото?А ако има повече случаи,защо си мислиш,че не е заради замърсения въздух,излъчването от антените на мобилните оператори,боклуците,които поемаме с храната,антибиотиците?

Разбирам какво казваш.И аз мисля,че всяко действие си има и своите последствия.И не говорим за правото да убиеш,а правото да избереш. И аз не одобрявам аборта,но (сигурно ще се потретя)всеки има право на избор.

# 333
  • Мнения: 293
Децата са плод на секс но не винаги стават и не винаги когато ние искаме. Whistling

Освен това като са плод на секс ами тези които не искат деца да не ги правят.

# 334
  • Мнения: 293
Китана,не искам да влизам в спор и нямам нищо против мнението на всяка една от Вас.Просто аз така си обеснявам нещата.Мисля,че за грешките на обществото ни страдат единиците и,че има висша сила,която поставя всичко на място рано или късно.Мисля,че не можем да сме господари и да колим и бесим безвъзмездно с чиста съвест....

# 335
  • Мнения: 1 749
Китана,не искам да влизам в спор и нямам нищо против мнението на всяка една от Вас.Просто аз така си обеснявам нещата.Мисля,че за грешките на обществото ни страдат единиците и,че има висша сила,която поставя всичко на място рано или късно.Мисля,че не можем да сме господари и да колим и бесим безвъзмездно с чиста съвест....
Спор,дискусия,каквото и да е там,ти вече си вътре Mr. Green Няма измъкване.
Кой е казал,че е безвъзмездно?

# 336
  • Мнения: 293
Ами 80% от абортите се правят мислейки,че това е нещо редно и,че е нашето право....Тоест с подсъзнанието,че е безвъзмездно....Ако хората си даваха сметка,че това се плаща рано или късно надали процентът би бил такъв....

# 337
  • Мнения: 1 749
Съмнявам се да има нормална жена,която да не е страдала след това.....

# 338
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Пак се повтарям, но никой не може да ме накара да бъда нечий донор, освен ако самата аз не пожелая това.
След като до определена седмица - 24-та или 26-та, може би греша, един плод е нежизненоспособен извън тялото на майката, т.е. донора, значи тя е тази, която се разпорежда с него.
Така че никакви световни катаклизми не биха ми повлияли да направя нещо, което не желая. Нито пък световният мир има значение.

Много е лесно да говориш по принцип, да философстваш, да страдаш по идеализма, но когато лично ти си в дадена ситуация, нещата винаги са различни, лични, персонални.

# 339
  • Мнения: 293
Страдала....та тя дори не е осъзнала какво е направила според мен.В друга дискусия за цигарите и бременноста направиха майките които са пушили по време на бременноста 100 кила затова,че тровели човечето,а сега да се разпореждаме и да убиваме.Не съм съгласна.Но това не значи,че ще променя света....просто ми се иска.

# 340
  • Мнения: 293
Пак се повтарям, но никой не може да ме накара да бъда нечий донор, освен ако самата аз не пожелая това.

Ами дано поне някой може да те накра да се предпазваш от това да ставаш донор.

# 341
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Пак се повтарям, но никой не може да ме накара да бъда нечий донор, освен ако самата аз не пожелая това.

Ами дано поне някой може да те накра да се предпазваш от това да ставаш донор.
Благодаря за загрижеността.

# 342
  • Мнения: 2 448
Цитат
Колкото повече аборти толкова повече страдащи жени от стерелитет

Глупости!

По тази логика тези жени, които не могат да имат деца да не се тревожат изобщо, защото други имат по пет.

Все едно аз да седна да обвиня майките пушили през тяхната бременност и  децата им нямат никакви проблеми за това, че аз , която никога не съм пушила моето дете има.

Що за безсмислени връзки. Търсите под вола теле.

Всеки човек има избори в живота си , но  не на всички изборите са еднакви.Това е.

# 343
  • Мнения: 293
Това,че си на различно мнение не значи ,че всичко освен твоето мнение са глупости-за теб са глупости,за мен пък друго е глупост.


Въпрос на вкус-казало кучето и си облизало гъза.... hahaha

# 344
  • Мнения: 2 617
Agaph, откъде я извади тази статистика? Знаеш ли какво се върти в главата на всяка жена, решила се на такава стъпка? Не знам ти дали си правила аборт, но аз съм правила по медицински причини и искам да ти кажа, че това не е просто като да отидеш на маникюр - стресът е достатъчно голям, дори ако имаш късмета всичко да мине добре и да няма никакви допълнителни усложнения. Така че си мисля, че една жена трябва да е наистина изключително дебелокожа, за да не се замисли какво прави. Дори изхождайки само от мисли за собствената си персона.

Знаеш ли, като бях в болницата, чаках заедно с няколко жени, някои от които бяха за аборт по желание. Идеше ми да им изкрещя - какво правите, луди ли сте, няма ли как да се сменим! Но не го казах. Личен избор. Щом болката ми от моята загуба в този момент не беше достатъчно силна, за да ме накара да ги осъдя, смятам, че няма сила, която да направи това.

Що се отнася до грешките на обществото, от които страдат единиците, дай първо всеки да си гледа в собствената паничка и да се опита да оправи своите проблеми. Всеки човек трябва да има право на избор и това е. Както и да си носи последствията от него - били те проблеми с репродуктивните функции, угризения или пък невъзможност да осигуриш на детето си това, което смяташ за редно. И няма еднакви случаи - всеки е сам за себе си. Лесно е да се говори така по принцип. Ама като ти дойде до главата, става друго. Животът е поредица от пресметнати рискове. Нека всеки сам решава и поема своята отговорност. Защото, както знаем, от колективната такава полза няма.

Така че дайте да бъдем хора.

Общи условия

Активация на акаунт