Приготвяте ли храна за бебето в микровълнова

  • 6 787
  • 126
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 527
Не мога без МФ. Просто не мога.  Rolling Eyes Само баница не правя на МФ.  Grinning И на децата готвех преди, вече готвя обща храна за всички, и претоплям, и чай/кафе си правя, и сандвичи даже... всичко. Не знам кое й е вредното, но на мен лично ми е супер полезен помощник.

# 61
  • Мнения: 252
Винаги съм топлела на детето яденето в микровълновата.

 Peace

# 62
  • Мнения: 187
Да се твърди, че микроволновата е опасна е повече от смешно. Това са хора който слугуват на стари разбирания и не са се и замисляли какво всъщност е тя! Съжалявам ако някой се почувстав убиден, не е така! Аз имам следния въпрос към тези така загрижени родители. Имали моб. телефони в стаята където седи детето ви? Със сигурност и то повече от един...А да имате Wi-Fi модем? Най - вероятно! Ами САМО GSM-а ви генерира по-високо ниво на вълни от която и да е МФ! Особенно при набиране или когато ви звънне телефона! А дали е опасно... Добър въпрос, никой не знае със сигурност, защото според производителите на моб. телефони не е, но според мен трябва да мине време преди да се установи със сигурност! А ако не знаете в някой страни се работи върху закон за забрана на Wi-Fi мрежите поради твърдението, че вълните генерирани от такъв рутер са многократно по-опасни и водят до развитието на тумори! А дали това я верно, пак ще почакаме да разберем! Така, че дали ще му стоплите храната в МФ или ще му дадете GSM-а да си поиграе, спорде мен му стоплете храната, по-безопасно е във всеки един случай! А тези който твърдят, че МФ е опасна, могат да вземат да си облицоват стените с 5 см алуминии стените в жилището (не забравяйте стъклата), за да предпазят децата си от тези вълни! И да не забравите да изхвърлите всяко едно нещо което генерира вълни, то  като се замисля май всичко трява да се махне... Laughing 

# 63
  • Мнения: 4 447
Доста често я ползвам. Като беше само на мляко - избягвах.

# 64
  • Мнения: 805
Преди всичко съм притопляла в микровълновата.
Не знам колко е вредно, но е голямо улеснение.
Сега нямам микровълнова вкъщи и не ми се купува специално заради това, та ще трябва всичко на водна баня или във фурната - а толкова бавно става... Sad

# 65
  • Мнения: 2 521
Да, винаги там претоплям храната и за малкия, и за нас. Иначе за готвене нямам навика да я ползвам.
Също и аз Peace

# 66
  • BG
  • Мнения: 1 900
Постоянно ползвам микровълновата.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 295
И като беше бебе, и сега приготвям на Емилия храната на
готварската, но я претоплям винаги в микровълновата.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 185
Притоплям храна и вода в микровълновата!

# 69
  • Мнения: 3 069
Ползвам само микровълновата!

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Използвам я за топлене,но не готвя в МФ.Предпочитам обикновенната печка ,за да приготвям и нашата, и храната на бебо

# 71
  • Мнения: 2 746
Аз не ползвам микровълнова. Все ми се струва, че вкуса на храната е някакси по-различен от този, на приготвените върху обикновена готв.печка ястия. Peace

# 72
  • Мнения: 4 335
Винаги претоплям в микровьлновата Peace
То остана и посред зима огьн да му клада за да стопля пюрето Mr. Green

# 73
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз само претоплям храната в микровълновата печка. И на бебето, и нашата. Никога не съм готвила в нея.
А да, също размразявам месо в печката.

# 74

Общи условия

Активация на акаунт