Може ли таткото да присъства..?

  • 4 871
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
Да, може да присъства, като естествено трябва да си платите за това.  Peace

# 16
  • Мнения: 46 520
Да, може да присъства, като естествено трябва да си платите за това.  Peace

Аз го намирам за неестествено това с плащането за присъствието, поне в другите държави не съм чула да се плаща. Явно тук го приемат като екстра.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Да може да присъства таткото и нашия ще го направи.В зависимост от болницата се заплаща някаква сума.

# 18
  • Мнения: 2 447
Може Peace, трябва да попиташ колко ще ти струва там където си решила да раждаш Wink
Peace

# 19
# 20
  • Мнения: 2 334
Да може ,но зависи от политиката на самата болница.Аз раждах в Токуда и услугата таткото да присъства беше 200лв. Peace

# 21
  • Мнения: 6 274
Да, може да присъства, като естествено трябва да си платите за това.  Peace

Аз го намирам за неестествено това с плащането за присъствието, поне в другите държави не съм чула да се плаща. Явно тук го приемат като екстра.
Точно така - като екстра го приемат.  Peace

# 22
  • Мнения: 172
А при секцио няма ли едно платно ,което да не ти позволява да гледаш как те режат.А за таткото,аз не съм си и помисляла да ходя да раждам сама.Морална подкрепа е все пак.

# 23
  • Мнения: 1 195
Да може ,но зависи от политиката на самата болница.Аз раждах в Токуда и услугата таткото да присъства беше 200лв. Peace

 Peace
Лично аз не исках мъжа ми да присъства на раждането, че и за него да се притеснявам  Whistling

# 24
  • Мнения: 62
Здравейте!

Не мога да кажа нищо относно това дали се заплаща или не тъй като раждах в Испания и тук присъствието на бащата е нещо естествено, даже се насърчва. Мъжът ми беше с мен и не съм се притеснявала / нямах време за притеснения/ всичко мина много бързо. Той беше много горд, че сме били заедно и на мен ми беше много по спокойно 4естно казано, че  заедно “посрещнахме “ бебенце то си. Много хубаво е, че и твоята половинка изявява желание да сте заедно.
Намирам за нередно от това болниците да печелят пари/ все пак бащите имат пълното право да присъстват/ нали така!
Успех! Hug

# 25
  • Мнения: 666
Аз живея в ЮАР и при нас също е практика бащата да присъства, дори се учудват ако не пожелае. Раждах със секцио и той беше до мен през цялото време. Помогна ми страшно много неговото присъствие и факта, че през цялото време ми стискаше ръката, говорехме си и всичко мина неусетно. После той пое пръв бебето, ходи със сестрите навсякъде където имаше разни манипулации и не се откъсна от бебо, докато не стана време за кърмене. Казвала съм го много пъти вече в различни теми - с две ръце съм за присъствието на бащата, невероятно силен момент за който и до днес си спомняме с умиление.

# 26
  • Мнения: 6 274
..... с две ръце съм за присъствието на бащата, невероятно силен момент за който и до днес си спомняме с умиление.
А ако беше раждала нормално, пак ли така щеше да мислиш ?   Thinking

# 27
  • Мнения: 666
Ами плана беше да раждам нормално по принцип и по време на всички прегледи обсъждахме ролята на бащата в раждането, дори не сме обсъждали дали да присъства или не, просто психиката на хората е различна и съм много щастлива от този факт.

# 28
  • Мнения: 6 274
Благодаря ти за отговора...   bouquet
Аз съм на абсолютно противоположното мнение и като раждала три пъти (нормално), нищо не е в състояние да ме накара да си променя мнението...
Приятна вечер и Весели Празници...

# 29
  • Мнения: 2 658
..... с две ръце съм за присъствието на бащата, невероятно силен момент за който и до днес си спомняме с умиление.
А ако беше раждала нормално, пак ли така щеше да мислиш ?   Thinking
Е аz не съм Биби, но да си кажа(ако може  Hug ). Абсолютно ДА и пак ДА . Аz раждах нормално(два пъти), втория път тук, в Германия. Мъжът ми беше с мен, това е мисля най стойностното и прекрасно преживяване в живота и на двама ни до сега. Съжалявам, че не беше и на първото ми раждане. И да, наистина, тук също е по скоро ненормално, ако бащата откаже да присъства.
Но и това, че трябва да се плаща zа да присъства бащата, намирам zа пълна идиотщина. Не мога да повярвам с какви неща се спекулира и от какво е печели в нашата "мила родина"  ooooh! Но... факт.

Последна редакция: сб, 20 дек 2008, 00:16 от ~:Деси:~

Общи условия

Активация на акаунт