Апетитни медени пилешки крилца във фолио!

  • 7 373
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Леле колко обичам пилешки крилца!!! Тъкмо се чудех в каква марината да ги накисна. Обаче имам една сериозна забележка относно алуминиевите продукти - съдове и фолио - установено е отдавна, че при силно загряване алуминият отделя микроскопични  парченца, които се "отлагат" в мозъка. Не ползвайте такива съдове, а с фолио само покривайте при нужда печивото. Поне аз така правя.
Доня Коприва, само съм добронамерена  newsm03

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 021
така аз ще пробвам с бутчета. сложих ги в маринатата да стоят цял ден, а довечера ще ги пека.
след това ще кажа как е станало. и още нещо - сложих меда и чесъна в маринатата още сега - понеже соевия ми сос е много солен и малко да се неутрализира с меда. дано да станат добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 052
Ами един път заради меда и маслото за да си останат върху крилцето и да си попият в него, а не да изтекат в тавата при печенето и втори път заради вида.

Нямам навика да снимам ястията, които приготвям и затова нямам снимка не тези крилца. Обикновенно за снимка се сещам след като сме изяли всичко Laughing
Благодаря за отговора.  bouquet Непременно ще ги пробвам и ще споделя за резултата Wink

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 021
споделям резултата - както по-рано днес казах, реших да пробвам рецептата с пилешки бутчета. размразих ги , сложих ги в дълбок съд, приготвих маринатата от соев сос, горчица, вода малко, чесън, черен пипер и мед и залях бутчетата с нея. престояха цял ден така в хладилника днес. покрих 1 тавичка с фолио и направих нещо като тава в тавата Crazy ако правилно го обяснявам. сложих бутчетата в тази нова тава, излях и маринатата вътре и завих всичко в фолио. в истинската тава сложих вода. признавам си, забравих да намажа бутчетата с мед и масло. пекох ги 1 час. резултат - станаха прекрасни Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

благодаря за рецептата Wink Wink Wink

# 20
  • Мнения: 46
На Блонди ще и напиша една много бърза рецепта с тези пил.филенца.Може би я знаеш,защото е лесна.Нарязваш месото на лентички и ги слагаш в теф.тиганче с малко вода колкото да побелеят,нали знаеш ,че им трябва малко време и после им изсипваш една заквасена сметана на данон и ги разбъркваш още 5 мин.Слагаш черен пипер и сол и готово .Но по скоро това е за мезе.Bon Apeti

Общи условия

Активация на акаунт