Коледен ФОТОШОП

  • 37 833
  • 439
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 242
Аз уж знам, но при мен не се получава Laughing Някой, ако може да каже къде греша:
Сейвам го при затворен ФШ в C-Windows-Fonts и при рестартиранете на ФШ би трябвало да се появят

# 61
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Същото е и през Контрол панела. Просто се копират във Фонтс. При сваляне ги сваляш където искаш. Ако са архивирани, предварително ги разархивираш и тогава ги копираш във Фонтс

# 62
  • Мнения: 276
Точно така се добавят нови шрифтове - към тези на Уиндоуса. При мен работи. Лекси, ти как се справяш, има ли друг вариант?
tanzen , много приятна рамка се е получила, но и аз съм за варианта без сянка на светлинките. Като цяло си мисля, че тези "ефекти" не търпят допълнителни сенки, но какво пречи като правиш рамката, да опиташ със и без сенките и както ти хареса, така да си я оставиш . Все пак най -важно е да ти харесва на теб Peace

Хера, това за мен е най - добрата ти рамка досега. Може би трябва само да добавиш сенки на уърдарта. С конкурсния кит ли е? Ако отговаря на условията, пусни я за конкурса непременно, все още не е късно
Крисси, втората ми харесва повече, опитай да поработиш върху самата снимка - малко е "светната". Опитай с шарп, контраст, брайтнес  Peace
 
Ето новата ми рамка със страхотния кит на Дамаянти "Snow is delightful". Дам, много , много благодаря  Heart Eyes


Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 15:50 от ma cherie

# 63
  • София
  • Мнения: 7 242
ma cherie, браво! Страхотна е Heart Eyes

Малко обработка на снимки с Actions. Оказа се, че инсталирането им и използването им е много лесно:
http://lexi1974.multiply.com/photos/album/352
Могат да се свалят от тук: http://thepioneerwoman.com/photography/2008/12/pioneer-woman-act … -2-yahoo-yippety/
Ако има нещо неясно, ще обяснявам.

# 64
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Лекси чудесно! Hug Само кажи сега как да ги лоудна във фотошопа. Кликнах 2 пъти върху сваления файл и ми се отвори фотошопа. И сега на къде?
 
Относно активиране на свален шрифт - давам само Рефреш на дескттопа и то при отворен фотошоп и хоп вече е там.  Mr. Green

# 65
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Лекси чудесно! Hug Само кажи сега как да ги лоудна във фотошопа. Кликнах 2 пъти върху сваления файл и ми се отвори фотошопа. И сега на къде?

Екшъните се активират във фотошоп! Подобно на четките!

ma cherie, снимката обработвам, да! А във фотографската,  Embarassed но скоро не съм влизала.
Благодаря за коментарите! Ще махна баркода щом не ви допада!

ma cherie, страхотна рамка и отново страхотен кит! Дамаянти кога ще се появи най-сетне?!

Шрифтовете аз ги инсталирам така - разархивирам ги ако трябва, всичко това в My computer, после с влачене ги премествам в папката Фонтс на Уиндоус. Те се самоинсталират, така да се каже! И това е! После си ги има във фотошоп!

# 66
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Лекси чудесно! Hug Само кажи сега как да ги лоудна във фотошопа. Кликнах 2 пъти върху сваления файл и ми се отвори фотошопа. И сега на къде?

Екшъните се активират във фотошоп! Подобно на четките!
...
Ясно е че се активират във фотошоп. От къде?  Embarassed Едва ли е от там, където се активират четките.  newsm78

# 67
  • София
  • Мнения: 7 242
Лекси чудесно! Hug Само кажи сега как да ги лоудна във фотошопа. Кликнах 2 пъти върху сваления файл и ми се отвори фотошопа. И сега на къде?

Екшъните се активират във фотошоп! Подобно на четките!
...
Ясно е че се активират във фотошоп. От къде?  Embarassed Едва ли е от там, където се активират четките.  newsm78
От горната лента с менютата - Window - Actions. Отваря ти се малко прозорче за Actions като това за лайерите. Горе вдясно има кръгче с малка стрелкичка, сочеща надясно. Кликваш и ти се появява падащо меню. От там избираш Load Actions. Отваря ти се папката с Actions. Ако новите Actions не си ги записала там, виждаш къде се намира и ги прехвърляш при останалите, стандартно заложени в програмата. Кликваш на Action, който искаш да използваш. Обикновено те са по няколко - появяват ти се в малкото прозорче подобно на лайерите. Маркираш някой от тях и натискаш бутончето със стрелката надясно, което се намира отдолу на прозорчето. И изчакваш програмата да си свърши работата. Това е. И разбира се, предварително трябва да си си отворила снимката или каквото там ще обработваш.

Къде зачезна Никки /Здравка...../ newsm78 Липсва Sad

# 68
  • Мнения: 1 884
Koй ще е следващия кит за другата седмица? Идеи? То е ясно че последна дума ще има победителя, но все пак може да предложим нещо интересно.

# 69
  • София
  • Мнения: 7 242
За кит не знам, но като втора задачка много ще се зарадвам на обработка на зададена сниква Grinning. Възможностите са много - ретуш, състаряване, обезцветяване, обезцветяване само на част от снимката и кой каквото се сети. Ани има и много хубави уроци по темата.

Дяволице, пак си качила убийствена рамка на Емето в блога си. Ще има да я сънувам...

# 70
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Бързам и аз да видя рамката в блога...оооо супер , браво на Еми!
Аз пък си мислех ако направим така, да  вземем си познаваме коя рамка но кого е, дали ще има улучили, в смисъл доколко се познаваме вече. Laughing

# 71
  • Мнения: 1 884
Аз съм за - мисля че ще е забавно.  Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами да се пробваме Grinning. Но честно казано аз почти нямам предложения, ако се абстрахирам от някои познати дечица. Само за една картичка съм почти сигурна - №5 мисля, че е на Ани.

И за следващия конкурс предлагам рамката да е по зададена снимка или авторска, или рамка без снимка. Предишните конкурси показаха колко е важно снимката да е хубава и качествена, тъй като в голяма степен тя определя как ще се възприеме самата рамка. Но пък така реално се гласува  за снимката на някой добър фотограф... А не за това, което сме направили ние.

# 73
  • Мнения: 139
Аз защо пак не намирам линк към гласуването  newsm78 И предишния път така  Crossing Arms
Къде го виждате  Embarassed

# 74

Общи условия

Активация на акаунт