Бучка на гърдата

  • 43 860
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 822
За сега точно при доктор който преглежда всичко. 
Как преглежда всичко?Ехографист ли е?Иди на мамолог.

# 16
  • Мнения: 1 687
За сега точно при доктор който преглежда всичко. 
Как преглежда всичко?Ехографист ли е?Иди на мамолог.
Ох ама така съм го написала,че самата аз да не си разбера  Embarassed
Имах в предвит друго, че се води гинеколог но и преглежда гърди. Затова останах с впечатление че има ехограф.
DqVoLsKi_ChArOvNa  аз също се запитвам кое какво е и това предпоставка за рак ли е. Толкова се страхувам. Не мога да си обясня също защо до 30 години не се ходи на мамолог. Ох толкова ми е объркано, а като гледам все сме под 30 години. Какви са причините.

Последна редакция: чт, 11 дек 2008, 13:53 от viki_hrisa

# 17
  • Мнения: X
Цитат
КАкво са причините.
Доктора ми обясни ,че са хормонални.Но според мен оказва и влияние и живота който водим...Вечно под стрес и напрежение.Нездравословното хранене и като прибавим и хормоните и то нещата се получили.
И аз като теб се страхувам.Някъде прочетох ,че е предраково заболяване.Но приказвах с един доктор и той ми каза ,кой има гаранция ,че ако му няма нищо в един момент няма да се окаже друго...Над тези неща се замислих и малко по малко гледам да се поуспокоя.
Успокой се и ти...Няма да се даваме Hug

# 18
  • Мнения: 1 687
То за нас как да е. Ами тези съкровища до нас, за тях мисля. От снощи само си мисля разни глупости. КАто се замисля колко много хора има боли. А от друга страна имам позната която е оперирана и за сега е добре. Даже говорих с нея преди малко. За да се опита да ми запази час. Аз също си мисля че стреса и напрежението са причината, но все има за какво да се притеснява човек. Надявам се да не е нищо сериозно и още веднага ще отида на доктор.
А как само мразя такива места

# 19
  • Мнения: X
Ще стискам палци да не е нищо сериозно.От теб се иска само спокойствие и оптимизъм Simple Smile).
Поне аз се опитвам да съм така.Ако мислим само за това нищо чудно да развием психоза.
Аз също си помислих ,вчера за дъщеря ми...И затова и беше главно рева който ударих.

# 20
  • Мнения: 1 687
О аз рева от вчера не е слизал от очите ми. Аз също само за нея си мисля. КАто знам как си играе с мен и така нататък и ми е още по гадно. Давам си кураж и каквото стане. Отивам на доктор с нагласата да мине всичко както трябва и така. Майка ми я правиха преди половин година операция от миома и си мисля че и това може би повлия и върху мен. А че ще психясам както съм в нас и мисля за това е ясно.
Не знам ако се стигне до операция колко време е подготовката и колко време се стои в болницата. Нямам никакво време да стоя. Не че и тук няма да си направя изследвания като си дойда но ще мине време, а аз искам веднага.

# 21
  • Мнения: 165
Мисля, че трябва да го приемеш малко по спокойно! Операцията не е сложна , трае не повече от 30 мин. и те изписват на другия ден.(ако ти кажат разбира се , че е необходима операция). Може да е само мастопатия. Не си мисли най-лошото, защото ще се изнервиш.  newsm10
Мисли си само за хубави неща    bouquet

# 22
Здравей добре е да се отиде на гинеколог и той да прецени дали трябва да се отиде при мамолог
Научих ,че на 20.12.2008 в Медицински Център Орион ще се провеждат безплатни ехографски  прегледи
на гърдата
Имам и телефони ,ако се интересуваш : 491 2445 и 491 2446 

Успех и дано не е нищо сериозно  Simple Smile Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 687
Благодаря на всички   bouquet  Hug Опитвам се до колкото е възможно да се успокоя. Вече и аз не знам какво да мисля. За в момента имам запазен час за гинеколог, а след това ще се реши какво ще се прави.
L_i_n_g  благодаря ти за телефоните. Ще си ги запиша но ще ми дойде малко късно това ходене до София. Просто нямам време. Дано не е нещо сериозно.  Praynig

# 24
  • Мнения: 165
Мисли си за настъпващите празници! Може да станат чудеса ! newsm51
споко  Peace

# 25
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Най-добре е направо в такива случаи да се търси специалист мамолог. Като мамолози работят специалистите от специалности образна диагностика,хирургия и онкология.Но не всички колеги работят като мамолози,понеже не желаят.Преглед при мамолог може да се направи на всяка възраст.Както по-горе съм казал за възрастта 20-40 прегледа включва опипване на гърдите и ехографско изследване.Мамографско изследване в тази група се използва само като допълнително диагностично средство.Първа мамография е препоръчително да се направи на 35 години.Жените от 40 години нагоре да посещават мамолог е необходимо веднъж годишно като при тях прегледа е палпация и ехография.Мамография за тях веднъж на 2 години.От 2009 година се очаква облекчаване на режима за достъп до специалист мамолог,направления директно за мамолог и мамография ще могат да издават и личните лекари,освен чрез направление от личен лекар,до мамолог се стига и платено.
Но по-добре платено отколкото да се губи време.Грижете се за здравето си момичета!!!

# 26
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Каквото и да става с вас - мислете положително защото отрицателните мисли могат да ви донесат по-големи неприятности.С положителната мисъл всичко се побеждава!!!!

# 27
  • Мнения: 165
Каквото и да става с вас - мислете положително защото отрицателните мисли могат да ви донесат по-големи неприятности.С положителната мисъл всичко се побеждава!!!!
newsm10

# 28
  • Мнения: 1 687
Здравейте. Вчера бях на доктор. Правиха ми изследвания. Оказа се че е фиброаденом. В петък най вероятно ще ме оперират. Когато мине всичко ще пиша отново.

# 29
  • София
  • Мнения: 749
Здравейте. Вчера бях на доктор. Правиха ми изследвания. Оказа се че е фиброаденом. В петък най вероятно ще ме оперират. Когато мине всичко ще пиша отново.

Какво е фоброаденом?
Ох, аз съм кърмачка, а от лятото точно под мишницата имам едно продълговато образувание...Ще се пръсна от притеснение, а на лекар ме е страх да отида Sad
И само си поревавам...

Общи условия

Активация на акаунт