от 70 тона събрани дрехи само 1 тон са годни

  • 8 925
  • 203
  •   1
Отговори
# 135
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Изчетох с голям интерес цялата тема. Изводът, до който стигнах, е, че повече няма да нося дрехи по такива благотворителни мероприятия. Така ще спестя на някоя дама труда по сортирането, а на себе си квалификации като "боклук". Благодаря, бяхте ми полезни!

# 136
  • Мнения: 335
... Госпожата,дето говореше по телевизията,не става за лице на такива кампании...


Нейната фондация я запомнихме всички вкъщи.
Моите приятели - също.
Абсурд е да ни хрумне да даряваме каквото и да е чрез нея, въпреки че имахме такава идея.
http://www.generousheart.org/

Лошото е, че тя пръсна този тежък дъх на високомерие, невъзпитание и цинизъм върху идеята за благотворителна акция въобще - единствено заради собственото си неумение да организира такава.
Мисля, че огромният брой други хора, които се занимават с това, има защо да я поканят да се извини. С такова поведение тя компрометира и тях.

Надявам се, че почетния съвет на учредителите на тази фондация също е добре да помисли за официално извинение по този случай.




# 137
  • Мнения: 2 759
Е, сега, да не би да отричате, че хората носят И негодни неща?! Ангел, обобщавате излишно.
                       Нищо не отричам всъщност. Но да обявиш, че 95 от дарителите (а това са доста хора (!), предвид количеството събрани дрехи) са някакви мърлячи и са обидили децата е... върха. Изказването за 'боклуците' беше абсолютно неприемливо в национален ефир, и честно казано се надявам искрено малко хора да са го гледали. И като го чуе една пенсионерка, която с грижа и любов се е нарамила през девет квартала в десети да направи добро въпреки че едва крета, и после да и обяснят, че жеста и е излишен и боклуците и не са нужни никому... как мислиш, че ще се почувства? Ми хлапетата, дето са отделили от дрешките си с мисълта за друго дете? Ще му обясниш, че то носи боклуци или че е от малкия % донесли читави неща? И кому е нужно това? Да бяха обявили приемливите марки предварително  Tired. И едва ли не щели да отидат в МОЛ-а, ама искали да ми възпитат детето. Брей!

# 138
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И едва ли не щели да отидат в МОЛ-а, ама искали да ми възпитат детето. Брей!

Това наистина ли са го казали  ooooh!

# 139
  • София
  • Мнения: 3 897
И едва ли не щели да отидат в МОЛ-а, ама искали да ми възпитат детето. Брей!

Това наистина ли са го казали  ooooh!

Ами не точно, но Милен Цветков, слушайки нейните коментари, попита - ами защо тогава не казахте на хората да събират пари и да се купят нови дрехи на децата, вместо стари, на което тя отговори - ами да, но целта на кампанията беше и детето да избере заедно с майка си коя своя дреха да даде на друго дете, да я опакова с картичка и т.н.

# 140
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
И едва ли не щели да отидат в МОЛ-а, ама искали да ми възпитат детето. Брей!

Това наистина ли са го казали  ooooh!

Ами не точно, но Милен Цветков, слушайки нейните коментари, попита - ами защо тогава не казахте на хората да събират пари и да се купят нови дрехи на децата, вместо стари, на което тя отговори - ами да, но целта на кампанията беше и детето да избере заедно с майка си коя своя дреха да даде на друго дете, да я опакова с картичка и т.н.

Ужас. Все се надявах да не е истина, ама явно е  Tired
Заслужават през лятото никой да не им се отзове на кампанията, за да се научат да уважават хората.

# 141
  • Мнения: 2 759
Това наистина ли са го казали  ooooh!
                      Цветков я (не си спомням името на мацката) пита защо не са събрали пари и да купят нужните дрешки и отговорът беше в смисъл, че искали децата да отделят дрешки и бла-бла. Нямаше пряко намесен МОЛ, де  Mr. Green. То това остана.

# 142
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Занесох мои дрехи, които бих носила, но след раждането килцата доста се промениха  Embarassed и не ми стават. Пуловери, дънки и тениски нови и малко носени. Бях ги събрала и още лятото исках да ги дам, но от всички домове ми отговориха, че ми трябва сертификат от химичесто почистване. Като чух за кампанията веднага отидохме с мъжът ми да ги занесем.  Чуствам се обидена, мъжът ми също и не бих се отзовала следващ път(ако има такъв).

пп Преди няколко дни една циганка с две деца ровеше в кофата пред блока, като ме вида с децата ми вика: "Кака, да имаш дрехи да ми събереш?" отказах й. Сега съжалявам, сигурна съм, че щеше да е много по-благодарна ако й ги бях дала!

# 143
  • Мнения: 835
Изводът, до който стигнах, е, че повече няма да нося дрехи по такива благотворителни мероприятия. Така ще спестя на някоя дама труда по сортирането, а на себе си квалификации като "боклук". Благодаря, бяхте ми полезни!

И аз се почувствах много обидена.
По-добре като ни останат дрехи да ги занесем в някое село, отколкото да ги даряваме на нуждаещите се деца, които започвам да се съмнявам, че са толкова нуждаещи се, щом им трябват само маркови дрехи с етикети!!!

# 144
  • Мнения: 227

пп Преди няколко дни една циганка с две деца ровеше в кофата пред блока, като ме вида с децата ми вика: "Кака, да имаш дрехи да ми събереш?" отказах й. Сега съжалявам, сигурна съм, че щеше да е много по-благодарна ако й ги бях дала!
Аз така правя,оставям до казана или директно ги давам на циганите. Peace

# 145
  • Мнения: 2 099
Оф,хайде сега не се настройвайте така!Имало е хора занесли негодни дрехи,но сигурна съм е имало и такива занесли хубави,здрави и нови дрешки.
Важно е,че е събран и цял тон хубави здрави неща.Госпожата както чувам от вас е била крайно нетактична и груба,но проблема си е неин и на фондацията назначила я на работа.Щом някой иска да стори добро,няма сила на света която да го спре.

А за други кампании аз на място на организаторите предварително бих обявила критерии за дрехите.Така всеки ще прецени струва ли си да бие път да носи или не.И паралелно бих пуснала и събиране на пари,примерно невярвам някой да откаже да дари 1 лв.Толкова ще му излезне и пътя с градския транспорт до мястото,а ще си спести мъкненето на чували.

# 146
  • Мнения: 9
        Не разбирам хората,които правят подобни дарения било то с дрехи или храни.В много от случаите дрехите стават само за парцали,а храните са изтичащ срок на годност.Работя в социален дом и това е честа практика....Така обиждат не само нас служителите,но и децата....

# 147
  • Мнения: 1 942
E, хубаво де скапани били дрехите, но с тая простотия следващия път ще има не 70 тона, а един тон и пак от него 1 килограм ще става. Щото всеки, който е донесъл ще си каже "Аз не занесох чисто нови дрехи, дали не визират, че моите неща са боклук?" и следващия път ще ги хвърли в контейнера.

Щом някой иска да стори добро,няма сила на света която да го спре.



И това не е така. Кажи на този, който носи омалелите дрехи на детето си  "За какво носиш тия боклуци?" и повече и копче няма да ти донесе.

# 148
  • Мнения: 335
        Не разбирам хората,които правят подобни дарения било то с дрехи или храни.В много от случаите дрехите стават само за парцали...

И вие така ли им казвате: "Не се ли виждаш къв си парцалив, то ясно, че нямаш ни пари, ни какво да ядеш, що не си ги свариш тия дрипи...
...да се нахраниш като Хлапето на Чаплин с варената обувка - перифразирам общата смешка на Цветков и госпожа Де Мео

По официални данни 33% от българите живеят под прага на бедността.
Не поради природно бетствие, поради управляващи.
Но непрекъснато биват облъчвани с поезия от властимащи и от други, че "това не е важно", "важна е човечността", съпричастността с това, че децата в домовете са голи и боси като във филм на ВВС и затова - Дайте да дадете.

По-добре да се каже - "Като си нямаш какво да дадеш, натискай си парцалите."
Нашите изисквания са такива и такива.
И готово. Толкова ли е трудно.

# 149
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
       Не разбирам хората,които правят подобни дарения било то с дрехи или храни.В много от случаите дрехите стават само за парцали,а храните са изтичащ срок на годност.Работя в социален дом и това е честа практика....Така обиждат не само нас служителите,но и децата....

А дали знаеш колко хора, които работят купуват от магазините храни с изтичащ срок на годност, за да се нахранят, защото тогава те са намалени?

Общи условия

Активация на акаунт