ЗА РАБОТАТА И СЕМЕЙСТВОТО - СПРАВЯМЕ ЛИ СЕ ДОБРЕ?

  • 5 689
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
TheFireGoddess браво на теб. Имам позната, на която и двете деца са отгледани от бавачка и вечер плачат за нея, не за мама. Та да не стане така и при теб... Аз не се оправдавам, аз преценявам - детето ми е на първо място. Достатъчно съм направила за кариерата си. Интересно ми е, каква кариера гониш, щом си сама с детето? Или си пишем, за да трупаме активи пред себе си. И стига глупости от сорта - когато искаш, можеш... Разсъждения на 20 годишно момиченце, което си мисли - каквото хвърчи, яде се.
Ха ха, защо говориш глупости. Както казах вече, майка ми баща ми сами са си отгледали децата.Какви бавачки, какви 5 лева изобщо бълнуваш?


Не бълнувам мила, баща ти и майка ти са те отгледали в доста различни условия за работа, кариера и живот. Дадох пример за бавачките, относно наистина работещите и гонещи кариера жени сега, ма нали си малка и не си разбрала.

Не мога да разбера за какво се засегна толкова? Всеки решава сам за себе си.. ние сме решили за нас... така че не разбирам какъв ти е проблемът или просто не си свикнала и не желаеш да слушаш неща, за които изобщо не можеш и да си помислиш.
Определено не знаеш за какво говориш ..


# 16
  • Мнения: 2 471
Не съм се засегнала. Ако беше прочела първият ми пост, нямаше да
TheFireGoddess браво на теб. Имам позната, на която и двете деца са отгледани от бавачка и вечер плачат за нея, не за мама. Та да не стане така и при теб... Аз не се оправдавам, аз преценявам - детето ми е на първо място. Достатъчно съм направила за кариерата си. Интересно ми е, каква кариера гониш, щом си сама с детето? Или си пишем, за да трупаме активи пред себе си. И стига глупости от сорта - когато искаш, можеш... Разсъждения на 20 годишно момиченце, което си мисли - каквото хвърчи, яде се.
Ха ха, защо говориш глупости. Както казах вече, майка ми баща ми сами са си отгледали децата.Какви бавачки, какви 5 лева изобщо бълнуваш?


Не бълнувам мила, баща ти и майка ти са те отгледали в доста различни условия за работа, кариера и живот. Дадох пример за бавачките, относно наистина работещите и гонещи кариера жени сега, ма нали си малка и не си разбрала.

Не мога да разбера за какво се засегна толкова? Всеки решава сам за себе си.. ние сме решили за нас... така че знам какъв ти е проблемът или просто не си свикнала и не желаеш да слушаш неща, за които изобщо не можеш и да си помислиш.
Определено не знаеш за какво говориш ..




Определено знам за какво говоря. Непознат не може да ме засегне. Вече казах, че съм имала кариера и сега съм поставила детето си на преден план. В кариеризма няма нищо лошо, но явно малко от пишещите знаят значението на думичката. И за пореден път ми доказа, че си мъничка на години мила, поне спрямо мен! Хайде лека вечер

# 17
  • Мнения: 18
И стига глупости от сорта - когато искаш, можеш... Разсъждения на 20 годишно момиченце, което си мисли - каквото хвърчи, яде се.

Изобщо не са разсъждения на 20 год. момиченце.. Просто всеки човек има Критерии и Представи . Явно за теб тези са непознати.
Това, че ти самата не можеш и не смогваш, не означава, че никой не е в състояние да се справя  Laughing

# 18
  • Мнения: 18
Не съм се засегнала. Ако беше прочела първият ми пост, нямаше да
TheFireGoddess браво на теб. Имам позната, на която и двете деца са отгледани от бавачка и вечер плачат за нея, не за мама. Та да не стане така и при теб... Аз не се оправдавам, аз преценявам - детето ми е на първо място. Достатъчно съм направила за кариерата си. Интересно ми е, каква кариера гониш, щом си сама с детето? Или си пишем, за да трупаме активи пред себе си. И стига глупости от сорта - когато искаш, можеш... Разсъждения на 20 годишно момиченце, което си мисли - каквото хвърчи, яде се.
Ха ха, защо говориш глупости. Както казах вече, майка ми баща ми сами са си отгледали децата.Какви бавачки, какви 5 лева изобщо бълнуваш?


Не бълнувам мила, баща ти и майка ти са те отгледали в доста различни условия за работа, кариера и живот. Дадох пример за бавачките, относно наистина работещите и гонещи кариера жени сега, ма нали си малка и не си разбрала.

Не мога да разбера за какво се засегна толкова? Всеки решава сам за себе си.. ние сме решили за нас... така че знам какъв ти е проблемът или просто не си свикнала и не желаеш да слушаш неща, за които изобщо не можеш и да си помислиш.
Определено не знаеш за какво говориш ..




Определено знам за какво говоря. Непознат не може да ме засегне. Вече казах, че съм имала кариера и сега съм поставила детето си на преден план. В кариеризма няма нищо лошо, но явно малко от пишещите знаят значението на думичката. И за пореден път ми доказа, че си мъничка на години мила, поне спрямо мен! Хайде лека вечер
Явно думата и за теб е доста непозната  .. но както и да е.. айде лека и на теб..
Наистина изгарям от Желание да разбера Възрастта ти  Wink!

# 19
  • Мнения: 2 471
И стига глупости от сорта - когато искаш, можеш... Разсъждения на 20 годишно момиченце, което си мисли - каквото хвърчи, яде се.

Изобщо не са разсъждения на 20 год. момиченце.. Просто всеки човек има Критерии. Явно за теб тези критерии са непознати.
Това, че ти самата не можеш и не смогваш, не означава, че никой не е в състояние да се справя  Laughing

Нещо си се объркала миличка. Била съм на доста висока позиция в ерархията и съм доволна от постигнатото. Сега ме интересуват други неща. Критериите са различни за различните хора. На двайсет пък определено са много различни Simple Smile Хайде сполай ви Simple Smile))

# 20
  • Мнения: 2 556
Какво ви става, че се разпалихте така по точно тази тема

# 21
  • Мнения: 18
И стига глупости от сорта - когато искаш, можеш... Разсъждения на 20 годишно момиченце, което си мисли - каквото хвърчи, яде се.

Изобщо не са разсъждения на 20 год. момиченце.. Просто всеки човек има Критерии. Явно за теб тези критерии са непознати.
Това, че ти самата не можеш и не смогваш, не означава, че никой не е в състояние да се справя  Laughing

Нещо си се объркала миличка. Била съм на доста висока позиция в ерархията и съм доволна от постигнатото. Сега ме интересуват други неща. Критериите са различни за различните хора. На двайсет пък определено са много различни Simple Smile Хайде сполай ви Simple Smile))
Ми явно ти самата си на 20  Laughing
Ако беше постигнала толкова много, колкото ти самата пишеш, нямаше да се изказваш по този начин и да скачаш. Просто ако това е Истина, което пишеш, трябва много добре да разбираш, за какво става въпрос. Но явно не си това, за което се представяш  Laughing

# 22
  • Мнения: 2 471
Какво ви става, че се разпалихте така по точно тази тема

Просто децата не са си легнали и си търсят забавление. Както вече потретих кариерата е отдаване на работата. Другото е  на 8часа работно време  и заплата на определено число.

# 23
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Не се справям добре.

Обаче въпроси от типа "Дали съм добра майка?" си задават и майки, които са се посветили на отглеждането на децата си и не работят (съвест  Wink)

Има професии, които предоставят по-добри възможности за съчетаване на кариера и отглеждане на деца. Не забравяй, че важно е качеството на времето, което прекарваш с детето си, а не количеството.

Не съм съгласна с идеята, че кариерата е загуба на време. Възхищавам се на постигнатото от някои жени в обкръжението ми и мисля, че те допринасят много чрез работата си  Hug без да ощетяват децата си, напротив  Peace

# 24
  • Мнения: 2 556
Кариерата е различна за всеки. То и в Макдоналдс има йерархия, ама представи си каква кариера те чака там примерно

# 25
  • Мнения: 15 644
Мислех, че се справям, докато преди седмица не събрах границите на кръвното от преумора и напрежение. Гледам едното да не става за сметка на другото и поради тази причина жертвам съня си, почивката си, изтезавам се до краен предел.
Но не бих се отказала нито от едното, нито от другото, колкото и да ми е трудно.

Podobno ne6to mi se slu4i i na men v4era - ot preumora i ot naprejenie udarih 170 kravno - edvam se pribrah - i sa6to kato teb ne bih mogla da se li6a nito ot ednoto nito ot drugoto - obi4am rabotata si - obojavam q - opredeleno na momenti mi e mnogo tejko - izlizam sutrin v 7 za rabota i se pribiram v 20.30 - 21.00 h - 5 - 6 dni sedmi4no. no puk se 4uvstvam strahotno

ot druga strana moqt ostrov na spokoistvieto se namira udoma - pri sapruga i sina mi - kogato se pribera pri tqh vse edno se otkusvam ot vsi4ki problemi i naprejeniq - no ponqkoga opredeleno mi e mnogo trudno - sapruga mi me podkrepq i razbira adski mnogo - no ponqkoga i na nego mu pisva - no za sega nqmame problemi s tova

Tess права си, кариерата не е да си ходиш просто на работа. Кариерата изисква много, ама много жертви, да растеш в ерархията. И който ми каже, че не е така - бърка кариерата с обикновената работа от 8.00 до 18.00ч

Eto tova e mnogo pravilno  Peace

opredeleno iziskva jertvi, na vreme i nervi - no puk rezultata opredeleno si zaslijava  Flutter

izvinqvam se za latinicata no ne6to mi se skara PC-to  Embarassed

# 26
  • Мнения: 2 448
Не забравяй, че важно е качеството на времето, което прекарваш с детето си, а не количеството.

Не съвсем. Ако става дума да си ангажиран не само физически ами и доста умствено и психически натоварен с работата си и да се прибираш вечер в 20 часа примерно , да почиваш една неделя, колкото и качествено да прекарваш по 1- 2 часа преди лягане с детето си не е достатъчно. А ако се прибяват и командировки и по дълги чести отсъствия по работа ...

# 27
  • Мнения: 2 471
Кариерата е различна за всеки. То и в Макдоналдс има йерархия, ама представи си каква кариера те чака там примерно

Е да де, за това говоря и аз Simple Smile

# 28
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Кариерата е различна за всеки. То и в Макдоналдс има йерархия, ама представи си каква кариера те чака там примерно

Нямах предвид Макдоналдс, а по-скоро някои свободни професии - някои от тях позволяват по-гъвкаво работно време, работа от вкъщи. На "прима виста" се сещам за три жени, които завършиха докторат и родиха по две деца по същото време. Научната работа дава възможност да си взимаш детето от градина (напр.); моя приятелка е лекарка, преди две седмици роди второ дете - и не и лесно след нощно дежурство, но не лишава децата си от внимание.
Да, те все още нямат кариера, но я градят - за това ставаше дума  Peace
А за децата и къщата им помагат и татковците, никоя от тях не е сама.
Мога и да вметна, че живеят в държава, в която платеното майчинство е между 2 и 8 месеца, след това майките се връщат на работа.

Не съвсем. Ако става дума да си ангажиран не само физически ами и доста умствено и психически натоварен с работата си и да се прибираш вечер в 20 часа примерно , да почиваш една неделя, колкото и качествено да прекарваш по 1- 2 часа преди лягане с детето си не е достатъчно. А ако се прибяват и командировки и по дълги чести отсъствия по работа ...

Не съм твърдяла, че всяка жена има потенциал да го направи, ок?
Самата аз споменах, че не се справям с подобно балансиране между къща и работа...

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Мислех, че се справям добре. После излязох в майчинство и видях каква огромна част от света на по-големия ми син съм пропускала, като съм имала само вечер по 2-3 часа с него, и то в тях гледам да си и почина все пак, че на другия ден пак на тръстиката Tired Така че сега преценката ми е друга - мисля, че не съм се справяла добре. Сега като са двама, съвсем трудничко ще ми идва Thinking Обмислям промени в статуквото, но още не съм намерила точния вариант. Не мога да не работя, защото не съм такъв тип човек, ще изтрещя. Но и не искам да работя толкова много, колкото преди, да се прибирам с глава като тиква...Може би ще мина на частна практика и сама ще си определям заетостта  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт