МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 20 459
  • 314
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 326
Няма спор, че децата са дар божи! Но да ги родиш с презумцията, че някой друг - държава, баби, общество... е длъжен да се грижи за тях, да нямаш доход и перспектива и да ги обречеш на глад е определено безотговорно. Никой не казва, че не ги обичаш - напротив със сигурност ги, обаче това не пълни тенджерата вечер, нито ги води на море, лагер, почивка. Не им купува дрехи и учебници, нито плаща образованието им. В някои, дори в повечето социални държави, сигурно е така - раждаш, защото знаеш, че държавата ти се грижи за теб, за медицинското обслужване, за подпомагане на семейния бюджет, с две думи партньор е в отглеждането им... Това обаче не е тук и не е сега (за България имам предвид)! Хубаво сме се събрали - да борим тези несправедливости, но е хубаво и да си направим сметката в сегашните условия - как ще ги гледаме тези деца, докато хубавите неща се сбъднат. Защото всички сме наясно как стават промените в родината - бавно, трудно и за сметка на това .... мъчително.

Айде стига вече  за това! Днес у нас е празник (поредния декемврийски)! Нашия тати се подмладява с 1 година! Използвам случая да почерпя и вас  Misc Baby Bottle за най малките,   party023 за недиетичните мами,  beer3 - това е символично, всъщност - кой каквото обича!

# 76
  • Мнения: 1 035
Хайде - НАЗДРАВЕ за здравето на г- н Пешеходов !!! beer3
Весел празник на цялото семейство !!!

Раде , благодаря ти предварително
Той и Венко снощи ти е писал  Heart Eyes

Кабо , нали ще ни предупредите ?

Дано ми остане поне малко време за интересната тема
Весел празник на Данаиловците   bouquet  bouquet  bouquet


Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 15:34 от Тъщичка 3

# 77
  • Мнения: 1 410
Пеши,да ти е честит рожденика!И все така хубав и млад да ти е !

# 78
  • Мнения: 3 479
Мила ми Дива Пешеходке, и ти си права, ама на децата са факт. Четох токущо `отчета` на Матакосмата и ще помогна с каквото мога. Няма да е много, нито ще им реши проблемите, но се надявам, че поне ще е в правилния за тях момент. После те пак ще си поемат нещата. Щом големите момичета работят и помагат на майка си, значи е читава жената и добре ги е възпитала. Щото някои биха си взели шапките и биха се спасили, а пък майка им да си сърба попарата дето я е надробила. Всеки от нас може да даде пример за пораснали деца дето само влачат от възрастните си родителите, вместо да ги подкрепят.

Да ти е жив и здрав рожденника! Все така да се обичате!  bouquet


Ако някой иска също да помогне, може да прочете какво е написала Матакосмата и да ми драсне едно ЛС да се организираме.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 677
Маги,да ти е жив и здрав Дени! Нацелувай го от нас!  Hug

Пешеходке,да те слуша Директора и много да те обича!Да ти е живи и здрав!

Момичетата,медийни звезди да пишат кога да ги гледаме,моля.

Относно това семейство и аз бих помогнала с нещичко.Гале, ще се чуем да видим как да се организираме.От нас най-вероятно ще са дрешки.За легла ще питам тук-там и ще видим какво ще излезе.

# 80
  • Мнения: 3 740
Честито на всички празнуващи! Много радост и пълни къщи!  Wink

Специални поздрави на Директора, че ми е слабост. Whistling

Галче, ако има възможност, аз ще се включа в помощта след Нова година. Тези хора ми се сториха задружни и готови да работят, дано не съм се излъгала в преценката. А колкото до гледането на малките от големите, не виждам нищо по-естествено от това, стига да не е свързано със спиране от училище. Много по-вредно за децата ми се вижда едно безкрайно обгрижване и пърхане около нуждите им:"Ах, да не го закачаме, че има да учи!" После се чудим откъде толкова егоисти.

тъщичке, миши, аз ви предадох на бТВ, оттук нататък нещата са в техните ръце. Мисля си, че няма да ви изненадват с внезапно посещение на самата Коледа - до ден-два би трябвало да ви се обадят.

# 81
  • Мнения: 1 410
Цитат
"Ах, да не го закачаме, че има да учи!"
  Ооо,Мади предпочита да ги гледа само и само да не учи!Много не й се учи  бе ,хора!Голяма скатавка е - но само по отношение на ученето

# 82
  • Мнения: 3 326
Благодаря за поздравите! Да са ни живи и здрави всички татковци, все така да слушат ...главата на семейството Laughing!

Галче, очевидно прибързах с преценката за точно това семейство, радвам се даже, че се оказаха други нещата. В темата писах, че също ще помогна - това няма отношение към мнението ми. Имам детско креватче с матрак, може и дрешки и малко припаси да отделя - ще видя какво мога. Но от другите си думи не се отказвам! Ще потърся една тема от ДиС, която ме качи на метлата още миналата седмица и ще пусна линк.

В заплеса пропуснах да се похваля - днес се срещнах със Зимна приказка и най-малката приказка! Фук-фук! Беа е едно пухкаво прекрасно бонбонче - само да го мачкаш, гушиш и целуваш! И най важното кротко като ... приказка - брех, чудо невидяно!

# 83
  • Мнения: 2 022
Честито на всички празнуващи!
Честито и на г-н Пешеходков.
Много здраве, щастие, късмет и пълни къщи с любов.

По темата на Миши (защо ли пък на Миши?): Винаги съм искала много деца. Нямам смелостта да родя още, а и двамата с мъжа ми бихме искали. Точно защото в България няма условия да ги отглеждаш подобаващо.  Вярно е, че всеки има различни критерии за "добър живот". За нас (а и за повечето от вас) е по-важно да получиш топлина и любов на Коледа, но за други важното е подаръкът да е по-обемист и марков. Вчера един "уважаващ себе си бизнасмен", с няколко фирми, с жена, пазаруваща в най-скъпите бутици на София и Виена, и с ЕДНО дете ме попита как се справям с три деца в тази криза?!... Хора разни. И аз, като Пешеходката, хем разбирам това семейство, хем не. Разбирам, че са искали децата, че всяко е създадено с любов, а не поради сексуална неграмотност. И все пак... Та те нямат неща от първа необходимост. Трима дущи в къщи работят (бащата и по-големите сестри), но парите не стигат за нищо. А те си раждат нови бебета. Вярно, жената няма да ражда повече, но само защото вече няма физическата възможност (поради опреациите, които са й направили). Но ако беше здрава, тогава какво? По едно бебе всяка година ли? Това ми е необяснимото.
А иначе напълно подкрепям JuliS - бих убила всеки, който си помисли, че би могъл да ми отнеме децата, защото по-големите гледат по-малките. Ами че това е най-нормалното нещо откакто свят светува. А и за какво "гледане" говорим - да не би каките и батковците да носят основната отговорност за по-малките си братя и сестри? Става дума за оставянето на по-малкте на грижите на по-големиет за известно време през деня, докато майката свърши някаква друга работа, нещо за цялото семейство.
И никой  няма право да отнема децата от родителите им, ако за тях се грижат с любов. Още повече, когато всички знаем как стоят нещата в домовете! Децата може да се вземат само ако родителите ги малтретират и изоставят на произвола на съдбата. Но в другите случаи трябва да се помага на семействата, а не да се разрушават насила. Това е престъпление!
Извинете, че се получи толкова дълго и объркано.
  Hug

П.П./ Галче, не се чуди, че Матакосмата е решила да помогне. Тя има едно детенце, което е осиновено, защото тя не може да има свои дечица. А винаги е искала много деца. В този смисъл, това семейство олицетворява нейната несбъдната мечта...

# 84
  • Мнения: 1 121
Момичета, имаше една тема за породените дечица, да знаете случайно къде е? Не мога да я открия newsm78

# 85
  • Мнения: 3 326
Ето темата дето ме качи на метлата - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=354040.0 . То, не че много ми требва, де нали съм трещерица по произход! Ето точно за тези деца става въпрос - гладните, нека майката да си я обича - лошо няма, ама заслужават ли децата и да патят от тази любов!? На майката "така и се било случило" (раждането на три деца, не счупен нокът - да не си помислите). Shocked

# 86
  • Мнения: 3 479
Пешеходке, Миши, Пролетна и всички останали Hug Аз не искам да споря с вас, толкова ви обичам - едни реално, други само виртуално Laughing Вие знаете, че аз също съм родила децата си с мисъл и план за бъдещето им.  
Предлагам да не обобщаваме, а всеки подобен случай да се предценява индивидуално.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Не знам за какво става точно въпрос, новини много не гледаме, за това мнение няма да изкажа.
Но съм съгласна с Пешеходката. Не може да раждаш деца, а да нямаш пари за храна, учебници, дрехи или да ги заведеш някъде на почивка, било то за ден до близката планина.
А това че по-голямото дете е гледало по-малкото не е нищо ново и не е само в БГ. Аз лично не виждам нищо нередно в това, особено когато родителите имат повод, а няма на кого друг да оставят децата си за малко. Ако само заради това искат да отделят деца от майка им, не го разбирам. Кой и с какво право, имайки предвид родители, който системно тормозят и пребиват децата си, без никой нищо да им казва.

ЧЕСТИТО НА ПРАЗНУВАЩИТЕ  newsm67

бъдете здрави, обичани и много щастливи със семействата си  newsm51

Почерпете се и за моите мъже Деяновци, който днес празнуват имения си ден cook  beer2

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 18:30 от [x] sivanova

# 88
  • Мнения: 135
....В заплеса пропуснах да се похваля - днес се срещнах със Зимна приказка и най-малката приказка! Фук-фук! Беа е едно пухкаво прекрасно бонбонче - само да го мачкаш, гушиш и целуваш! И най важното кротко като ... приказка - брех, чудо невидяно!.....

 Laughing Пешеходке, моите деца имат невероятния талант пред външни хора да се представят за кротки и послушни  Wink
И аз много се радвам, че се запознахме Hug Hug Hug Дивна е много красиво и мило дете Hug Пак да се видим догодина като минат ваканциите и купоните Hug

Ле-ле, момичета, големи емоции покрай тази майка с осемте деца! #Crazy

Rylie, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=356505.msg9520378#msg9520378

# 89
  • Мнения: 4 138
оооооооооооо, клубът на безотговорните Twisted Evil
разкрити сте hahaha

нямам време сега да ровя, ама исках да питам, имате ли някаква организация и няма ли начин да се направи някакъв проект, в който да ви сътрудничим. аз съм враг на телевизията, та не съм и в час с предаванията.
утре имам среща с МИХАЛКО и ПИСНА МИ. едната е от проекта мулти мама, другата е от СНБМ.
аз съм председател на ГИОО, сдружението на осиновени и осиновители. ще говоря и с тях нямат ли някакви идеи.
мъж ми например каза, че агенцията за закрила на детето може да пуска молби до МТСП за целеви помощи за многодетни семейства.
казвайте да помагаме с каквото може и да си сътрудничим.
тук по-нагоре са го казали, вие раждате бъдещите плащачи на нашите пенсии, така че, считам го за лично морално задължение да се интересувам от тяхната съдба Wink
а и кой знае, един ден може да стана една от вас, та все пак да се подсигуря.

Общи условия

Активация на акаунт