Колики и Infacol

  • 5 421
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 53
При нас за съжаление Infacol-а не премахна коликите, а само спря рева и ги сведе до пъшкане и напъване, поради което малкия спи неспокойно. Помага малко ако му разтрия коремчето или му свия крачетата, за да му помогна да пръцне. Да не говорим, че за разлика от другите, при нас няма никакъв запек от лекарството, точно обратното - пълни здраво памперса всеки път. Може би не това лекартво е подходящото за нас... Thinking

# 16
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
ама то няма такова нещо, което ги спира като с магическа пръчка. търпение, нежност, гушкане, кърмене е решението. капките и чайовете са спомагателни

# 17
  • Мнения: 155
...може да пробваш да даваш само преди двете хранения предхождащи момента на коликите.
Ние така правехме! Нямат грешка Peace

# 18
  • Мнения: 329
Минахме през Еспумизан Саб симплекс и Колийф, в момента редуваме саб симплекс и колийф, а чакам да ми донесат и тепърва да пробвам инфакол.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Давах Саб Симплекс

# 20
  • Мнения: 329
Минахме през Еспумизан Саб симплекс и Колийф, в момента редуваме саб симплекс и колийф, а чакам да ми донесат и тепърва да пробвам инфакол.
Нашата Педиатърка и фармацевтката ни казаха че каквото и да даваш, трябва да го редуваш с нещо друго, за да не привиквало бебчето още от сега.

# 21
  • Мнения: 6 713
Аз давах Саб до към 4-и месец

# 22
  • Мнения: 4 784
Някои от отговорите в темата направо ме изумяват! Защо трябва да се дава отговор, който не е по зададения въпрос.

Към автораката - давх Инфакол до към 4 месец. На опаковката не пишеше време ограничаващо приема, освен да не се превишават 8 пипети на ден. Аз също като теб пробвах да ги спирам и виждайки резултата, продължавах, докато не преминаха. Чудесна работа свършиха тези капки!

# 23
  • Мнения: 3 034
ами на Инфакол-а, който продават тук (а той си е английски) пише, че не бива да се дава повече от една опаковка. така и направих - като свърши опаковката, не съм давала повече. но никога не съм давала на всяко хранене, нищо такова не пишеше. давах само вечер, през останалото време се справяхме по други начини.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
simplyaven
Ти ме разби. Аз съм давала преди всяко хранене и то около 6 опаковки. За жалост не съм запазила упътването, но помня, че четох внимателно и следвах стриктно инструкцията. Помня, че пишеш нещо от сорта, че трябва при всяко хранене да се дава и ефетът може да се наблюдава чак след два-три дни. При спирането му винаги следваха няколко безсънни нощи и кански рев, чак в третия месец всичко като с магическа пръчка приключи. Една опаковка е приблизително 100 дози, което значи за около 2 седмици се изпива. Дано правилно съм го прочела и съм разгледала цялата листовка, че не ми се мисли - цели 6 опаковки.........

почнах да търся, че се притесних за сега намерих това
http://www.bhb-bg.com/top/702.html
http://www.infacol.co.uk/advice-and-support.cfm

Никъде не пиша да се спре след първата опаковка, или поне аз не намирам.

# 25
  • Earth
  • Мнения: 1 952
ipopova77 - трябва да си търпелива. Това е един етап , които просто трябва да изтърпиш ... Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 508
simplyaven
Ти ме разби. Аз съм давала преди всяко хранене и то около 6 опаковки. За жалост не съм запазила упътването, но помня, че четох внимателно и следвах стриктно инструкцията. Помня, че пишеш нещо от сорта, че трябва при всяко хранене да се дава и ефетът може да се наблюдава чак след два-три дни. При спирането му винаги следваха няколко безсънни нощи и кански рев, чак в третия месец всичко като с магическа пръчка приключи. Една опаковка е приблизително 100 дози, което значи за около 2 седмици се изпива. Дано правилно съм го прочела и съм разгледала цялата листовка, че не ми се мисли - цели 6 опаковки.........

почнах да търся, че се притесних за сега намерих това
http://www.bhb-bg.com/top/702.html
http://www.infacol.co.uk/advice-and-support.cfm

Никъде не пиша да се спре след първата опаковка, или поне аз не намирам.

Калина беше със зверски колики и изпи 9 опаковки. Не се притеснявай няма такова нещо като само една опаковка  Peace Давала съм и инфакол купуван от Англия и инфаколик купуван от Гърция и на двете опаковки не пишеше да се спре приема след първата кутиика, а да се приема докато е  нужно.

# 27
  • Мнения: 4 784
Инфаколът, който Калоян пиеше беше английски, никъде в упътването не пишеше за прием максимум месец. Както вече писах, давах го около 4 месеца.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз давах точно 3 месеца - скоро го спрях.
8 опаковки изпи детето.
Даже като го спрях, имаше малко проблем вечер и сега от последната останала опаковка давам по веднъж вечер.
Като свърша опаковката - ще спра да давам окончателно.
 Peace

# 29
  • Мнения: 3 034
simplyaven
Ти ме разби. Аз съм давала преди всяко хранене и то около 6 опаковки. За жалост не съм запазила упътването, но помня, че четох внимателно и следвах стриктно инструкцията.

а, няма нужда да се притесняваш! аз предполагам, че може да са напечатали упътване за тук, не знам... тук не си падат по лекарствата за бебета, пък били те и капки за колики. със сигурност на упътването пишеше, че след първата опаковка, ако симптомите продължават със същата сила - да се ходи на лекар, да не се продължава. но дали това е съвсем същият Инфакол и съвсем същото упътване - едва ли  Peace опаковката и упътването имам предвид, де, капките вероятно са си същите  Simple Smile все пак когато е за износ, лекарството търпи промени понякога  Peace

Общи условия

Активация на акаунт