Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-12

  • 35 356
  • 371
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 770
Не знам от какво желязо се изработват тези колони , но ще са квадратни , като едната страна ще е 15 см.Аз и нямам намерение да ги оставя така , нито да се гледа конструкцията на тавана.Строителят каза , че по принцип всичко може да се облицова , но не съм проучила още този въпрос.Иначе искам въпросните колони да са облицовани със същия камък , като на останалите веранди.Таванът отдолу също ще го затворя.Всъщност никъде не трябва да се вижда , че има желязо , това е идеята.Като направя проучването за облицовката , тогава ще реша окончателно дали да не се примиря с бетонни колони , а покривът пак да си е от желязна конструкция.

Та в този контекст , има ли някой запознат дали желязо може да се облицова и как ? Строителят ми каза , че може , но аз сама трябва да се убедя.

# 16
  • Мнения: 3 770
Да си отговоря сама- на първо четене с помощта на Гугъл , открих , че епоксидните лепила се полагат върху всякакви повърхности , вкл и метал.Така , че , явно строителят е прав и ще мога да ги облицовам тези колони.

# 17
  • Мнения: 189
Диди, по новите правила темите могат да се приключват на 20 страница  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 3 770
mamilla и на мен ми се въртеше това в главата , след като попитах модовете миналия път за увеличените страници.Обаче сега се изтрепах да го търся това къде го пише и не можах да го намеря.Единственото , което намерих е , че всеки подфорум може да има и правила определени от мода , а пък този беше с непроменени такива.И за да не пиша пак глупави въпроси , къде да го открия това за 20-те страници , пуснах нова тема.
Ама и откакто няма модератор тук , кашата е пълна !
  Confused

# 19
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Леле, Дидка,

направо ме разби с тези 100кв.веранда. Да не си объркала нещо размерите Laughing

Аз си намерих друг приятел архитект, който с тежка въздишка каза че ще ми помогне с проекта за лятната кухня.
Обаче си трябва всичко като за нова къща - скица, виза за проектиране, проект, съгласуване и т.н.

Много мислех за това колко време, нерви и пари ще ми струва и реших засега да се откажа от пристрояването.
Все пак къщата ми е с 50 кв. на етаж и ще гледам да се вместим някак си. Така или иначе е повече от 65 кв.ми апартамент, а за  дворчето да не говорим.  Grinning
Мисля, че догодина повечето от нас ще се преместят в темата за градинките и дворчетата.

Всъщност, това което исках да кажа е, че смятах вместо лятна кухня да направя дървен навес към първият етаж с приблизителни размери от 25кв.м. Мога за зимата да го опаковам с онези прозрачни PVC тенти като на заведенията.
Но Дидка с нейните 100кв. направо ме накара да си забравя мисълта.

Сега се уговарям с майстори за основен вътрешен ремонт - събаряне на стени, изграждане на тоалетни, замазки и т.н.

# 20
  • Мнения: 3 770
6 , ще ти казвам вече Лу , щото тая цифра нещо хич не ми се връзва !  Mr. Green

Айде не са 100 кв.м. , 80 са .  Laughing Одеве не ми се ровеше в чертежите за точните размери.  Blush Става въпрос ето за този покрив :


Вдигаме го нагоре до комина , а под него остава веранда.Тази плоча е вече излята и като се разходих върху нея , направо не можех да си представя , че ще я затворим с покрив.Арх ме гледа като луда , че другата веранда , която е 14 кв.м. ми е малка , но като махнеш колоните и разстоянието , което между и около тях , което е практически неизползваемо , остават доста малко квадрати.Освен това там има и отваряеми врати , които дори и да направя с тази дограма тип фолксваген , пак не мога да сложа диванчета , защото трябва да има място за излизане от тези врати.

Защо всъщност се отказа от лятната кухня ? Навеса като веранда ли ще го използваш ?



# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Арх ме гледа като луда , че другата веранда , която е 14 кв.м. ми е малка ,
14 кв стигат само за маса 80 х 80 см и 4 стола и сандъчета с цветя (моите са долу, не на парапета). За дивани определно ще е тясно.
Покрита ще изглежда много добре.....даже май по-добре е да е покрита, щом мислиш дивани да слагаш (или нещо с възглавници), иначе на всеки дъжд да търчиш да слагаш калъфи си не е работа.

# 22
  • Мнения: 3 770
vesi1 и аз така мисля , но това не пречи на арх да ме гледа изпод вежди !  Mr. Green Те всъщност са три веранди или може би е по-правилно една веранда и две тераси и са една над друга.Първата е на кота 0 и е около 35 кв.м.Тя е в близост до басейна и на нея има излаз от ловните помещения на мъжа ми и от фитнеса.Втората , тази от 14 кв.м. е на втория етаж и всъщност е покрита от третата , която е около 9 кв.м. Последната вече няма покрив , но и не искам да слагам такъв , защото ще се захлупи.Но за там няма предвидени маса и диванчета.Най-много един люлеещ стол и чадър - да си пия кафето и да гледам пейзажа. Mr. Green

# 23
  • Мнения: 161
Диди на железните колони може да се "върже" камък и да стане добре, така съм виждал в арабските страни да го правят.
Иначе ми се иска да вмъкна идейка - http://www.progress-sz.com/files/ArtCatalogue2008.pdf - чугунена арт отливка, поръчай си го с прахово боядисване и работата спи, направо е вечно.Направо превърти на 74-75 стр. има и модулни елементи, така че гамата реално е много голяма и не може да бъде изобразена на едно място.
Въпроса е че чугуна също е тежък, но от друга страна има доста арт елементи и за подпокривното пространство.
Със срива на цените на металите дано да не излиза толкова скъпо.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 18:01 от chefolino

# 24
  • Мнения: 3 770
chefolino , интересна идея ! Аз и без това смятам навсякъде парапетите да са от ковано желязо - нещо съвсем изчистено - и ще се вържат тези колони.Трябва да говоря с конструкторката , но може би първо ще се обадя във фирмата да попитам на какво натоварване издържат тези арт колони и с каква дебелина са. Във всеки случай видях много красиви неща - лампите и чешмите ми харесаха - но този каталог ще го разглеждам подробно тепърва.
Благодаря за идеята , ще я обмисля много сериозно !  Peace

Да се "върже" имаш предвид да се залепи или нещо друго ? Ако се спра на железни колони , то искам да ги облицовам изцяло с камък и никъде да не се вижда желязото.

# 25
  • Мнения: 2 270
Диди нека с тази нова тема си пожелаем всички нови къщи така да греят за следващата коледа.

# 26
  • Мнения: 3 770
Ани , от твоите уста в Божиите уши !  Peace Дано !  Grinning

Лу 6 , ти още не си ми отговорила за лятната кухня и навеса , но аз щото си мисля , че може да имаш и двете , та се позарових в нета.
Е , не знам за какво ще го използваш този навес , но ако е само за сядане за купончета , спокойно във вътрешния му ъгъл може да си спретнеш мини кухня. Като напишеш в Гугъл на изображения summer kitchen или outdoor kitchen , може да ти хареса някоя идейка за такава комбинация , има интересни неща , а и мисля , че определено са удобни !
  Peace

# 27
  • Мнения: 1 426
браво smile3501 всички много сте напреднали.
Аз като се заинатих, че трябва мивката да е под прозореца на кухнята, запънах се. Моят го спести на последното четене с арх. защото трябваше и ВиК-то да се промяна, обаче разбрах какво е направил, и като зинах  smile3514, стигна се до копромисен вариант още един прозорец над мивката, обаче на втората кухня не се получи, заради наклона на терена, т.е. в тази си част се пада под земята.

# 28
  • Мнения: 1 427
Леле, Дидка,

направо ме разби с тези 100кв.веранда. Да не си объркала нещо размерите Laughing

Аз си намерих друг приятел архитект, който с тежка въздишка каза че ще ми помогне с проекта за лятната кухня.
Обаче си трябва всичко като за нова къща - скица, виза за проектиране, проект, съгласуване и т.н.

Много мислех за това колко време, нерви и пари ще ми струва и реших засега да се откажа от пристрояването.
Все пак къщата ми е с 50 кв. на етаж и ще гледам да се вместим някак си. Така или иначе е повече от 65 кв.ми апартамент, а за  дворчето да не говорим.  Grinning
Мисля, че догодина повечето от нас ще се преместят в темата за градинките и дворчетата.

Всъщност, това което исках да кажа е, че смятах вместо лятна кухня да направя дървен навес към първият етаж с приблизителни размери от 25кв.м. Мога за зимата да го опаковам с онези прозрачни PVC тенти като на заведенията.
Но Дидка с нейните 100кв. направо ме накара да си забравя мисълта.

Сега се уговарям с майстори за основен вътрешен ремонт - събаряне на стени, изграждане на тоалетни, замазки и т.н.

А тая кухня,не може ли да "мине" като паянтова постройка- там тогава документацията ще е съвсем друга.Но нека някой по-запазнат да каже.

# 29
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ани , от твоите уста в Божиите уши !  Peace Дано !  Grinning

Лу 6 , ти още не си ми отговорила за лятната кухня и навеса , но аз щото си мисля , че може да имаш и двете , та се позарових в нета.
Е , не знам за какво ще го използваш този навес , но ако е само за сядане за купончета , спокойно във вътрешния му ъгъл може да си спретнеш мини кухня. Като напишеш в Гугъл на изображения summer kitchen или outdoor kitchen , може да ти хареса някоя идейка за такава комбинация , има интересни неща , а и мисля , че определено са удобни !
  Peace

Не бях на линия, затова не ти отговорих веднага. Така с чертежчето наистина си представих огромната тераса. Изглежда добре, но ще трябва да си направиш абонамент към фирма за почистване.   Grinning

Не съм обяснила добре идеята си за лятната кухня - така щеше да се води само за пред общината, защото е сред разрешените пристройки. Иначе смятах да ползвам стаята за моя спалня. Представях си, че сутрин се събуждам, отварям плъзгащите се врати и излизам директно на полянката. А сега ще трябва да  слизам чак от втория етаж.
Отказах се от пристройката, защото не ми се занимава в момента с разрешения, архитекти и бригади. Все още кризата не ги е надвила и не искат да се ангажират  за такива малки обекти, освен ако не платя двойно.
Така че тази идея ми остава за бъдещето.

Единственото нещо, за което не ми е нужно разрешение е навесът, и то задължително да не е остъклен. Остъкленият навес, с бетонов фундамент вече се води сграда и се изисква пълната процедура за разрешение.

А сега отивам да разглеждам за outdoor kitchen.

Общи условия

Активация на акаунт