Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-12

  • 35 412
  • 371
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 278
pavletutka , бързо да се възстановите  Praynig. Браво за свършената работа по къщата. Спокойно има време ще покажеш.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 398

Така влизам аз да чета за къщи и какво да видя някакви нови страсти  Mr. Green
Диди сега ще ти покажа един от най добрите фотоапарати, мъж ми е полудял да купува такова чудо и понеже е маниак на тема техника и много чете и се интересува, та да ти покажа да погледаш  Mr. Green

http://www.broadwayphoto.com/cat/DigitalCameras/10055738/D90/

И аз се нагледах на къщи, на обзавеждания и на всичко свързано с къщата / ако изобщо я построим/  Mr. Green
Сега съм на друга вълна и там съм се закотвила докато ми мине после сменям на друго  ooooh!

# 77
# 78
  • Мнения: 278
Павлетутка , поздравления , страхотно става. Все се каня да те питам защо стълбата ви е метална ? newsm78

# 79
  • Мнения: 1 426
да се оплача, нахакали са ни 40 тона желязо за една къща на етаж и половина 270кв.м. и 150 000лв само за бетон. Ще има голяма патардия, защото им платихме на архитектите, айде сега иди ги хвани да преизчисляват всичко на ново.

# 80
  • Мнения: 2 255
да се оплача, нахакали са ни 40 тона желязо за една къща на етаж и половина 270кв.м. и 150 000лв само за бетон. Ще има голяма патардия, защото им платихме на архитектите, айде сега иди ги хвани да преизчисляват всичко на ново.

#Shocked  #Shocked  #Shocked
абе тези да не са ви проектирали бомбоубежище  newsm78 то бива презастраховка ...ама чак пък толкоз  smile3556

# 81
  • Мнения: 481
лелеееее  Shocked

за нашите 250кв е около 10тона и имаше коментари, че е множко...
Павлетутка, браво, напредвате  Peace
Ние вчера изляхме втора плоча... Има едни 20-тина квадрата, които  директно ще се затворят с покрив. И аз повлияна от Дидината веранда се опитах да подкокоросам мъжа ми да ги приобщим Flutter обаче онзи не се давааа, и забрани да чета форума  Laughing

# 82
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
3m Shocked Там колко тухли има ? Търси конструктора, не архитектите.

Rени
, ти се пробвай пак Simple Smile Разликата е няколко колони и хидроизолация Simple Smile

# 83
  • Мнения: 637
pavletutka , браво Peace Вече сте много напред Hug
да се оплача, нахакали са ни 40 тона желязо за една къща на етаж и половина 270кв.м. и 150 000лв само за бетон. Ще има голяма патардия, защото им платихме на архитектите, айде сега иди ги хвани да преизчисляват всичко на ново.
- това е лудост, нямам думи ooooh!

# 84
  • Мнения: 1 426
строителя, като почна да смята и лошо му стана. С 44 т желязо строи седем етажна сграда. 'Лапешка работа, защото за едни пикливи къщи архитектите ги прехвърлят на току що завършили момченца, че не им се занимава с дребосъци. #2gunfire

# 85
  • Мнения: 9 498
строителя, като почна да смята и лошо му стана. С 44 т желязо строи седем етажна сграда. 'Лапешка работа, защото за едни пикливи къщи архитектите ги прехвърлят на току що завършили момченца, че не им се занимава с дребосъци. #2gunfire
Ами да вземат да прехвърлят сега и сметката за материалите на тях Mr. Green

# 86
  • Мнения: 637
Aз затова си избрах архитектка с над 40годишна практика, вече пенсионерка, която се посвети изцяло на нашата къща. Тия големи проектантски къщи нещо не ме блазнят. Наистина за къщите натрисат някой бебешор, току що завършил и неопитен. Не че сред младите няма таланти, де.

# 87
  • Мнения: 537
да се оплача, нахакали са ни 40 тона желязо за една къща на етаж и половина 270кв.м. и 150 000лв само за бетон. Ще има голяма патардия, защото им платихме на архитектите, айде сега иди ги хвани да преизчисляват всичко на ново.

От кога пък архитектите започнаха да изчисляват сгради?  Joy
Да ни би да са оплескали количествените сметки?

# 88
  • Мнения: 278
  #Crazy #Crazy #Crazy Това е много бе хора. За нашите РЗП 176кв.м. желязо 3800кг. за 4100лв. и 65 куб.бетон  за 8000лв. Поставете сериозно въпроса.

# 89
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 546
И според мен има грешка в количествената сметка. Конструктор с опит веднага ще забележи, че железата са в повече, този , който чертае (ако не е конструктора ) - също ще забележи. Не подценявайте младите, те са по-прецизни от опитните и са новатори, освен това са много оправни с компютърните програми за проектиране. Сигурно става дума за някаква грешка, обърнете им внимание и ще ви я оправят. Просто не е възможно да се набута армировка ф20 за плоча да кажем, или 8 железа в колоните вместо 4, за да се получи двойно. За тройно и четворно пък да не говорим ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт