Раждането в България- БЕЗ КОМЕНТАР

  • 3 592
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Изключително ми е тъжно за този нещастен случай.
Предстои ми раждане в рамките на 5 дни и съм напрегната, защото знам, че и в привидно и най-безрисковото раждане винаги може нещо да се обърка. Не е възможно всичко да бъде предвидено... това е положението, колкото и да не ни харесва!

Лекарска некомпетентност и небрежност, разбира се, има и в БГ, и навсякъде по света. Обаче хайде да не лаемполекарите всеки път, когато се случи нещо трагично, а!? От написаното става ясно, че тези хора са направили всичко възможно, за да спасят момичето.

Един от начините, по които хората се защитаваме от тревожността, че и на нас може да се случи нещастие, е винаги да търсим виновни. В случая - момичето е починало, но ако намерим и накажем всички виновни за смъртта й, това няма да се случи на нас (понеже "некадърниците" ще са зад решетките). Е да, ама няма да стане. Защото понякога нещастията просто се случват, въпреки доброто ни желание, компетентност и усилия. И нищо не може да се направи, за да се предотвратят.

 

# 16
  • Мнения: 518
 Weary Flowers Rose Flowers Rose
Но, все пак, това на е БГ, може да се случи навсякъде.

# 17
  • Мнения: 9 973
Моите съболезнования към семейството на тази жена.
Наистина голяма трагедия.

Но BG_dreamer мислиш ли, че тази тема е за тук?
Какво ще каже тя на бъдещите майки- Не раждайте, за да не умрете ли?
Не плашете така момичетата тук.
И Раждането в България- БЕЗ КОМЕНТАР е доста остро заглавие за тази тема.
Такова усложнение може да се случи не само в България, а и навсякъде по света.
И защо винаги си мислите, че не са положени достатъчно грижи и едва ли не лекарите искат да ни уморят всичките?
Пуснах темата за да се обърне внимание на слабата заинтересованост на част от лекарите в родилните отделения...
За съжаление много рядко се срещат лекари, които не претупват раждането и предродилните прегледи и изследвания, когато няма да бъдат "подпомогнати". #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
а дали все пак е лекарска грешка? ThinkingЗащо веднага нападаме лекарите.Нали все пак като дойде момента всички отиваме при тях.Кадърни или не,къде раждаме?Кой ни е виновен,че сме отишли точно там и точно при тях.Темата е за клюкарника.Повече няма да я отварям поради логични причини.
Авторката да смени заглавието  Naughty

# 18
  • Мнения: 6 274
Flowers Rose да почива в мир момичето.

А колкото до темата....това не е раждането в БГ....това е едно раждане с усложнения, което можеше да бъде и в Канада и в Чехия, и в Исландия и в САЩ и навсякъде другаде.
Да, раждането крие опасности, да понякога има тежки и фатални последици, не винаги само за майката, но това няма гаранция, че няма да се случи навсякъде по света...за най-голямо съжаление....
Но да се обобщава така, че това е раждането в БГ...много моля.... Naughty

Ангелче, както винаги съм съгласна с теб... Peace
Жалко за момичето, но никой не е застрахован, а и не мисля, че лекарите са виновни в този случай...
Мир на праха й...
 Flowers Rose Flowers Rose

# 19
  • Мнения: 2 447
Flowers Rose да почива в мир момичето.

А колкото до темата....това не е раждането в БГ....това е едно раждане с усложнения, което можеше да бъде и в Канада и в Чехия, и в Исландия и в САЩ и навсякъде другаде.
Да, раждането крие опасности, да понякога има тежки и фатални последици, не винаги само за майката, но това няма гаранция, че няма да се случи навсякъде по света...за най-голямо съжаление....
Но да се обобщава така, че това е раждането в БГ...много моля.... Naughty

Ангелче, както винаги съм съгласна с теб... Peace
Жалко за момичето, но никой не е застрахован, а и не мисля, че лекарите са виновни в този случай...
Мир на праха й...
 Flowers Rose Flowers Rose
Подкрепям казаното!
Мир на праха й....

# 20
  • Мнения: 1 127
Искрени съболезнования към близките.  Почивай в мир, колежке.
Дано никога вече няма такива случаи!

# 21
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Мир на праха и
Ужасно е , че се случват такива неща , но е факт , че не се случват само в България.

# 22
  • Мнения: 166
Направо е ужасно това ,което се случва ,нямам думи направо съм потресена,момичето е от моя град и от как съм разбрала ,че е починало не спирам да плача.Дано там горе е по добре .

# 23
  • Мнения: 2 172
Моите съболезнования  Cry

# 24
  • Мнения: 2 746
BG dreamer, не е това раждането в България!! Да не изопачаваме нещата, въпреки огромната трагедия!

Това е едно тежко усложнено раждане със фатален край. Четейки поста си мисля, че в случая вероятно няма лекарска грешка, пък и събитията са се развили светкавично. Мога единствено да изкажа съболезнования на близките на момичето и  съчувствам на бебето, което никога няма да усети майчина прегръдка.... Cry

# 25
  • Мнения: 629
Мир на праха й  Cry Flowers Rose
И дано Господ да бди над малкото момченце и да го закриля!
А що се отнася до заглавието на темата...Средностатистически за света на 60 000 до 70 000 родилки една умира. И не е задължително да е по вина на лекарите. Понякога има допълнителни усложнения. В някои страни цифрата е много по-ужасяваща, в България ЗА ЩАСТИЕ се доближаваме до нормалния свят. Преди 3 или 4 години пак имаше смъртен случай на родилка, и пак беше във Варна, не знам дали в същата болница. Там обаче роднините повдигаха сериозни обвинения срещу екипа грижил се за майката. Случаят се дискутираше доста време и по телевизията. Не знам дали смъртта се оказа по обективни причини или поради лекарска грешка, но бременността и раждането винаги носят своите рискове (и за майката и за бебето). Добре е хората да са информирани, да търсят правата си и отговорност от виновните (ако има такива), но да се обобщава раждането в България като едва ли не задължително с летален изход...не мисля че е необходимо и реално.

# 26
  • Мнения: 264
Flowers Rose да почива в мир момичето.

А колкото до темата....това не е раждането в БГ....това е едно раждане с усложнения, което можеше да бъде и в Канада и в Чехия, и в Исландия и в САЩ и навсякъде другаде.
Да, раждането крие опасности, да понякога има тежки и фатални последици, не винаги само за майката, но това няма гаранция, че няма да се случи навсякъде по света...за най-голямо съжаление....
Но да се обобщава така, че това е раждането в БГ...много моля.... Naughty


Напълно подкрепям мнението ти!
Много жалко за това което се е случило, но не винаги лекарите имат вина.

# 27
# 28
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Да ужасно е , моите съболезнования ......

Но  мисля че темата е мн. неподходяща имено за тоя под форум  :thinking:
Абсолютно

# 29
  • Мнения: 2 746
Преди 3 или 4 години пак имаше смъртен случай на родилка, и пак беше във Варна, не знам дали в същата болница. Там обаче роднините повдигаха сериозни обвинения срещу екипа грижил се за майката. Случаят се дискутираше доста време и по телевизията.

Да, случаят на Жасмина. Обаче при нея беше очевидна лекарска грешка, и то не просто грешка, а престъпно нехайство!!! Защо? Защото бяха оставили жената да носи 2 или 3 дни в себе си мъртъв плод и никой АГ доктор от АГ-то във Варна не си мръдна пръста да и помогне.Защото, видите ли, била пациентка на шефа на АГ-болница Варна, който през тези няколко фатални дни отсъствал от града! Цял град го знае това.

Общи условия

Активация на акаунт