Писана шейна минава, с декемврийски ЯНУАРЧЕТА мамите дарява

  • 16 194
  • 296
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 387
момичета, вече съм се заела сериозно да науча (или по-скоро да прочета) всичко което ще ми е нужно като се прибера от болницата...
1. с какво да си мажа бебка...с мас(свеки каза задължително с мас), със зехтин или с бебешко олио???
2. с какво да се храня, за да не преча на бебка с кърменето, щото нали трябва да се избягват доста храни???
3. с какъв прах да и изпера дрешките???
4...и още има но не сещам сега...ще пиша като се сетя...

ей ще се разплача вече...и то най-вече защото "злата"(абе не е чак толкова лоща) ми свекърва обича да се налага, а май няма да се изнесат преди да родя и понеже е много грижовна ще ми се меси...и понеже аз не обичам скандали ще си мълча, не че няма да правя пак кавото си искам, но ще се гледаме на криво...добре, че коко ме подкрепя, но все пак...много ми е тегаво...молете Praynig да са се изнесли, докато родя...само един електромер остана да им сложат и се махат...но представете си енергото нямат и чакат доставка от чужбина...

# 76
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
Добро утро!
lorini ,що с мас бре!? ShockedНедей така..има достатъчно хубава бебешка козметика по аптеките!
А относно свекървите...аз си нямам такава въпреки че си мился,че щеше да е много готина .... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
lorini изтрай я още малко...стисни зъби дет се вика..въпреки,че ако бях на твое място..жална и майка! Twisted Evil Twisted EvilАз съм си голям цербер и хич не обичам да ми се бъркат там,където не им е работа..за някой съвет може..ама да ми си бъркат толкова много НЕ!

# 77
  • Мнения: 2 122
Лорини, вариант да й дадеш да прочете малко стати в интернет няма ли, надявам се поне да не осолява детето
За храните по време на кърмене- хубаво е да избягваш високоалергенни продукти- мед, фъстъци, прясно мляко, кофеинсъдържащи и какаосъдържащи, бобови храни, но ако ми позволиш да дам съвет като бивша кърмачка- всяка храна в умерени количества не е вредна за твоето дете. Просто когато ядеш нещо обръщаш внимание на детето, ако даде признаци на раздразнение просто не приемаш дадената храна.
праха и козметиката са изцяло въпрос на личен избор и възможности, твоето дете е уникално, кожата му ще реагира по различен начин на различните марки, така че тук аз лично не бих се наела да препоръчвам.
честити придобивки за малките бебончовци, сигурна съм, че в тях ще виждаме едни прекрасни деца   bouquet

# 78
  • Мнения: 63
Добро утро и от мен, мами!
Сладурчеста, радвам се , че при теб с отглеждането на Никола всичко върви нормално и че си щастлива мама.
Лорини и Кали, покупките са сладки. Аз все нямам време да снимам нещата.
Лорини, тъй като вече ще съм вкъщи, също като теб, мисля да се заема с купуването на нещата от първа необходимост. Аз ще мажа бебка със зехтин, колкото и да е старомодно за някои. Гого така го мазах, в началото- 1 и 2 месец, и нямах никакви проблеми. Дрешките ще ги пера с " Тео бебе" , а за храненето при кърменето, ами като по време на бременността, повече полезни неща ( малко  е тъпо обяснението  Confused, ама...) Сещам се, че не трябва да се пракалява с шоколада, меда, фъстъците, мазните неща

# 79
  • Мнения: 387
мини аз чета много в нета, но тя го ползва за да си търси работа и да играе игри...тя не е от типа хора, дето приемат чуждо мнение, пък камо ли новости...малко е с остаряло мислене, въпреки че ходи на кола маска и си купува уж модерни дрехи...поддържа се...но като и говоря за някакви неща, като недаването на вода (което знам, че и много от вас отричат...) отваря ей такива очи Shocked Shocked Shocked...
на мен ми се иска да пробвам и с изхождането на бебка...с ЕБХ...но затова въобще не смея и да отворя дума, че сигурно ще ме помисли за луда, не че от първия път ще стна, но пък може и да стане по натам и да ние по-лесно...

има много неща, но жената си знае...маста си е мас, най-близко до човешката кожа, много полезна...за праха каза Бебе(български) а аз да си кажа честно БГ козметиката хич не ми е по вкуса... и разни неща, но ще я предупредя...просто като се замисля понякога ми става тъпо от факта, че хем детето ще си е мое, хем ще трябва да се съобразявам с други хора...и лошото е, че не обичам да си премълчавам много и сигурно ще се скараме, пък коко като ще е на моя страна и още повече ще се обиди жената...и то най-вече защото нали първескините ги е по страх, пък нея не я било страх, щото беше гледачка на едно бебе наскоро и нещата са и пресни...

момичета искрено ви се извинявам че ви занимавам с глупости, ама ако не го направя с вас, не знам с кой...както беше казала Доника, май приятелките ни нещо ни позабравиха...вие знаете всичко около бременността ми, докато най-добрата ми приятелка, понеже е голяма купонджийка и явно бременността ми и е доскучала...
Слънчогледче, радвам се че успя със снимките...който не знае как става да пита, насреща съм с обясненията...

# 80
  • София
  • Мнения: 3 249
Lorini, loriniii, добре дошла в клуба Joy И за приятелките и за свекървите...Мини, моята не е чак толкова изостанала откъм технологии, ползва си интернет без грешка. Но стане ли дума за гледане на бебета, думите са - вас с с какво сме ви гледали на времето...Ще си го мажем с чиста преварена масчица и толкоз... Като млада снаха с Хриси търпях малко. Реших, че ще го мажа със зехтин-какви скандали бяха...(Да вметна, че с нея се разбираме доста добре и скандалите ни и то сериозни са опирали само и единствено до гледането на детето)...Мед е давала зад гърба ми, кисело мляко и да не изброявам...Онзи ден си гледам мострите от Себамед, които са ни давали на лекциите(ми събрала съм към половин шише шампоан Joy) а тя ми вика  - да бе да с тия глупости ще миеш детето...Затраях си, но просто усещам, че пак назрява мига със скандалите...
Мацки, излизам на кафенце, после пак ще досаждам Hug

# 81
  • Мнения: 2 122
явно аз съм най-лошата, щото никой не ми се е месил как си гледам детето, да не говорим, че Стефания не разпознава свекървата като нейна баба  Crazy

# 82
  • Мнения: 645
Добро утро момичета,аз докато се включа вие сте в новата тема че чак сте я преполовили,личи си че вече сме по активни към края повечето като не са на работа вече а  аз докато ви изчета.ЧЕСТИТ СИН НА МИЛА,ДА Е ПОСЛУШНО ДЕТЕНЦЕ И ДА НОСИ САМО РАДОСТ НА МАМА И ТАТКО!Сега да дам отчет от консултацията изследванията са ми добри само хемоглобина ми е малко нисък и ми изписа желязо,беба още е седалищно и май-ще се наложи секцио,ако не се обърне до края ,но доки ме успокои че щом я усещам да се движи значи все още не е заела стартова позиция да излиза,може да съм вече в 9месец,но за мен по важно е да поседи още малко вътре на топло.Честити покупки на Лорини и Кали,аз съм накупила всичко за родилното само за мен останаха ,ластичен колан и малко тоалетни принадлежности,тия дни ще почна да пера дрешките на бебето и да ги гладя че време не остана,моя мъж като разбра че си имаме бебчета вече в темата Shocked Shocked Shocked и ми вика "а твоят сак не е готов да го стягаш че аз какво ще правя"  Joy Joy JoyЛорини,аз живея с моята свекърва много се обичаме,но някой път стават пререкания,но какво да се прави,викам и добре и си правя каквото знам и тя като ме види че си налагам мълчешката си пасува,но мисля че за мен ще е в голям + че е мед.сестра  в дом за изоставени дечица и постоянно се грижи за тях и ще дава добри съвети предполагам,ама да ти кажа че като е взела от някъде 2 бурканчета безсолна мас и ги носи щастлива и вика за бебето са а аз  Shockedпри козметиката която купих да мажа мас  Joy Joy JoyЖени и аз съм в непрекъснат болничен още от 3месец,значи и при мен ще е по добра реформата GrinningЛек ден и много  Hug че много дълго стана Hug

# 83
  • Мнения: 865
здравейте,
аз днес съм си в къщи с Дари и е лудница #Crazy.Дани има работа сутринта и докато се върне.......
аз от понеделник съм решила да взема да изпера дрехите за бебето-като гледам май съм купила повече неща от колкото трябва Wink,ама ми е кеф.днес следобяд ще излезнем за разни остатъчни и май е това Heart Eyes
гледам-имате недоразумения със свекърви....ние с Дани предишния път още бяхме си решили за да не изпадаме в паника и да търсим мнение от сестра му/има 3 деца Shocked/ и от разни други хора,да се запишем на училище-намерихме си индивидуални курсове и като се роди бебето,си бяхме наясно и спокойни Peaceабсолютно обосновано и компетентно ни обясниха и за козметика,и кърмене и т.н.затова и понякога се изказвам доста крайно по някои въпроси,но са ми смешми някои изказвания ooooh!
иначе въпреки всичко бих използвала козметика за бебето,за кърменето-то си идва от самосебе си,за праха-за ползвам Персил сензитив,а с Дари в началото имах и Сано,но нещо не ми допадна Peace

# 84
  • Мнения: 2
Здрасти мацки!!
Вчера бях на консултация. Имам желания да ви се отчета и да ви питам за мнението ви по отношение на някои нещица, които ми каза доки- бебето е 2800, което било малко по-малко от нормалното (днес ми е 3ти ден от 35 г. седмица??? newsm78 Другото нещо е II степен зрялост на плацентата, което не било притеснително, но трябвало да се има предвид и да се следи. Как намирате тези 2 коментара?
Искам и друго да ви питам. Може и да е рано, но мисля да си купя някакви шишета още сега. Понеже не знам как ще стоят нещата с кърменето, бихте ли ми казали какви и колко шишета да взема на първо време? По отношение на залъгалката- скосена или кръгла? И още нещо- този колан за стягане на корема след раждането кога се слага точно? Тоест колко дни след нормално раждане или може би веднага?

# 85
  • Мнения: 36
Sisi, добре сме ама такива нерви ми образува този тип, че бях полудяла снощи. Понеже не исках да ме гледа на видеозон вчера той реши, че е заради 25те лева дето мии взима всеки път и започна едни злобни коментари. Чу ми тоновете само с видеозона и съответно се видяха гръбнак и ребра, аз го попитах на къде е главата на бебето,защото сега ми е от другата страна и той ми отговори: "Не знам аз само тоновете ти чух, не съм те гледал на видеозон... " Освен това ми беше объркал термина и едва вчера по повод болничния го накарах пак да го изчисли. И ми повишаваше тон. И започна да ми обяснява как него не го интересувало дали ще ме гледа, ако съм искала само да минавам да ме записва в картона... пак по повод парите естествено. Абе нямам думи просто. Толкова гаден тип. Емил каза следващият път да му кажа, че един лекар си падна от прозореца да не случи и в София. Ама не ми се разправя с такива нищожества като него. Още малко и се надявам да не го видя повече. Само ме притеснява ако не си платя за екип да не се падна в неговата смяна като раждам.

# 86
  • Мнения: 73
добро утро майчета,
това със свекито е верно голям проблем, моята живее на далече. майка ми ще е покрай мен първата седмица, ама вече се чудя дали не правя грешка с това - точно заради старите идеи по отношение на всичко. за мазане и аз мисля зехтин, преварен - лично аз смятам, че чувствителната кожа на беба няма нужда от химия от начало. за изхожднето - ЕБХ е и моята идея лорини , още повече чувам, че при момиченцата е мн лесно - аз на 8месеца съм била без пелени, нали памперси тогава е нямало.
ние вече сме купили големите покупки - количка, столче, шезлонгче, чувалче, но......не и дрешки, май е време, че ще влизам в последното квадратче тези дни - имам само малко дрешки, дето купих предварително, като бях в Прага, че в шопа на Н&М имаше супер яки бебешки неща...

лорини не знам дали си чела за перилните препарати - зозима мисля беше пуснала линк преди време - може и някой друг да е бил - http://www.blizodobebeto.com/2008/05/14/chasatnamama/ - прочети го, много е интересен. излиза че тео бебе е и със фосфати и със ензими и при лесно раздразнителна кожа става лошо - казват хората, най добре е настърган сапун, като най-добра опция финансово погледнато  Rolling Eyes

едит: алекс - на края става така, а, показват си рогата почти всички. завиждам на мацките, които не са се разчаровали от наблюдаващите си. ако е така, сигурно не е по здравна каса, хахахаха.

за естественото раждане - много лекари в БГто вече искат да израждат със секцио  #2gunfire . статистиката сочи 70% в градовете раждат така. в чужбина е само в краен случай. а и това, че се плаща повече и отнема по кратко време, а и да си го кажем, много хора ги мързи и не искат да вземат отношение... така са станали много хора напоследък. и моята наблюдаваща иска така да раждам. Зозима  непременно отиди при друг доктор, не разчитай само на тази. мен 2ма други ми казаха, че няма проблем.

пожелавам ви една прекрасна събота, аз ще го карам на мързел, че моят любим го викнаха на работа, после почивка от 23.12 до 5.01, кеф. а и да ви се похваля - каза ми онази сутрин като ме целуваше преди да излезе в 7ам, че като се роди беба, ще и сменя сутрин памперса и после ще ми я носи в леглото да я кърмя. сладурче... и аз се надявам той да може да присъства на раждането, да ми държи ръката - той  мн ме успокоява, но при положение, че ще раждам в друг град, не се знае....

  bouquet

# 87
  • Мнения: 641
Добро утро момичета,  Heart Eyes

Като сте заговорили за свекърви – аз чакам моята на гости днес да види нещата дето сме взели за бебо. Никога не си е помисляла даже да ми дава акъл за бебето. Честно казано не знам така ли щеше да е ако живеехме заедно – най вероятно – не. Сега само милата много иска като се роди да дойде у нас да помага, ама аз и мъжът ми сме се запънали, че сами ще се оправяме.
Zozima, задължително потърси и друго мнение. Моят доктор каза, че никога не би ми препоръчал секцио освен, ако наистина не се налага по медицински причини, а при мен не се налага. Ако искаш ще ти дам координатите му да отидеш при него на консултация, но мисля, че няма да ти подхожда по две причини -1 работи в Шейново, а ти сигурно не я искаш тази болница, защото не оставят бебетата при майките и 2 ще е в отпуска по празниците до 7 януари и не знам дали ще се съгласи да те поеме.
Дано се разбереш с доктора си, обаче си мисля, че ти вече така или иначе си загубила доверие в преценката му а е много важно да имаш пълно доверие в лекаря. Стискам палци всичко да се разреши най-добре за теб
Честити покупки Лорини и Кали – много са хубави!
Лорини за пране съм взела Бамбино Мио, четох че бил от ниско алергенните, ама ако не ни понася – ще видим по натам с какво ще го сменям
Сладурчеста, радвам се, че намираш време да се отбиваш при нас и да споделяш нещата около отглеждането на малкия Никола
Веси, аз мисля да кърмя, но съм взела 2 шишета да ми се намират BFree – малко и голямо + имам едно което е част от помпата за кърма

Айде оставям ви и отивам да се подготвям за свеки
Целувки   bouquet

# 88
  • У вас,че да видиш хубуу ли е!
  • Мнения: 285
vesito82 аз си купих такива http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_45_158&products_id=199  имам едно 125мл,едно160мл,едно 260мл и едно 300мл.Залъгалки купих две кръгли..едната е каучукова другата силиконова.Ако не му харесат,ще купя други!

# 89
  • Мнения: 60
Добро утро момичета!!!
Лорини и аз имам такива притеснения относно бабите - не искам никой да ми се меси  Naughty ако се чудя аз нещо ще ги питам то само в България ги има тия глупости бабите да се грижат първоначално за бебетата.Дано да съм добре и смятам сама да си го гледам и да си го къпя още в самото начало едва ли ще е толкова трудно,по ще ме е страх друг да го държи.Иначе и двете баби ще си вземат по месец отпуск и ще помагат - някой ще трябва да готви и чисти в крайна сметка.Може и да е малко егоистично от моя страна ама те са гледали деца сега е наш ред поне в началото като са бебета и като сме си в къщи искам аз да си го гледам.Свекърва ми по принцип не се налага , но да видим.
Аз съм твърдо против бабините методи  Crossing Armsсолене,къпане с яйце / мъжът ми така е къпан /, мазане с зехтин и мас и т.н.За мастта четях , че сега е века с алергиите аз самата страдам от алергия към прах,полен ,вуйчо ми е бил като дете силно алергичен към яйца изживял го е ама е бил вече доста голям.Че разбрах , че мастта не е вече същата както преди и животните не се гледат както преди и може да се развие алергии а също така запушва порите и цапа пелените.
За зехтина аз лятото пробвах да се мажа бешеее ужасно мазно и гадно на мен не попиваше и миришех на салата и той също остава следи и дрешките ще миришат пак на гадно.
Това е моето мнение не се налагам виждам, че много мами ще мажат бебчетата с зехтин.Всеки сам си решава.
Така, че Лорини:
1.за козметика много се чудих и купих Seba Med медицинска козметика с 5,5 PH мирише на бебе доста прочетох за нея и повечето мнения се , че не дава алергии.Купих си лосион за тяло,шампоанче за тяло,смятам да взема и шампоан за косичката против крусти и сапунче за измиване на дупето.Казват , че крема им за подсичане е супер ама аз имам доста мостри и ще го пробвам.
Мустела също е хубава но аптекарката ми даде да помириша от една мостра и ми се стори доста по силна миризмата.
2.За храненето не мога да ти кажа точно и аз ще питам една приятелка която още кърми детето и е на 6 месеца и е нямало колики ама тя не яде доста неща  Sad всякакви бобови,зеле,кафе,шоколади,свинско,и всички мъхести плодове - ама трябва да я питам по подробно.
3.Аз си взех Тео Бебе / препоръчват го - не знам ще видим как е /

Сладурчеста как искам и аз толкова бързо да си върна килограмите.Даже си мисля да си купя панталон пак за бременни за изписването, че имам едни дънки дето вече ми писнаха , а нали трябва да съм хубава за първите снимки с бебка.Благородно ти завиждам за това , че гушкаш малкия , но все пак ми се иска да устискам до термина. Hug

Момичета щом искате нормално раждане отивайте на консулт и при друг доктор , че наистина в Бг много зачести секциото,но ако пък се налага не трябва да се експериментира .
А сега видях какво е ЕБХ?

Общи условия

Активация на акаунт