ПЛЕВЕН - 75

  • 13 784
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 801

А средната работна заплата за Плевенска област през септември е била 437лв, най-вероятно към сега е 450лв, проверих в НСИ - Плевен, една приятелка работи там и ми даде данните.

.

Тези данни реални ли са? МНого ми е чудно, аз явно живея в миналия век...все си мисля, че повечето хора взимат много по-малка заплата, особено пък жените........Моя случай е отделен, сигурно съм прецедент  - 6 месеца след като съм се върнала на работа след отпуск по майчинство, заплатата ми да е по-ниска от майчинството....хехехе, кой като мен

# 226
  • Мнения: 22 501
Като се има предвид колко хора получават под минималната работна заплата, или около нея, няма как данните да са напълно реални. Смятам, че средната заплата е по-ниска за града.

# 227
  • Мнения: 5 651
Сега по другите теми:
За таксите в ДГ - не съм съгласна таксата да се вдига толкова драстично. Ние с мъжа ми също се осигуряваме /и респ. плащаме данъци/ на високи заплати и не получаваме детски. Като си платим ипотечния кредит, обаче, сумата, която остава е достатъчно малка. Имаше някакво изказване, че с ниските такси общината подпомагала младите семейства. Ами не е лошо да ги насърчи да останат тук с децата си, защото тенденцията е бягство към София и чужбина. Да не стане така, че след време да закриват детски заведения и да се чудят как да привлекат деца и да запазят персонала. Особено яслите. С програмите в подкрепа на майчинството не знам кой ще плаща луди пари за условията, които са в момента и да трепери да не му се разболее детето. По-добре да си наеме баба или др. роднина да го гледа и да е спокоен. Омръзна ми вече всичко да се вдига, само заплатите да стоят същите, честно казано. В момента плащам 30-35 лв. и смятам, че е достатъчно.  Crossing Arms Все пак заплатите в Плевен не са от най-високите.
За срещата - очертава ми се много трудна седмица и не съм на 100 % убедена, че ще имам сили в неделя. От друга страна ми се иска да дойда /предната я пропуснах/. Ако може да се запиша, а ще поръчам на място и ще чакам колкото трябва.

# 228
  • Мнения: 2 111
мама на Хриси,нали каза че са ви изписали някакви свещички за повръщането?Слага ли от тях?
Ако продължи да повръща идете до Авис Медика.

# 229
  • Мнения: 801
споделяла ли съм, че два пъти "хванах" лелките в крачка в групата на Радост в яслата - веднъж отварям вратата на кухнята, там където им разсипват манджите, беше по обедно време, децата тъкмо ги слагаха да спят, и какво виждам вътре на масата - наредени буркани пълни с кюфтета. Един друг път направо навън в съблекалнята беше сложен един плик с 5 буркана с някаква друга манджа.
А на въпроса ми "Какво сте яли днес в яслата" Радост всеки ден ми отговаря "супичка", кисело мляко и вода............и понякога грахче или бобе...кюфте досега не ми е казвала, че са и давали......и после ние всъщност за "по-добра" и по-скъпа храна ли ще плащаме или за това, че "по-добрата" храна няма да я ядат нашите деца? Е, в детските градини не знам как е....но в яслата с очите си видях......

# 230
  • Мнения: 2 070

А средната работна заплата за Плевенска област през септември е била 437лв, най-вероятно към сега е 450лв, проверих в НСИ - Плевен, една приятелка работи там и ми даде данните.

.

Тези данни реални ли са? МНого ми е чудно, аз явно живея в миналия век...все си мисля, че повечето хора взимат много по-малка заплата, особено пък жените........Моя случай е отделен, сигурно съм прецедент  - 6 месеца след като съм се върнала на работа след отпуск по майчинство, заплатата ми да е по-ниска от майчинството....хехехе, кой като мен

Ами реални са, предполагам се базират на осигурителния доход. Но това е брутна заплата, тоест реално взимат към 400 да кажем и това е СРЗ за областта. А средномесечния осигурителен доход за страната пез октомври е бил 510лв, това го има в сайта на НОИ.
А 437 е било за септември, към сега може да е станао 450-460 СРЗ за областта.

Петя, във вашата ясла готвят, не е към Млечна кухня, нали се сещаш колко деца боледуват или не изяждат всичко...каквото остава явно заминава с лелките. Въпроса не е в количеството, а в качеството, на Яна им дават допълнително, ако си поискат. Аз бях много доволна от храната в Щастливо детство яслата, като Валенцето я взимах на обед и имах поглед върху нещата. Там също готвят на място.

Мацки, предлагам да идем на тая сесия въоръжени с по някое и друго дете.  Laughing

# 231
  • Мнения: 2 070
Вижте, не съветвайте Константина за свещички, цитрати, прахчета  и прочие, бебето все пак е на 2 месеца, кърмаче е и е добре да го види лекар.  Peace
Във 2ДКЦ има дежурен педиатър, но преглежда само тези, чиито лични лекари са във 2дкц. Може в Авис, но според мен най-добре при спешен случай в Детското отделение в Окръжна - винаги има дежурен лекар, а така или иначе, ако има ситуация от дкц-то ще ги пратят там. 
Сигурно ще те питат колко пъти е повръщала...
Гледай да я кърмиш по честичко.
Стискам палци  Hug

# 232
  • Плевен
  • Мнения: 973
Мама на Христина как е малката?
И аз съм на мнението на ДеЩо, по-добре в спешан кабинет или в Авис Медика я заведи да я прегледат. Стискам палци вече всичко да е ок.

Живот и здраве съм на линия за 21.12.

ТИНА пиша ти на лични поръчката  Mr. Green

# 233
  • Мнения: 50
Вижте, не съветвайте Константина за свещички, цитрати, прахчета  и прочие, бебето все пак е на 2 месеца, кърмаче е и е добре да го види лекар.  Peace
Във 2ДКЦ има дежурен педиатър, но преглежда само тези, чиито лични лекари са във 2дкц. Може в Авис, но според мен най-добре при спешен случай в Детското отделение в Окръжна - винаги има дежурен лекар, а така или иначе, ако има ситуация от дкц-то ще ги пратят там. 
Сигурно ще те питат колко пъти е повръщала...
Гледай да я кърмиш по честичко.
Стискам палци  Hug
Така ще е най-добре!

# 234
  • София
  • Мнения: 9 887
Дано нощта на Хриси да е минала леко и спокойно.
Да ви покажа една снежинка/средната/
http://valenceto79.multiply.com/video/item/1/Picture_1215.avi

# 235
  • Мнения: 2 070
Валенце, много е готина, а сапунката, която се развива в близост до нея - чудно, Мими пък е над нещата явно или е достатъчно вглъбена в пеенето.

# 236
  • Мнения: 189
Добро утро,вкъщи сме...Бебка заспа към 1 и се събуди в 7 и нещо,папкаме на около 2 часа и нещо.Слагах и сножи пак свещичка,сутринта много ми се оригва,беше цяла канонада,повърна малко,но беше мъничко.Има хрипове/заради нослето/и кашля,явно наистина сме я заразили с баща й.Пръскам й Стеримар...Ако продължава с кашлицата ще я заведем пак на лекар...Благодаря ви за грижите,момичета HugВие знаете как съм изкарала нощта...нали и вие сте майчета Hug

# 237
  • Мнения: 2 070
Явно повръща от сополите, гледай да я носиш повече права или я слагай по корем - да изтичат и да не се задавя, сигурно и  е трудно да суче и диша едновременно. В ДаНет има много добър накрайник за издърпване на бебешки сополи, струва 18лв и се слага към прахосмукачката, Ели това я поспаси.

# 238
  • Мнения: 5 026
мама на Христина, дано е добре малката вече  Peace

Аз съм в чуденка дали да му купувам подарък за днес-тържество ще имат, но играчките остават за яслата. Та да няма драми, май ще "скрия" подаръка в гардеробчето.

# 239
  • Мнения: 14
А средната работна заплата за Плевенска област през септември е била 437лв, най-вероятно към сега е 450лв, проверих в НСИ - Плевен, една приятелка работи там и ми даде данните.

Това не е възможно да е вярно.

За 21-и от наше име благодарим, но ще бъдем някой следващ път. Имаме сериино посещение от близки и роднини.

За таксите - защо изобщо трябва да се проявява разбиране към желанието на общината да ги вдига? Има антагонизъм. Те искат да взимат повече, ние искаме да даваме по-малко. Що да ставаме спонсори на лелките  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт