Има ли и други които не наддават.

  • 3 162
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
А иначе да жизнена е рита и се обръща по корем от началото на 3 месец.Гука и си приказва много.Нашият педиатър нищо не казва да на долна грица сме но иначе изглеждаме добре.
ами щом е жизнена може би от това не наддава.Ако хаби повече енергия...а и всяко бебе си има собствен начин на растеж.Моето е същото.След  годинката започна да дърпа повече от другите,а пък яде по-малко от тях  Wink

# 16
  • Мнения: 234
Според мен нямаш никакво основание да се притесняваш!Щом е здравичко и жизнено бебчето всичко е ок!
Ние сме на 6 месеца и тежим 6.300кг!!! Peace Нали не искаш едва помръдваща се дундичка  Joy
Бъдете здрави!

# 17
  • Мнения: 922
И ние сме така, ама не се и притеснявам. Мисля че 500-400 гр си е добре. То и ние не сме от ящните, ама какво да се прави. Щом детето се чувства добре, това е най-важното.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 957
И мойта щерка е в отбора на нисконаддаващите. Педито ми вгорчи живота още от първата консултация. Стигнах до там да се съветвам с гастроентролог. Жената ми каза, че скоро е получила докладите на СЗО за новите тенденции при хранене, наддаване и т.н. при бебетата. Новият момент е, че смъкват границите за наддаване на месец с 200гр., за да се борят с ранното отбиване и затлъстяването. А вчера, във филма за бебета на National Geographic ми направи впечатление, че споменаха, че повечето бебета удвояват теглото си на 7 месеца. Така, че спрях да се тревожа. Дъщеря ми е на 24 седмици и тежи 6 кг. при височина 63см. Роди се 3, 290 кг., 48 см. Педито не харесва тези показатели, аз си ги харесвам!

# 19
  • Хасково
  • Мнения: 995
Спокойно, ако няма други индикации за притеснения отпуснато, вяло дете не се притеснявай! За твое успокоение поискай от педиатъра ви да ви пусне изследвания на кръв и урина.
Ние сме 7 300 на 1 година и 73 см. - родихме се 3 кг. и единствено 1-я месец наддадохме 800 гр. от там на татък средно по 200  гр. слагахме!
Всички деца са различни!

# 20
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ей а аз си мислех, че този проблем е само при нас! Вярно  е обаче че ние сме родени малки и по рано, но уви както има твърдение че малките бебета бързо наваксват и наддават   newsm78,  ами нищо подобно, само втория месец качихме 900 гр. и от тогава ако качи по 450 на месец е добре, а имаме и периоди през които даже сме спадали. СЕга сме на 1 г. и 4,5 м. а тежим едва 8,5 кг. Доста сме под долната граница, но уви какво да направя, а яде - не мога да кажа че не яде, но некачва, а и не ходи, още я е страх да се пусне сама, слаби са и крачетата и няма мускулчета, но пък на дължина си е доста добре почти 80 см.

# 21
  • Мнения: 184
Здравей,
Ние също не наддаваме кой знае колко, имам момче на 5 месеца (6кг, 64 см)/роди се три килограма и половина/, до 4 месец бе само на кърма и наддаваше много слабо /без брой хранения, кърмене при поискване/ от четвъртия месец до момента давам  каша и пюре, както и още 3 хранения с адаптирано мляко /изпива по около 120 гр на хранене/, кърмата остава за през нощта /в полунощ и сутрин рано в 6/ за първи път е придал добре. Сравнявайки го с брат му, който е кърмен до година и 5 месеца и до 8 месец е бил само на кърма, а на втория месец тежеше 6.200 кг изглежда като бубулечка, но е пъргав и жизнен и затова не се безпокоя особено. Всяко дете си има ритъм.

# 22
  • Мнения: 79
Вече се успокоих малко.Бях се притеснила,защото познавам доста майки и ние сме единствените,които не наддават и изглеждаме доста дребнички за възрастта си.Пюрета не обичаме особено нито зеленчукови нито плодови.В най-добрия случай много рядко изяжда половин пюре.Но да е здрава е най-важно пък ще си я гледаме кльощава и капризна.

# 23
  • Мнения: 161
Щом детето  си е жизнено, а не отпуснато и вяло значи си е добре. Децата не са еднакви все пак, моята  щерка тежеше 8 кг в началото на 5 месец, а племенника ми тежеше 8 кг на 1 годинка.  Hug И двете са си много добре.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Моя син наддава по 1кг. на месец. Но се роди преждевременно, в шести месец и беше само 1кг. Казвам го като пример, тъй като скоро при личния лекар взех една брошура в която пише: "за да е здраво детето, трябва на 1 година да е утроило теглото си от раждането", т.е. моя син на 1 годинка трябва да тежи 3кг.  Shocked
Понеже докато беше в неонатологията, всички родители на бебета питаха всеки ден за теглото, лекарите все казваха, че това са бабешки работи, и от това колко е дебело детето не зависи дали е здраво или не.
Притеснително е, ако детето трайно задържа теглото си или спада на килограми, щом наддава, макар и малко значи е добре. Пък който много се притеснява, нищо не пречи да направи изследвания на бебето.

# 25
  • Мнения: 560
Моята дъщеря се роди 4120 и само веднъж е наддала 400гр. другите пъти по 200 или 300. Даже на 3 месеца не беше качила нищо и даже свали 50гр.Сега си е ок.Яде малко- 3 пъти на ден, но явно на нея това и е достатъчно затова не я насилвам.

# 26
  • Мнения: 2 746
Напоследък забелязвам интересна тенденция. Бебета, хранени с АМ (вкл. и моята дъщеря) наддават с доста по-бавни темпове от връстниците си, които са на кърма. Имам познати, които кърмят изключително своите 3-4 месечни бебета. Какво да ви кажа, бебетата им са като......слончета  Mr. Green, в сравнение с моята дъщеричка.Чак вече се притеснявам, че детето ми се повреди нещо от АМ и не наддава достатъчно, макар педито да ме успокоява, че сме напълно в нормите Simple Smile

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом детето наддава дори и в долната граница не виждам защо се притесняваш.
Моята дъщеря в осми месец наддаде 40гр., а в 11 отслабна с 20 гр. Аз тогава много бях притеснена, но детето ми си беше злоядо и много се движеше и нямаша как да наддаде просто...

# 28
  • Мнения: 105
И ние се присъединяваме към групата на слабите бебоци. На 7 месеца тежи 7 кг. и е дълъг 70 см.
Но е голямо шило, не се спира на едно место. И си мисля, че просто всичко, което хапне го изгаря. Няма къде човек да го ущипе. Само мускули е  Laughing

http://www.bgphoto.net/photos/34766/o633650350809870000.jpg

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 10:43 от Vivi

# 29
  • Временно
  • Мнения: 788
За последния месец моята девойка не беше качила нито грам,но за сметка на това дръпна на сантиметри. Peace

Общи условия

Активация на акаунт