Варицела при бебе

  • 42 162
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
...
Ето ги на двамата ми синове: ...

Чиста Варицела си е според мен Simple Smile

tusana, явно не е варицела при вас, но може да е друга шарка, от началото до сега вдигала ли е Т, опиши обрива?

... Ако кърмиш няма да го хване шарката.Ние минахме през това.Докторката ми обясни,че бебето не може да хване шарка,защото с кърмата му давам антитела против шарката(понеже съм я карала).Може да му има нещо друго,но не и шарка.

Докторката не знам къде е гледала, когато са учили за варицелата, но кърмената ми племенница миналата година си я изкара  Laughing при това тежко - с много дни висока Т, а пъпките бяха една в/у друга, големи, измъчи се детето  Tired


# 16
  • Мнения: 2 751

Чиста Варицела си е според мен Simple Smile



Ама да, варицела си беше, това са снимки отпреди коледа  Laughing Аз само показах какви са пъпките от варицела  Peace

А Мишо също е кърмен и месец след като спрях, я изкара. Нищо че и аз съм я карала.

# 17
  • Мнения: 46 520
Ама да, варицела си беше, това са снимки отпреди коледа  Laughing ...

 doh не видях датата  Joy

# 18
  • Мнения: 84
Здравеите мами моят син когато бяхме на 3 месеца изкарахме Варицела сега е на 7 месеца.Тогава нашата педиатарка ни изписа Фенистил капки  те за антихистаминови при алергия и сарбеж и маи4е за имуната система , тъи като тя много пада при шарката.Температура имахме само 1 ден .Аз също сам на мнението че кармените деца не се заразяват ,тъи като аз кармех и пак се заразихме и ако сте имали контакт с такова дете на 90 процента ще се заразите

# 19
Здравейте на всички! Независимо дали детето се кърми или е било кърмено, то не е защитено от Herpes Zoster, причинителят на Варицелата. Затова в родилните отделения майките с херпес (пък бил той и "симплекс")се държат в изолатор защото поради слабата още имунна система на бебетата те са податливи на този вирус, а колкото е по-малко детето, толкова е по-опасно. При преболедувалите Варицела се създава траен имунитет (с много редки изключения), но той не може да се предаде с кърмата. С нея се предава общ имунитет. Затова дори непряк контакт с носител на "херпес зостер" е опасен. Прави се ваксина с Имуноглобулин при съмнения за такъв контакт, ако и бебето да няма симптоми на болестта и е на възраст 1 месец. За по-големи вече не знам какво се прави. Моята дъщеря беше на 3 дни, още в родилния дом, когато изпуснаха една майка с херпес от изолатора и стана паниката. Ама то си беше за паника ... както и да е всичко мина вече. Желая много здраве на малките бебоци и техните родителки.

# 20
  • Мнения: 529
Моето кърмено бебе също се зарази с Варицела на 8 месеца,въпреки че докт. каза,че до 10 месеца  няма опасност.

# 21
Оф, не знам защо го твърдят това и на какво основание, като въобще не е така. Заразяват се, а при новородени и при бебета на месеци си е направо за страх работа. В началото на 80-те години някъде в Русенския родилен дом, пак от херпес зостер, внесен от някой, който не е знаел, че го има или от недоглеждане на мед. персонал, починаха 11 бебета от Варицела. Тогава случая се потули и май официално заявиха, че било вирусен менингит.

# 22
Бойкинова, а би ли споделила при твоето бебе как протече Варицелата, като е било на 8 месеца? Предварително благодаря.

# 23
  • Мнения: 84
И на мен ми бяха казали че няма страшно няма да се заразиме но се заразихме когато бяхме на 3 месеца  пак от една приятелка бях чула че лекар и е казал че на 6 месеца бебетата им се изгражда имунитета срещу шарка и ако по рано си карал шарка от 6 месеца има вероятност и като голям пак да я кара  много ло6о ако е вярно .

# 24
  • Мнения: 2 751
Оф, не знам защо го твърдят това и на какво основание, като въобще не е така. Заразяват се, а при новородени и при бебета на месеци си е направо за страх работа. В началото на 80-те години някъде в Русенския родилен дом, пак от херпес зостер, внесен от някой, който не е знаел, че го има или от недоглеждане на мед. персонал, починаха 11 бебета от Варицела. Тогава случая се потули и май официално заявиха, че било вирусен менингит.
Не съм Бойкинова, но ще ти кажа, че на 9 месеца моето дете изкара шарката ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ТЕЖКО!  Rolling Eyes
7 дена с висока Т, не ми слизаше от ръцете денонощно, накрая исках просто да умра  Shocked
Ужасно много пъпки (вижда се и на снимката) ...сърбеше ли го, болеше ли го, не знам, но не спря 7 дена да реве. Накрая д-рката дойде в нас и като го видя каза, че ако още един ден е така, трябва да се взимат някакви радикални мерки.
НА 8мия ден посмъкна малко Т, на 9тия се успокои съвсем  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 53
Моята бебка също изкара варицела декември месец. Беше страшно- 4 дни с висока температура,а и пъпките и бяха като втора кожа. ShockedТолкова ми беше жал за нея- идеше ми да се гръмна. Оттам имунната и система отслабна и се заредиха бронхиолит след бронхиолит, та чак и в болница полежахме. При каката протече по добре - имаше десетина пъпки и никаква температура. Та за мен теорията, че колкото е по-малко детето по- леко изкарва варицела, се разби на пух и прах. Naughty

# 26
  • Мнения: 2 751
Та за мен теорията, че колкото е по-малко детето по- леко изкарва варицела, се разби на пух и прах. Naughty
И аз така мисля  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 53
kalli,виждам, че и ти си изживяла същият кошмар и напълно те разбирам. Освен това беба се изшари на 25-я ден след кака си , а принципно карантината е 21 дни.Така че,. не е гаранция, че като е изтекла карантината няма да се появи нов случай

# 28
  • Мнения: 1 192
Бойкинова, а би ли споделила при твоето бебе как протече Варицелата, като е било на 8 месеца? Предварително благодаря.
За 11 бебета починали от менингит(незнам точно случая),но уточнявам,че вирусния менингит не изключва диагнозата херпес зостер или варицела,защото те самите са вирусни заболявания,а понякога при тежките форми се получават усложнения-било пневмония,било менингит,дори увреждания на очите.(това във връзка с предишния ти пост)
Относно въпроса към майката с бебе на 8 месеца и варицела-аз мога да споделя ,че ние в момента(синът ми е на 8 и половина месеца)имаме диагноза Херпес Зостер.Обичайно неболедувалите от варицела не карат херпес зостер,а прихващат направо варицела,но при него се е получило(?)Няма никакви други оплаквания освен две петънца покрай ребрата отляво на гръдния кош(нито температура,нито болка,нито сърбеж,а няма и типичните за зостера мехури вече 7-8 дни от появата).Мажем единствино с Ацикловир(крем)

Общи условия

Активация на акаунт