Семейство с 8 деца има спешна нужда от легла, маси, столове и др.

  • 13 585
  • 152
  •   1
Отговори
# 105
Ще си песта думите ще спомена само едно.Акцията за помощ на тези хора е от 2005 година.Така че се запознай с фактите преди да спориш

# 106
  • Мнения: 3 634
Ще си песта думите ще спомена само едно.Акцията за помощ на тези хора е от 2005 година.Така че се запознай с фактите преди да спориш

Това към мен ли е?! Няма значение от кога е акцията, а темата във форума!

# 107
Нищо лично... няма да успееме да направиме нещо докато се биеме един друг по форума.Ще направиме когато се обединиме и направиме нещо.Защо си мислите че всичко в държавата е розово не мога да схвана.Давам пример... от този форум се е включил някакъв човек който име е казал че ще даде жилище под наем заедно с разходите-излъгал ги е  след това някаква жена пак от тука се представила че работила в месарница и щяла да даде колбаси за коледа и нова година-пак лъжа.Това е тезата ми Скорпион22

# 108
  • Мнения: 3 634
Виж сега, аз изобщо не симпатизирам на това семейство. Мнението ми е много сходно с това на Денчо и Равиа, че и по-крайно. Това не означава, че няма да им помогна или дам каквото съм обещала. Когато аз можех, те нямаха транспорт. Обадила съм се на поне 10 приятелки и 2 ресторанта, които ще прегледат за кухненски посуда и вещи от бита. Празници са, от днес за утре нищо не става!

Да не бъдем идеалисти и да очакваме да им падне от небето! Ще трябва организация, някой да поддържа контакт с тях за актуалните им нужди и т.н. Хайде някой освен Ирена се ангажира с това, за да приема, че който държи тон има и покритие все пак.

Точно ти, Скорпи, трябва да забележиш, че в темата се записаха предимно заблудени новаци и все старите лица на Благотворителния. Следователно нещата ще се случат, но няма да е от днес за утре.  Peace

# 109
Добре Мир  Peace а да се запознаем казвам се Юлиян Стефанов.Не ми се спори за глупости.аз съм от миролюбивите хора

# 110
Искам само да кажа че са от най-гостоприемните хора които познаваме.Те ни поканиха в дома си.След дългото студуване ни сипаха по чаша чай да се сгреем.Много добри хора са.Това е хубавото че въпреки проблемите са запазили човешкото в себе си

# 111
  • Мнения: 2 116
Здравейте!  Hug  Едва сега видях темата /багодарение на gudzy   bouquet / та исках да попитам кои от нещата остават от първа необходимост?  Thinking Изключвам мляко, памперси и дрехи, защото там е ясно!  Peace

# 112
  • Мнения: 1 271
Престанете да навивате хората, който е решил да помогне-ще помогне и без такива наговаряния!

Утре ще пиша подробно  какво имам тук като размери и видове и ще чакам да кажете какво да пращам!
Също така имам въпрос-има ли нужда от играчки?
Имам играчки за малките-бебешки и за по големите, мисля, че имам разни играчки!

Все още търсим транспорт...  Twisted Evil В края на седмицата ще разбера дали ще има кой да ги донесе до БГ!

# 113
  • Мнения: 3 634
Аз получих един сак с дрехи от Прага по автобусната компания Метро. Получих го с личната си карта в техния офис, не е имало проблеми.  Peace

# 114
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
silrai, изчакай с организирането на сложни схеми за транспорт. И от тук могат да се съберат нужните неща.  Peace Имам събрани дрехи  - предимно якета, но изчаквам да видя кой какво има в наличност, за да ги пусна.
Ще помоля само епизодичните участници да не определят кой какво е направил. Нямате база данни.

# 115
  • Мнения: 4 138
другарки и другари, малко по-кротко Mr. Greenне се шашкайте. тези хора не са в нужда от вчера и знаят, че всичко става бавно. организацията не е леко нещо, да не говорим, че всеки има още куп задължения.
веселка и кирил са наясно, че няма да со стъпят на краката за 2 дни. малко по малко ще съберат покъщнина.

за държавата няма да коментирам. на различно мнение съм. не считам, че прави достатъчно, за когото и да било........може би защото познавам други социални системи. както и да е. дълга тема е. и ние не правим достатъчно за нея Wink

та, нека не превръщаме темата в бойно поле и нека не издигаме лозунги. новоприсъединилите се ще замоля за малко повечко респект спрямо старите пушки. понякога нещата се бавят по обективни причини. все пак всеки има още куп неща
 за вършене и това не са единствените нуждаещи се. отделно от това всеки има семейство и деца, които трябва да гледа. отделяме от личното си време и средства и всеки прави колкото може. това не е повод за надцакване.


впрочем, честита нова година. много здраве, обич и милосърдие.

# 116
1.Гледката която заварихме беше повече от трогваща...
2.Лъгали са ги цял живот с напразни обещания за промяна......Тя е едва на 12 ,но разбира жестоката реалност на днешната ни "държава".
3.Не може добрите хора да страдат,въпреки че в този свят все така става.Не може съпругът и да работи по 16-17 часа на ден за да могат поне да ядат да не говорим че нямат никаква мебел.Нямали са храна за най-светлите Християнски празници Коледа и Бъдни вечер..
Е айде стига вече жалейки , какво ви трогна чак толкова , че някой е толкова безотговорен , че ражда деца без да си даде сметка как ще ги изхранва,какво толкова като работи по 16-17 часа , да не е само той дето го прави , и стига обвинявахте държавата . Нямали били храна за празниците - не помислиха ли преди това .
Извинявайте но това освен безотговорност , аз му казвам и простотия  ooooh!

# 117
1.Гледката която заварихме беше повече от трогваща...
2.Лъгали са ги цял живот с напразни обещания за промяна......Тя е едва на 12 ,но разбира жестоката реалност на днешната ни "държава".
3.Не може добрите хора да страдат,въпреки че в този свят все така става.Не може съпругът и да работи по 16-17 часа на ден за да могат поне да ядат да не говорим че нямат никаква мебел.Нямали са храна за най-светлите Християнски празници Коледа и Бъдни вечер..
Е айде стига вече жалейки , какво ви трогна чак толкова , че някой е толкова безотговорен , че ражда деца без да си даде сметка как ще ги изхранва,какво толкова като работи по 16-17 часа , да не е само той дето го прави , и стига обвинявахте държавата . Нямали били храна за празниците - не помислиха ли преди това .
Извинявайте но това освен безотговорност , аз му казвам и простотия  ooooh!

O santa simplicima ... не мога да кажа друго

# 118
  • Мнения: 2 471
Стига бе хора, какъв ви е проблема? Никой и нищо не иска от вас. Възмутени или не - какво ви интересува?
matakosmata не смятам, че държавата е социално отговорна към когото и да било. Просто казвам, че децата са освен Любов и Отговорност.
Опитвам се да направя нещо за бебетата - безплатно количество памперси, но за сега не мога да кажа, че имам успех.

# 119
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Благодаря на Михалко, че ми отвори очите, макар и болезнено. Ирена, извинявай, мила, но аз лично ще насоча усилията си за помощ другаде. Средствата, с които разполагам са твърде оскъдни , за да ги пилея за хора, които се възпроизвеждат без мисъл.
Дано хората, които са много ентусиазирани на този етап, да не спрат след седмица две. Ще се радвам да продължат да помагат и на други нуждаещи се.

http://www.givesmile.snimka.bg/ - тук има истински нуждаещи се хора! Хора,които нямат какво да ядат, нямат компютри, но се опитват да оцеляват.

Последна редакция: нд, 04 яну 2009, 14:20 от RAVIA

Общи условия

Активация на акаунт