Отговори
# 30
  • Мнения: 4 362
ще ви подкрепя  Peace,въпреки че мен лично няма да ме засегне

# 31
  • Мнения: 255
laraCROFT го е написала много точно.

# 32
  • Мнения: 256
Подкрепям на 100%! Иначе си е жива дискриминация!

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
Не съм сигурна, че така формулирано обръщението е коректно и ще ви кажа защо:
Заварено положение означава, че ти си вече във това положение, което се дискутира. Т.е в заварено положение "майчинство" са тези, които ВЕЧЕ СА в него, т.е всички, които са в майчинство.
Бременните очевидно не са такива, така че при тях не е точно заварено положение, а просто ще бъдат ощетени от новия закон.
Идеята на поста ми е да се опитаме да формулираме исканията така, че да не може утре да бъдат оборени просто с едното изречение, че заварено положение тук няма и следователно няма и дискриминация.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз подкрепям Peace

# 35
  • Мнения: 219
Не съм сигурна, че така формулирано обръщението е коректно и ще ви кажа защо:
Заварено положение означава, че ти си вече във това положение, което се дискутира. Т.е в заварено положение "майчинство" са тези, които ВЕЧЕ СА в него, т.е всички, които са в майчинство.
Бременните очевидно не са такива, така че при тях не е точно заварено положение, а просто ще бъдат ощетени от новия закон.
Идеята на поста ми е да се опитаме да формулираме исканията така, че да не може утре да бъдат оборени просто с едното изречение, че заварено положение тук няма и следователно няма и дискриминация.

Ами нали затова сме се събрали повече хора мислят по-добре. То да се стигне до съда мисля, че там всичко ще се формулира правилно и точно, така пуснах заглавието за да бъде по-ясна идеята

# 36
  • Мнения: 255
NBM, щом бременни, които излизат в болничен преди нова година са в заварено положение следва и ние да сме. Те се бременни-не са в майчинство.

# 37
  • Мнения: 9 814
Напълно подкрепям.
Свържете се с някои от големите медии и дайте повече гласност на това неравноправие.

# 38
  • Мнения: 790
Подкепям. Мен ме зарадваха с новината и ще се радвам и бъдещите майки също да ги зарадват.
(Голяма радост се изля от моя пост)

# 39
  • София
  • Мнения: 318
И аз съм ЗА  Peace

# 40
  • Мнения: 245
Момичета , знам че сме много много тези които се подкрепяме , не само защото сме ощитени , но и защото сме  прави . Предлагам сериозно да се вземем в ръце , знам че всички сме възмутени , но това може само да ни направи по- силни.
Обръщам се към някоя майка която да умее спретне едно прилично обръщение и да бъде пуснато по медиите , наисина нямаме време , ако все пак искаме да бъде взета мярка . Само ние можем да си помогнем. А относно медиите няма по добър и гласовит журналист от мартин Карбовски http://martinkarbowski.com/

# 41
  • Мнения: 255
Засега никоя не изявява желание...Сигурна съм, че има поне 1 майка, която да може да се  заеме.

# 42
  • Мнения: 425
И аз съм твърдо ЗА. Не може така да делят бременните, това си е чиста дискриминация. На едните, които ще излязат преди 31.12.2008 в майчинство (то даже не е майчинство , а отпуск за бременност и раждане) да вземат 6 месеца назад, а на нас дето ще излезем след 01.01.2009 да вземат 12 месеца. Все сме бременни - независимо дали в 3 или в 8 месец.

# 43
  • Мнения: 169
laracroft го е казала много правилно! момичета и аз ви подкрепям! това е дискриминация.Когато ние сме забременели е бил такаъв закона, редно е промените да засягат и нас в наша полза.

# 44
  • Мнения: 425
Засега никоя не изявява желание...Сигурна съм, че има поне 1 майка, която да може да се  заеме.

Мен хич ме няма в писането за съжаление, иначе бих помогнала. Не знам ако се обърнем към майките от СБНМ дали ще помогнат? Може би ако се организира пак някаква петиция?

Общи условия

Активация на акаунт