Мнение относно количка Bertoni Carrera

  • 21 371
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 137
Аз избрах модела на Бертони! И преди да я вземем ми предлагаха модела на Чико, но определено не ми харесва! Хубава, маркова количка за 500лв... тц! Наистина има по-евтини колички, които наистина са хубави /аз се бях спряла на тези/ http://www.shtarkel.com/k1.htm, http://www.shtarkel.com/m5.html, но пък колелата не се въртят, което ги прави по трудни за упревление, а са и по-тежки. ДА, наистина, тапицерията на Карера-та не е от най-красивите и качествените, но количката наистина е много маневрене и много лека. Трябва да признав, че тепърва ще я ползваме, дано не се разочаровам.

# 16
  • Мнения: 66



Досега се бях спряла на модела на Чиполино-Раш...докато лично видях този модел и много повече ми харесва.Много е маневрена и лека-дават я 11 кг.Така или иначе бюджета ни за количка е около 500 лв, така че за тази цена трябва да намерим нещо наистина добро.Приемам всякакви препоръки и мнения Peace

От дадените мнения така и не става ясно дали поне една от "девойките" е ползвала  въпросната количка Бертони. Дават се мнения колкото да се покаже колко са "компетентни". На мен лично не ми става ясно защо по дяволите да не ползваш Чиполино. Аз съм имала HAUCK, Chipolino и някаква втора употреба.
Това което мога аз да кажа е. HAUCK е супер.. но малкия порасна и трябваше да я продам... Втората употреба не ти я пропоръчвам, защото аз имам много кофти опит ... Количката си беше много запазена .. но за съжаление не си личеше къде е амортизирана.. и на един светофар докато се опитвах да избегна дупка .. количката се сгъна на две..и детето ми падна от нея.... След това си взех чиполино ....и с удоволствие ще си купя пак такава ... но чадърче... над другите нямам наблюдения.... и не бих рискувала с тези за новородено, освен това не съм привържеичка на двойните преди гуми.... ... А сега съвсем без колебания ще си купя БЕРТОНИ- Карера.. Количката е лека маневрена, големите гуми позволяват добра подвижност по ... така запазените ни улици.... и  това го знам от опита на други майки.. КОИТО Я ПОЛЗВАТ!!!!!!

А като разбера колко е гадна и аз ще си напиша мнението!   Wink

Последна редакция: пт, 26 дек 2008, 12:15 от minolta

# 17
  • Мнения: 2 495
Да ви кажа, че се отказвам засега от Бертонито....и то не за друго, ами за това, че за да сгънеш количката, трябва да махнеш коша(този за новороденото и  летния), което за мен си е минус, имайки впредвид, че живеем в отдалечен квартал и ще се придвижваме с колата на разходки из центъра...  Rolling Eyes Трябва като я разпъвам, да закачам коша, да слагам чанти, през това време бебо може да мрънка, трябва да съм ококорена нещо да не се случи....а бе, не искам така, затова се отказвам.Гледах пак Чикото...ами може и него да избера http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/pr_01_3334_max.jpg, но ми обяснете(извинявайте за невежеството  Embarassed), но нали кошчето за кола може да се използва за новородено? newsm78....и другото, което пише е че, облегалката има напълно легнало положение и ставало за новородени. newsm78 Е, ей това сега не си го представих....как ще изглежда и безопасно ли ще е за бебо.. newsm78 Или е по-добре да си стои и кошчето за колата и бебето направо да е в него? newsm78

# 18
  • Мнения: 66
 
Да ви кажа, че се отказвам засега от Бертонито....и то не за друго, ами за това, че за да сгънеш количката, трябва да махнеш коша(този за новороденото и  летния), което за мен си е минус, имайки впредвид, че живеем в отдалечен квартал и ще се придвижваме с колата на разходки из центъра...  Rolling Eyes Трябва като я разпъвам, да закачам коша, да слагам чанти, през това време бебо може да мрънка, трябва да съм ококорена нещо да не се случи....а бе, не искам така, затова се отказвам.Гледах пак Чикото...ами може и него да избера http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/images/pr_01_3334_max.jpg, но ми обяснете(извинявайте за невежеството  Embarassed), но нали кошчето за кола може да се използва за новородено? newsm78....и другото, което пише е че, облегалката има напълно легнало положение и ставало за новородени. newsm78 Е, ей това сега не си го представих....как ще изглежда и безопасно ли ще е за бебо.. newsm78 Или е по-добре да си стои и кошчето за колата и бебето направо да е в него? newsm78



Моето мнение е ,че столчето/кошчето за кола.... е малко жестоко... не може да ограничаваш така малката душичка.... Моето  съкровище спеше само настрани... представям си да го ограничавам така, че да не може да се обърне.. не ми се струва добра идея.... иначе за колата .... няма проблем... но за големи разходки....  newsm78

А ако коша за по-голямо .. може да ляга напълно не мисля, че има за какво да се тревожиш. Количката явно е подходяща и на добра цена. Аз съм на центъра и няма да ми се налага да я сгъвам а и  опита ми с баткото... показва, че и дори да се наложи.. едва ли ще е толкова голям проблем да помрънка 2 мин...  Simple Smile)) Все пак нашите майки.. едва ли са имали толкова много атернативи... така, че мрънкащи или не.. пак сме пораснали... разбира се сега това може да се избегне...
Успех с избора и дано е подходящата за вашият случай...     Simple Smile
Но запомни каквото и да прочетеш тук.. пак няма как да си сигурна, че  това ще е най-доброто за теб. Хората са различни, вкусовете също.. На едни им е удобно едно на други друго. Послушай сърцето си ..и каквото и да решиш..Пак ще е най доброто за бебо.. Защото ти ще си най добрата за него   bouquet

# 19
  • Варна
  • Мнения: 188
Здравейте, момичета!
Ние купихме на бебка Бертони "Карера". Според мен е страхотна!  Peace

Имам питане: Покривалото за крачета, което се ползва на зимния кош става ли за летния кош? Аз нещо не намирам начин да се захване. Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 20
  • Мнения: 66
Още не съм си я купила, ама я гледах няколко пъти. Мисля, че няма начин да се ползва и за двата коша. Освен ако не си го побългарим  Laughing

# 21
  • Варна
  • Мнения: 188
Още не съм си я купила, ама я гледах няколко пъти. Мисля, че няма начин да се ползва и за двата коша. Освен ако не си го побългарим  Laughing

Благодаря!   bouquet

# 22
Съветът ми към мамите, които мислят да купуват количката "Бертони Карера" е по-добре да си изберат някоя друга.Аз имах такава и не сам доволна от нея по няколко причини,най-вече тази, че тапицерията е супер фалшива.Още при първото ползване на количката чантата се разнищи,а след няколко ползвания и покривалото, и тапицерията на самата количка.Освен това вози много твърдо и е прекалено широка, за да влезе в обикновен асансьор.Единственото, което има тази количка е добър външен вид, но просто не си заслужава парите.

# 23
  • Мнения: 66
Много съм нещастна момичета, фаворита ми за количка се оказа с един см по широк от вратата на асаньора и няма как да не се откажа, освен ако не искам да я нося 4 етажа  newsm34.

# 24
  • Мнения: 11
Малеее хора вие направо ме разбихте с мненията си за Бертони Карера Shocked Аз тъкмо на нея съм се спряла и даже тази седмица ще ходим да я купуваме, ама след прочетените мнения почвам сериозно да се замислям  newsm78

Бюджетът ни е до 500 лв + кошчето за кола отделно (за него съм се спряла на ЧИПОЛИНО)

Боже мили то не остана време, аз сега съм направо хвърлена в оркестъра. Нуждая се от спешна помощ  Praynig

Чиполино не искам, както и кенгуру, ми то не останаха други колички до 500 лв  #Crazy

# 25
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Според мен от тия трите марки ,Бертонито е най-зле -мое мнение. Peace
Количка made in China не си купувай.
Не че и другите не ги правят там,но поне качеството е под контрол.
Ползвала съм Cangaroo Excess,2 различни вида ABC Design и Chicco.Третата е номер едно.
Гледай като избираш да е лека количката,защото с Кенгурото,когато малкия стана 13 кг въобще не можех да потегля.
Също според мен триколките значително по- тежки и са по-нестабилни и ако имаш да качваш тротоари ще ти е трудно.
Това от мен като съвет.Между другото-малко смешно звучи,но можеш когато избираш количка да пробваш да сложиш вътре нещо тежко още в магазина -10-15 кг.Ще проличи как върви-защото в магазина като са празни всички се управляват леко и лесно.
Още една идея-от ебей или друг английски сайт ,да си купиш качествена количка за тия пари-сега имат страхотни намаления. Crazy
Поздрави. Hug

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте , чудещи се мами! Всичко казано дотук е както вярно , така и не особено. Ако вземем да избираме много , може доста месеци бебо да си стои в къщи , поради липса на превоз Simple Smile.Аз ползвам бертони карера . Не съм пристрастна . Купихме я, защото ни хареса на външен вид , има два коша , и цената беше добра. Купихме я за второто ни дете ( с първото имат голяма разлика и тъкмо бяхме разчистили колички , колелца и др. и ни се наложи пак да купуваме).Малката вече е на 10 месеца . Количката все още е здрава -като знам на какво е подложена -живея в блок на 4-ти етаж  и последните стъпала се слизат и изкачват всеки ден по няколко пъти, на училището на сина пак така.По мое мнение плюсовете са :широк зимен кош (нашата е едричка , много се страхувах през зимата , когато са облечени повечко , да не стои като космонавт вътре),лесно изкачва  и слиза стълби  ,лесно преминава през снега , доста е дълбока и изолирана и не влиза студен въздух,сравнително лека е  , кошът за покупки е доста много издържлив , летния кош също е голям , управлява се лесно , стига да избягвате по-дълбоки дупки , защото иначе се запъва количката и ако бързате може да я обърнете -за щастие е стабилна, не остават петна и бързо  съхне . Пак по мое мнение минусите са: много е плитък навеса на летния кош и слънцето пече почти в лицето , а няма чадърче към нея и все още не мога да намеря , защото е с тръби с елипсовидно сечение , а не кръгло. Оттам идва другия минус , че се върти коша , а не дръжката, и е малко неудобно когато е по-тежичко детето , но става бързо и лесно. Вярно е , че материята не е много сполучлива - на зимния кош е добре , но летния има много копчета и около тях започва да се раздърпва от тежестта , която носят ( а тя не е никак малка). Но е здрава засега .В асансьор ВЛИЗА , когато се махне гумата .  И трите колела се свалят  лесно с по едно копченце . Аз като стигна до асансьора , свалям лявото колело и я вкарвам - свиква се .Като излизам го слагам обратно.Свиква се  Общо взето е това . По мое мнение ако ще гледате едно дете с нея  и свикнете с минусите става  . Не налагам на никого своето мнение .

# 27
  • Мнения: 131
За 500 -600 лв може да се намери нещо на хаук примерно.Изглеждат ми по-добри от бертонитата newsm78

# 28
  • Мнения: 5
Здравейте на всички мами!
Още несъм мама,но ми предстои след 4 месеца.Аз сащо се бях спряла на Бертони карера и сега след всичко прочетено несъм сигурна дали я искам. Rolling Eyes newsm78
Ако може да ми помогнете при избора на количка,исками се да е триколка и да има кош за новородено,бюджета ни е 500-600лв.
Ако имате някакви впечатления моляви да ги споделите.  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 483
Здравейте , чудещи се мами! Всичко казано дотук е както вярно , така и не особено. Ако вземем да избираме много , може доста месеци бебо да си стои в къщи , поради липса на превоз Simple Smile.Аз ползвам бертони карера . Не съм пристрастна . Купихме я, защото ни хареса на външен вид , има два коша , и цената беше добра. Купихме я за второто ни дете ( с първото имат голяма разлика и тъкмо бяхме разчистили колички , колелца и др. и ни се наложи пак да купуваме).Малката вече е на 10 месеца . Количката все още е здрава -като знам на какво е подложена -живея в блок на 4-ти етаж  и последните стъпала се слизат и изкачват всеки ден по няколко пъти, на училището на сина пак така.По мое мнение плюсовете са :широк зимен кош (нашата е едричка , много се страхувах през зимата , когато са облечени повечко , да не стои като космонавт вътре),лесно изкачва  и слиза стълби  ,лесно преминава през снега , доста е дълбока и изолирана и не влиза студен въздух,сравнително лека е  , кошът за покупки е доста много издържлив , летния кош също е голям , управлява се лесно , стига да избягвате по-дълбоки дупки , защото иначе се запъва количката и ако бързате може да я обърнете -за щастие е стабилна, не остават петна и бързо  съхне . Пак по мое мнение минусите са: много е плитък навеса на летния кош и слънцето пече почти в лицето , а няма чадърче към нея и все още не мога да намеря , защото е с тръби с елипсовидно сечение , а не кръгло. Оттам идва другия минус , че се върти коша , а не дръжката, и е малко неудобно когато е по-тежичко детето , но става бързо и лесно. Вярно е , че материята не е много сполучлива - на зимния кош е добре , но летния има много копчета и около тях започва да се раздърпва от тежестта , която носят ( а тя не е никак малка). Но е здрава засега .В асансьор ВЛИЗА , когато се махне гумата .  И трите колела се свалят  лесно с по едно копченце . Аз като стигна до асансьора , свалям лявото колело и я вкарвам - свиква се .Като излизам го слагам обратно.Свиква се  Общо взето е това . По мое мнение ако ще гледате едно дете с нея  и свикнете с минусите става  . Не налагам на никого своето мнение .

Почти същото мога да кажа за моята,която е КУИНИ Whistling

Общи условия

Активация на акаунт