Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
zruncho ,щото така ти изнася нали?А ако ти беше на моето място? ThinkingЯ да помислим...
Извинявай,но ти си в 1 ви месец и можеш сама да си помогнеш, а аз съм в пети и не мога.Има разлика.  Съжалявам


Как бе, момичета, може да си помогне 'Деси' и останалите в нейното положение? 6 седмици са минали. Какво й остава да внесе, при положение, че 45 дена преди термин излиза в болнични и вече не внася осигуровки (а със задна дата не могат да се внасят)? Я да помислим... А, 6 месеца излиза по сметката... Виж ти, интересно - излиза, че и новите бременни също са прецакани.

Но разбира се, това не бива да ви засяга. Важно е сега човек да мисли за собствената си разнопоставеност.
Бу,защо обесняваш отново за n-ти път

# 16
  • Мнения: 255
zruncho ,щото така ти изнася нали?А ако ти беше на моето място? ThinkingЯ да помислим...
Извинявай,но ти си в 1 ви месец и можеш сама да си помогнеш, а аз съм в пети и не мога.Има разлика.  Съжалявам

Как бе, момичета, може да си помогне 'Деси' и останалите в нейното положение? 6 седмици са минали. Какво й остава да внесе, при положение, че 45 дена преди термин излиза в болнични и вече не внася осигуровки (а със задна дата не могат да се внасят)? Я да помислим... А, 6 месеца излиза по сметката... Виж ти, интересно - излиза, че и новите бременни също са прецакани.

Но разбира се, това не бива да ви засяга. Важно е сега човек да мисли за собствената си разнопоставеност.
Явно все пак могат да се регистрират по-рано бременните, което мисля, че трябва да стане. На мен лично ми е неприятно това-"ние да изчакме 3 месеца да видим какво ще стане, пък после ще ви регистрираме"...

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Mr. Green честно казано и аз се чудя. Но просто не мога да повярвам, че проста логика и елементарна математика не могат да пробият.

# 18
  • Мнения: 9 973
Бу ,цяла нощ съм мислила как е възможно някои хора да не разберат,ама явно има Mr. GreenЧак бяс ме хваща,че се правят на малоу...

# 19
  • Мнения: 501
zruncho ,щото така ти изнася нали?А ако ти беше на моето място? ThinkingЯ да помислим...
Извинявай,но ти си в 1 ви месец и можеш сама да си помогнеш, а аз съм в пети и не мога.Има разлика.  Съжалявам

Как бе, момичета, може да си помогне 'Деси' и останалите в нейното положение? 6 седмици са минали. Какво й остава да внесе, при положение, че 45 дена преди термин излиза в болнични и вече не внася осигуровки (а със задна дата не могат да се внасят)? Я да помислим... А, 6 месеца излиза по сметката... Виж ти, интересно - излиза, че и новите бременни също са прецакани.

Но разбира се, това не бива да ви засяга. Важно е сега човек да мисли за собствената си разнопоставеност.
Съжалявам не искам да обидя никой, знам само ,че в момента изобщо не знам какво ще стане с мен и се притеснявам как ще си гледам детето със 100 лв на месец. Съжалявам ако засягам някого, но в България всеки гледа собствения си интерес иначе не става. А защо майките които си имат тази 1 година на високите заплати не подкрепят нас? Защото им е все едно какво ще стане с нас, както на държавата и е все едно, че толкова много деца ще останат със тези 100лв как да ги гледаме пълноценно. Младите майки като мен на 20 кога да са го направили този стаж, че ни обвиняват. Много ясно, че когато съм забременяла съм започнала да се осигурявам, аз нямам ли право да имам дете .

# 20
  • София
  • Мнения: 44 121
Нещо не вдявам каква е разликата между вас и Деси....тя и жените в нейното положение по-малко бременни ли са....и с какво толкова повече може да си помогне....да върне назад времето ли....

това не е никаква петиция за равнопоставеност....а ти защо само 100 лв ще взимаш??? не си се осигурявала изобщо преди да забременееш ли???

# 21
  • Мнения: 9 973
Angel_Dust , Shocked изумена съм.Как разбра все пак,че нас новите промени също ни прецакват GrinningЦяла нощ го обяснявах,а ти веднага го схвана Crazy

# 22
  • Мнения: 136
zruncho, аз съм от тези, които си имат тази една година и както виждаш, подкрепям всички вас. Дано и други майки в моето положение се присъединят към нас. Изобщо не ми е все едно какво ще стане с останалите. Разбирам, че ти е притеснено и съм зад теб, но мисля, че трябва да подкрепим и 'Деси' и останалите в нейното положение. Ти хем се гневиш, че в България всеки гледа собствения си интерес, хем в момента правиш същото  

# 23
  • Мнения: 9 973
Gydelichkova ,аз имам непрекъснат стаж от 2003г.(6г.) В момента съм по майчинство.Пак казвам,че не го правя за мен,разберете момичета най-после!!!!!!

# 24
  • Мнения: 501
Извиних се, че нападнах деси и тези като нея.
Аз бях редовна студентка и от септември 2008 съм задочна,защото реших, че искам дете. От тогава съм и на работа и се осигурявам. Осигурявам се на 300 лв.Не съм от тези които искат да "мамят" държавата, а просто да си гледам детето по- нормално.
Извинявам се на всички които са се почувствали обидени от мен.Дано да решат нещата така, че за всички да е добре.

# 25
  • Мнения: 9 973
zruncho,сега е по-добре.Ние искаме да помогнем!

# 26
  • Мнения: 136
`Деси`, въпросът е принципен, под теб имах предвид жените, които са бременни в 1-ви-2-ри месец.

zruncho, дано наистина се решат. Животът е толкова поскъпнал, че и 2000 лв. майчинство да взимаш, в един момент ще се окаже недостатъчно. Не искам да ги мисля тези майки, които ще трябва да разчитам на минималното майчинство, за да си изгледат децата...  Cry

# 27
  • Мнения: 9 973
току що ме нарекоха безмозъчна!Дали е основателно? Thinking

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
`Деси`, въпросът е принципен, под теб имах предвид жените, които са бременни в 1-ви-2-ри месец.
Да разбираме, че жените, бременни в 1-ви и 2-ри месец са по-малко важни от тези, бременни в 4-ти и 5-ти? Бъдещите им бебета са по-малко бебета и майките им по-малко се вълнуват как да ги отгледат от тези с по-напреднала бременност?

Проста математика ще ти покаже, че жените, бременни в 1-ви и 2-ри месец също не могат да се осигурят за повече от 6 месеца и ако нямат предишен осигурителен стаж, са в също толкова неприятно положение, колкото тези с регистрирана до прословутата дата 31.12. бременност.
Още ли смяташ, че твоето бебе е по-важно от техните?

# 29
  • Мнения: 245
може би да, деси защо не се замислиш по-добре
Момичета подкрешям ви с две ръце , макар и да не ме засяга , нямам проблем със стажа . Но има много майки които искат да си гледат децата малко по - спокоино , гласувам заради всички тях

Общи условия

Активация на акаунт