Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 9 762
Бихте ли ми казали след като се разбра за новите промени-по-точно изискванията за 12 месечен осигурителен стаж на бременните понастоящем,независимо кога са регистрирани какво направихте Вие които пишете против инициаторите на тази петиция или пък сдружението?Кой повдигна пръв въпроса - ние заинтересованите,които сме малка част,нали?

Ама изобщо не ми става ясно какво искаш да кажеш? За коя петиция и кое сдружение говориш?! newsm78
И какво значение има кой ПРЪВ е повдигнал въпроса?! Rolling Eyes
Апропо- кой въпрос по точно?!

# 181
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 851
Казвам веднага. Отиди в съседната тема и разгледай началото й.
Ще видиш, че там (след първите 10 страници на ах и ох) има доста хора, които даваха и идеи, и предложения, и корекции и - отбележи! - подкрепа на идеята по принцип (ако, хм, да видим - ставаше дума за всички бременни, а не за част? Каква неординарна идея...)
Предполагаемо, ако петицията беше законово издържана (потърси варианта на Синдарела дъ спай, която като юрист даде компетентно мнение и предложение), СНБМ може би щеше да вземе отношение също (нямам представа, т.к. не съм част от сдружението), но тъй като това не се случи и всякакви мнения и коментари, които не съответстваха на вътрешното усещане на авторите, не бяха взети предвид, то никаква стиковка не се получи.
Това вероятно отговаря на въпроса ти?

# 182
  • Мнения: 4 753
Като тръгнете да се излагате пак по телевизията, моля пуснете инфо, за да гледаме....    Peace

# 183
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 851
Моля, дръжте се прилично Peace

# 184
  • Мнения: 9 973
другата тема я заключиха,да видим сега има ли ефект и поука Whistling

# 185
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 851
Надявам се всички да са разбрали поуката от предната тема, без изключения,  `Деси`  Grinning
Знам, че ме разбра още първия път.

# 186
  • Мнения: 169
e kak няма да извикаме сиирджийки . първо вас ще алармираме  Joy
браво момичета , издърпахте темата на първа страница! хайде нема ме , не ме занимавайте с глупости повече, моля

# 187
  • Мнения: 9 973
да де ама си висиш горе в дясно  Wink



Момичета,от все сърце ви желая каузата ви да не е глас в пустиня,НО погледнете наоколо какво става-шивачи,перачи,учители,студенти,земеделци,полицаи....много станаха вече....на кой ли му пука  Tired

# 188
  • Мнения: 218
По-хубаво, да има повече недоволни ...явно ,че има защо ....
Все повече хора разбират, че не са просто данъкоплатци и електорат, а граждани, чиито глас може да бъде чут, а правата им защитени.

# 189
  • Мнения: 218
По-неблагоприятно третиране на жена, свързано с бременност или отпуск по майчинство, по смисъла на Директива 92/85/ЕИО представлява дискриминация по смисъла на настоящата директива.

# 190
  • Мнения: 4 753
По-неблагоприятно третиране на жена, свързано с бременност или отпуск по майчинство, по смисъла на Директива 92/85/ЕИО представлява дискриминация по смисъла на настоящата директива.

С други думи, всеки случай трябва да се гледа отделно, за да се прецени кое е по-благоприятно за въпросната бременна - това ли ти е искането??? Защо не го пише в Петицията???

# 191
  • Мнения: 218
20020923

Директива 2002/73/ЕО на Европейския парламент и на Съвета

# 192
  • Мнения: 189
ЛАРА честита коледа! Има ли някакво развитие на нещата? Hug

# 193
  • Мнения: 9 973
Честита Коледа и от мен!Как вървят нещата наистина?Какво следва от тук нататък?

# 194
  • Мнения: 218
Честита  Коледа
http://www.bgpetition.com/410-dni-i-ravnopostavenost-na-bremenni … maiki/page-1.html

Това е петиция за в момента бременните жени да влязат в заварено положение, тъй като се получава парадокса, че тези които ще раждат в началото на февруари ще са по изискванията на стария закон и ползите на новия, докато тези които ще раждат средата и края на февруари ще бъдат по новите промени. Получава се неравнопоставеност между настоящите бременни  и вече родилите в близките месеци. Моля подкрепете
Много от тях ще бъдат ощетени и няма да имат право на платено майчинство докато не натрупат 12 м. стаж и
ще получават помощи само от 100 лв.
Според статистиката засегнатите семейства ще са от 20 000- 30 000

Към опонентите :Замислете се в правотата на нашите искания

Общи условия

Активация на акаунт