с какво почиствате дома си?

  • 15 225
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Под - прахосмукачка. Ако има нещо покапано - микрофибърна кърпа, леко влажна.
Баня - обезмаслител на Меглио.
Мебели /не дървени/ - влажна микрофибърна кърпа.
Мебели /натурално дърво/ - фърничър полиш на Медикс.
Тоалетни чинии /само отвътре/ - Доместос.
Стъклокерамичен плот /в зависимост от замърсяването/ - препарат за прозорци, обезмаслител, Циф
Фурна - обезмаслител.

# 16
  • Мнения: 148
"Медикс"-за фурната,също и за паркета и прозорците.За теракота-"Мистър Пропър","Пронто" за дървени повърхности.За тоалетната-"Доместос" Peace

# 17
  • На село
  • Мнения: 873
Фрош крем - печка, кухненски плот и мивки.
Фрош за прозорци - прозорци, стъклена маса.
Фрош (универсален), Смак - теракот.
Паркет (естествен) - прахосмукачка + специален препарат за лак на водна основа.
Роли, Лекс, Медикс - баня, тоалетна.
Останалото - влажна микрофибърна кърпа.

# 18
  • В море от любов
  • Мнения: 519
Да добавя и BIO STEIN, това е този прословутия дето го рекламират, но наистина хубаво чисти, а сребърните ми прибори и чаши стават направо като нови Crazy

# 19
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Фрош крем - печка, кухненски плот и мивки.
Фрош за прозорци - прозорци, стъклена маса.
Фрош (универсален), Смак - теракот.
Паркет (естествен) - прахосмукачка + специален препарат за лак на водна основа.
Роли, Лекс, Медикс - баня, тоалетна.
Останалото - влажна микрофибърна кърпа.



С  какъв по точно препарат почистваш паркета? И моя е лакиран с лак на водна основа,та затова питам















# 20
  • На село
  • Мнения: 873
Фрош крем - печка, кухненски плот и мивки.
Фрош за прозорци - прозорци, стъклена маса.
Фрош (универсален), Смак - теракот.
Паркет (естествен) - прахосмукачка + специален препарат за лак на водна основа.
Роли, Лекс, Медикс - баня, тоалетна.
Останалото - влажна микрофибърна кърпа.



С  какъв по точно препарат почистваш паркета? И моя е лакиран с лак на водна основа,та затова питам



Bona X - такъв е и лака.

# 21
  • Мнения: 215
Какъвто и препарат да си купиш, за да почиства добре се иска здраво търкане. Такива дето намазваш, изчакваш и забърсваш са повече рекламен трик. Мое мнение-не го налагам а го споделям   bouquet

# 22
  • Мнения: 3 456
Ламинат- Пронто .
Теракота- Мистър Пропър.

# 23
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Какъвто и препарат да си купиш, за да почиства добре се иска здраво търкане. Такива дето намазваш, изчакваш и забърсваш са повече рекламен трик. Мое мнение-не го налагам а го споделям   bouquet
и редовно чистене. Ако се мие поне веднъж на 2 дни тогава няма да са необходими толкова агресивни препарати и толкова търкане. Естествено говоря за подовете и мебелите, кухненският плот и печката само докато засъхне петното нямат нужда от търкане, а банята- там винаги се събира по фугите, дори и 2 пъте седмично да се чисти, но мен ме мързи и не съм чак такава чистница

# 24
  • Мнения: 1 844
благодаря ви,момичета,за съветите.взех някои от препоръчаните препарати и наистина съм доволна.
освен това купих и спрей на астониш за сухо пране на дамаски и килими.препоръчвам ви го горещо!

# 25
  • Мнения: 3 376
Открих невероятен препарат.

Универсален е,органичен и наистина чисти превъзходно!
Даже ми харесва повече от Фрош-а.

Името му е LOC,взех си го от дистрибутор и наистина ви го препоръчвам Peace

# 26
Любим и неспоменат до тук препарат AMMONIACA PROFUMATA чистя с него всичко освен варовикови отлагания - врати, прозорци/стъклата за основната мръсотия/ бяла и черна техника, латекс, дамаски,ЛПДЧ,пластмасови и метални части, ел. ключове и контакти - абе за каквото се сетите. Намирам го само в Бриколаж на щанда за битова химия на най-долният рафт.Струва около два лева за литър. Naughty

# 27
  • Мнения: 4 401
Нелка,а това не мирише ли гадничко?
теракоти,фаянс,гранитогрес-доместос и белина купуваме от тубите за в хотели ,че много отива.
Дивани,фотьойли,легла-всичко е със специални калъфи ,които пера в пералнята много често  Grinning,защото малката постоянно снове с нещо за ядене.
килимите с прахосмукачка и два пъти годишно ги пера -имам огромна тераса с навес не е проблем.
Дървото с медикс за дърво.

# 28
  • Мнения: 9 184
Медикс във всичките му разно-видове ни Циф за печката

# 29
  • Мнения: 1 305
Предимно използвам  Емсал, Доместос, Циф, Азакс и микрофибърни кърпи както за пода така и за обиране на праха по мебелите. За сега съм доволна но гледам доста хвалите и Фрош мисля да взема да го пробвам

Общи условия

Активация на акаунт