Отговори
# 15
  • Мнения: 517
Абе и а3 съм тук ама 3а малко и после пак сте си легна  Grinning Wink

# 16
  • UK
  • Мнения: 3 959
Хей, пийпъл. Simple Smile Тъкмо се връщам от форумски коледен купон и беше страхотно. Реших да се запиша и отивам да махам грима, че съм заприличала на... Хм, ами, на Анет Луизан. Не можах да се сетя по подходящо определение, не е Ейми Уайнхаус, обикновено като нея съм докато се гримирам. Сега очите ми са неестествено огромни, имам една любима актриса със същите очи, ама нея не съм я виждала с толкова грим. Мразя да си махам грина, но купона си заслужаваше. Затворихме три заведения, като едното преди това го отвориха специално за нас. Пяхме в караоке, изобщо, пълна програма. Много готино. Simple Smile

# 17
  • Германия
  • Мнения: 111
ВСеки гражданин на ЕС има право да си се разхожда в ЕС, колкото си поиска.Според европейските разпоредби. Имаш право да си пребиваваш тук и без да го имаш този документ, понеже документа удостоверява правото ти, а не го регламентира. Тоест право да пребиваваш съществува независимо от несъществуването на документ. Този документ е извадка от закона FreizügG за незапознатите с него. Тоест , както ти казах в скайпа , кажи им на тия от кранкенкасето по телефона, че БГ е страна от ЕС, ако пак ти искат документ, тогава се засилвай към лелката.
 Регистрацията е нещо , което се регламентира от съвсем друг закон. В случая Meldegesetz.



 Peace Peace Peace
Риенска,
виждам че си запозната с проблематиката. Дали случайно знаеш че от 2009 година придружаващите половинките си, който имат разрешение за работа също имат право да работят в Германия. Въпросът ми е по-скоро дали трябва да се извади някакъв документ и къде да го вадя.
Приятна седмица на всички.  bouquet  bouquet  bouquet

# 18
  • Мнения: 945
Добро ви утро

Пепеляшке, шоколадът ти е станал на топчета или zащото много си го нагряла или пък по някакъв начин е попаднала вода в него. Аz таzи година спретнах 7 вида сладки zа Коледа, като и свекървата помага.  Mr. Green Сега ще можа да раzкаzва как е правила сладки на снаха си.

И да ви кажа нещо на ушенце... Vorfreude ist die beste Freude: След 3 часа идва таксито zа свекъра и свекървата и те си тръгват  Wink. Ура, скоро ще има спокойствие в къщи...

# 19
  • Мнения: 3 521
Хей, пийпъл. Simple Smile Тъкмо се връщам от форумски коледен купон и беше страхотно. Реших да се запиша и отивам да махам грима, че съм заприличала на... Хм, ами, на Анет Луизан. Не можах да се сетя по подходящо определение, не е Ейми Уайнхаус, обикновено като нея съм докато се гримирам. Сега очите ми са неестествено огромни, имам една любима актриса със същите очи, ама нея не съм я виждала с толкова грим. Мразя да си махам грина, но купона си заслужаваше. Затворихме три заведения, като едното преди това го отвориха специално за нас. Пяхме в караоке, изобщо, пълна програма. Много готино. Simple Smile

Снимки, моме, снимки?!

# 20
  • Мнения: 1 091
Добро утро!

Честито на новоизлюпените мами! Да са ви живи и здрави рожбичките и много да ви радват!

Гери, честито и на теб скорошно спокойствие! Laughing

Каква е официалната религия тук? В събота бяхме на коледното тържество от ДГ, което се проведе в църквата. Но с мъжа ми не можахме да разберем каква е точно. А иначе сме много горди с каката, защото само след един месец на ДГ, взе участие и отговори на един въпрос, с което шашна всички съселяни.  Grinning Аз дори въпроса не разбрах, но казаха, че отговорила вярно. Май скоро тя ще ме учи на немски. Embarassed

# 21
  • Мнения: 7 605
А де, снимки?  Flutter

Гери, zавиждам благородно  Whistling Whistling

Ние днес Ша ходим във Вертхайм в аутлет селото  Tired Как не ми се ходи в тоzи студ......  Tired

4естит рожден ден на Марк Риенов   bouquet  Да полу4ава много подаръци и много да го слуШат   bouquet Лили, весел праzник  Party

# 22
  • Мнения: 3 880
Добро утро в новата тема Simple Smile
МГМ, и аз да напомня за снимчиците Wink

смг, най-вероятно ще са католици, но дай пак малко отличителни белези Simple Smile

Шанс, ето и на теб обещаните снимки, слагай греяното вино Wink.
Концентрирах се повече върху покривите, защото по ниското просто нямаше как да снимам- невероятна навалица ooooh!.
Имам конструктивно предложение във връзка с коледните базари, но не знам къде да го предложа и дали ще ми го приемат Laughing в първия и третия уикенд да се разрешава посещение само на хората, чиито имена започват с А до М, а през другите два уикенда останалите с N до Z Mr. Green само така може да се отвори малко място, иначе не е човешко направо. Този път нито пих нещо там, нито ядох, само на детето едни бадеми взех и бегом по по-неоживените места. Ако трябваше да се редя на опашка за вино съвсем щяха да ме смачкат ooooh!

Ядосаха ме сега тези от Musikschule-то  Close Леа ходи в понеделник следобяд на Musikalische Früherziehung, по един час, като естествено през училищните ваканции и те имат ваканция. До тук добре, само че когато госпожата се разболее няма заместник и няма наваксване- само в случай, че е липсвала повече от 2 последователни пъти. Аз това го знаех и се разписах под този договор, да ама от къде да съм знаела, че тази е болнава натура и през седмица е в болнични Close Мислех си, голяма работа, ще се разболее един-два пъти в годината, ама ето току-що пак ми се обадиха (за трети път през последните 6-7 седмици), че е болна. Тя едва ли се е разболяла нарочно, но пък и на нас си ни взимат паричките всеки месец, да не говорим, че и детето се радва всеки понеделник, а аз пак трябва да й кажа- няма да ходиш. От другата седмица пак ще почнат ваканциите и ще чакаме пак по някое време догодина да започне и ще се молим Господ здраве да й дава, че да я виждаме по-често Confused.
Извинявайте, че ви занимавам с моите глупости, но ме хвана яд и реших да пусна малко пара, а в момента само вие сте ми под ръка Wink

# 23
  • Мнения: 1 190
Биба благодаря ти Grinning

# 24
  • Мнения: 3 521
Честит празник на Риеновият Марк. Колко го чакахме, а вече си е голям човек! Наздраве.  bouquet

smg - Уикипедия казва, че няма такова нещо като официална религия. Има преобладаваща - http://de.wikipedia.org/wiki/Religionen_in_Deutschland Общо взето рк и ев са на на една маса. Ние сме 0,07%  Laughing

Бибе, доста неприятно. За съжаление поне на мен не ми хрумва някое адекватно решение  Confused

В петък имаше новогодишно тържество в групата на Симона. Едно дете беше неособено здраво и повърна в Kuschelecke върху 2-3 други, познайте от 3 пъти кое!?  Crazy
Това Айше ще го скалпирам.

# 25
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 676
Бибе, много ти е готино джуджето, а на креслото както е легнала с тази красива рокля е като Спящата красавица. Да ти е жива и здрава Hug
Риенски, да ти е жив и здрав малкия сладур! Много да те слуша и да расте весел и безгрижен!   bouquet

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
... В случая Meldegesetz.

Иначе, Асе, ще те глобя някой ден едно мохито. Laughing Мъжът , фен на тежките торти , ме накара да направя онази с кувертюра. Твоята я оставям за петък за мамите от групата.

Риенски, честит рожден ден на Марк Hug
днес навих будилника да ходя при каката, но спах до сега.
навита съм на мохито, вчера пих зомби... още изглеждам като името на коктейла и без грим  hahaha

на онези от КК ще им предам, че съм гражданин на ЕС, ама да не ме погнат сега от Ausländerbehörde, че 1 месец не съм се мелднала? по този Meldegesetz...
утре трябва да ида Whistling

за тортата - после се сетих, че имам и рецепта по за немския вкус ooooh!
моят мъж яде каквато направя и не мрънка, защото правя 1 път в годината Mr. Green

Сърф, много зле е това Айше Confused
не можеш ли да я изклюкаш на Югендамт?

# 27
  • Мнения: 3 880
Риен, да ти жив и здрав младежът  bouquet

Сърф, ама ти още ли не си навряла на Айшето главата в тоалетната? И какво й беше обяснението този път? Че то така си си повръща от рождение и няма място за притеснение? Close

А за моят "проблем" наистина няма решение и аз си го знам, ама споделен яд- половин яд Laughing Даже и на кюндигунг нямаме право до края на учебната годината, т.е. аз може и да прекратя договора, но съм задължена да си плащам до края му Rolling Eyes Майтапчии. Ама ще ми е за урок при избора на следващите мероприятия и занимания. Може и да си искам първо бележка от личния доктор на даскалицата дали боледува често и тогава ще се съгласявам Wink.
Единственото, което мога да направя е да я здъфча нея при следващата ни среща, обаче ако я видите каква божа кравичка е, просто сърце не ми дава, а и не съм от онези каращите се персони Embarassed Ха дано на някоя друга по-нахакана майка да й е свършило търпението Simple Smile

Гея, мерси Simple Smile Тази рокля я купих уж за карнавала, но тя я откри в моя гардероб и нямаше как да откажа да се пофръцка с нея из къщи предварително. От мерак чак заспа каталясала в движение Laughing

# 28
  • Мнения: 3 521
И какво й беше обяснението този път?

Обяснение нямаше. Но пък имаше критика, че Сааб е ял явно салам(свински) и за това повръща. От къде го е намерил тоя салам обаче няма логично обяснение. И изобщо дали е било салам. Не съм се заглеждала.
Просто си прибрах детето(тя преди това вече се беше разпротестирала и облякла, защото искаха с приятелката и да ги водим на въртележките), отбелязах на висок глас, че ако само аз и още 3ма родители си мелим нещата очевидно няма да претърпят промяна и си излязох. Нямам сили да движа света на раменете си. Г-да останалите възмутени също могат да се поорганизират. Confused


Спящата краставичка е много сладка Laughing Laughing Laughing

# 29
  • Мнения: 3 880
Нямам сили да движа света на раменете си.
Правилно, особено когато едното е леко ранено Wink

Тези 2 снимки добре, че вчера ги качих там, че поне те се запазиха, а бяха цяла серия Sad Вчера се захванах да сортирам и подреждам снимки, от 3 харддиска и още 4 карти събирах, прехвърлях, подреждах, защото от няколко месеца ги бях позанемарила и от цялото копиране 4-5 дена изчезнаха безследно Sad Снощи до 1:30 съм ги търсила с ловджийско куче, търсачки, 3 програми за търсене на изтрити файлове. Към половината ги възстанових, но някои така и не намерих Sad Не са много важни, но като ми изчезнат и ми стават гадно. Добре че в сайта са по-подредени от мен, та поне няколко си върнах и от тях Simple Smile

Последна редакция: пн, 15 дек 2008, 13:03 от Biba Sparrow

Общи условия

Активация на акаунт