За възглавницата???

  • 1 710
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 946
И дъщеря ми спи от както сме и в къщи на възглавничка,много тънка  Peace

  Peace

# 16
  • Мнения: 1 420
Дъщеря ми спи на голяма възгланица, като тези, които ползваме и ние откакто навърши 10 месеца. Дори понякога заспива и с 2. Не виждам какъв е проблема  Peace

# 17
  • Мнения: 2 959
...кога мога да слагам бебчо да спи на възглавничка...
Голямата дъщеря все още си спи без такова "съоръжение", а малката тъй като спи при мен просто няма избор, защото аз също спя без възглавница. Така че, Кипронка82 избора за начина на спане на сладура Наско зависят изцяло от Теб.

# 18
  • Мнения: 264
От самото начало синът ми спи на много тънка възглавница.
Peace

# 19
  • Мнения: 80
Благодаря на всички за отговорите  bouquet И както е написала Kalida ще реша сама, но поне видях доста мнения и така съм по информирана,благодарение  на вас всички,които се отзовавате да споделите при вас как е Wink

# 20
  • Мнения: 62
И на двете си деца съм слагала възглавница! Първият път защото не знаех, че не  е добре такава да се използва, а сега с малката понеже много повръща след като хапне педиатърката ми препоръча да и слагам.

# 21
  • Мнения: 559
На година и половина някъде малката се премести на единично легло и тогава и сложих и много тънка възглавница  Peace

# 22
  • Мнения: 1 484
На  моя  син  му  сложих  когато   беше  на  2  месеца,сама  си  я  правих.

# 23
  • Мнения: 544
От първият ден в нас и двете спяха на възглавница

И при нас.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 121
Не виждам какъв е проблема  Peace

питай ортопед какъв може да е проблема когато малко бебе спи с възглавница....

Чисто анатомично главата на бебета е по-голяма и те нямат нужда от възглавница, с нея най много да получат някое изкривяване, особено ако е по-висока.
След годинка повече почват да се развиват раменете, да стават по-широки осезаемо то главата и когато бебето спи настрани се изкривява гръбнака в зоната на врата...като с ниска възглавничка (колкото е разтоянието от рамото до главата) се компенсира разликата и гръбнака си седи в права линия....
за това и много деца около годинка спящи без възглавница помчват да спят по корем, защото почва да им сатава неудобно.....за това и под годинка нямат нужда от такава и по-точно може да навреди.

И още една причина - поне до годинка възглавници не се препоръчват заради риска от СВДС

# 25
  • Мнения: 805
След годинка започнах да слагам една много тъничка, направо символична...

# 26
  • Мнения: 1 428
Слагах дъщеря си на възглавничка от самото начало.Но като порасна малко започна да я маха.И сега спи без нея.

# 27
  • Мнения: 2 090
След годинка...най-рано.
Почти на две детето ми започна да спи на възглавница smile3524

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Възглавница сложих на 2г,но реално спи на нея от около 1 месец.

# 29
  • Мнения: 6 274
Все още не съм сложила и не мисля скоро да му слагам...

Общи условия

Активация на акаунт