СПОНТАНЕН АБОРТ/ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ

  • 87 517
  • 851
  •   1
Отговори
# 15
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Хоупче Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 1 699
Мила Хоуп и аз се чувствам като теб за жалост. Нашите приятели  бяха решили да ходим на планина за празниците и аз изпаднах в ужас.Много искам да се откъсна за малко от тук но лошите мисли са с мен и вече не смея да си правя планове за повече от седмица  Cry

# 17
  • Мнения: 1 862
Чета ли чета и просто не знам какво да правя..... Едната ми оцеляла тръба е с пластика - толкова ни е малък шанса..... А още една извънматочна ще ме убие... А щом и при in vitro има вероятност за извънматочна .... просто не знам.... ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 715
Дано скоро тази тема ве4е не съществува Hug

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Чета ли чета и просто не знам какво да правя..... Едната ми оцеляла тръба е с пластика - толкова ни е малък шанса..... А още една извънматочна ще ме убие... А щом и при in vitro има вероятност за извънматочна .... просто не знам.... ooooh!
Ако се решиш категорично на инвитро, помисли за махане на тръбата предварително. Така няма да има начин да стане извънматочна, но и както се сещаш се отказваш за естествено забременяване. Труден въпрос, зависи как е тръбата ти. Правила ли си някакъв тест за проходимост след пластиката?

# 20
Здравейте отново мили момичета!
Моята трагична история продължава! Пиша, защото искам да споделя с някой и евентуално да получа съвет!
Кървенето, което получих се оказа спукан имплантант и на прегледа се видя, че има някакви остатъци от бременност в матката! Доктора ми спря всички лекарства, които ми беше изписал за задържане и ми каза, че ако до няколко дена не изхвърля остатъците под формата на силно кървене и съсиреци ще се наложи кюретаж! Аз естествено бях съсипана , всички бихте ме разбрали, но за жалост историята не свършва до тук. Бяхме се разбрали с лекаря вчера сутринта да си направя тест за бременност и да отида да ме прегледа. Сутринта си направих теста и за моя огромна изненада още при капването на урината в прозорчето на линийката блеснаха две ясно изразени две черти, като втората се появи дори по-бързо от първата! Аз изпаднах в ужас и веднага отидох при лекаря, за да ми даде някакво обяснение! Той ме преглежда с вътрешен и външен видеозон в рамките на може би половин час и неможа да види абсолютно нищо, нито в матката, нито извън нея! Каза ми да си направя още два теста и пак да отида на преглед! Тестовете отново бяха на 100% положителни и в момента има някакво съмнение за извънматочна бременност! Според доктора със сигурност има оплодена яйцеклетка, но има някаква, макар и изключително минимална възможност тази яцеклетка до няколко дена да достигне до матката и да си намери среда за развитие!Това е и естествено, на което се надявам, но ако е извънматочна бременност незнам как ще приживея за две седмици спонтанен аборт и операция!
Момичета, кажете ми дали сте срещали подобен случай, защото вече започвам да се побърквам и наистина незнам какво да си мисля!
Доктора ми каза, че за цялата му 25-годишна кариера е виждал два подобни случая, единия от които е завършил със здраво бебе в деветия месец. Днес пак си направих тест и пак беше видимо и затвърждаващо положителен!
Наистина съм се побъркала и през главата ми минават всякакви мисли, но преди всичко вярвам, че по Коледа се случват чудеса и искрено се надявам всичко да има добър край!
Отново се извинявам за дългия пост, но емоцийте ми започват да надделяват над здравия разум и се чувствам малко по-добре когато споделям! Благодаря предварително за разбирането!
Весели празници на всички и дано постовете в тази тема намалеят драстично!  bouquet

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Мила, направи си кръвен тест! Защо се моткаш с лентички при това положение? Кръвен тест през 48 часа дава най-ясна картина, няма да се уморя да го повтарям. И ако съмнежите за извънматочна се потвърдят, не чакай, а търси начин за лапароскопия. Възстановяването е в пъти по-бързо и леко.
Стискам ти палци да се окаже нормална бременност  Praynig

# 22
  • Мнения: 1 862
svetli   Януари ще правим теста за проходимост.... Моля се на Господ за чудо!!! Но наистина си права, че може би ще е по - добре да я махна ако се окаже  ooooh!....

# 23
  • Мнения: 1 862
Мила, направи си кръвен тест! Защо се моткаш с лентички при това положение? Кръвен тест през 48 часа дава най-ясна картина, няма да се уморя да го повтарям. ......
Това е правилният отговор!!!  Hug Успех!

# 24
  • Мнения: 66
Здравейте!Аз имам зад гърба си две извънматочни бременности,един опит ин витро на стимулиран цикъл и един трансфер на замразени ембриони.Преди месец ми правиха лапароскопия за отстраняване на хидросалпингс .Надявам се до месец -два да стартира моят нов ин витро опит,нямам търпение вече.Желая на всички весели празници и много поводи за усмивки!

# 25
  • Мнения: 115
Мила  lady_mayana   още миналата седмица ти казах да си направиш кръвен тест. Не знам защо още се бавиш при това положение. Не мога да го разбера аз този твоя лекар. Когато теста става все по-положителен вече трябва в матката да се вижда нещо или поне тя да е  с променена лигавица. Сигурна ли си в способностите на доктора, защо не потърси второ мнение. Надявам се всичко да е с добър край, но не дей да отлагаш и да разчиташ само на твоя доктор направи кръвен тест още днес

# 26
  • Мнения: 1 862
Едно въпросче: Теста за проходимост на 100% ли е верен?  Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 1 220
lady_mayana, според мен потърси второ мнение и то бързо. При моя позната и нейната  докторка нищо не виждаше  и тя си чакаше да го изхвърли спонтанно. Освен, че през цялото време имаше леко кървене и кафеникаво зацапвани, се появиха и болки. При прегледа на втория доктор се откри ембрион в тръбата със сърдечна дейност отговарящ на 7г.с. . За щастие и спасиха тръбата, което е голям късмет. Тя имаше положителни тестове, а да не говорим, че прави и два кръвни. Бебето просто си е било там и се е развивало. Казвам ти това не за да те плаша и да ти убивам надеждата, че се случват чудеса, а за да си информирана какво може да стане .Така че хубаво се погрижи за себе си и не оставяй нещата на случайността, все пак докторите са хора и те грешат.

# 28
  • Мнения: 66
При мен втората извънматочна бременност протече при абсолютно идентичен начин на този,който е описала lannа  за приятелката си.Моят съвет е своевременно да потърсиш второ лекарско мнение.Дано всичко е наред и след девет месеца да гушнеш едно сладко бебче!Желая ти късмет!

# 29
  • Мнения: 64
 lady_mayana  не губи време...момичетата са те посъветвали правилно

Общи условия

Активация на акаунт