Руло стеафани как?

  • 4 916
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • космополитно
  • Мнения: 941
Правя го по същия начин само преди печене намазвам със съвсем леко разбит /по-скоро разбъркан/ белтък - така не се пука при печенето.

Наскоро бях на същата вълна и търсих подобна тема. Като не открих импровизирах и единствения съвет дошъл от вън бе за намазването с белтък. Рулото ми стана успешно от първия път-и вкусно и стегнато ненапукано! Оформих го с ръце без никакви допълнителни приспособления...
Изпече се за 30 мин във фурната на 4.

# 16
  • Мнения: 248
Записвам се да следа темата, че и на мен нещо все не ми се получава пустото руло! newsm78

# 17
  • Мнения: 247
Точната рецепта е тази:
1 кг кайма
1 кафяна чаша галета или изцеден хляб
1 глава лук настъргана на ренде
1 чаена лъжичка сол
За плънката:
2 кисели краставички
2 полусварени моркова
2 яйца сварени
галета за поръсване и по желание 50 грама кашкавал /аз не слагам кашкавал/

1.Омесват се продуктите за каймата и се оставя да престои 10 минути.
През това време морковите се варят в подсолена вода и яйцата се нарязват на четвъртинки.
2.Разстила се каймата върху лист домакинско фолио. Дебелината на  разстланата кайма да е около 1 см. Подреждат се в единия край морковите, после яйцата и киселите краставички.
Навива се рулото върху страната , на която е затворено.  Поръсва се с галета. Поставя се в тавичка за печене.
3.В тавата се наливат 2 пръста вода и 1 супена лъжица олио.
Пече се 45-50 минути в предварително загрята фурна на 180 градуса.
4.10 минути преди да се извади от фурната:
Поръсва се с кашкавал и се пече още 10 минути.

# 18
  • Мнения: 487
Още веднъж благодаря момичета, благодарение на вас се справих!  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 408
Сварявам яйцата(5),омесвам каймата с подправки+1 яйце ,филия мокър хляб.2 Сварени моркови,2 кисели краставички,200гр гъби,грах.Върху мокра кърпа(или фолио)  се разстила каймата.В единия край се нарежда плънката и се увива на руло.От горе се поръсва с галета.пече се в силно загрята фурна.аз сервирам с чеснов сос или сос бешамел.
а това е начина на свеки:
една тарелка кюфтета,охладени-10 броя
сварени яйца-5 или 10,зависи колко са големи яйцата и кюфтетата
така ги пече и сервира с гъбен сос.

# 20
  • Мнения: 90
Кайма замесвам като за кюфтета, варя 2 яйца и завивам каймата като руло. Поръсвам с кашкавал или топено сирене 5 мин. преди да стане готово

# 21
  • Мнения: 1 195
подобно на това е и моето руло Peace

 Peace

# 22
Хубаво е накрая за завършек да полеете рулото с гореща мазнина. Или да го намажете с разбит белтък на сняг преди да гоизпечете.
Или ако не можете да го направите, супер много се притеснявате дали ще стане.
Опитайте следното разместване на пластовете.
Каймата оформете в омазнена тава в формата на гнезда големи макс. 15см.
В тях сложете нарязаните на кубчета или жулиени моркови и кисели караставички. (Да не забравите да бланширате морковите и киселите краставички не се балншират!)
Поставете в гореща фурна за 5 мин да побелее каймата и да се сготви леко. После извадете и чукнете по яйце в гнездото.
Накрая преди да е готово поръсете с настърган кашкавал.
Ако каймата е телешка и искате съвсем да объркате нещата, резултата да е коренно различен.
Добавете къри (много къри, по ваш вкус) и царевица.
В каймата трябва да има галета или накиснат, изцеден от водата хляб, яйца и не прекалявайте с тези съставки.

# 23
  • Мнения: 27 524
Аз го правя така  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 6 390
днес ще правя премиера на това ядене ... ще пробвам тази рецепта
да видим какво ще каже домочадието довечера...

# 25
  • София
  • Мнения: 117
Мерси много за темата,че тези дни исках да направя Руло Стефани и си припомних!  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 906
В каймата слагам чубрица, черен пипер, кимион, яйце и галета. Разстилам на найлонов плик и отгоре слагам цели сварени яйжа, тънки извички кисели краставички, замразени грах и моркови на кубчета и навивам. Намазвам с белтък и запичам. Малко преди да стане готово рендосвам обилно кашкавал.

# 27
  • Мнения: 940

И аз днес го направих така. Като разтелих каймата, намазах с кетчуп и горчица и соев сос. После плънка, в нея сложих и малко каперси.

# 28
  • Мнения: 6 390
ох...
изгорих си рулото, залепи ми се за фолиото ... явно ми е силна фурната ... 200 С май беше много  Rolling Eyes
на нищо не прилича съответно рулото, довечера ще видиме на вкус дали ще ми го одобрят ...
май за пръв и последен път руло стефани  Rolling Eyes

дайте идея за нещо вкусно с кайма, без мусака и скара ...

# 29
  • Мнения: 123
Ако правя кюфтета или руло "Стефани" с телешка кайма слагам двойно повече яйца.
Чудесно се получава при рулото "Стефани" ,ако към плънката се прибави и кашкавал.

Общи условия

Активация на акаунт