мога ли да давам цитрусови плодове на 11 месечно бебе?

  • 23 397
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз цитрусите ги въведох сравнително рано,малко преди годинка,но първо сокове и повече пробно да видя как ги понася.Вече като плодове и по-големи количества от тях яде от есента,не съм вярвала и че ще иска лимони,но много ги обича  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 263
В Гърция се пропоръчва даването на портокал след 6 месец, но в комбинация с други плодове- прави се пюре от 1 круша, 1/2 ябълка, 1/2 банан и сока на 1/2 портокал.
Аз дадох сок от портокал след първата година.   

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Можеш да даваш

# 18
  • BG
  • Мнения: 1 900
Защо да не може,може разбира се.

# 19
  • Мнения: 9 483
В Гърция се пропоръчва даването на портокал след 6 месец, но в комбинация с други плодове- прави се пюре от 1 круша, 1/2 ябълка, 1/2 банан и сока на 1/2 портокал.
Аз дадох сок от портокал след първата година.   
Да, но това се отнася за гърците /в случая/ Peace
Цитрусите не са "наш, роден плод" /демек не се е консумирал поколения назад/-именно поради тази причина въвеждането им  става постепенно и след определена възраст.

# 20
  • Мнения: 2 960
аз започнах да давам след годинката Peace

# 21
  • Сливен
  • Мнения: 894
аз започнах да давам след годинката Peace
и аз така Peace

# 22
  • Мнения: 155
Моята бебка много си пада по киселко Mr. Green Цитруси въведох в 7-8ми месец и сега в на 9 ме гони с проходилката да й давам късчета мандарина. Въведи внимателно и по мъничко! Започна се с лимоново резенче, с което й натривах венците, когато нищо друго не помагаше за бoлката от растящите зъбки.  Но все пак детето ми яде всичко и в рода ни няма никакви алергии. Thinking

Последна редакция: ср, 17 дек 2008, 15:30 от mamaVladi

# 23
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми е на девет месеца и й давам цитрусови плодове. Педиатърът ми каза че няма проблем и честно казано на детето му харесват.

# 24
  • Мнения: 528
Аз давам откакто навърши 1 годинка  Peace

# 25
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
И аз съм чувала че се дават след 1г.,но бебка с удоволствие хапва мандарини.Засега няма проблем,дано и занапред е така

# 26
  • Мнения: 560
По принцип и аз знам че цитрусови плодове се дават след 1г., особенно на алергични деца, каквата е моята дъщеря.Но аз се престраших и сега и правя най различни фрешове като слагам портокал, манадарина, лимон , иначе за пюрета и сокова -ананас, банана, киви и каквото се сетя. На млаката много и харесват и сега вече не иска пюрета от ябълка, круша ,праскова и тн. а само от цитросови плодове.А за фрешовете да не говорим, че като и направя едно шише от 125мл го изпива за минута. Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Можеш

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Цитрусите се дават след годинката. Изчакай един два месеца.

# 29
  • Мнения: 2 334
Аз мисля че е най добре да се дават цитруси след 1-та  годинка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт