Какво мислите за противозачатъчните?

  • 9 937
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 110
Пия от 14години противозачатъчни. Помогнаха ми да регулирам цикъла си,защото ми беше много нередовен и обилен. Съответно спрях да страдам от анемия. Помогнаха ми да предвидя /планувам/ бременностите си.Мисля ,че малко ми се увеличиха гърдите.  Отразяват се добре на косата и кожата .  Не се напълнява ,това не е вярно.
Противозачатъчни обаче доколкото знам не бива да се пият от жени пушещи над 35г. и задължително се изписват от лекар гинеколог. Той прави изследваня на хормоните и ти предписва кои хапчета са добри за теб.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И преди и след раждането съм пила Логест.
Но след около година и половина прием, започнах да получавам отоци по краката, ръцете и лицето. Спрях ги и за десетина дни минаха. Докато пиех хапчетата чувствах напрежение в гърдите, не болка, но неприятно усещане /уви, без да се отрази на размера им/. Други странични ефекти не съм имала.

# 17
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Категорично сам против противозачатъчните поради много им странични ефекти.Много мога да говоря по темата,но ще го запазя за друг път когато имам повече време да пиша.

# 18
  • Мнения: 156
Аз съм против противозачатъчните.
Знам, че съвременните са пречистени, но все пак са си на хормонална основа.
Аз съм за презерватива.
Peace Такова е и моето мнение.
и моето Peace

# 19
  • Мнения: 1 495
Аз съм ЗА оралните контрацептиви . Пия вече втора година Ясмин , предписани ми от лекар . Чувствам се прекрасно с тях , абсолютно нищо нередно не съм забелязвала да се случва с мен. Е , може да се каже , че сякаш съм малко по - нервна , по - раздразнителна , но като се замисли човек не е задължително да е от хапчетата . Все пак те не са оправдание за всичките ни болежки  Grinning. Макар и да говорим за хормони , които си оказват влияние и на настроението . Единствено ме притеснява това , че в близко бъдеще правим планове за деца вече и казват , че след спирането на ОК или става много лесно или много трудно , но разбира се в твоя случай от тази гледна точка няма да има проблем . Не знам , както си решиш , има и други алтернативи - спирала например. Не знам , някои жени са доста доволни от нея , аз лично не знам като родя дали няма да мина на този вариант , макар в началото да има опасност от кървене, дискомфорт , възпаление .

Последна редакция: вт, 24 фев 2009, 14:33 от Elizabett

# 20
  • Мнения: 2 110
И мойте са Ясмин. Не се притеснявай за забременяване. Даже като ги спреш е много по-лесно .

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
 Извинявам се, че ползвам темата, но искам да попитам някой ползвал ли е Фарматекс - таблетка, която се слага във влагалището непосредствено, 5 или 10 мин. преди самия акт? Някакви отзиви?Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 110
Аз ги  ползвах докато кърмя.При тях трябва много точно да се спазват инструкциите. Към свещичките  от същата серия има и интимен душ-гел . Трябва само него да ползваш нищо друго ,защото можеш да промениш/нарушиш  действието им и да  нямат предпазващият ефект. Прочети хубаво приложената листовка.
Аз останах доволна  !

# 23
  • Мнения: 4 784
Аз съм против противозачатъчните, ЗА презерватива.
Ако обаче мъжът ти не е склонен да ползвате презерватив, определено залагай на хапчетата.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 006
За мен оралните контрацептиви не са добър избор. След изследвания ми беше предписан Логест. Страничните ефекти бяха, че за една година качих 6 кг без да променям начина си на живот и на хранене. Гадеше ми се непрекъснато и бях изнервена без самата аз да разбера защо.
Спрях хапчетата, върнах си без диета старите килограми и се почуствах отново човек. Понеже съм привърженик на съвременната медицина реших да пробвам с друг препарат. Да ама не! След консултация с друг лекар почнах Ясмин. Близо четири месеца имах зацапване между двата цикъла. Така сумарно ми се събираха около 7 дни месечно без превръзки.  Close Освен това почнаха да ми отичат краката.  Накрая ми писна и престанах да ги пия.
Вече родих и мисля да си сложа спирала. Ако може някой да сподели (може и на лични) плюсовете и минусите в своя случай ще съм благодарна.

# 25
  • Мнения: 3 830
Категорично сам против противозачатъчните поради много им странични ефекти.Много мога да говоря по темата,но ще го запазя за друг път когато имам повече време да пиша.

Аз съм против противозачатъчните, ЗА презерватива.
Ако обаче мъжът ти не е склонен да ползвате презерватив, определено залагай на хапчетата.

И аз съм против, предпочитам презервативите.
Имат много странични ефекти противозачатъчните. Говорила съм с неколцина лекари, професори и всичките имаха едно и също мнение, че е по-добре без тях и по-добре да се избере друг метод за контрацепция. Хапчета са, химия, боклуци. И без това сме непрекъснато заобиколени с отрови, та и с такива неща да си тормозя организма. И без друго не му е лесно  Laughing

# 26
  • Мнения: 157
 Всяка жена трябва да прецени за себе си/ и с помощта на лекар, разбира се/ съотношението полза-вреда.
В нашата двойка така се получи, че презервативите не бяха методът. Аз лично не могам да разчитам на презерватив. Късал се е в 1 от 10 пъти. Забременях непланувано. След раждането ми изписаха тези свещички, но и те не ми се виждат сигурни- ако не сложа свщичката в подходящия момент? Ако после се изпишкам и тя падне- и прочее мисли ме тормозеха . Няколко месеца след раждането ми закъсня цикълът с наколко дни и изпаднах в неописуема паника./предпазвали сме се с несигурния метод на прекъсване на акта/. Реших, че това повече няма да си го пречинявам. Започнах да пия Ясмин и нямам оплаквания, освен едно- либидото ми е намалено. Но дали е от тях, не мога да бъда сигурна. Няма по-сигурно средство от противозачатъчните. Това е. Имат странични ефекти, да. Не са подходящи за всеки организъм, да. Но няма по-сигурно средство за предпазване от нежелана бременност. Или поне аз не открих.

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... Започнах да пия Ясмин и нямам оплаквания, освен едно- либидото ми е намалено. Но дали е от тях, не мога да бъда сигурна. ...

Имаше тема точно за влиянието върху сексуалното желание при прием на противозачатъчни. Много от пишещите споделиха точно за такъв страничен ефект  Confused

# 28
  • Мнения: 2
На мен преди 2 години ми изписаха Регулон. Имах проблем с болезнена менструация, а в последно време ми се бяха появили болки в гърдите. Гинекологът ме увери, че ще имам само полза. Вече били съвременни и нямало никакви странични ефекти. В крайна сметка, проблемът с гърдите и болезнената менструация наистина изчезна, за първи път в живота ми цикълът ми стана точен като часовник, изчезна предменструалния синдром от който страдах преди това (спряха промените в нервността, отоците и подуването преди менструация). До тук с плюсовете май. Като минуси -  спаднало либидо, кожата ми стана по-суха от и изглежда по-стара  Sad, а най-лошото е, че започнаха едни бели течения... лекари, хапчета ... докато ми писна. Накрая, същият лекар който ми изписа Регулона призна, че макар и да нямало научно обяснение жените, които пият противозачатъчни почвали често да страдат от бяло течение  Close, сетил се кога да ми каже. Отидох при друга гинеколожка да се лекувам от тези последици и тя ми потвърди този страничен ефект. Сега съм спряла хапчетата и за сега не мисля пак да почвам .

# 29
  • Мнения: 2 013
Ако пушиш и си с повечко килограми, не започвай хапчета.

Пуша,по +,- кутия на ден.Пия от време на време.
След раждането ми останаха 10кг,които искам да сваля.
От този месец мисля да почвам Ясмин,изписаха ми го.
Имам кистичка на единия яйчник,която се появи след раждането.
Винаги съм била с ужасно обилен цикъл по 6 дена.
Би ли обяснила какво имаш пред вид,понеже не съм наясно.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт