Кога започнахте да оставяте децата си при бабите?

  • 4 802
  • 93
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 252
Аз никога не съм го оставяла, даже и за час два. Те и не живеят в същия град де. Но и когато им ходим на гости той си е плътно с мен, започвам да си мисля че това в един момент ще е проблем и за двама ни, много ми е труно да скъсам връзката, не че нямам доверие, просто си го гледам сама никой не ми е помагал, свикнал е само с мен и не знам дали ще знаят как да го успокоят ако плаче, от какво има нужда, на какво е свикнал.  А за преспиване е абсурд, сън няма да ме хване да мисля как е.


По добре започни да го оставяш за да свикваш ти да си без него и той без теб.

# 16
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
С преспиване още не сме го оставяли.Тази НГ ще  е сефтето.Но мисля че няма да имам проблем с оставянето .Най много да направи луда баба си докато заспи Joy Joy Joy

Инъче във вкъщи са го гледали..(само туй чакам  че да си почина малко)
Чакам с нетърпение момента да се наспя някоя нощ като хората и малчо да не ме буди по нощите и рано рано сабахлям да се е озъбил събуден Mr. Green
Надявам се да ме огрее скоро Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
Като пътуваме някъде почивните дни и ги викам майка ми и баща ми или свекърите.Така и тя си спи в леглото.Много се върти през ноща и не смея да я оставя с преспиване.Иначе, ако са близо и искат да ти помагат може да прилагаш и друг начин за почивка-ние щерката я оставяме в събота сутрин,мотаем се цял ден и си я взимаме към 19ч.

# 18
  • Мнения: 2 478
За първи път оставих сина ми да спи при майка ми,когато беше на 6-7 месеца.
И от тогава ходи всяка седмица за по един ден.Свикнал е много с баба си и единствено когато е с нея не ме търси.
Дори лятото го оставихме за 5дни и ходихме на почивка сами.Беше ми ужасно мъчно,но спокойно,че е в сигурни ръце.

# 19
  • Мнения: 1 367
Темата много ме интересува,поздравления за авторката!
Конкретно-все още не съм го оставяла при майка ми без мен.Една-единствена вечер тя дойде у дома,защото ние със съпруга ми трябваше да излезем,но детето си беше вкъщи и ние се прибрахме по някое време.Миналата седмица се наложи да отидем с него при майка ми да спим за две нощи,но аз бях там.Иначе съм й го оставяла за по няколко часа през деня,но рядко,само когато съм имала неотложна работа,която не съм можела да свърша с детето.И аз като някои майчета тук не съм се делила от него и смятам,че грижата за детето ми е моя отговорност.Не ми тежи,не съм чувствала липсата на социален живот след раждането му.Може би е грешка,защото през март ще трябва да се върна на работа.Но синът ми определено се чувства добре с баба си,играят заедно,дивеят,така че предполагам няма да имам проблем тя да го гледа.Има желание жената,а и тя също се чувства добре с него.За един час игра с него сигурно се смее повече,отколкото за цяла седмица. Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 473
Бабите идваха да го гледат вкъщи когато ми се е налагало да излезна без него, но това е било доста рядко. Иначе започнахме да го оставяме с преспиване когато стана на 1 год и 6 мес.

# 21
  • Мнения: 2 131
Алекс остана за пръв път с преспиване у родителите на мъжа ми, когато беше на четири месеца и половина. Имахме резервация за почивка, пробвахме с бебето, но се оказа доста трудна работа. Поради тази причина го закарахме у баба му - на около 30 км от мястото, където почивахме. Та баба му и дядо му го гледаха около седмица.
Повече не е оставян с преспиване. Майка ми, допреди да се върна на работа, го гледаше по час-два, три или колкото се наложи почти всеки ден. Вечер е идвала, за да можем с мъжа ми да излезем. У тях не съм го оставяла просто защото родителите ми живеят на двеста метра от дома ни и е далеч по-удобно майка да дойде, защото у дома всичко е пригодено за гледане на дете.
А иначе за пръв път го оставих на майка ми на следващия ден след като ни изписаха от болницата. Алекс беше на седем дни. С мъжа ми ходихме до Варна и майка го гледа. Не съм имала притеснения, още повече, че тя е детска медицинска сестра.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На по няколко месеца бяха като започнах да ги оставям за цяла нощ.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 344
Беше на 3 месеца,когато го оставих на майка ми за цяла нощ-и оттогава почти всеки месец по 1-2 пъти е там с приспиване.В крайна сметка сме хора и е нормално да излезем само двамата или с приятели,или пък да отидем някъде за уикенда!

# 24
  • Мнения: 188
Много малки бяха, даже на дни...и то и при двете баби Peace

# 25
  • Мнения: 919
Голямата към 40-тия ден,за малката не се сещам сега. newsm78

# 26
  • Мнения: 1 432
На 1.4 г.

# 27
  • Мнения: 1 544
Аз още не съм го оставяла на никоя баба. Преди 2 дни за първи път ги оставих да се гледат с баща си. За мен 2 мес. бебе е мъничко да се оставя, но това си е моето мнение.

# 28
  • Мнения: 4
моя син почнах преди месец(8 месеца,сега е на 9) да го оставям на майка ми за по няколко часа,екстремно ми се случи да го оставя и с преспиване едната вечер.хубаво е да го свикваш с други,защото моя например много плачеше за мен,свикнал е само аз да го гледам.започнах да го оставям,защото усетих нужда да почина малко и да се видя с приятели.

# 29
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Баткото започнах да оставям на 2 годинки при майка ми. Като бебе имаше много колики, чак не се търпеше. После постоянно плачеше само за мен и пак не можех да го оставя. На 2 годинки вече сам искаше да спи в баба и дядо.
Малкият не е нощувал никъде освен у дома, ако излизаме с мъжа ми, викам майка ми - дава му вечеря, къпе го, слага го да спи със всичките му ритуали, но в неговото легло и в неговата стая.

Общи условия

Активация на акаунт