Испания - Валенсия и Барселона - дайте съвет

  • 24 982
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Много ви благодаря,информацията и картата на туристическите автобуси ми помогнаха много да се ориентирам за разположението на основните обекти за посещение.  bouquet

# 16
  • Мнения: 493
ние решихме за края на февруари да ходим,
 надявам се да случим на време    Hug ще ходим за 3 дни Wink

# 17
  • Мнения: 902
Има ли високоскоростни влакове от Барса до Валенсия и колко е горе-долу разстоянието м/у двата града? Rolling Eyes

# 18
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Ние се отказахме от туристическите автобуси. Имаше огромни опашки, за да се качиш в тях,това означаваше да губим много време в чакане.  Използвахме градския транспорт ,който е изключително редовен .  Картата за метрото важи и за автобусите и за трамваите и за влаковете, изобщо всичко на фирмата TMB. На всяка спирка има карта на Барселона,така че не е трудно да се ориентираш,стига да знаеш за къде си тръгнал.
 Ето този  джобен пътеводител върши чудесна работа. Добре е да се прочете подробно преди да отидете Wink
Не говорят много английски  каталунците,да не кажа изобщо. Най- добре се разбирахме с жестове и показване Laughing
 Има туристически автобуси на две фирми. МИсля че едните спират  на спирки ,а другите само обикалят. Ето тези спират и имат карти и за повече дни Barcelona City Card
Това което трябва да се види са грандиозните фонтани. Извън сезона шоу има само в петък и събота вечер/ ако не бъркам дните / Не го пропускайте!Както  и не много известният музей на науката Космокайша. Много интересно място ,незнам защо не е сред туристическите обекти на Барселона.

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 00:02 от Milena

# 19
  • София
  • Мнения: 9 979
Има ли високоскоростни влакове от Барса до Валенсия и колко е горе-долу разстоянието м/у двата града? Rolling Eyes
Има - Euromed, не са AVE, които са високоскоростните, но са бързи. За около 3 часа стигат, разстоянието е около 350 км. Влакове и разписания, покупка на билети - www.renfe.es

# 20
  • Мнения: 902
И аз имам горепосочения мини-пътеводител Laughing добър е, но картата към него не е достатъчно голяма. В петък се върнах от Барса и нямахме никакво време да отидем до Валенсия, макар че бяхме за 7 дена. За 2ри път съм там и пак има неща, които не успях да видя. Поне хванах безплатните дни за някои музеи като този на Пикасо Blush

# 21
  • Мнения: 230
Щом ще сте с дете ще трябва да използвате транспорт, разстоянията са големи. В Барселона да не пропуснете аквариума. А музея на науката е точно за тази възраст(10г), близо е до Тибидабо, където има увеселителен парк, но няма да имате време и за двете в един ден. Ако не се лъжа във Валенсия има по- голям музей на науката, но в Барса е направен много интересно.

# 22
  • Мнения: 493
да се похваля на 20.02. живот и здраве кацаме в Барселона за няколко дена Wink

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
да се похваля на 20.02. живот и здраве кацаме в Барселона за няколко дена Wink


Толкова е прекрасно ... Весело изкарване!

# 24
  • Мнения: 241
Поизчетох ви и се замислям... имам десет дни в Испания през април и кацам в Мадрид, а обратният полет е от Барселона.
Мислех го като обиколка на страната, като мина през Толедо, Севиля, Гранада и накрая Барселона, това с влакове (като си купя билети от EURAIL).
Сега започвам да си мисля че времето ми може би ще е твърде кратко и да заложа само на Мадрид (с екскурзиика до Толедо), през Сарагоса и Барселона.

Мили съфорумци, Дайте съвет, да се отказвам ли от Гранада и Севиля за сметка на повече време в Барселона и Мадрид? (а като си помисля че в началото исках да пресичам и Гибралтар, за да ида до Танжер  Crazy Laughing)

 bye

# 25
  • София
  • Мнения: 9 979
Ами зависи - ние сме били на подобна обиколка, но за двойно повече дни. Само по 5 бяхме в Мадрид (тук включвам ходене до Толедо и Ескориал) и Барселона. За Барселона ни дойдоха повечко, защото вече бяхме изморени в края на пътуването и го давахме доста лежерно, можехме и повечко неща да видим.
Но аз лично не изпускам шанс да отида в Севиля, там се чувствам прекрасно, това е моят град. Освен това с бързия влак стигаш за 3 часа. От Севиля до Гранада също е около 3 часа (макар че е по-малко като километри), защото теренът е планински. Но пък в Гранада ден и половина ти стига, и толкова и за Севиля ако отделиш, ще ти останат по 3 дни в Мадрид и Барселона.
Не можеш да видиш всичко, но с по-стройна организация може да видиш достатъчно.

За Гибралтар се откажи, пътуването е дълго, превозите не много удобни. Ние се отказахме тогава от ходене за сметка на корида - не съжалявам.

За билети виж и Interrail http://www.interrailnet.com/ http://www.bdz-rila.com/index.php?page=offerInterRail. Този пас важеше за метрата в Мадрид и Барселона, но трябва да се провери дали още е така.

Разписания и цени на влакове http://www.renfe.es/

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 22:58 от Lana

# 26
  • Мнения: 493
случайно да имате представа края на февруари какви са температурите ?

# 27
  • Мнения: 241
Ами зависи - ние сме били на подобна обиколка, но за двойно повече дни. Само по 5 бяхме в Мадрид (тук включвам ходене до Толедо и Ескориал) и Барселона. За Барселона ни дойдоха повечко, защото вече бяхме изморени в края на пътуването и го давахме доста лежерно, можехме и повечко неща да видим.
Но аз лично не изпускам шанс да отида в Севиля, там се чувствам прекрасно, това е моят град. Освен това с бързия влак стигаш за 3 часа. От Севиля до Гранада също е около 3 часа (макар че е по-малко като километри), защото теренът е планински. Но пък в Гранада ден и половина ти стига, и толкова и за Севиля ако отделиш, ще ти останат по 3 дни в Мадрид и Барселона.
Не можеш да видиш всичко, но с по-стройна организация може да видиш достатъчно.

За Гибралтар се откажи, пътуването е дълго, превозите не много удобни. Ние се отказахме тогава от ходене за сметка на корида - не съжалявам.

За билети виж и Interrail http://www.interrailnet.com/ http://www.bdz-rila.com/index.php?page=offerInterRail. Този пас важеше за метрата в Мадрид и Барселона, но трябва да се провери дали още е така.

Разписания и цени на влакове http://www.renfe.es/

Lana

направи плановете ми няколко идеи по лесни  newsm51 много ти благодаря !! От това което прочетох на сйта на interrail не важат за метрото. От друга страна и билетите не могат да се поръчат 3 месеца по рано по интернет. Би ли ми казала, ти как ги поръча? Някъде си ги купи или ти ги доставиха?

# 28
  • София
  • Мнения: 9 979
Инфото ми за Инререйл не е много актуално, защото ги ползвахме през 2003. Явно освен цените са се променили и други неща  Confused
Но си ги купихме от Бюро "Рила", не помня колко време предварително.

# 29
  • Мнения: 241
Инфото ми за Инререйл не е много актуално, защото ги ползвахме през 2003. Явно освен цените са се променили и други неща  Confused
Но си ги купихме от Бюро "Рила", не помня колко време предварително.

Утре-вдругиден ще мина и ще кажа   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт