Кашлица и антибиотик?

  • 45 667
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Нати , кашлицата  ,която описваш прилича на спазъм .
Затова са изписали Вентолин , не се плаши от него , дай на детето щом
го е изписала лекарката .Ако е спазъм -веднага ще усетиш разликата ,
сиропа действа много бързо.
Дано се оправи бързо малката .

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати , кашлицата  ,която описваш прилича на спазъм .
Затова са изписали Вентолин , не се плаши от него , дай на детето щом
го е изписала лекарката .Ако е спазъм -веднага ще усетиш разликата ,
сиропа действа много бързо.
Дано се оправи бързо малката .

А какъв е този спазъм - от какво се причинява и опасно ли е  Thinking

Днес вече кашля доста по-рядко и кашлицата стана по-отхрачваща, не така лаеща и свиреща, а сополите й станаха гъсти и жълто-зелени. Вчера вечерта вдигна температура, но днес вече няма.

# 17
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Това е спазъм на бронхите , не се притеснявай ,овладява се лесно с Вентолин .
Ето малко инфо по въпроса . Това задължително го прочети цялото -всички точки .
Радвам се ,че днес е по -добре малката .  Hug

# 18
  • Мнения: 7 201
Но пък имам големи обеци на ушите си от три вирусни пневмонии, които се доказаха само със снимка.
Все пак всеки си преценява, понеже познава детето си най- добре.
Peace
От такава кашлица,която беше близо 20 дни накрая сина ми се оказа с нач. форма на бронхит +отит.На слушалките също не се чуваше нищо,докато не го "удари" в ухото. ooooh!
Спазъма не го пренебрегвай!Дани е правил ларингиален и едва си поемаше въздух. Confused Давай Вентолина,по-добре отколкото да ти направи някой пристъп! Peace
Бързо оздравяване на Калина! Hug

# 19
  • Мнения: 3 336
Нати, щом е минала температурата и не се е покачвала днес, тогава и аз смятам, че е добре да се даде вентолина. Ако има Т е опасно да се дава вентолин, така знам аз. Особено е добре да се даде ако кашля много докато е в леглото /обед, вечер/. Той облекчава кашлицата.

За гъсти сополи капя сребърна вода и после крем Низита. Забелязах, че ефекта е най-добър от тези неща, отколкото всичко опитано досега.

Бързо да оздравява адашката Heart Eyes

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 353
... Ако има Т е опасно да се дава вентолин, така знам аз...

Това пък защо? Не смятам, че е вярно. Все пак в болницата се прави инхалация с вентолин, а дъщеря ми при всяка пневмония е била с висока Т.

Последна редакция: чт, 18 дек 2008, 06:48 от Тарталета

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Бързо да оздравява адашката Heart Eyes

Благодаря, мила  Simple Smile

Нашата педиатърка ме разби днес. Заведох Калина да я преслуша и гърдите й са чисти, но като чу, че сополът й е жълто-зелен каза да спираме Суметролима /който си мисли, че й давам/ и да започваме Зинат  Shocked После размисли и реши да пробваме първо с антибиотични капки. Аз така или иначе не мисля да я тъпча с антибиотик заради сополи  Stop
Иначе когато сме в къщи Калина почти не кашля - закашля се само от време на време. Навън обаче студеният въздух явно й дразни гърлото и доста покашля.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 353
А тези сополи изследвахте ли ги? Ако си отглежда нещо, с тези симптоми, аз бих дала АБ. Но само след посявка!

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Суметролим давам в момента на дъщеря ми. Кашляше рядко, по-често, когато се изпоти и преди лягане(заспиване). Паралелно давам и капки прополис и витамини. След третия ден определено има ефект, което ме навежда на мисълта, че лекарството е изписано точно, добавката от мен с прополиса - също.
Суметролимът всъщност е бисептол на сироп и не е антибиотик.
Аз лично не бих пренебрегнала лекарско решение.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 109
Аз също бих се доверила на лекаря,изхождайки от нашата.И да отбележа и аз,че суметролим е всъщност бисептол.И не е хомеотерапевтик,нито пък антибиотик. Внимавайте със сополите,че продължителни сополи при някои деца водят до отит.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
А тези сополи изследвахте ли ги?

Не, на нашата педиатърка и през ум не би й минало да пусне посявка...Досега винаги на своя глава и за своя сметка сме пускали изследвания. Утре така и така ще ходим пак да я чуе на слушалката, мисля и един секрет да пуснем.

Суметролим давам в момента на дъщеря ми. Кашляше рядко, по-често, когато се изпоти и преди лягане(заспиване). Паралелно давам и капки прополис и витамини. След третия ден определено има ефект, което ме навежда на мисълта, че лекарството е изписано точно, добавката от мен с прополиса - също.
Суметролимът всъщност е бисептол на сироп и не е антибиотик.
Аз лично не бих пренебрегнала лекарско решение.

Аз също й давам прополис и витамини и при нея на третия ден определено има ефект, само дето го постигнахме без Суметролима  Simple Smile Лекарско решение съм пренебрегвала, особено когато не съм имала доверие на лекаря и досега не съм сгрешила.

И да отбележа и аз,че суметролим е всъщност бисептол.И не е хомеотерапевтик,нито пък антибиотик.

Оценявам медицинските ви познания, но честно казано не ми е толкова важно какво точно представлява Суметролима, особено повтаряно във всяко едно мнение едно и също  Simple Smile

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В такъв случай бих се замислила за смяна на лекаря, тъкмо сега му е времето.
Но грешките на лекарите може би са по-малко от нашите, ако решим нещо на своя глава, освен, ако образованията ни не съвпадат.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 353
...И не е хомеотерапевтик,нито пък антибиотик...

Не, не е хОмеотерапевтик, а химиотерапевтик.

# 28
  • Мнения: 2 082
Н а т и ,аз мисля,че детето е на оправяне.можеш да разредиш прополиса с физ.р-р и да капеш в носа

# 29
  • Мнения: 3 336
... Ако има Т е опасно да се дава вентолин, така знам аз...

Това пък защо? Не смятам, че е вярно. Все пак в болницата се прави инхалация с вентолин, а дъщеря ми при всяка пневмония е била с висока Т.

Тарталета, двама доктори са ми го казвали, можело да навреди на сърцето ако детето има Т. Не съм медицинско лице, казвам каквото са ми обяснили докторите. Peace

Общи условия

Активация на акаунт