Имотен балон-3

  • 20 610
  • 457
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
И да не забравяме, че в България нещата никога не се развиват така както в останалия свят, ...

Именно -  винаги по-лошо от станалият свят.

# 16
  • Мнения: 497
Да се абонирам и аз. Подозирам, че темата ще има още доста "сезони", но ако стане телевизионен сериал от рода на Дързост и красота, ще се откажа навреме (защото иначе ще осъмна в нея бабичка, зарибила и внучето да гледа /пише/).

# 17
  • Мнения: 2 018
Само запис, може ли?

# 18
  • Мнения: 24 467
И да не може- записвам се, без друго рядко го правя.

# 19
  • Мнения: 1 312
Пльос.

# 20
  • Мнения: 24 467
Пред дилема сме- сглобяема къща или стандартно строителство. Цени на материали и услуги? Моля, вещи лица, дайте информация, по някое линкче, може ли?

# 21
  • Мнения: 81
Бих добавил в анкетата и "Ще падат диверсифицирано и с различен темп". Поради това, че допускам над 20% да е някакъв окрупнено-осреднен процент, избрах него. Т.е. запис.  Wink

# 22
  • Мнения: 728
Гласувах, че ще паднат с до 20% - по мое мнение още през 2009, за по-нататък може би и повече.

# 23
  • Мнения: 1 381
Навсякъде падат.Няма как тази тенденция за подмине България.

# 24
  • Мнения: 5 462
Навсякъде падат.Няма как тази тенденция за подмине България.
Има , има ... ама според някой .
Според мен ще падат и то значително .

# 25
  • Мнения: 2 829
гласувах--ще паднат

# 26
  • София
  • Мнения: 4 042
Като се говори за падане, качване и т.н., от какви изходни нива тръгваме? Аз не съм много наясно какви са цените  сега, май никой не е наясно за това, нито какви бяха преди 6 месеца.
За София, приличен квартал, тухла-мисля към 1000. Панели- не прогнозирам, никога не съм ги следила, че струваха колкото тухлените почти. Да кажем-новите(на по 20г.) панели-някъде към 550-600. Старите-никаква идея нямам, не мога и да предположа.  Но ако държавата вземе да предприеме някакви мерки за саниране, което също не си го представям, но пък теоретично е възможно, може и да се задържат на тези нива-500примерно.
За големите градове- не съм наясно, но подобна тенденция.
За ваканционни имоти- Абе наистинали ли е имало луди, дето купуват в Слънчев бряг на цената на София?! Ако искам да почивам в град и гмеж ще си остана тук или ще ида в Бурас или Варна, примерно. Виж, на по-спокойни курорти, на 1-ва линия до морето, там ще си гонят високи цени, но те не мисля,че ще се продават. Та за Слънчев бряг, по-далеч от морето- мисля някъде 300-450.
Това ми е прогнозата за 2009-2010.  Peace Хайде и някой друг да каже конкретни цифри и след 6м-1г да ги сравняваме.  Mr. Green Поне да се забавляваме, като гледам тази тема ще си има много продължения.  Joy

# 27
  • Мнения: 592
Пред дилема сме- сглобяема къща или стандартно строителство. Цени на материали и услуги? Моля, вещи лица, дайте информация, по някое линкче, може ли?
Зависи колко е стандартно - ако е като на братя Диневи,  Mr. Green въобще не го започвайте! Сглобяемо само на един етаж, особено ако е от БГ производство. Има и вносни, но там трябва някой добър да го сглоби.  Иначе сега гледам желязцето доста е паднало - може да излезе евтино с тухлички!
А за конкретни цени - Жозито каза някъде из форума, че на бул."България" имало билборд с реклама за нов кмплекс в Сф - 750 евро на кв.метър! Ако е истина - жал ми е за тия дето са дали 1000 евро на квадрат!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
В Пловдив пък на няколко новопостроени комплекса са обявили коледно намаление 10% и подарък изба .....което е смешно някакси се опитват да кажат че те цените не падат но за Коледа сега има намаление ....че това да не е дреха която ей така си купуваш от разпродажба .....доста повече от 10% ще паднат

# 29
  • Мнения: 61
Айде и аз тук,че живо ме интересува темата.С мъжа ми и следим от 2 години.Точно преди толкова в южните квартали в Сф беше мин.700 евро,после почнаха да растат като луди цените а аз пред истерия,мъжа ми ми вика ще паднат,те растат #2gunfire преди 6мес гледахме панелка за 104 000,преди 2 месеца беше 89 000,сега ни го предлаат на 79 000,разлика от 25 000  #Crazy според мен ще падат още

Общи условия

Активация на акаунт