Помогнете ми с обичаите

  • 3 467
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 645
 Shocked Shocked Shockedоле за първи път чувам,аз си купих комплект за изписването от магазин Peace

# 16
  • Мнения: 2 111
Не бях чула за такъв обичай  ooooh!
Не позволявай да ти казват как да си гледаш бебето,постави ясни граници докъде могат да ти се месят още отсега.
Че те утре ще ти дадат и пелените в които е повиван бащата да ги използваш за бебето  Naughty

# 17
  • Мнения: 2 090
Все си мисля че вече съм чувала всички поверия,но явно не съм... Whistling

Ооо, чувала съм за желязо зад вратата, връв на дръжката на метлата, да не прескачаш въже, да не ядеш заек, да не излизаш след залез слънце, при изписването бебето да е увито в пелената, с която баща му е бил изписан/на мен ми бе предоставена такава Sick/, да не спиш надясно/защото сърцето на бебето щяло да е отдясно Shocked/ и какви ли още не глупости!
Я им кажи да гледат себе си. И то отсега, че после ще става все по-трудно и по-трудно. Crazy
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 734
Умишлено не съм спазвала никакви традиции.Аз това дори не бих го нарекла традиция,а чисто суеверие.Нито за бремеността,нито за раждането,нито за гледането на бебето.Единствено съм я завела на църква на 40-ия ден и позволих бабите да й сложат червено конче на ръката,за техен кеф.

# 19
  • Мнения: 16
Много ми харесват отговорите!!! много забавно и поучително!
Моля ви да ми кажете за "осоляването" на бебетата - явно съм страшно неграмотна. Пък и винаги съм си мислила, че при нас истерии няма да има... хихи.

Ама те ако си мислят, че ще ми кажат и как да се казва бебето  #2gunfire #2gunfire

# 20
  • Мнения: 2 111
Моля ви да ми кажете за "осоляването" на бебетата - явно съм страшно неграмотна. Пък и винаги съм си мислила, че при нас истерии няма да има... хихи.
Когато се къпе бебето  се осолява за да не му мирише потта като порасне  ooooh!
За съжаление е доста срещан случай,едно бебе все още май е в болница,кожата му е изгорена от солта.Даваха го по ТВ.

# 21
  • Мнения: 161
Я им кажи да си гледат работата, купи си едно хубаво комплектче за изписване, такива красоти има че ум да им зайде. И да не си си осолила бебето ей smile3511
Набий им в главата още отначало да си знаят и да не те изнервят с бабини деветини

# 22
  • Мнения: 16
Жестоко... шъ зема да го мажа с керосин, да мирише на нещо оригинално. Не на проста сол!
  chef
Вече имам нова мисия в живота: да превъзпитам дядото и жена му!
mission impossible?

# 23
  • Мнения: 2 312
Моля ви да ми кажете за "осоляването" на бебетата - явно съм страшно неграмотна.

Това,че не знаеш за осоляването в никакъв случай не те прави неграмотна! Naughty
И е  по -добре, че незнаеш.
Както и да е ,не го прави ,може да нараниш бебето!

# 24
  • Мнения: 4 070
Миличка , поверията са за тия, които вярват в тях. Аз съм етнолог (специалност в която се изучават обичаи и празници и то предимно български)и никога не съм чувала за тоя обичай или ако съм чела съм забравила защото вероятно е строго специфичен за определен регион. Ако знаеш обаче какви поверия има ще паднеш (предимно от смях). В 21 век няма начин да си навлечеш каквито и да било неволи заради неспазени поверия и то точно такива. Освен това, ако искаш обърни и изопъчи поверието в твоя полза- накарай мъжа ти той да избере дрешка и той да я купи-така ще нагодиш поверието по твои вкус.
Споко с теб сме и затова няма да те застигне злото!!  Wink

# 25
  • Мнения: 2 172
Купи си хубава дрешка за изписване от магазина. Не познавай някой, който е правил подобно нещо и децата им са живи и здрави (пу-пу-пу).

Подкрепям  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 4 588
За първи път прочитам такова нещо. ooooh! Бебето ми си беше облечено с дрешки, купени от магазин. Не бих позволила и не позволявам никой да ми се меси, камо ли с подобни глупости. Peace

# 27
  • Мнения: 666
От кой край си, че ми стана интересно?!

И на мен така  Laughing Единственото, което може да си навлечеш е нервна криза ако продължаваш да слушаш и вярваш във всички тези обичаи. Важното е бебето да се роди живо и здраво, пък с какво ще го обличаш е най-малкия проблем. Сега продават такива хубави комплекти за исписване с шапката му, с всичко общо взето. Като ти говорят вашите свиркай си и си прави каквото знаеш.

# 28
  • Мнения: 961
Миличка, за първи път чувам подобно нещо. Защо слушаш такива неща и се притесняваш дали ще спазиш всички традиции?
Не е ли по-хубаво ти сама да си ги създадеш?

# 29
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Тази щуротия за първи път я чувам .  Rolling Eyes
Сега е най- подходящият момент да покажеш на всички , че не толерираш
никакво вмешателство  Naughty и насаждане на стари методи и неудачни традиции
и обичаи . Защото , реагираш ли уклончиво - ще си съсипеш нервите по - нататък.
Пожелавам ти роднините да се окажат разбрани  Laughing
И разбира се - безпроблемна бременност и здраво бебче на финала .   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт