Апендицит ?

  • 24 117
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 621
На мен днес ми казаха,че вероятно съм разтегнала мускул.
Но все пак ми дадоха лекарства за противовъзпалителни процеси в червата.
Аз кризи чак нямам. болката е доста поносима,предимно вечер и на моменти. Наистина спортувам много и е веоятно,а и ми се вижда добър вариант. Освен това не е само на едно място - от ниско долу - до към ъпа и от страни и кръста ме боли. При натиск не ме боли.Моля се да е разтежение и да отшуми с повее почивка...
Иначе на ехографа не видяха нищо тревожно в корема...Освен малко увредена жлъчка в следствие на диети...

# 16
  • Мнения: 621
Ох...май стигнахме до извода,че е хроничен апандисит. Кажете как е операцията - с каква упойка,колко време е възстановяването. Защото аз мисля като се потвърди след иригографията слд НГ да го махам,а да си призная доста ме е страх от упойки и до сега не с ми оперирали нищо сериозно,освен едно шиене на вените като бях на към 12,защото счупих един прозорец или по-скоро се разбих в него Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако решиш да правиш операция от апендицит-упойката е обща както се сещаш, заспиваш и като се събудиш вече го няма апендиситчето. Мисля, че може да се направи и с лапароскопска операция, т.е да няма голям разрез,а два-три съвсем малки. Миналата година в Пирогов предлагаха на мъжа ми лапароскопски да му го махнат апендисита, но тя се плащаше,а обикновената не, така че си избрахме обикновена. Дава се болничен за месец , но някъде на 5-6 ден  като ти свалят конците ще си готова за разходки и след две седмици ще забравиш за рязането. Не трябва  месеци след това да вдигаш тежко, както и да се натоварваш много със спорт.

# 18
  • Мнения: 621
Искам да попитам още нещо. Мина месец от операцията,която ми направиха. Тя беше лапароскопска. И сега се чудя дали мога да спортувам отново - става въпрос за танци. Лекарите казаха - 1 месец, но все пак да попитам и хората, които са го преживяли ...

Общи условия

Активация на акаунт