Яслата 16 - ясленче се смее, а елхата вече грее...

  • 13 001
  • 189
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 12 570
нана, я ми припомни, на Кало вземаха ли му секрет - май не  newsm78 Чудя се и аз вече как да действаме, ако няма бактерии (което е малко вероятно, де, ама все пак).

Да, взеха му. Беше отрицателен. Обаче сополите си стояха отзад и нямаше махане. След тези капки сополи няма.  Simple Smile

# 91
  • Мнения: 679
Здравейте момичета!

Тъжно ми е, че преди празниците пак чета, че има болни дечица. Пожелавам на всички бързо да оздравяват и да посрещнат празниците здравивички и така цялааа година!!!

Ние довечера ако всичко е ок пътуваме при бабите и няма да ни има доста време. По план ще се връщаме на 04.01. Затова от сега искам да пожелая:

Да имате най-хубавите подаръци, най-вкусната трапеза и най-приказната Коледа.
Годината, която се задава  с шепи радост да раздава, да бъде мирна, плодовита и за вас да е честита!
Много здраве пожелавам на малки и големи, незабравими мигове по празници! И не само ...


# 92
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 845
Май и аз ще пробвам тази рецепта с цитросепта.
Надявам се, че покрай празниците ще успеем и ние да закрепим ситуацията.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 444
Здравейте момичета Hug Като чета за болни дечица направо сърцето ми се свива CryХиляди пъти предпочитам аз да съм болна и мен да ме боли отколкото детето ми, но за съжаление не става Sad
Гневна явно наистина го боли нещо детенце, така че отидете на лекар да видиш дали има нещо, защото иначе подозирам, че ще се побъркаш от притеснения сега покрай празниците. Стискам палци нищо да няма Praynig Praynig Praynig
Пете не му излязоха пъпки на Митко за щастие и не е скарлатина. Вече е много по-добре. АБ определено действа и дано скоро не му се налага да пие пак (това му е първият досега). Кашля много по-малко, почна лека-полека и да похапва, разстройството го овладяхме, очичките са добре...абе да чукна на дърво оправя се детенце и прави бели за трима Laughing Но съм решила на ясла чак на 12,01 да укрепне хубаво, а и тогава се връщам и аз на работа. Подозирам, че тотално ще отвикне и пак ще има адаптация с ревове, но това е най-малкия проблем. Само да са здрави децата Praynig
Не знам и аз дали ще успея утре да се включа, така че
от сърце ви желая Весели коледни празници, много подаръци под елхата за малки и големи и най-вече здрави и спокойни дечица Hug Hug Hug

# 94
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
бебка и бебко благодаря за пожеланията! Да ти се връща!   bouquet
catty m , като дете ходех на народни танци и мното бързо израстнах на височина. Краката ме боляха много, предимно вечер, и ми се схващаха прасците. И Криси казва, че там го боли. Той по принцип расте бързо. На височина е колкото три годишно дете, нищо, че е на две. И е слаб. Така си върви откакто се е родил - расте като гъба.
Педиатърката му днес е след обяд и ще го заведа. Проверих листовките на лекарствата, защото не помня да съм чела в тях за такъв страничен ефект, и нищо не намерих. Стискайте палци да не е нещо сериозно.

# 95
  • София
  • Мнения: 6 299
Гневна, стискам палци всичко да е наред с детенце, дано е само въпрос на бързо израстване като при нас.

Момичета, искам да пожелая на вас и семействата ви много здраве, щастие, късмет и обич. Весела и вълшебна Коледа!

# 96
  • Мнения: 2 280
Хайде и аз да се включа в чудесната темичка.
Александър ходи на ясла от 10 ноември 2008г..
От днес сме във ваканция  Grinning .. Чак след празниците живот и здраве отново на ясла..
Да се похваля..Откакто е тръгнал не е успял да боледува "сериозно".. Появиха се почти веднага прозрачни сополки, появи се и характерната кашлица.., но всичко се разминава за сега без Т и без АБ..
"Лекувам" го с хомеопатия и с имуностимуланти ..
Всяка сутрин, давам вит. С по една малка ампулка, лъжичка сребърна вода с 4-5 капки клеева тинктура в нея ..
От вчера пак се появиха водните сополки..уж взимам мерки, но ..стискайте палци да ги овладеем и да му се размине по празниците..
Гневна, стискам палци на малкото човече да оздравява бързо и да се възстановява бързо..Сега през ваканцията да поукрепне и след празниците да не боледува..
..
Иначе, при нас в яслата (забравих да спомена,че ходи в 36 ясла "Слънчево зайче" в Изгрев), дядо Коледа идва на 15 декември и Александър беше много доволен от срещата си с него..
Като цяло детенце свикна доста бързо.
Вече ходи с желание и му е приятно там. Като го прибирам разказва с интерес какво са правили, сутрин като станем ми обяснява,че отиваме в яслата да си поиграе с дечицата и леличките да го погушкат.. Simple Smile
За сега обаче го взимах на обяд.. Някак сърце не ми дава да го оставя да спи там понеже масово дечицата ходят болни..
А вчера направо сестрата ме посъветва днес да не го водя, понеже всички дечица, които ходят са болни.., а едното било дори с конюнктивит... newsm78 Ех.. такива неща..
За сега успявам да си организирам срещите и работата, която не мога да свърша от вкъщи сутрин..След празниците ще видим..
Пожелавам на всички дечица, вълшебни празници, чудесни подаръци и много любов и топлина у дома..
 newsm46

# 97
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
*щурчо* , добре дошрла в темичката! Пиши ми на лични в коя ясла е Александър, защото иначе ще забравя и ще трябва да се ровя в темата да намеря поста ти. Вече не мога да редактирам... А ако някой друг се престраши да пусне новата тема (когато й дойде времето) , ще му кажа да те добави!
Днес следобяд ходихме при педиатърката. Каза, че е възможно да е реакция от антибиотика (Аугментин). Но трябва да го пие още 3 дни... Каза ми да му давам Нурофен 3 пъти на ден ,защото действа противовъзпалително. Идния понеделник пак сме на преглед, и ако до тогава продължават болките, ще правим кръвна картина. Гледам да съм спокойна, защото само 3 пъти ми е казвал, че го боли, 2 от които вчера. Днес не се е оплаквал... Дано не е нещо сериозно!
Мили мами, пожелавам ви най-хубавите късметчета на празничната вечеря!

# 98
  • Мнения: 197
Здравейте,момичета!
 *щурчо* ,добре дошла  bouquet
Имам проблемче-на Тоти(единия близнак)мин.месец му беше излезнал ечемик,като се спука ,му излезна още един на същото око,само,че отдолу.Сега отново на същото око има ечемик,клепача му е подут и сутрин като се събуди има засъхнал секрет по миглите.Слагам капки унифлокс от вчера.Някои имал ли е същия проблем?Ще се радвам ако сподели,а и някои друг съвет няма да ми е излишен HugПриятен ден засега!

# 99
  • София
  • Мнения: 2 444
Щурчо добре дошла!
Гневна едва ли е нещо сериозно Hug
Ели досега не съм се сблъсквала с ечемик, но в новия брой на "Кенгуру" има статия за него. Причинява се от различни микроорганизми, отслабнала имунна система, стрес, липса на витамини, настинка. Когато често излиза както е при Тоти задължително трябва да се направи изследване на кръвната картина и нивото на кръвната захар и задължително н трябва да яде прекалено сладки неща. Като правило се предписват мазила съдържащи АБ или сулфаниламиди. И другото което е препоръчва се "сухо затопляне", за да пробие по-бързо. В домашни условия могат да се използват топли прибори или топло необелено яйце, което да се държи на окото докато не изстине (ама да не е вряло) като най-добре е процедурата да се повтори многократно с яйцето. И друго, което пише често ечемик излиза и при диоптър и е хубаво и консултация при рецидиви с очен лекар да не би детето да има нужда от очила. А клепачите са слепнали поради излизащата гной като се спука ечемика. Пише, че окото се почиства със салфетка напоена с разтвор от фурацилин (идея нямам какво е това). Не знам дали ти помогнах, но това е в резюме статията за ечемика в списанието. Дано му мине и повече да не излиза Hug 

# 100
  • Мнения: 197
мама МОНИ много ти благодаря Hug Hug Hug

# 101
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001
Ето поздрав за вас от мен и моето малко джудже  Wink :
http://www.dancingsantacard.com/?santa=178057

И да ви кажа, че Дядо Коледа вече е тук!
При нас той идва на Бъдни вечер! Събираме се трите семейства при родителите ни. И децата най-накрая получиха дългоочакваните си подаръци от славния старец! Дори му пяха песнички! Мислех си, че Криси ще си "глътне граматиката", но той се окопити и изпя "Мила моя мамо" - първия куплет, перфектно! Дори гушна стареца и го целуна!
 Ех, какво щастие...! Бъдете сигурни, че утре и при вас ще дойде!

 Close-mas:

Последна редакция: чт, 25 дек 2008, 01:43 от Гневна

# 102
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 845

# 103
# 104
  • Мнения: 2 131
Честито Рождество Христово! Желая ви от сърце най-важното - здрави дечица и здраве на вас и всички около вас!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт