Кръвните групи на родителите и RH

  • 11 464
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 96
 sunshain_smile  - ти до сега не си ли си правила изследване за кръвната група? newsm78 То се прави в началото на бременността.
Иначе другото са ти го обяснили. И аз също съм А-, а мъжа ми е В+, но пък нашата дъщеря се оказа А- като мен и не са ми били ваксина. Сега за втората бременност ми правят изследвания за антителата, но за сега всичко си е ОК и дано така да си продължава. Praynig
Пожелавам ти успех!!! Hug

# 16
  • Мнения: 163
Моята кръвна група е 0-, а на мъжа ми 0+ - детето е 0+ също. По време на бременността се правят изследвания за антитела - аз нямах и не знам какво се прави ако имаш  newsm78. На мен ми биха ваксина в родилния, защото при втора бременност може да има увреждания на плода поради въпросната несъвместимост. С две думи ако ти си отрицателна, а бебето положителна - ти бият ваксина и всичко е ОК (естествено ти си питай лекаря и се консултирай за всичко, което те притеснява). Казаха ми също така, че не трябва да правя аборти между двете бременност заради въпросната ваксина.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 14 489
Аз съм с отрицателен резус фактор, мъжът ми с положителен.Три пъти ми правиха изследвания за антитела, нямаше проблем. Детето ми е с положителен резус фактор, в такива случаи на майката се поставя ваксина анти Д гамаглобулин до 72 часа след раждането, за да не произвежда антитела срещу плода при евентуална следваща бременност.  Бебета с положителен резус фактор, родени от майки с отрицателен, има вероятност да изкарат по-тежка жълтеница, но моето дете почти нямаше такава.
Абсолютно същото беше и при мен  Peace

и при мен

# 18
  • Мнения: 1 322
Аз съм А-, а мъжа ми А+. Не са ми били ваксина в болницата и незнам малкия каква кръвна група е.

# 19
  • Мнения: 253
Аз съм А+ и моят мъж е А+,даже си мислих,че има проблем за забременяването,но доки ми каза,че даже било хубаво

# 20
  • София
  • Мнения: 2 006
Аз също съм А2 с отрицателен резус фактор, таткото е 0+.  Разбрах, че има такава кръвна група чак като ми дадоха талона с изследването по време на бременността. Нищо страшно няма. Просто ми взимаха кръв за антитела няколко пъти през бременността. Като родих определиха кръвната група на малкия и резус фактора. Понеже е + ми сложиха анти Д гамаглобуин и това е. Останалото nana77 добре го е обяснила.
Чудно ми само защо чак в осми месец ти казват кръвната група  newsm78

# 21
  • Мнения: 318
и тримката сме 0+ Peace
е няма как иначе да е друга група различна от тази,защото и таткото и аз сме 0+,на мен ми казаха,че не е проблем че  сме с еднакви кръвни групи Simple Smile

# 22
  • Мнения: 222
аз съм Б- а мъжът ми е 0+.синът ми се роди с кръвната група на баща си.и на мен ми биха ваксината ,но е важно и цената и да се знае.в аптеката срещу болницата ваксината е 200лв ,а по късно приятелка ми каза че същата ваксина в ракова болница струва около 50 лв.така че ако на някой му се наложи да си я купи да отскочи до ракова.и на мен ми правиха тест за анти тела три пъти през бременността.а за кръвните групи има много повече кръвни групи просто тези които всички знаем са най-известните .

# 23
  • Мнения: 236
Аз също съм А2-, но пък таткото е 0-, така че не се наложи следене за антитела. Лекарката ми каза, че по принцип  това е една от най-редките кръвни групи, но в случая както са ти казали това няма значение, а само резус фактора Peace

# 24
  • Мнения: 3 804
Много теми има по въпроса. Няма значение кръвната група, а резус факторът.
ще си позволя да те поправя-кръвната група също играе роля-но слава Богу само в много редки случаи -защото това е по опасно.Става въпрос за насъвместимост по системата АБО-тук резуса не играе никаква роля.Усложненията настъпват само и то много рядко когато майката е О - а бащата с друга група различна от нейната,проблема тук е че няма инжекция която да се постави за да премахне антителата,а със всяко следващо дете нещата се усложняват все повече.
При нас беше така-аз съмО мъжа ми А-когато се роди голямата кара жълтеница до края на първия месец-тя е А,след това средната беше седмица в неонатологията без лекарите да могат да кажат дали ще оживее-с нива на блирубина 10 пъти над горната граница-оправи се с обменно кръвопреливане-тя също е А.Дребната за която се очкваше да нямапроблеми защото е О като мен-кара жълтеница до края на 3тия месец,като в резултат направи и желязодефицитна анемия коятопродължи докато навърши годинка-и до сегакогато е вече на 3,5 желязото и е надолна граница-защото не са ме предупредили,4е не е трябвало да я кърмя-за данепреминават антитела-въпреки че веднага следкато се роди-казах на неонатолозите.

Общи условия

Активация на акаунт