Регистрирате ли новите си електоуреди?

  • 2 566
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Хм, за пръв път чувам. Сугурно е някоя нова измишльотина. Преди две години, когато си купувахме ел.уредите за кухнята, нямаше такова нещо.

И аз чувам за пръв път, може би е някаква нова практика. Макар, че скоро купувахме ТВ и не помня да са ни казали подобно нещо, може би важи само за бялата техника.
От кои магазини сте купували и са ви карали да се регистрирате?

# 16
  • Мнения: 2 169
Технополис, Техномаркет   Peace

# 17
  • Мнения: 425
Аз имам регистрирани печка и пералня на Горение. На талона си пишеше, че гаранцията не важи бе регистрация. А регистрацията се прави и по точно базата данни, за да знаят какви уреди са продали и съответно, какви и колко резервни части да поддържат в наличност. Може така да следят и за различните дефекти, които възникват при даден уред и да ги отстраняват при бъдещо производство.

# 18
  • Мнения: 399
От кои магазини сте купували и са ви карали да се регистрирате?
От Зора

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И аз регистрирах кухненските уреди! Наложи ми се дори да регистрирам сешоара! Попълних някаква анкета на производителя, където дадох отметка, че НЕ искам да участвам в промоции и съответно нямам спамове от тях!  Надявам се е с цел подобряване на обслужването!

# 20
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Само лаптопът ни е регистриртан он-лайн, понеже е Тошиба, за да му важи международната гаранция. Иначе си имам гаранциите на уредите на хартия, не ми се налагало да ги регистрирам където и да било.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нищо не са ме карали да регистрирам. Днес даже си купих готварска печка и не са ми казали нищо подобно.

# 22
  • Мнения: 4 292
Преди месец си купих пералня Уърпуул и по същия начин ме посъветваха да пратя отрязък от талон с адрес и телефон. Домързя ме. Гаранцията не я губя със сигурност.

# 23
  • Мнения: 3 456
Понеже съвсем скоро свършихме с обзавеждането на кухнята в изминалите два месеца сме  закупили готв. печка, готв. плот , хладилник , аспиратор- всички са различни марки. За нито един от уредите не съм пращала талон- не са ме уведомявали за такова нещо- сега разбрах от тази тема.

# 24
  • Мнения: 5 393
Когато купувахме уредите за кухнята ( преди около 2 години)  нямаше такова нещо.

# 25
  • Мнения: 19 485
Щом като в Закона за защита на потребителите няма такова изискване, да ме извиняват производителите, но не могат те да ти казват че не ти важи гаранция, дължаща ти се по закон! Друг е въпроса, че аз електронно се регистрирах, уреда ми е Горение, в гаранция, развали се, а сега два месеца чакам някаква част да подновят, пък тази регистрация уж била с цела да поддържат резервни части за продадените  уреди..... newsm78

# 26
  • Мнения: 4 187
Които са изисквали регистрация съм ги регистрирала. Да този момент, за 5 години /тогава за първи път регистрирах една фурна/, не са ме притеснявали с рекламни кампании нито веднъж! Изпращала съм талони за регистрация, защото е било упоменато ,че иначе гаранцията не важи!

# 27
  • Мнения: 2 926
Регистрирам ами...при Горение това е изискване, за да бъде валидна гаранцията.

# 28
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Готварската ми печка е Аристон, купена преди 1 година, но никъде не беше упоменато, че трябва да се регистрирам.

# 29
  • Мнения: 327
Странно. newsm78
Чувам за първи път.
От къде на къде няма да важи гаранцията?

И аз така ние купувахме преди 3 години, но никой нищо не каза

Общи условия

Активация на акаунт