И аз да се оплача

  • 2 393
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Имах подобен проблем преди време.
Разрешихме го като започнахме да оставяме внука им у тях да му се порадват поне 2 пъти през седмицата, единият от които с нощувка.
Така ежедневните неочаквани визити внезапно спряха.

това е наистина добро решение,няма смисъл от нерви и скандали,с които да се товариш.вместо това спокойно можеш да им го оставяш и те да видят какво е да се гледа внуче и ти с мъжа ти да се видиш Wink

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
и  стоят докато приятелките ми не си тръгнат.И без това общувам с толкова малко хора,но и това удоволствие трябва да се унищожи
#Crazy
Е, няма що. Супер изказване!
Ясна си ми само от тоьи твой коментар  newsm78
Ти да не си от споменатите свекъри?
Какво му е на изказването? Нормално е, когато видиш, че снаха ти има гости, да я оставиш с тях и другият път да си помислиш дали да й досаждаш без предупреждение.

# 17
  • Мнения: 6 604
и  стоят докато приятелките ми не си тръгнат.И без това общувам с толкова малко хора,но и това удоволствие трябва да се унищожи
#Crazy
Е, няма що. Супер изказване!
Ясна си ми само от тоьи твой коментар  newsm78
newsm78.И какво по-точно разбра от коментара? Че аз разбрах ,че авторката иска да се види на спокойствие с приятелките си.
Я ,моля те, разясни ми.

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Дойдат ли, направо с усмивка им връчвам детето да му се порадват и си излизам.
Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 992
Това да се обадиш, че отиваш някъде или да оставиш домакина с гостите му, след като си отишъл неканен, ми се струва най-естественото нещо.

# 20
  • Мнения: 7 186
И това може да свърши работа Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 1 735
И това може да свърши работа Mr. Green


Много ми хареса Grinning
и  стоят докато приятелките ми не си тръгнат.И без това общувам с толкова малко хора,но и това удоволствие трябва да се унищожи
#Crazy
Е, няма що. Супер изказване!
Ясна си ми само от тоьи твой коментар  newsm78
Еми да,едната ми приятелка идваше веднъж седмично и то с такси за да успеем да се видим.Да не говорим,че свеки се донесе от път/влак/и започна да пипа детето/на приятелката ми,дъщеря ми спеше/ без да си измие и ръцете.Та наистина се почувствах адски неудобни.Нито забележка да и направя,направо в чудо си видях,а детето беше на 5-6 месеца.Явно просто с мъжа ми сме много тактични и все гледаме да не обидим някой затова сме на това дередже.Благодаря ви за добрите думи на тези,които ме разбраха.Добре че е форума,та малко да изпускам парата,че...Иначе рядко оставам детето,понеже свекърите се грижат за бабата на мъжа ми и имат мн. грижи по нея,та не искам да ги натоварвам.Ако искат да я гледат няма проблем,но рядко имат желание да я вземат у тях.

# 22
  • Мнения: 940
Не се ядосвай, ами си им кажи в прав текст.
И моят свекър напоследък има навик да ми се обади като е наближил къщата ни с думите: "Ми аз идвам, еди къде съм."
Предния път още не бяхме станали. hahaha

# 23
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
и  стоят докато приятелките ми не си тръгнат.И без това общувам с толкова малко хора,но и това удоволствие трябва да се унищожи
#Crazy
Е, няма що. Супер изказване!
Ясна си ми само от тоьи твой коментар  newsm78

И какво ти се изясни, ще ме светнеш ли или да си стоя на тъмно? Майка ми имаше този навик да ми се лепва,като дойде някоя приятелка у нас или пък като излезем двете - е много е дразнещо. Нито аз, нито приятелката ми можеше да сподели това, което ни тревожи или радва, трябваше все за времето да си говорим едва ли не. Или ти се кефиш на такива ситуации?
Към авторката - поговори с тях да вземат детето за час-два у тях, това ми се вижда най-добрия изход от ситуацията. Това, че се грижат за бабата, не би било проблем - все пак не го пращаш да живее там. И моите бяха така, помолих мъжа ми да им обясни точно това, което и ти казваш - че вечер съм скапана, че тогава имаме най-много грижи около децата и все пак искаме и да си разменим някоя приказка. Излязоха разбрани хора, вече не идват толкова често, събота и неделя понякога им оставяме децата и така всички доволни, но без покана или уговорка - не. 

# 24
  • Мнения: 24
Явно тези твой родни не се разбират от намеци,просто застани и ребро им кажи ,че може да идват да ви виждат с предварителна уговорка,ако толкова настояват да видят детето заведете го някоя вечер ,а пък вие отидете някъде с мъжати да се позабавлявате.Моят съвет е бъди директна,кажи си това което ти тежи какво от това,че може да си влошите взаимоотношенията не е ли по-важно спокойктвието и хармонията в твоето семейство ,имаш нужда от спокойствие не от непрекъснати нахалници.

Общи условия

Активация на акаунт