относно фирменото коледно парти

  • 3 772
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 947
Аз бих отишъл задължителлно - касае се за бизнес етикет, който задължава подобно посещаване на организираните от фирмата партита.

 ooooh!

# 16
  • Мнения: 2 388
Аз бих отишъл задължителлно - касае се за бизнес етикет, който задължава подобно посещаване на организираните от фирмата партита.

 ooooh!

Защо се хващаш за главата? Има фирми и фирми. Аз няма как да имам наблюдение върху всички разбира се, нито върху тази, където работи авторката.
Знам обаче, че в някои присъствието има значение.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
То не е само до това дали присъствието има значение, ами и до това дали съпругът има правото да се сърди, че съпругата му ходи... Иначе да, в някои фирми присъствието е задължително - зависи от големината на фирмата, от типа структура, от позицията, която заема поканеният, от формалността на събитието и мн. други.

# 18
  • Мнения: 7 947
БИЗНЕС - ЕТИКЕТ...ЗАДЪЛЖАВА...

ето затова се хващам за главата!!!  Naughty Първо един етикет, какъвто и да бил - не задължава, а създава относителни граници на "добро" поведение.

Второ, тук говорим за обикновено фирмено парти, на което на авторката й се ходи, но се притеснява от реакцията вкъщи. Мисля, че няма нищо общо с БИЗНЕС ЕТИКЕТА това, да поставиш семейните отношения над служебните. И пак казвам - за мен личните са много много над служебните...така че  Wink

# 19
  • Мнения: 289
Ако ми се ходи, естествено, че ще отида. Не одобрявам фирмени партита да се посещават семейно. Аз не бих отишла с мъжа ми, просто защото ще се чувствам неудобно, той ще се чувства задължен да ми прави компания и т.н. По същата причина и не бих го взела с мен.
Тук, струва ми се, говорим за твърде различни фирми, затова и се заформя конфликт  Wink
Ето например има фирми, в които колегите са всеки ден заедно, и нямат какво толкова да си кажат - това ако са 10-20 човека, ние сме около 100, и някои от колегите ги срещам основно на такива сбирки, така че е добър повод да се запознаем "лично", когато сме говорили само по телефона например. Ако от 100 станем 200 като всеки си доведе по някой... напълно ще се загуби смисъла на партито като "фирмено".

# 20
  • Мнения: 4 187
Не знам със сигурност, какво бих направила ако попадна в подобна ситуация  Rolling Eyes. Ако много ми се ходи ще отида сигурно, празниците ще ни сдобряват после  Crazy.
 Въпросът е защо се цупи мъжът ти? Не е поканен? Ревнува от някой колега  Whistling?

# 21
  • София
  • Мнения: 7 990
БИЗНЕС - ЕТИКЕТ...ЗАДЪЛЖАВА...

ето затова се хващам за главата!!!  Naughty Първо един етикет, какъвто и да бил - не задължава, а създава относителни граници на "добро" поведение.

Твърде много зависи от фирмата. Има фирми, в които въведените порядки са закон. Както за някои мейлът е просто мейл, за други е равнозначно на подписан документ. Скайпът за някои е скайп, а за други - канал за общуване, в който остава писмена следа. За някои дрес кода е пожелателен, ама за други черният костюм е закон. Прекалено много зависи каква е фирмата, в която работи авторката, така че може и действително да се налага да измисля нещо достатъчно основателно за отсъствието си. При нас, примерно, отсъствие се допуска само с много уважителни причини, в противен случай се счита за неуважение към колегите. Еле пък, ако си на по-ключова позиция, забрави да те няма... По аналогичен повод една колежка винаги си води съпруга, защото няма как да не присъства, всички знаем, че е ревнив и най-редовно умира от скука по партита и билдинги.

# 22
  • Мнения: 7 947
Олеееее, абе вие чувате ли се  Shocked
Каквато и да е фирмата, ако това създава проблеми вкъщи, още повече по Коледа пък, нищо не би ме накарало да отида!!! За едното добро впечатление да си провала празниците...забрави  Crossing Arms

# 23
Точно от това се притеснявам да не се приеме като неуважение, не че искам да отида да да се забавлявам(то като знам ,че ще се цупи  а и ще измисля скандали да вдига уж по други поводи ама аз знам , че е заради това какво забление). Само служители са канени и никой не води половинката си. Никока не съм давала някъкъв повод за ревност , но просто  си е такъв.

# 24
  • Мнения: 289
viliko, ти какво работиш  Wink

# 25
  • Мнения: 2 388
Точно от това се притеснявам да не се приеме като неуважение, не че искам да отида да да се забавлявам(то като знам ,че ще се цупи  а и ще измисля скандали да вдига уж по други поводи ама аз знам , че е заради това какво забление). Само служители са канени и никой не води половинката си. Никока не съм давала някъкъв повод за ревност , но просто  си е такъв.

Ти си реши тогава. Не виждам защо зрял мъж да се цупи за такова нещо.
Или попитай във фирмата си дали не може по изключение да вземеш и него, въпреки, че смятам, че ще му е неудобно и ще се чувства не на място.


милинка хубав пост. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 7 947
Продавам банички  Crazy
Никакво значение няма какво работя!
Но ще кажа все пак - офис мениджър съм във фирма за сателитни и безжични решения, представител на Моторола за България - тоест основателно отговорна работа. НО това не ми пречи да отсъствам от работа, когато се налага, или да отклонявам покани за събирания /най-често защото няма кой да гледа детето/.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 990
viliko, може да ти звучи абсурдно, но има фирми, които вписват в трудовите договори със служителите си, че в еди кой си ден от седмицата, служителите се събират да четат еди какво си и да го дискутират, че служителите са задължени да идват с еди какви си костюми и с еди какви си ризи и т.н. На някои съпрузи им е много непонятен задължителния overtime в някои фирми и т.н. Трудно е да се разбере, че съществуват структури с много строги порядки, ред и правила, когато не ти се е налагало да работиш в такава. Когато държиш на работата, се налага да се съобразяваш с някои странности на организацията.
Като цяло не намирам за нормални проблемите на такава тематика... Може би оттам трябва да се започне...Това за мен е твърде крайно ограничаване на нечия свобода, още повече, че в случая говорим за някакво служебно мероприятие за няколко часа.

# 28
  • Мнения: 1 897
Това за мен е твърде крайно ограничаване на нечия свобода, още повече, че в случая говорим за някакво служебно мероприятие за няколко часа.
Именно. Peace

# 29
  • Мнения: 7 186
Най- добре си изяснете ситуацията с мъжа ти. Егоистично и ограничено от негова страна е да се цупи за такова нещо. А според мен си е хубаво човек да ходи на служебните партита, а не да се цепи от колектива.
Относно присъствието му- зависи от партито, ако са поканени служителите с половинките си- да, но ако е само за служители е доста тъпо да се изтърси и той там. Имах колежка с много ревнив мъж, който идваше винаги с нея по служебни партита /а при нас се организират само за колеги/. Еми после по цяла година я бъзикаха за ревнивия мъж...
Друга колежка пък беше с "вечерен час", мъжа и я пуска с хиляда уговорки, но да се прибере примерно до някакъв час и често става така, че в разгара на купона тя трябва да си тръгне... трета пък мъжа и идваше с колата да я вземе в еди колко си часа и готова- неготова тръгва... що за мъже не мога да разбера.
Колегите си имат приказка, познават и е някак по- интересно, сам страничен човек би се чувствал не на място.
Иначе не отричам факта, че по такива партита често се случват разни работи Grinning Но в крайна сметка човек ако е решил да кръшне и посред бял ден ще го направи и пак никой няма да разбере.

Общи условия

Активация на акаунт